Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, δεν ξέρω εάν κάπου το λέει αλλά πως γίνεται Hard reset? Γιατί με το κόλπο νolume up kai power button κατι κινέζικα βγάζει. Πως μπαίνει σε αγγλικά για το Wipe Data κτλ? Σας ευχαριστώ
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, δεν ξέρω εάν κάπου το λέει αλλά πως γίνεται Hard reset? Γιατί με το κόλπο νolume up kai power button κατι κινέζικα βγάζει. Πως μπαίνει σε αγγλικά για το Wipe Data κτλ? Σας ευχαριστώ

Volume up + Volume down και μετά power ( τα κρατας όλα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..!

Συνδεσα το κινητό με το λάπτοπ, με USB, για να μεταφέρω κάποια αρχεία (φωτογραφίες και βίντεο). Στο λάπτοπ δημιουργήθηκαν δύο νέοι δίσκοι ο Lenovo pc suite και ο Lenovo A806. Επιλέγοντας τον πρώτο μου βγάζει κινέζικα και αναγκαστικά πάω στον δεύτερο. Εκεί βρίσκω τον φάκελο Pictures του κινητού, αλλά μου λέει ότι είναι άδειος. Στην πραγματικότητα εκεί υπάρχουν 5 διαφορετικοί φάκελοι γεμάτοι με φωτογραφίες και βίντεο. Όταν μεταφέρω ένα αρχείο χύμα στον φάκελο Pictures τότε το βλέπει. Αυτά που είναι όμως μέσα σε ξεχωριστούς φακέλους δεν μπορεί να τα δει. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τον φάκελο DCIM, όπου αποθηκεύονται οι φωτογραφίες της κάμερας.

Τι κάνω λάθος..;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει εδω και 2 μέρες (μετά από πτώση) που το κινητό της αδερφής μου δεν δέχεται τις εισερχόμενες κλήσεις και στέλνει αυτά τα αυτόματα μηνύματα, τις "γρήγορες απαντήσεις". (μάλιστα στέλνει αυτό που λέει "οδηγώ τώρα, θα σε καλέσω αργότερα" ενώ δεν έχει καν αυτοκίνητο) Προσπάθησα να το απενεργοποιήσω αλλά στις επιλογές δεν είδα κάπου να λέει απενεργοποίηση. Έχει κάποιος κάποια ιδέα? (ελπίζω να μη χρειαστεί να της κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα με τ κιν μου ...

Θελω να περασω τ recovery με ολεσ της οδηγιες οπως πρεπει .. Και ενω τ κανω ολα οπως πρεπει το κιν μου οταν τ συνδεω στο πσ οπως τ λεει χωρισ την μπαταρια αυτο

συνδεει και αποσυνδεεται μονο τ ανα δευτερολεπτο ... Και δεν τ αναγνωριζει

Το sp tool ... Εχει κανεισ καμια ιδεα ??

Ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το κινητο δουλευει κανονικα εαν ειναι πανω στον φορτιστη. Αν τον βγαλω κανει συνεχως reboot. Φλασαρα την 1536 αλλα το ιδιο.παω για νεα μπαταρια; καμια αποψη για αγορα απο καποιον που εχει αγορασει ηδη απο καποιο μαγαζι;
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον kandilak για την ρομ που εφταξε και γενικα για τις συμβουλες του, εγινα εστω και καθηστεριμενα κατοχος του lenovo a806 , με την καινουρια ρομ εγινε αλλο κινητο
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον kandilak για την ρομ που εφταξε και γενικα για τις συμβουλες του, εγινα εστω και καθηστεριμενα κατοχος του lenovo a806 , με την καινουρια ρομ εγινε αλλο κινητο

 

Πόσο το πήρες φίλε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω την 1536 του kadilak. Εδω και μερικές μέρες στα καλα καθούμενα δεν μπορω να συνδεθώ στο wifi του σπιτιού μου ενω το βλέπω συνδέεται για λιγο και μετα με πετάει εξω και δεν μπορώ να συνδεθώ ξανα ενω το βλέπει. Συνδέομαι κανονικα σε αλλα δυκτια οπως και άλλες συσκευές συνδέονται κανονικα στου σπιτιου μου. Τι μπορεί να παιζει;;;
letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμίσεις του wifi και βρες το δίκτυό σου. Πάτα συνεχόμενα πάνω του και επέλεξε "Διαγραφή δικτύου από τη μνήμη". Μετά πάλι επέλεξέ το και πάτα Σύνδεση και βάλε τον κωδικό του wifi σου. Δες αν διορθώθηκε. Κάνε και μια επανεκκίνηση στο router σου γιατί με κάτι τέτοια προβλήματα την χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα με την οθόνη του ΈΛΕΟΣ

πάλι το έχει πιάσει και δεν ακούει καθόλου το κ λ enter και το backspace

Βάζω το τηλέφωνο να γυρίσει οριζόντια για να μπορέσω να γράψω

 

Σκέφτομαι να ξανά περάσω Rom του φίλου kandilac από την αρχή αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα ολα. Και επανεκκίνηση και διαγραφή, και περασα τους κωδικούς ξανα και δεν άλλαξε τίποτα. Δεν μπορώ να καταλαβψ τι παίζει, μονο εγω δεν μπορώ να συνδεθώ στο router μου και συνδέομαι κανονικα στα άλλα. Αυτο εγινε ξαφνικά χωρίς να πειραξω κάτι...
letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις σίγουρα σωστά τον κωδικό? Είσαι σίγουρος ότι το δίκτυο που προσπαθείς να συνδεθείς είναι το δικό σου και όχι του γείτονα?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω με την σειρα μου τα μελη του foroum......να ζητησω και εγω την γνωμη σας?

Θελει να αγορασει μια φιλη μου ενα φθηνο και αξιοπιστο κινητο, γυρω στα 100 ευρω( δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις) και ζηλεψε εμενα που ειμαι κατοχος του εν θεματι κινητου, αξιζει τον κοπο να το αγορασει πλεον η εχει παλιωσει ιδιαιτερα? Εχετε να προτεινετε καποιο παρομοιο στην ιδια τιμη?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω με την σειρα μου τα μελη του foroum......να ζητησω και εγω την γνωμη σας?

Θελει να αγορασει μια φιλη μου ενα φθηνο και αξιοπιστο κινητο, γυρω στα 100 ευρω( δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις) και ζηλεψε εμενα που ειμαι κατοχος του εν θεματι κινητου, αξιζει τον κοπο να το αγορασει πλεον η εχει παλιωσει ιδιαιτερα? Εχετε να προτεινετε καποιο παρομοιο στην ιδια τιμη?

Ευχαριστω πολυ

αξίζει και με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Aπλα να εισαι πρετοιμασμενος να περασεις ολα οσα χρειαζεται, γιατι θα σε φαει η γκρινια.

 

Μηπως υπαρχει κανενα tempered glass αφορετο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα ξαφνικά άρχισε το security να πετάει μήνυμα ότι το Dropbox είναι virus και να προτείνει uninstall. Απεγκατέστησα και ξανά εγκατέστησα την εφαρμογή αλλά πάλι τα ίδια. Το database του antivirus είχε ενημερωθεί στις 5/4/2016 και πάτησα ενημέρωση και ενημερώθηκε με σημερινή ημερομηνία 15/4/2016. Το μήνυμα συνεχίζει.

Έχει κάνεις άλλος τέτοιο θέμα;

Το κινητό το έχω εδώ και 1μιση χρόνο και έχει την VIBEUI 9432

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

αξίζει και με το παραπανω

Ωντας κάτοχος του εν λογο κινητού θα έλεγα οτι ειναι πλεον κάπως παλιο.εγω σήμερα παραγγειλα σε μια φιλη το lenovo k50-t3s (k3 note) απο minideal στα 105 ευρώ . Θεωρώ οτι ειναι αρκετα καλύτερο(μονο απο χαρακτηριστικά και βιντεακια γιατι δε το εχω πιασει στα χερια μου)

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

 

δεν είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού, οπότε δεν έχω διαβάσει το μακροσκελές νήμα, αλλά ζητώ τη βοήθειά σας για να βοηθήσω μια φίλη που έχει προβλήματα με τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

το κινητό της λαγκάρει πάρα πολύ, κατά τη διάρκεια browsing πετάει συνέχεια άκυρες διαφημίσεις, η μπάρα κατεβαίνει όποτε της έρθει , συνεπώς καταλαβαίνω ότι χρειάζεται φορμάτ και φλασάρισμα.

 

η μόνη εμπειρία που έχω από φλασάρισμα είναι σε coolpad f1 με τις twrp, cwm recoveries

 

επειδή όπως είπα δεν έχω διαβάσει το νήμα , μπορεί κάποιος να μου πει την ασφαλή οδό ώστε να επαναφέρουμε τη συσκευή σε απροβλημάτιστη λειτουργία; ποια ρομ να κατεβάσω, με ποια recovery και ποια είναι η διαδικασία φλασαρίσματος.

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

εγω σήμερα παραγγειλα σε μια φιλη το lenovo k50-t3s (k3 note) απο minideal στα 105 ευρώ .

Εχει βγει σωστη ρομ γιαυτο το κινητο? Γιατι οσο διαβαζα παλια για αυτο το κινητο ολο πειραματα εκαναν συνεχεια με διαφορες ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...