Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βαζει δικο του ηχο (καποιο τραγουδι που εστειλε στο κινητο ) να το εχει αποθηκευμενο στο κινητο και οχι στην καρτα μνημης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω το κινητο περιπου εναμιση χρονο, και μεχρι τωρα ολα πηγαιναν τελεια. Την παρασκευη ξαφνικα το τηλεφωνο εκλεισε απο μονο του και αρχισε να κανει συνεχομενα reboot. Αφου το εκλεισα, μπηκα recovery, εκανα factory reset και ενω στην αρχη εδειχνε να εχει λυθει το προβλημα, αυτο επανηλθε. Εχω αλλαξει rom, αλλα το προβλημα παραμενει. Παρατηρησα οτι αν βγαλω την καρτα sim το προβλημα παυει να υφισταται. Δοκιμασα λοιπον να βαλω τη sim του πατερα μου αλλα το bootloop ξεκινησε και παλι. Εχει κανεις καποια ιδεα? Του εχει συμβει καποιου κατι αντιστοιχο?

 

Υ.Γ. Συγγνωμη αν εχει υπαρξει παρομοια συζητηση στο νημα, αλλα δυστυχως δεν καταφερα να τη βρω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα αξιόπιστο app για download απο YouTube;;

Ναι το snaptube. Δεν ξερω αν θα το βρεις στο playstore, αλλα σιγουρα θα βρεις το apk αν το γκουγκλαρεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κατοχος της εν λογω κινηταρας εδω και σχεδον ενα χρονο. Πριν λιγες μερες επεσε στο κινητο κρασι με αποτελεσμα να μην δουλευει η αφη. Ολα τα αλλα δουλευουν κομπλε (οθονη, ηχειο, ακουστικο, τα παντα). Οποτε πως το φτιαχνουμε; με αλλαγη digitizer ( http://www.ebay.com/itm/Original-Digitizer-Touch-Screen-Replacement-For-Lenovo-A806-A808t-Black-/281847800947?hash=item419f702473:g:fT8AAOSw14xWOdaO ) θα ειναι κομπλε; πως το τσεκαρουμε για περαιτερω ζημιες;

 

υ.γ ανοιξα το κινητο και για καποιο λογω δουλεψε για καμια μερα και μετα παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο αρχικα 1-2 μέρες σε βάζο με ρύζι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω το κινητο περιπου εναμιση χρονο, και μεχρι τωρα ολα πηγαιναν τελεια. Την παρασκευη ξαφνικα το τηλεφωνο εκλεισε απο μονο του και αρχισε να κανει συνεχομενα reboot. Αφου το εκλεισα, μπηκα recovery, εκανα factory reset και ενω στην αρχη εδειχνε να εχει λυθει το προβλημα, αυτο επανηλθε. Εχω αλλαξει rom, αλλα το προβλημα παραμενει. Παρατηρησα οτι αν βγαλω την καρτα sim το προβλημα παυει να υφισταται. Δοκιμασα λοιπον να βαλω τη sim του πατερα μου αλλα το bootloop ξεκινησε και παλι. Εχει κανεις καποια ιδεα? Του εχει συμβει καποιου κατι αντιστοιχο?

 

Υ.Γ. Συγγνωμη αν εχει υπαρξει παρομοια συζητηση στο νημα, αλλα δυστυχως δεν καταφερα να τη βρω.

Μοιάζει πρόβλημα μπαταρίας. Δοκίμασε με κάποια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με το που πέρασα την 1536 , δεν λειτουργεί ο εντοπισμός θέσης. Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί ή αν έχει προκύψει και σε κάποιον ακόμη. Πρέπει να κάνω κάτι ακόμη ?:blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με το που πέρασα την 1536 , δεν λειτουργεί ο εντοπισμός θέσης. Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί ή αν έχει προκύψει και σε κάποιον ακόμη. Πρέπει να κάνω κάτι ακόμη ?:blink::blink:

Αν πέρασες την δική μου 1536 δεν θα έπρεπε (εφόσον έχεις ενεργοποιημένη την λειτουργία αυτή). Αν πέρασες την 1536 μέσω system update τότε είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις--Τοποθεσία-- και στο Λειτουργία επέλεξε "Υψηλή ακρίβεια".

Αν συνεχίζει το ίδιο και δεν το είχες κάνει εξ αρχής , ξανακάνε εγκατάσταση την rom με την 3η μέθοδο.

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει πρόβλημα μπαταρίας. Δοκίμασε με κάποια άλλη.

Αλλαξα μπαταρια και το τηλεφωνο λειτουργει αψογα. Ειχα την εντυπωση οτι φταιει η sim αλλα τελικα ειχες δικιο. Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανεις το viber4android; τρέχει άψογα και έχει διάφορα στον ηχο

Μήπως εννοείς το viper4android ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ζητάει να κάνω update το Superuser. Να το κάνω η όχι. Και αν το κανω , να επιλεξω normal ή TWRP ?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και normal.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ζητάει να κάνω update το Superuser. Να το κάνω η όχι. Και αν το κανω , να επιλεξω normal ή TWRP ? Έχω τη 1447

 

Επίσης μπαταρία απο που να πάρω;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ζητάει να κάνω update το Superuser. Να το κάνω η όχι. Και αν το κανω , να επιλεξω normal ή TWRP ? Έχω τη 1447

 

Επίσης μπαταρία απο που να πάρω;

Ευχαριστω.

Να επιλεξεις το normal. Αν μενεις αθηνα, εχει στον Δησιο πισω απο τη κλαυθμωνος, αλλα να ξερεις δεν ειναι αυθεντικη και ειναι 2100 mah, αλλα δουλευει κανονικα προφανως. Μετα αν θες original μαλλον μονο εξωτερικο. Btw ο δησιος εχει και site οποτε και επαρχια να μενεις μπορεις να παραγγειλεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω μονο root στο κινητο επειδη εχει πολλες σελιδες βρηκα μονο το περασμα καινουριας rom το κινητο ειναι Α806.V34,2014/09/04 11:10 VIBEUI_V2.0_3447_7.39.1_DEV_A806 ισως να εχει ξαναφερθει το θεμα αλλα με τοσες σελιδες χαθηκα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Για καποιο λογο δεν μπορω να δημιουργησω νεες επαφες ...

Απλα δεν μου βγαζει μενου αποθηκευσης.

Ουτε πατωντας το + αριστερα του αριθμου ουτε με παρατεταμενο πατημα πανω στον αριθμο,με το που παταω νεα επαφη με πεταει εξω ..

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! Αυτο με το notification center οταν η μπαταρία πεφτει στο 15% δε σταμάτησε παρολο που ξανα έβαλα την ρομ με την 3η μεθοδο. Συνέχεια μου πεταει το μνμ οτι το notification center εχει σταμάτησε να λειτουργεί με αποτέλεσμα να μη μπορω να δουλέψω το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Το α806 της γυναικας μου αρχισε στα ξαφνικα να κολλαει και κανει μονο του επανακκινησεις. Κολλαει σ το λογοτυπο της lenovo και κανει επανακκινηση. Προσπαθησα να το ανοιξω κρατωντας τα κουμπια της εντασης και της ενεργοποιησης για να μπει στο μενου αλλα τιποτα. Αλλαξα και μπαταρια αλλα τα ιδια. Καμια προταση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...