Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παιδια θα το δω...και κατι ακομα..εχω την 1501 rom αυτην που μου προτεινες προσφατα kandilak... Μερικες φορες στο playstore οταν ειμαι για λιγη ωρα και ψαχνω με πεταει και λεει "δυστυχως η εφαρμογη σταματησε να λειτουργει" Εχετε κατι να προτεινετε;
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6042385#post6042385
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή Πρωτομαγιά!

 

Μέχρι και πριν λίγο καιρό που είχα την 1447 όταν ολοκληρωνόταν η φόρτιση το τηλέφωνο ειδοποιούσε με έναν "παρδαλό" ήχο και έγραφε πως η μπαταρία γέμισε...

 

Τώρα με την 1501 δεν ειδοποιεί και δεν κάνει τίποτα που να δείχνει πως η φόρτιση έφτασε στο 100%, ούτε με κάποιον ήχο ούτε με ένδειξη στο notification bar....

 

γνωρίζει κάποιος τι και πως;

 

Ευχαριστώ!

Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

θελω να φλασαρω σ ενα φιλο τη 1447 ή τη 1501.

ΠΟυ μπορω να βρω ολοκληρωμενο οδηγο?

γιατι το εχω χασει λιγο το thread...

Edited by Paterbill
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

θελω να φλασαρω σ ενα φιλο τη 1447 ή τη 1501.

ΠΟυ μπορω να βρω ολοκληρωμενο οδηγο?

γιατι το εχω χασει λιγο το thread...

 

Στο πρωτο μηνυμα εχει συνδεσμους με οδηγους για οτι ακριβως χρειαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα σε ολους.

 

Μια απορια το παρακατω λινκ περιεχει την 9432 του τηλεφωνου η κατι αλλο ?

 

Εγκατάσταση Official rom + Root + Gapps + Ελληνικά (σε Rooted συσκευές)

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Το vifocal γενικα δεν έχει γνησια, γι'αυτο use with caution..

Εγω μια μπαταρία πηρα και αντι για 2500 ειναι περιπου 1700

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το vifocal γενικα δεν έχει γνησια, γι'αυτο use with caution..

Εγω μια μπαταρία πηρα και αντι για 2500 ειναι περιπου 1700

 

Βρηκα την ιδια μπαταρια στο ιντερνετ με 7 δολλαρια. Ρωτησα στο to2c και μου ειπαν ειναι μουφα. μια αυθεντικη για το Α8 κοστιζει κοντα στα 30 δολλαρια...

 

Οπως και να χει αγορασα 3 να υπαρχουν.

 

Μεγαλη μακακια στα καλα καθουμενα να τελειωνει η μπαταρια σε λιγοτεροη απο μιση μερα και το τηλεφωνο να ειναι σχεδον αδειο απο εφαρμογεσ και υλικο... Θα παμε κανενα ταξιδι και το GPS θα μας αφησει στον τοπο...

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Πηρες 3 μπαταρίες ρε τρελε; Δεν επαιρνες ενα Xiaomi power bank;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την ιδια μπαταρια στο ιντερνετ με 7 δολλαρια. Ρωτησα στο to2c και μου ειπαν ειναι μουφα. μια αυθεντικη για το Α8 κοστιζει κοντα στα 30 δολλαρια...

 

Οπως και να χει αγορασα 3 να υπαρχουν.

 

Μεγαλη μακακια στα καλα καθουμενα να τελειωνει η μπαταρια σε λιγοτεροη απο μιση μερα και το τηλεφωνο να ειναι σχεδον αδειο απο εφαρμογεσ και υλικο... Θα παμε κανενα ταξιδι και το GPS θα μας αφησει στον τοπο...

 

η λυση στο προβλημα σου -χωρις να χρειαζεται να το κλεισεις κλπ http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=power%20bank

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

χαχα ε ναι ρε συ αφου εχουμε τηλεφωναρα....

 

Αν ειναι να αγορασω τετοια κουμουτσα απο το αμαζον καλυτερα να παω παρω ενα νοκια 3310.

 

Εαν ολα αυτα ηταν αξιοπιστα θαρρω οτι ειδαν φτιαξει και τις μπαταριες οι εταιριες... Δεν θα τις αφηναν ετσι. Λεω εγω

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα σε ολους.

 

Μια απορια το παρακατω λινκ περιεχει την 9432 του τηλεφωνου η κατι αλλο ?

 

Εγκατάσταση Official rom + Root + Gapps + Ελληνικά (σε Rooted συσκευές)

 

Φίλε μου, θα το επιβεβαιωσουν φαντάζομαι και άλλα παιδιά, φλασαρε κάποια αλλη rom, 1447,1501,1508,1516, για να έχεις καλύτερη απόδοση στην μπαταρία σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει δοκιμάσει στο Α806 κάρτα microSD 64 Gb. Τη "βλέπει"; Ποια θα μου προτείνατε; Ευχαριστώ.

1) http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html?keyphrase=microsd+64gb+class+10

2) Tην κάρτα θα την φορμάρεις με το es partition manager σε fat 32 γιατί από την μαμά είναι σε μορφή efat.

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Για τη συζήτηση που είχαμε παλιότερα, για τα push notifications, αλλά και την εμφάνιση των πρόσφατων εφαρμογών, να τις διώχνουμε χωρίς να κλείνουν, με το App settings ρυθμίσουμε κάθε μία εφαρμογή να μην εμφανίζεται αν θέλουμε στις πρόσφατες (με το home button), πράγμα πολύ χρήσιμο για εφαρμογές που θα ανοίξουμε μια φορά, αλλά δεν τις θέλουμε εκεί. Έτσι ούτε θα γίνεται kill, ούτε θα εμφανίζεται.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, θα το επιβεβαιωσουν φαντάζομαι και άλλα παιδιά, φλασαρε κάποια αλλη rom, 1447,1501,1508,1516, για να έχεις καλύτερη απόδοση στην μπαταρία σου!

 

 

Καλημερα, απο τις ρομ που ανεφερες πια ειναι η πιο σταθερη και η πιο τελειοποιημενη απο τους developers ? Μην βαζω βγαζω αδικα.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

 

Εαν ολα αυτα ηταν αξιοπιστα θαρρω οτι ειδαν φτιαξει και τις μπαταριες οι εταιριες... Δεν θα τις αφηναν ετσι. Λεω εγω

 

βρε αυτες οι κουμουτσες ειναι 4και 5 φορες η μπαταρια του κινητου μας. εγω εχω ενα με 12000 mah και το εχω 2 χρονια τωρα, αξιζει

 

 

 

Καλο μηνα παιδια!Εχετε να προτεινετε καποιο καλο συστημα πλοηγησης?Να το κατεβασω απο το playstore η υπαρχει και αλλη δυνατοτητα?

 

Here maps!!

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πριν λίγο καιρό που είχα την 1447 όταν ολοκληρωνόταν η φόρτιση το τηλέφωνο ειδοποιούσε με έναν "παρδαλό" ήχο και έγραφε πως η μπαταρία γέμισε...

 

Τώρα με την 1501 δεν ειδοποιεί και δεν κάνει τίποτα που να δείχνει πως η φόρτιση έφτασε στο 100%, ούτε με κάποιον ήχο ούτε με ένδειξη στο notification bar....

 

γνωρίζει κάποιος τι και πως;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απο τις ρομ που ανεφερες πια ειναι η πιο σταθερη και η πιο τελειοποιημενη απο τους developers ? Μην βαζω βγαζω αδικα.

Εγω εχω μεινει στην 1447 γιατι δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μεινει στην 1447 γιατι δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα.

 

Με το που την περασες δηλαδη ολα οκ δεν εμφανισε κανενα προβλημα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρε αυτες οι κουμουτσες ειναι 4και 5 φορες η μπαταρια του κινητου μας. εγω εχω ενα με 12000 mah και το εχω 2 χρονια τωρα, αξιζει

 

απλα με χαλαει ο ογκος και αυτα που κουβαλαω μαζι μου.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απο τις ρομ που ανεφερες πια ειναι η πιο σταθερη και η πιο τελειοποιημενη απο τους developers ? Μην βαζω βγαζω αδικα.

 

1447 multi

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033

 

1501 multi

 

1508

 

1516 από @kandilak

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6080591#post6080591

 

Ψάξε στο thread για περισσότερες πληροφορίες...

 

Γενικός οδηγός εγκατάστασης ROM

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5700275#post5700275

Link to comment
Share on other sites

Με το που την περασες δηλαδη ολα οκ δεν εμφανισε κανενα προβλημα ?.

Κανενα προβλημα και λυθηκαν ζητηματα με την μπαταρια και αλλα χαζοπροβληματακια.

Link to comment
Share on other sites

Μια θελω... Την πιο stable

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την ιδια μπαταρια στο ιντερνετ με 7 δολλαρια. Ρωτησα στο to2c και μου ειπαν ειναι μουφα. μια αυθεντικη για το Α8 κοστιζει κοντα στα 30 δολλαρια...

 

Οπως και να χει αγορασα 3 να υπαρχουν.

 

Μεγαλη μακακια στα καλα καθουμενα να τελειωνει η μπαταρια σε λιγοτεροη απο μιση μερα και το τηλεφωνο να ειναι σχεδον αδειο απο εφαρμογεσ και υλικο... Θα παμε κανενα ταξιδι και το GPS θα μας αφησει στον τοπο...

 

20 δολαρια στο vickmall.

 

http://www.vickmall.com/2500mah-original-battery-for-lenovo-a8-a806-a808t-smartphone.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρες 3 μπαταρίες ρε τρελε; Δεν επαιρνες ενα Xiaomi power bank;

 

Περιμενω ενα power bank της Xiaomi και θα αναφερω εντυπωσεις μολις το παραλαβω και το χρησιμοποιησω.

Δεν το παιρνω παντως για το τηλεφωνο, εγω που δεν εχω συνεχως ανοιχτο το wifi και το 4G και δεν παιζω

παιχνιδια, εχω μπαταρια για 4-5 μερες. Αυτη τη στιγμη ειμαι στο 44% και φορτισα στις 27/4. :)

 

http://www.pandawill.com/original-xiaomi-power-bank-5v-36a-16000mah-for-smartphone-tablet-notebook-p95222.html

Link to comment
Share on other sites

Μια θελω... Την πιο stable

Ακολουθησε τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033 και περνα την 1447.

20 δολαρια στο vickmall.

Ναι αλλα ειναι Out of stock.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...