Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα εβαλα την ρομ 1501 κατεβασα ενα θεμα απο το theme center αυτο που εχει ονομα 2.5 το το κανω apply κανονικα μπαινει απλα δεν μπορει να μπει και το συγκεκριμενω lockscreen του θεματος οταν παω να το επιλεξω απο τα lockscreen μου λεει changed fail resource εχει κανενας το ιδιο προβλημα ? σε αυτη τη ρομ ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετά χαμηλή ενταση ακουστικου απο κλήσεις, κόλλησε το μυαλό μου, από που θα την ρυθμίσω (δυναμωσω);

Εννοείς το μεγάφωνο όταν σε καλούν..;αν ναι:κατεβασε mobileuncle tools πήγαινε engineering mode MTK μετά hardware testing και μετά audio και μετα Δεν Θυμάμαι:ρ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

έχω το Α806 3 μέρες τώρα και αντιμετοπίζω ένα περίεργο προβληματάκι.

Αγοράστικε απο To2C με την VIBEUI_V2.0_9432_ST-A806.

Eχεις παλια εκδοση, βαλε την 1447 που τπαρχει στην πρωτη σελιδα.

Έχετε να προτείνετε κάποιο app για notifications λόγο έλειψης LED;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Eχεις παλια εκδοση, βαλε την 1447 που τπαρχει στην πρωτη σελιδα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&hl=el[/QU

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάνε format την κάρτα σε fat32

 

απο οτι βλεπω οταν συνδεω το τηλ στο υπολογιστη - properties - file system - fat32 αρα απο οτι καταλαβαινω ειναι fat32

Edited by VAGROUL
letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω οταν συνδεω το τηλ στο υπολογιστη - properties - file system - fat32 αρα απο οτι καταλαβαινω ειναι fat32
Πολύ ωραία. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν χρειάζεται να της κάνεις format.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν χρειάζεται να της κάνεις format.

 

ok. συνδεω το τηλ με το υπολογιστη και κανω διαμορφωση η θα πρεπει να κανω καποια αλλη διαδικασια.

σ ευχαρσιτω πολυ...

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

ok. συνδεω το τηλ με το υπολογιστη και κανω διαμορφωση η θα πρεπει να κανω καποια αλλη διαδικασια.

σ ευχαρσιτω πολυ...

Βγάλε την κάρτα από το τηλέφωνο, συνδεσε την με κάποιο αντάπτορα σε μια USB θύρα του PC, και κάνε την format. Αν θες περισσότερες λεπτομέρειες γκούγκλαρε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εσβησα καταλαθος την εφαρμογη της καμερας στην 1501 ρομ.

Δεν θελω να βαλω αλλη εφαρμογη θελω την ιδια.

 

Θυμαται κανεις το ονομα του apk να το κατεβασω απο το στορ η απο πουθενα αλλου ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εσβησα καταλαθος την εφαρμογη της καμερας στην 1501 ρομ.

Δεν θελω να βαλω αλλη εφαρμογη θελω την ιδια.

 

Θυμαται κανεις το ονομα του apk να το κατεβασω απο το στορ η απο πουθενα αλλου ?

 

Ξαναφλάσαρε την rom

Link to comment
Share on other sites

Με τιποτα... Καλύτερα να βαλω αλλη εφαρμογη καμερας.

 

Δεν μπορω να βρω πουθενα το apk ? Μονο το ονομα της εφαρμογης θελω.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Με τιποτα... Καλύτερα να βαλω αλλη εφαρμογη καμερας.

 

Δεν μπορω να βρω πουθενα το apk ? Μονο το ονομα της εφαρμογης θελω.

 

Πέρασε με το TRWP αυτή https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934533087

Το αρχείο που θα κατεβάσεις είναι το LENOVO-CAMERA-V3.6.7-LIBS.zip

Το βάζεις στην SD και το περνάε με TWRP.

Είναι της Lenovo. Εγώ αυτό έχω και μάλιστα σου δίνει τη δυνατότητα να πας σε 13mpx. Δοκίμασε το, δεν χάνεις τίποτα. Αλλιώς πάλι τη Rom...

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω θενκς.

 

Απορια

Η εφαρμογη Lenovo super cam τι ειναι? Καπου την ειδα μαλιστα ειναι και 50mb

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Camera mx τα video θα είναι σε mp4 και οι φωτογραφίες σε jpg

 

Πολύ καλή εφαρμογή και αποθηκεύει σε mp4. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απορια

Η εφαρμογη Lenovo super cam τι ειναι? Καπου την ειδα μαλιστα ειναι και 50mb[/quote

 

Εφαρμογή της lenovo για την κάμερα είναι. Αν θέλεις δοκίμασε και την Camera mx, που τη δοκίμασα και φαίνεται καλή.

Edited by stevelo61
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

έχω το Α806 3 μέρες τώρα και αντιμετοπίζω ένα περίεργο προβληματάκι.

Αγοράστικε απο To2C με την VIBEUI_V2.0_9432_ST-A806.

 

Έχω βάλει το απαραίτητο για μένα torque το οποίο επικοινονεί με bluetooth με τον εγκέφαλο του αυτοκινήτου.

Όποτε ανοίγει η εφαρμογή συνδέεται με to bluetooth OBDII module.

Συνεχώς πετάγεται μύνημα οτι το torgue θέλει να συνδεθεί στο bluetooth και όσα allow και να πατήσω συνεχίζει να εμφανίζεται, με αποτέλεσμα να γίνεται η σύνδεση reset κάθε φορά και να μήν συνδέεται ποτέ.

Αυτό όμως δεν είναι ούτε απο το security (το έκανα freeze με link2sd και πάλι τα ίδια), ούτε απο superuser.

Έχετε καμια ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό;

 

Επίσεις υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξουν τα capacitive keys; (το back με βολεύει πιο πολύ στα αριστερα)

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο app για notifications λόγο έλειψης LED;

 

edit: και κάτι ακόμα - υπάρχει καποια εντελος vanilla rom; μου αρέσει τελικά η "μανίσια" ρομ που φοράει και το security είναι πολύ καλό και χρήσιμο, αλλα θα προημούσα vanilla android.

Thanx

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; το πρόβλημα με το torque εξακολουθεί και στην 1516 του Kandilak

είναι συμαντικό το torque για μενα.

 

 

Τώρα το noLED το χρησιμοποιούσα και πριν αλλα εξακολουθεί να πετάει άκυρες ειδοποιήσεις (πχ ειδοποίηση για viber χωρίς να έχει έρθει μύνημα)

Μήπως τελικά η Vanilla rom να είναι καλύτερη; την έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος; το πρόβλημα με το torque εξακολουθεί και στην 1516 του Kandilak

είναι συμαντικό το torque για μενα.

 

 

Τώρα το noLED το χρησιμοποιούσα και πριν αλλα εξακολουθεί να πετάει άκυρες ειδοποιήσεις (πχ ειδοποίηση για viber χωρίς να έχει έρθει μύνημα)

Μήπως τελικά η Vanilla rom να είναι καλύτερη; την έχει δοκιμάσει κανείς;

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις pair τις δυο συσκευές (τηλέφωνο και obd2 module) πρώτα χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις pair τις δυο συσκευές (τηλέφωνο και obd2 module) πρώτα χειροκίνητα?

ναι, τα ίδια

το θέμα είναι οτι δεν ξέρουμε απο πού είναι αυτό το μύνημα to security το έκανα freeze άπα δεν είναι πο 'κει τί άλλο μπορεί να ελέγχει permissions?

(sto developer options δεν βλέπω κάτι για το θέμα μου)

Edited by radical239
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους δεν έκλεισε ακόμα χρόνο και μου έβγαλε πρόβλημα. Δεν αναγνωρίζει καθόλου την SIM (ούτε καν ζητάει PIN). Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα...?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

μιας και ο φορτιστής του κινητου τα επαιξε (λογικο με αυτην την βλακεια με τους αντάπτορες) αποφάσισα να χρησιμοποιήσω εναν NILLKIN (5V 2A) φορτιστή που ειχα και σε αλλο κινητο μου (LG G2).

 

Το πρόβλημα ειναι πως τον βλέπει σαν πηγή USB και οχι σαν AC κάτι που στο LG G2 δεν συμβαίνει και με κάνει να φτάσω στο συμπέρασμα οτι κάτι παιζει με το κινητό. Φυσικά δοκίμσα με το μανίσιο καλώδιο αλλα απο οτι φαίνεται το πρόβλημα δεν είναι αυτό.

 

γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Υποψιάζομαι την εφαρμογη power manager αλλα απο όσο ξέρω ειναι εφαρμογή συστήματος και ενδέχεται να αντιμετωπίσω προβλήματα αν την απενεργοποιήσω.

 

Αν και δεν νομίζω να χρειάζεται, χρησιμοποιώ την "εργοστασιακή" εκδοση VIBEUI_v2.0_9432_ST_A806.

Κανενας;;;

 

Τουλαχιστον μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να απενεργοποιησω με ασφαλεια την εφαρμογη power manager;

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να ανοίγει (φωτιζει) η οθόνη όταν μου έρχεται κάποιο SMS ή μήνυμα σε FB messenger?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να ανοίγει (φωτιζει) η οθόνη όταν μου έρχεται κάποιο SMS ή μήνυμα σε FB messenger?

κανε μια αναζητηση στο store για flash notifications ή screen notifications...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερετε αν υπαρχει τροπος να ρυθμισω την ελαχιστη ή την μεγιστη ενταση ηχου;

Edited by ChoMol
Link to comment
Share on other sites

Κανενας;;;

 

Τουλαχιστον μπορει να μου πει καποιος αν μπορω να απενεργοποιησω με ασφαλεια την εφαρμογη power manager;

Υπάρχει περίπτοση ο φορτιστής να έχει ανάποδα pins (δύσκολο αλλα δεν ξέρεις ποτέ) δοκίμασε πρώτα άλλον φορτιστή (για κηνιτό κατα προτήμηση).

Το power manager το έχω κάνει freeze me link2sd μαζί και με το security χωρίς κανένα πρόβλημα... δοκίμασε το και δές. Καλύτερα να το κάνεις freeze και όχι απεγκατάσταση.

Δύσκολα πάντως να είναι software το θέμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανε μια αναζητηση στο store για flash notifications ή screen notifications...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερετε αν υπαρχει τροπος να ρυθμισω την ελαχιστη ή την μεγιστη ενταση ηχου;

 

το NoLED δουλεύει και σε 'μένα καλά΄απο την στιγμή που πάγωσα το Security - υπόψην - όταν έρθει notification πρέπει να πατήσεις το back κι όχι to power γιατι απλά ξανασβήνει την οθόνη, υπάρχουν κι άλλα οπως το flash notification alla to noLED είναι πιο διακριτικό

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκίμασα καλώδιο και φορτιστές από Samsung, HTC και Sony και το τηλ φορτίζει κανονικά. Δόκιμασε κάποιο άλλο εκτός LG καλώδιο+φορτιστή. Edited by carver
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...