Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κλέψανε το tablet μέσα από το αυτοκίνητο..Υπάρχει τρόπος να βρεθεί;Είναι ανενεργό το gps...Έχω μέσα κάρτα sim και το έχω βαλει στο Samsung dive... Είναι αξιόπιστο; Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χάνεται τίποτα από Όλα αυτά !!!! ( χάνεται η εγγύηση ......) απλά θα έχεις ένα καινούργιο ταβλετ ....με πολλά +++++

 

σκεψου το παντως να πεταξεις την εγγυηση πριν καν περασει λιγος καιρος..εγω θεωρω οτι αξιζει να περιμενεις για ενα Update, ειναι δεδομενο οτι θα παρουμε ανδροιδ 5, μπορει και νωριτερα καμια βελτιωτικη..γιατι να χασεις εγγυηση? χασε τη σε 3 μηνες, θα εχεις σιγουρευτει ομως οτι δεν το εκανες αδικα..

 

Εχεις δικιο Νικολα, θα περιμενω την αναβαθμιση και αν δεν στρωσει θα το κανω μετα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγική η κατάσταση. Δεν μπορώ να δω σε καμία περίπτωση ταινία από τα κολλήματα. Προσπάθησα και μέσω smart tv με το allshare και εκεί ήταν ακόμα χειρότερα. Κρίμα...
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που γράφετε με αφήνουν ..άφωνο!

Μήπως εγώ δεν έχω ουδένα πρόβλημα γιατί το ταμπλετ μου ήρθε από Ιταλία, και όλα τα προβλήματα συναντιούνται μόνον στην Ελληνική έκδοση;

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που γράφετε με αφήνουν ..άφωνο!

Μήπως εγώ δεν έχω ουδένα πρόβλημα γιατί το ταμπλετ μου ήρθε από Ιταλία, και όλα τα προβλήματα συναντιούνται μόνον στην Ελληνική έκδοση;

+1. Μονο που το δικο μου ειναι ελληνικο. Και ειμαι αρκετα ψειρας οσον αφορα το λαγκ.

Link to comment
Share on other sites

+1. Μονο που το δικο μου ειναι ελληνικο. Και ειμαι αρκετα ψειρας οσον αφορα το λαγκ.

 

Παιδιά η wifi εχει προβλήματα ή η lte;Μήπως και οι δυο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω δύο 8.4 (ένα LTE και ένα απλό), αλλά και ένα 10.5 LTE, αγορασμένα όλα από Expansys και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Η αλήθεια ειναι οτι τα έχω λατρέψει τα ταμπλετάκια! Το μόνο που είχα, ήταν ένα καμένο πίξελ στο ένα μικρό και μου άλλαξαν οθόνη στην εγγύηση στη Smartec.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εγω με tab s 8.4 lte και δεν εχω κανενα προβλημα απαυτα που αναφερετε.Εχω παρατηρησει ενα μικρο λαγκαρισμα σε σχεση με το note 3 που ειχα αλλα τιποτα το σοβαρο για να κατσω να ασχοληθω.Το allshare δουλευει απροβλιματιστα καθως και τα βιντεακια παιζουν κανονικα σε 1080p.Γενικα εχω μεινει ευχαριστημενος προερχομενος απο note 3 και χρησιμοποιωντας το καθημερινα ολοημερα.Ειναι Ελληνικο.
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω δύο 8.4 (ένα LTE και ένα απλό), αλλά και ένα 10.5 LTE, αγορασμένα όλα από Expansys και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Η αλήθεια ειναι οτι τα έχω λατρέψει τα ταμπλετάκια! Το μόνο που είχα, ήταν ένα καμένο πίξελ στο ένα μικρό και μου άλλαξαν οθόνη στην εγγύηση στη Smartec.

 

Ε τώρα τι να πω.Πάντως εχω να πω για το θέμα των ταινιών και γενικά για όλα τα καλούδια που είναι στην κάρτα,παίζει μεγάλο ρόλο η κάρτα.Με μια samsung pro θα δεις άλλη συμπεριφορά απ ότι με μια απλή κάρτα class 10.Μιλάμε καμμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγική η κατάσταση. Δεν μπορώ να δω σε καμία περίπτωση ταινία από τα κολλήματα. Προσπάθησα και μέσω smart tv με το allshare και εκεί ήταν ακόμα χειρότερα. Κρίμα...

 

Η ταινία που ήταν αποθηκευμένη; Επίσης προσπάθησες να στείλεις 1080p ταινία από το tablet στην τηλεόραση; Αν ναι, το wi-fi σπίτι σε τι ταχύτητες παίζει; Θυμάσαι τι πρωτόκολλο υποστηρίζει το router σου;

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθώ...Η συσκευή που μου κλέψανε είναι ανοικτή αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατί δεν έχω ενεργοποιήσει τον απομακρυσμένο έλεγχο από τις ρυθμίσεις...Δηλαδή έλεος...Δεν έπρεπε να υπάρχει κάποια δικλείδα ασφαλείας ώστε να μπορείς να την ενεργοποιείς είτε έτσι είτε αλλιώς;;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθώ...Η συσκευή που μου κλέψανε είναι ανοικτή αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατί δεν έχω ενεργοποιήσει τον απομακρυσμένο έλεγχο από τις ρυθμίσεις...Δηλαδή έλεος...Δεν έπρεπε να υπάρχει κάποια δικλείδα ασφαλείας ώστε να μπορείς να την ενεργοποιείς είτε έτσι είτε αλλιώς;;

 

Πολύ κρίμα αδερφέ! Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο την samsung μπας και σου πουν κάνα κόλπο ή έστω αυτοί οι ίδιοι αν μπορούν να κάνουν κάτι! Αν τύχει να μην το βρεις, εύχομαι να τους σκάσει στα χέρια των αληταράδων που στο τσίμπησαν!

Εγώ τελικά το έσπρωξα το δικό μου (δεν άντεξα τα κολλήματα) και μάλλον θα ξαναγυρίσω στα παλιά λημέρια της apple! Θα πάρω το ipadAir2 να είμαι ήσυχος με τα παραπάνω! Πανάκριβο, αλλά τουλάχιστον όλα θα κυλάνε νεράκι! Αν διαβάζει κάποιος από samsung .., έτσι απλά χάνετε πελάτες με τις μαλ....... σας!! Ας ελπίσουμε το tab s2 να είναι σε καλύτερη κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα Σάββατα είναι μέχρι τις τρεις... Έστειλα email με το imei και πληροφορίες της συσκευής.Τώρα από Δευτέρα ότι γίνει.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Διέθετα 200 ευρώ για αγορά tablet, αλλά τελικά είπα να δώσω αρκετά παραπάνω για να πάρω το κορυφαίο. Αλλά διαβάζω για αρκετά προβλήματα. Πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω πλέον.

 

Αυτή τη στιγμή γράφω από ένα iPad mini και μου κάνει εντύπωση ότι είναι τόσο γρήγορο με μόλις 512mb ram!! Το έχω προσωρινά εδώ και λίγες ημέρες. Ούτε από android έχω κάποια εμπειρία πάντως. Ένα παλιό Symbian Nokia έχω τόσα χρόνια για κινητό.

 

Άμα είναι να δώσω τόσα λεφτά ίσως αξίζει να πάω στο iPad mini. 3;

 

 

Έχει χειρότερη μπαταρία από το Samsung pro 8.4;

 

 

Ισχυει το παρακατω sar;

SAR EU 0.26 W/kg (head) 0.99 W/kg (body)

 

 

Και επειδη σκεφτομαι την lte εκδοση, πως ακριβως λειτουργει; Παιρνει καρτα sim; Μπορει να παιρνει και τηλεφωνο; Γενικα σε ενα τετοιο κινητο, τι συνδεση θα προτιμουσατε; Αποκλειστικα για ιντερνετ, τιποτα αλλο. Υπαρχει καποιο καλο πακετο;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Να πας στο ipad mini retina και άσε το 3 μιας και το μόνο που θα κερδίσεις είναι να ... χάσεις λεφτά μιας και σχεδόν είναι τα ίδια! (Μεγάλες αλλαγές έγιναν στο Air2 και όχι στο νέο mini) Από μπαταρία το μίνι, δεν παίζετε! Θα ξεχνάς τον φορτιστή!

Πάντως και το Tab s δεν είναι και για πέταμα αδερφέ! Έχει τα θέματά του, που σίγουρα τα προκαλεί ο exynos επεξεργαστής , αλλά σε γενικές γραμμές είναι ένα πανέμορφο εργαλείο, με οθόνη για φίλημα και μια πάρα πολύ καλή μπαταρία! Απλά τα κολλήματα που έχει σου χαλάνε όλο το παραπάνω! Βέβαια αν το θες για κάνα έργο, για web surfing και κάνα game και δεν είσαι ο απαιτητικός "γεροπερίεργος" σαν και μας που τα θέλουμε όλα τέλεια ... :lol:, πάρε το tab s και απόλαυσέ το! Αλλά αν είσαι ψείρας και τα θες όλα να κυλάνε ...νεράκι, πας στο μίνι και τέλος!;)

Υ.γ. MHN πούμε άλλα για apple και χαλάσουμε το τόπικ! Ας συνεχίσουμε με το Tab s... :)

Αυτά από μένα! Αποχωρώ (με λύπη) από την παρέα, αλλά εξήγησα παραπάνω γιατί! Θα ρίχνω κάνα βλέφαρο και εδώ μπας και μπορώ να συνεισφέρω σε κάτι!

Καλή συνέχεια μάγκες και ν' απολαύσετε το ταμπλετάκι σας!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το φυσικό πληκτρολόγιο όταν γράφω ελληνικά σε ορισμένες εφαρμογές όπως το mail. Δεν μπαίνουν οι τόνοι κανονικά (μπαίνει πρώτα ο τόνος και μετά το γράμμα όχι πάνω στο γράμμα). Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το φυσικό πληκτρολόγιο όταν γράφω ελληνικά σε ορισμένες εφαρμογές όπως το mail. Δεν μπαίνουν οι τόνοι κανονικά (μπαίνει πρώτα ο τόνος και μετά το γράμμα όχι πάνω στο γράμμα). Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;

Εγω το εχω παθει στο hcell οπου ομως οι τονοι δεν μπαινουν καθολου. Αυτο εχω παρατηρησει ως τωρα, μπορει φυσικα να υφισταται και σ αλλες εφαρμογες. Στο mail με blue mail οι τονοι μπαινουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα θέματά του, που σίγουρα τα προκαλεί ο exynos επεξεργαστής , αλλά σε γενικές γραμμές είναι ένα πανέμορφο εργαλείο, με οθόνη για φίλημα και μια πάρα πολύ καλή μπαταρία! Απλά τα κολλήματα που έχει σου χαλάνε όλο το παραπάνω! Βέβαια αν το θες για κάνα έργο, για web surfing και κάνα game και δεν είσαι ο απαιτητικός "γεροπερίεργος" σαν και μας που τα θέλουμε όλα τέλεια ... :lol:, πάρε το tab s και απόλαυσέ το! Αλλά αν είσαι ψείρας και τα θες όλα να κυλάνε ...νεράκι, πας στο μίνι και τέλος!;)

Ο απαιτητικος τι παραπανω κανει δλδ;
Link to comment
Share on other sites

Ο απαιτητικος τι παραπανω κανει δλδ;

 

δεν ξερω τι κανει, αλλα το ταμπλετ εχει λαγκ στα απλα..μπορει ενα παιχνιδι να το παιξει καλα..

Εγω θα ελεγα στους φιλους που ειχαν θεματα με τα βιντεο, απλα να τα μεταφερουν στην εσωτερικη μνημη και εκει να το κρινουν..αν κολαει και απο την εσωτερικη μνημη τοτε ειναι για κλωτσες το ταμπλετ, αν οχι..τοτε απλα φταιει η microSD τους.

Εγω εχω πει πολλες φορες, το ταμπλετ δεν ειναι κακο, ομως αυτο το λαγκαρισμα σε ο,τι κανεις ειναι σπαστικο..δεν κολλαει, απλα δεν ειναι smooth..πιο smooth ηταν το Ζ μου, για να μην και το Τ το xperia παρα αυτο. Απο εκει και περα, προσωπικα εχω πει οτι θα περιμενω update, ειτε αυτο που ειδαμε τωρα ειτε το ανδροιδ 5 και αν δε δω βελτιωση θα σκεφτω ανταλλαγη με tablet Z3compact το οποιο ειναι αριστο αλλα με χειροτερα μπεζελ.

Για να συνοψισω, θα πω τα εξης θεματα που εγω παρατηρω:

1ον lag σε απλα πραγματα,πχ σερφαρισμα, εναλλαγη οθονων, κτλ κτλ (οταν εχεις στα απλα, εχεις σε ολα σχεδον)

2ον ελειψη ρυθμισης της εξοικονομησης ενεργειας, που δεν σου δινει καμια επιλογη στο ποτε θα επεμβαινει, σε τι εκταση και ποιες εφαρμογες θα εξαιρει..μεγαλο λαθος για μενα.

3ον μεγαλη βλακεια που οποτε ανοιγω τον file explorer το 1ο που μου δειχνει ειναι οι φωτογραφιες επαφων viber, δηλαδη διαβαζει σαν αρχεια τα thumbnails, και καθε φορα με την κοπελα μου εχω θεματα μεχρι να καταλαβει οτι δεν ειναι γκομενες που εχω κατεβασει απο FB.. πρωτη φορα μου συμβαινει σε συσκευεη, αλλα μια φορα συνεβη στα σονυ με καποιο Update του αλμπουμ αλλα διορθωθηκε. (υπαρχει το αρχειο .nomedia μεσα μιας και το ειχα αναφερει πριν μερες παλι)

4ον, το λεξικο του που ειναι πολυ πιο "χαζο" απο αλλα οπως στο xperia, το οποιο αν γραφεις μια λεξη και επιλεξεις λαθος μια προτεινομενη, με ενα backspace σου ξαναεβγαζει τις προηγουμενες προτασεις..εδω δεν το κανει και απειρες φορες αναγκαζομαι να ξαναγραφω ολη τη λεξη (μπορει να ακουγεται λεπτομερεια ομως μου χρειαζεται συχνα γιατι οταν το εχω σε μια αλλη συσκευη και με διευκολυνει εδω το θεωρω ελειψη)

5ον στη sidebar δε μπορω να βαλω ο,τι εφαρμογες θελω (root δεν κανω-θελω να εχω εγγυηση)

 

Κατα τα αλλα τα πλεονεκτηματα τα εχουμε πει, πολυ ομορφο, μαζεμενο, με μικρα μπεζελ, οθοναρα, λεπτο, καλη μπαταρια (δεν εχω μετρο συγκρισης με αλλα) και γενικα ισως απο τις πιο ωραιες επιλογες σε αυτες τις ιντσες που αν δεν ειχε το λαγκ κυριως θα ηταν η καλυτερη επιλογη..εμενα με ενοχλουν τα παραπανω, αλλα λιγο και αλλα πολυ, ομως εξακολουθω να το θεωρω ως μια απο τις καλυτερες επιλογες συνολικα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει ρε παιδια αλλος εχει λαγκαρισματα αλλος δεν εχει και δεν ξερω τι να κανω να το παρω να μην το παρω να περιμενω το z3 tablet ? Απελπισια :cry:
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει ρε παιδια αλλος εχει λαγκαρισματα αλλος δεν εχει και δεν ξερω τι να κανω να το παρω να μην το παρω να περιμενω το z3 tablet ? Απελπισια :cry:

 

για να μην σκας, θεωρω πως ειναι καθαρα θεμα του ποση σημασια δινουμε σε καποια πραγματα μερικοι..

Πχ εγω απο τη στιγμη που επιδιωκω να εχω αλαγκαριστα κινητα και γιαυτο εχω επιλεξει να εχω chip snapdragon800, τωρα μου κακοφαινεται που ενα τετοιο εργαλειο λαγκαρει..ασχετως αν δεν ειναι κατι τοσο σοβαρο (μιας και ειναι δυνατο το ταμπλετ). Ομως οταν πας να ανοιξεις ενα excel και σου επανεκκινει..ε δεν το λες και ευχαριστη εμπειρια..Θεωρω οτι το Ζ3c θα ειναι καλυτερο σε εμπειρια χρησης..απο εκει και περα αν δε σαρεσουν τα σονυ και προτιμας αυτο, παρτο..ειναι πιο ωραιο νομιζω και το σετακι με το πληκτρολογιο λεει..απλα αν δεν το βιαζεσαι μπορεις να περιμενεις να ερθει το σονυ και να μας ερθει και εμας κανα Update.. οποτε να εχεις και εσυ καλυτερο feedback απο εμας.

 

ΥΓ. το update των 108ΜΒ μαθαμε αν βελτιωνει κατι? ή απλα θελανε 108ΜΒ για να αφαιρεσουν το μηνυμα της προσθηκης SD στο notification bar?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει ρε παιδια αλλος εχει λαγκαρισματα αλλος δεν εχει και δεν ξερω τι να κανω να το παρω να μην το παρω να περιμενω το z3 tablet ? Απελπισια :cry:

 

Τα lag και κατά πόσο θα τα βλέπεις εξαρτάται και από το τι έχεις επάνω από εφαρμογές και τη χρήση που του κάνεις. Εγώ για παράδειγμα έχω αποφύγει τα πολλά λόγω Nova launcher που έχω βάλει. Κατά τα άλλα δεν έχω κάποιο θέμα με τις εφαρμογές που έχω και δεν έχω δει προβλήματα χρήσης.

 

Για πληκτρολόγιο που έχει αναφερθεί χρησιμοποιώ το swift key που με βολεύει με λεξικά κτλ. Έχει κάποιες μικρές καθυστερήσεις στο να εμφανιστεί και να κρυφτεί, αλλά τα ίδια μου κάνει και στο κινητό (nexus 4) και είναι από κάτι update που είχε κάνει πιο παλιά και μετά που το εμφανίζει, οπότε δεν φταίει το tablet σε αυτό.

 

@Yiorgos αν δεν βιάζεσαι να πάρεις tablet περίμενε να δεις τι θα γίνει με κανένα update σε αυτό, ή να βγει και το z3 και να συγκρίνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...