Jump to content

Umi C1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει 3.06 rom η εννοεις την 2.06;Εγω εχω την 2.08 rooted αλλα αν σου κραταει τοσο η μπαταρια μαλλον θα το γυρισω και εγω στην 2.06 rooted.

Συγνώμη, την 2.06 rooted εχω, κατεβασμενη απο needrom. Ξαναλεω οτι εξαρτάται απο την χρηση. Εγώ ποτε δεν αφήνω ανοιχτα wifi, gps, κ.λ.π όταν δεν μου χρειαζονται. Χρησιμοποιώ το battery doctor που κανει διαχείρηση πυρήνων και το greenify, το οποίο σε αντίθεση με το titanium backup, απλως απενεργοποιεί καποιες εφαρμογές, και αυτές ενεργοποιουνται παλι όταν τις ανοιξεις. Να θυμισω οτι το titanium απενεργοποιεί τις εφαρμογές και αυτές δεν ξανά λειτουργούν παρα μονο αν τις ενεργοποιήσει παλι το titanium. Δεν γνωρίζω πόση μπαταρία μου σώζουν αυτές οι δυο εφαρμογές και φυσικά δεν ξέρω ποσο θα κρατούσε χωρίς αυτές.

Όλες οι Ρομ του c1 είναι kitkat και δυστυχώς δεν έχει gorilla glass. Εγώ το πήρα γύρω στα 120€ τον περασμένο Οκτωβριο, το οποιο και τοτε ηταν καλη αγορά παρόλο που υπηρχαν καλυτερες προτάσεις στα ίδια λεφτά αλλά λιγοτερες ίντσες. Τώρα αν ηταν στα ίδια λεφτά δεν θα το έπαιρνα. Θα πηγαινα σε 4g κατευθείαν έστω και πιο ακριβά. Αλλά στα 90$ (86-87€) είναι καλη αγορά διότι δεν του λείπει σχεδόν τίποτα και όλα δουλεύουν σωστα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη, την 2.06 rooted εχω, κατεβασμενη απο needrom. Ξαναλεω οτι εξαρτάται απο την χρηση. Εγώ ποτε δεν αφήνω ανοιχτα wifi, gps, κ.λ.π όταν δεν μου χρειαζονται. Χρησιμοποιώ το battery doctor που κανει διαχείρηση πυρήνων και το greenify, το οποίο σε αντίθεση με το titanium backup, απλως απενεργοποιεί καποιες εφαρμογές, και αυτές ενεργοποιουνται παλι όταν τις ανοιξεις. Να θυμισω οτι το titanium απενεργοποιεί τις εφαρμογές και αυτές δεν ξανά λειτουργούν παρα μονο αν τις ενεργοποιήσει παλι το titanium. Δεν γνωρίζω πόση μπαταρία μου σώζουν αυτές οι δυο εφαρμογές και φυσικά δεν ξέρω ποσο θα κρατούσε χωρίς αυτές.

Όλες οι Ρομ του c1 είναι kitkat και δυστυχώς δεν έχει gorilla glass. Εγώ το πήρα γύρω στα 120€ τον περασμένο Οκτωβριο, το οποιο και τοτε ηταν καλη αγορά παρόλο που υπηρχαν καλυτερες προτάσεις στα ίδια λεφτά αλλά λιγοτερες ίντσες. Τώρα αν ηταν στα ίδια λεφτά δεν θα το έπαιρνα. Θα πηγαινα σε 4g κατευθείαν έστω και πιο ακριβά. Αλλά στα 90$ (86-87€) είναι καλη αγορά διότι δεν του λείπει σχεδόν τίποτα και όλα δουλεύουν σωστα.

 

θέλει και 20$ μεταφορικά, άρα μάλλον δεν το παίρνουμε..

Link to comment
Share on other sites

θέλει και 20$ μεταφορικά, άρα μάλλον δεν το παίρνουμε..

Τωρα με 40-50$ παραπανω παιρνεις 4g στις 5.5 ιντσες και με δωρεαν μεταφορικα. Κανε μια ερευνα και αποφασισε. Παντως αν ηταν η τιμη του 80-85 € θα ηταν κελεπουρι.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Το ξεθάβω πάλι...

 

Βρήκε κανείς ενσύρματο handsfree που να δουλεύει κανονικά;

Και γω κατά τύχη μπήκα σήμερα εδώ. Handsfree δεν δουλεύω οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει, αλλά έτσι κι αλλιως, κι έχοντας το τηλέφωνο λίγο πάνω από ένα χρόνο, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, σε αντίθεση με τα αλλά umi, το πάω για απόσυρση γιατί αναμενω το redmi note 2 prime.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και γω κατά τύχη μπήκα σήμερα εδώ. Handsfree δεν δουλεύω οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει, αλλά έτσι κι αλλιως, κι έχοντας το τηλέφωνο λίγο πάνω από ένα χρόνο, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, σε αντίθεση με τα αλλά umi, το πάω για απόσυρση γιατί αναμενω το redmi note 2 prime.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ακριβώς ίδια περίπτωση... Περιμένω και εγώ να παραλάβω το prime, και το UMI θα το δώσω στην γυναίκα, για αυτό έψαχνα και handsfree...

Άντε και με το καλό να παραλάβουμε τα Xiaomi! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ακριβώς ίδια περίπτωση... Περιμένω και εγώ να παραλάβω το prime, και το UMI θα το δώσω στην γυναίκα, για αυτό έψαχνα και handsfree...

Άντε και με το καλό να παραλάβουμε τα Xiaomi! :D

Παρέλαβες το χιαομι? Εγώ το έχω τώρα 3 μέρες και φαίνεται πολύ καλό.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια καλησπερα.Εχω ενα προβλημα με το UMI C1 της γυναικας μου.Ενω ολα ηταν καλα,καποια στιγμη που το εβαλε να φορτισει,ενω εδειχνε οτι φορτιζει,αντι να ανεβαινει η σταθμη της μπαταριας,επεφτε,με αποτελεσμα να παει στο 0% και να μη μπορεσει να ξανανοιξει ποτε.Παρηγγειλα αλλη μπαταρια απο e-bay,περιμεναμε 1 μηνα να ερθει,κι οταν επιτελους ηρθε,την βαλαμε στο κινητο.Ηταν στο 65% και το βαλαμε κατευθειαν να φορτισει,αλλα δυστυχως εκανε παλι τα ιδια,με αποτελεσμα χωρις καθολου χρηση και ενω το κινητο ειναι κλειστο,απο το 65% εχει παει στο 28% και συνεχιζει να κατεβαινει..!Εχετε καμια ιδεα του τι μπορει να ειναι?Να ειναι και η καινουργια μπαταρια χαλασμενη?Λιγο δυσκολο το βλεπω!!!Ειναι κριμα,γιατι ειναι καλο τηλεφωνακι και το εχει σκαρτα εναν χρονο...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πούλησα το redmi note 2 και ξαναγύρισα εδώ. Ευτυχώς σε καλή τιμή. Είχε κάποια θέματα με την ποιότητα (ετριζε το καπάκι ,έμπαινε σκονη στην μπροστινή καμερα, το miracast είχε προβλήματα κ.λ.π), και ή μπαταρία του ήταν σχετικά καλή όταν δεν έπαιζε παιχνίδια (4-4.5 ώρες sot) Άμα έπαιζε κάνα παιχνίδι ηταν αθλια (3-3.5 με το ζορι). Και όλοι αυτοί που λένε ότι είναι ικανοποιημένοι απλώς δεν το παραδέχονται. Το κατοσταρικο είναι πολύ γιαυτό το ΤΗΛΕΦ. Γιαυτό και ή χιαοmi έβγαλε το redmi note 3 σε χρόνο dt. Για να καλύψει τις αδυναμίες του 2. Τέλος πάντων. Τέλος καλό όλα καλά. Πάμε για άλλο τηλέφωνακι τωρα. Με μεγάλη μπαταρία.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...