Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον ηχο του keyboard τον καθοριζω εγω χρησιμοποιω το multiling που εχει επιλογη ηχου εντασης οταν γραφεις. Θα δοκιμασω αυτο π ειπες και θα σ πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αλλαζει κατι... ο ηχος καθοριζεται μονο απο το system volume μαλλον. Δεν βλεπω καμια αλλαγη πειραζοντας ενταση κλησης και ειδοποιησεων.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Τον ηχο του keyboard τον καθοριζω εγω χρησιμοποιω το multiling που εχει επιλογη ηχου εντασης οταν γραφεις. Θα δοκιμασω αυτο π ειπες και θα σ πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αλλαζει κατι... ο ηχος καθοριζεται μονο απο το system volume μαλλον. Δεν βλεπω καμια αλλαγη πειραζοντας ενταση κλησης και ειδοποιησεων.

Μπορείς να μου δώσεις το link του keyboard που χρησιμοποιείς , γιατί το multiling που έβαλα εγώ για να δοκιμάσω αυτά που λες όταν βάλεις στο 100 τον ήχο του πληκτρολογίου ακούγεται δυνατά όταν ο ήχος κλήσης είναι στο full και όσο τον μειώνεις πέφτει και η ένταση ήχου του πληκτρολογίου.

Στο audio manager που χρησιμοποιείς όταν μετακινείς τον κέρσορα στο System volume, μπορεί να μην βλέπεις να αλλάζει ο κέρσορας στο Ringer volume αλλά αν κλείσεις και ξανανοίξεις το audio manager θα δεις ότι ο κέρσορας του ringer volume έχει μεταφερθεί ανάλογα.

Αν θες ήχο στο πληκτρολόγιο με ένταση ανεξάρτητη από την ένταση ήχου κλήσεων βάλε το touchpal που έχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις το link του keyboard που χρησιμοποιείς , γιατί το multiling που έβαλα εγώ για να δοκιμάσω αυτά που λες όταν βάλεις στο 100 τον ήχο του πληκτρολογίου ακούγεται δυνατά όταν ο ήχος κλήσης είναι στο full και όσο τον μειώνεις πέφτει και η ένταση ήχου του πληκτρολογίου.

Στο audio manager που χρησιμοποιείς όταν μετακινείς τον κέρσορα στο System volume, μπορεί να μην βλέπεις να αλλάζει ο κέρσορας στο Ringer volume αλλά αν κλείσεις και ξανανοίξεις το audio manager θα δεις ότι ο κέρσορας του ringer volume έχει μεταφερθεί ανάλογα.

Αν θες ήχο στο πληκτρολόγιο με ένταση ανεξάρτητη από την ένταση ήχου κλήσεων βάλε το touchpal που έχει τέτοια επιλογή.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klye.ime.latin&hl=el

 

Τον ηχο του multiling τον εχω στο 25.

Θα διαφωνησω σε αυτο που λες για την αλλαγη εντασης. Χρησιμοποιω την εφαρμογη audio manager εδω και χρονια galaxy mini - zte blade 3 και μισο χρονο τωρα με το λενοβο. Ποτε δεν ειχα προβλημα. Παντοτε μια φορα ρυθμιζα τους ηχους και ημουν οκ

 

Υγ. Μονο στο restart to system volume πηγαινει στο 100%.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klye.ime.latin&hl=el

 

Τον ηχο του multiling τον εχω στο 25.

Θα διαφωνησω σε αυτο που λες για την αλλαγη εντασης. Χρησιμοποιω την εφαρμογη audio manager εδω και χρονια galaxy mini - zte blade 3 και μισο χρονο τωρα με το λενοβο. Ποτε δεν ειχα προβλημα. Παντοτε μια φορα ρυθμιζα τους ηχους και ημουν οκ

 

Υγ. Μονο στο restart to system volume πηγαινει στο 100%.

Δες στο βίντεο πως φαίνεται ότι το system volume είναι "δεμένο" με το ringer volume.

https://youtu.be/-lUdB_Tu1Sc

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα.

 

Το κακο ξερεις πιο ειναι ? οσο και να τα ισοσταθμισεις μετα απο restart παντα το system volume ειναι στο 100% της εντασης.

Θα το κανω χειροκινητα δεν εχω αλλη λυση.

 

Το μονο που με παραξενευει ειναι οτι στην ΜΑΜΑ ρομ δεν ειχα τετοιο προβλημα.

Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα.

 

Το κακο ξερεις πιο ειναι ? οσο και να τα ισοσταθμισεις μετα απο restart παντα το system volume ειναι στο 100% της εντασης.

Θα το κανω χειροκινητα δεν εχω αλλη λυση.

 

Το μονο που με παραξενευει ειναι οτι στην ΜΑΜΑ ρομ δεν ειχα τετοιο προβλημα.

Μετά από restart το system volume είναι εκεί που είναι το ringer volume.
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Απο το Σαββατο παιδευομαι, μετα απο restart ειναι παλι στο 100%

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Στο 5 ειναι Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και γω. Ολα στο 0 δονηση μετα απο rr ειναι παλι στο 0

 

Δες πριν και μετα απο restart

Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και γω. Ολα στο 0 δονηση μετα απο rr ειναι παλι στο 0

 

Δες πριν και μετα απο restart

το μοβ τηλεφωνακι στην γραμμη ειδοποιήσεων , ποια εφαρμογή είναι?

Link to comment
Share on other sites

Το viber ειναι η εκδοση 4 αρκετα παλια. Δεν την ανανεωνω γιατι μου την δινει που βαρυνε σαν εφαρμογη

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Το viber ειναι η εκδοση 4 αρκετα παλια. Δεν την ανανεωνω γιατι μου την δινει που βαρυνε σαν εφαρμογη

Κοίτα στο δικό μου σύστημα με τις εφαρμογές που έχω και ξέρω τι δικαίωμα έχω δώσει σε κάθε μια να αλλάζει χαρακτηριστικά στο τηλέφωνο γίνεται αυτό που σου λέω. Εσύ μπορεί να έχεις εφαρμογή στο τηλέφωνο σου που στο boot να αλλάζει το system volume.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω πειραξει και λιγο το startup του συστηματος αν και αυτα που εκλεισα δεν εχουν να κανουν με ηχο αλλα θα κανω δοκιμες ποτε δεν ξερεις.

 

Περα απο τις κλασικες εφαρμογες για τσατ φουμπου ινστα και ειδησεις εχω τα εξης

 

all in one toolbox

greenify

Empty folder

audio manager

Lenovo security

power manager

Αντιγραφα ασφαλειας.

 

Στο συστημα εχω κλειστα τελειως τα εξης

sim toolkit

lenovo weather

video

hotspot

συνδεση εντοπισμου λαν

πληκτρολογιο αντροιντ

συγχρονισμο επαφων

dr safety

caller id

ημερολογιο

browser

network settings

κεντρο θεματων

email

αποθηκευτικο χωρο ημερολογιου

smart rotation

 

Αν υπαρχει και κανενα αλλο που μπορω να κλεισω πες μου οταν μπορεσεις αυριο

Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω πειραξει και λιγο το startup του συστηματος αν και αυτα που εκλεισα δεν εχουν να κανουν με ηχο αλλα θα κανω δοκιμες ποτε δεν ξερεις.

 

Περα απο τις κλασικες εφαρμογες για τσατ φουμπου ινστα και ειδησεις εχω τα εξης

 

all in one toolbox

Empty folder

audio manager

Lenovo security

power manager

Αντιγραφα ασφαλειας.

 

Στο συστημα εχω κλειστα τελειως τα εξης

sim toolkit

lenovo weather

video

hotspot

συνδεση εντοπισμου λαν

πληκτρολογιο αντροιντ

συγχρονισμο επαφων

dr safety

caller id

ημερολογιο

browser

network settings

κεντρο θεματων

email

αποθηκευτικο χωρο ημερολογιου

smart rotation

 

Αν υπαρχει και κανενα αλλο που μπορω να κλεισω πες μου οταν μπορεσεις αυριο

Αυτη την λίστα έπρεπε να την είχες ποσταρει από την αρχή για να μην κάθομαι να ασχολούμαι με την περίπτωση σου. Αυτoί που έχουν παρακολουθήσει το νήμα του A806, θα καταλάβουν τον λόγο.

Ρίξε μια ματιά στην AOSP rom που έχει στο needrom γιατί απ' ότι φαίνεται η VibeUI δεν σου ταιριάζει.

Καληνύχτα και ελπίζω να καταλάβεις.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Αυτην εννοεις προφανως

 

http://www.needrom.com/download/a806-aosp-v1-0/

 

Τωρα χαθηκα... Το αφηνω

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Πες μου το λογο οταν μπορεσεις

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το imei του 806 ,οταν τρεχω την εντολη imei.exe xxxxxxxxxxxx και παταω εντερ μου λεει οτι δεν αναγνωριζεται ως εξωτερικη η εσωτερικη εντολη. Μπορει καποιος να μου πει τι κανω λαθος¨?
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το imei του 806 ,οταν τρεχω την εντολη imei.exe xxxxxxxxxxxx και παταω εντερ μου λεει οτι δεν αναγνωριζεται ως εξωτερικη η εσωτερικη εντολη. Μπορει καποιος να μου πει τι κανω λαθος¨?

ανόιγεις τον φάκελο που βρίσκετε το imei.exe κάνεις δεξί κλίκ σε κάποιο σημείο στον κενό χώρο του φακέλου και επιλέγεις "Άνοιγμα της γραμμής εντολών" και στο παράθυρο που θ' ανοίξει δίνεις την εντολή.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω την απαντηση σου Καντιλακ

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω την απαντηση σου Καντιλακ

Η απάντηση είναι ότι όποιος πειράζει βασικές εφαρμογές συστήματος σε μια rom, πρέπει να είναι έτοιμος να αντιμετωπίσει οποιαδήποτε περίεργη συμπεριφορά στις λειτουργίες του τηλεφώνου του.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω για την απαντηση.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

μετάφερε τα στην εσωτερική μνήμη

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άν ανοίξεις τους χάρτες δεν σου βγάζει την τοποθεσία που βρίσκεσαι?

 

Οχι δε μου βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...