Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ξέρετε πως μπορώ να βάλω στα γοογλε μαπς ελληνικη φωνη ια τις οδηγίες η φωνή γενικότερα? αν και το έχω ενεργοποιημένο δε ακολυγεται φωνη....

 

κάποια βοηθεια κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΠΑΙΔΕΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ...2 ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

 

1. ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ..ΣΥΓΚΕΓΚΡΙΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΜΑΙ ΩΣ ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΛ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΟΛΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΧ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ..ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?

 

2. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΗΝ 1447.ΕΑΝ ΚΑΝΩ SYSTEM UPDATE ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΟ PLAYSTORE?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το handcent σύμφωνα με τις οδηγίες της πρώτης σελίδας. Δουλεύει, μα υπάρχει πρόβλημα. Μετά από 5 λεπτά βγάζει μήνυμα " handcent has stopped working" και επανέρχεται στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, και πρέπει να ξανακάνω αυτά που λέει ο οδηγός. Και μετά από λίγο πάλι το ίδιο... έχει κανένας καμία λύση? φοράω 1447 multilanguage

υγ σε παράλληλο τόνο η κεραία gps είναι πάνω δεξιά όπως κοιτάς το κινητό από την πλευρά της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρετε πως μπορώ να βάλω στα γοογλε μαπς ελληνικη φωνη ια τις οδηγίες η φωνή γενικότερα? αν και το έχω ενεργοποιημένο δε ακολυγεται φωνη....

 

Σε μένα με την 1447 multilanguage rom (κύρια γλώσσα ελληνικά) με το που έκανα εγκατάσταση το Maps, πήρε τις ρυθμίσεις και δουλεύει ρολόι, με οδηγίες και τα πάντα στα Ελληνικά.

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους, παιδιά να ρωτήσω...

Aπό την δευτερα είμαι κάτοχος του A 806 "λενοβο". Παρατήρησα τα εξής ...

1. Tα 3 κουμπάκια η σύμβολα η όπως αλλιώς λέγονται στο κάτω μέρος τις "οθονης" ενώ έχουνε δόνηση κανονικα, δεν έχουνε φωτισμό...

θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει καμια ρύθμιση στο κινητό ώστε να τα κάνω να φωτίζονται

2. Eνώ το έχω σε ελληνική γλώσσα ( multilanguage rom 1447 αγορά από vicmall), όταν κατεβάζω την μπάρα από πάνω μου βγάζει όλα τα σύμβολα στα αγγλικά ενώ όλα τα αλλα, στο μενού του τηλεφώνου . στα ελληνικά..

θα ήθελα να ρωτήσω εαν και εδω υπαρχει καμια ρυθμιση, έτσι ώστε και εδώ να μου τα βγάζει στα ελληνικά...

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους, παιδιά να ρωτήσω...

Aπό την δευτερα είμαι κάτοχος του A 806 "λενοβο". Παρατήρησα τα εξής ...

1. Tα 3 κουμπάκια η σύμβολα η όπως αλλιώς λέγονται στο κάτω μέρος τις "οθονης" ενώ έχουνε δόνηση κανονικα, δεν έχουνε φωτισμό...

θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει καμια ρύθμιση στο κινητό ώστε να τα κάνω να φωτίζονται

2. Eνώ το έχω σε ελληνική γλώσσα ( multilanguage rom 1447 αγορά από vicmall), όταν κατεβάζω την μπάρα από πάνω μου βγάζει όλα τα σύμβολα στα αγγλικά ενώ όλα τα αλλα, στο μενού του τηλεφώνου . στα ελληνικά..

θα ήθελα να ρωτήσω εαν και εδω υπαρχει καμια ρυθμιση, έτσι ώστε και εδώ να μου τα βγάζει στα ελληνικά...

Ευχαριστω πολυ...

1. ΟΧΙ

2. ΟΧΙ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.δεν ξέρω αν είναι ο κατάλληλος χώρος ή αν δεν επιτρεπεται.Αν οχι ας το σβησετε το μνμ. Επειδη ισως παρει μερες ως που να ερθει αν το παραγγείλω αν υπαρχει καποιος που να θέλει να το πουλησει επειδη το βαρεθηκε η οτιδηποτε αλλο και ειναι απο αθηνα ας μου στειλει ενα PM. να βολευτουμε κ οι 2 :)
Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά το βλέπω ένα μειονέκτημα για το A806... κύριος αυτό με τον φωτισμό..

τέλος πάντων...

ευχαριστώ πολυ για την πληροφορία kandilak να είσαι καλά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φίλος, 2 μαρτίου μου το στείλανε από κίνα και 23 μαρτίου το παρέλαβα από το ταχυδρομείο..

δεν νομίζω να είναι τόσες πολλές μέρες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και λίγες μέρες μου βγάζει την ειδοποίηση του θέματος: Το SU binary χρειάζεται να αναβαθμιστεί.

 

Αν επιλέξω συνέχεια μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα: Αν έχετε κάποια προσαρμοσμένη ανάκτηση ( custom recovery) όπως TWRP ή CWM μπορείτε να να το χρησιμοποιήσετε η να δοκιμάσετε να εγκαταστήσετε το SU binary . Αυτό προτείνεται για συσκευες htc.......

Εγώ ...τι να κάνω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και λίγες μέρες μου βγάζει την ειδοποίηση του θέματος: Το SU binary χρειάζεται να αναβαθμιστεί.

 

Αν επιλέξω συνέχεια μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα: Αν έχετε κάποια προσαρμοσμένη ανάκτηση ( custom recovery) όπως TWRP ή CWM μπορείτε να να το χρησιμοποιήσετε η να δοκιμάσετε να εγκαταστήσετε το SU binary . Αυτό προτείνεται για συσκευες htc.......

Εγώ ...τι να κάνω ;

Έχεις συσκευή HTC?

 

edit: σε περίπτωση που δεν κατάλαβες , πατάς το "Κανονική"

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Έχεις συσκευή HTC?

 

edit: σε περίπτωση που δεν κατάλαβες , πατάς το "Κανονική"

 

Α 806 έχω.

Να προχωρήσω ή θα θέλει ξανά σετάρισμα ;

Τι είναι το SU binary ;

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,

Είμαι στην 1447 αρκετό καιρό χωρίς προβλήματα μπορώ να πω αλλά εδώ και λίγες μέρες έχει σταματήσει να δουλεύει το playstore, μου βγάζει ότι δεν έχει σύνδεση και έχει το κουμπί προσπαθήστε ξανά. Τι μπορεί να έχει γίνει; Επίσης αξίζει αναβάθμιση στην 1501 η να μείνω στην 1447;

Edited by Tekmaster
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειμαι στην 9432 και δεν μπορω να στειλω sms ουτε με την stock εφαρμογη ουτε με το go sms .Λαμβανω κανονικα sms . εχει καποιος να προτεινει κατι ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τι άποψη έχετε για τον ήχο του κινητού με ακουστικά; Γιατί εμένα για μουσική δε με ικανοποιεί ιδιαίτερα. Μήπως έχει κάνει κανείς καμιά μαγκιά να τη μοιραστεί με τους υπόλοιπους;
Link to comment
Share on other sites

Τι άποψη έχετε για τον ήχο του κινητού με ακουστικά; Γιατί εμένα για μουσική δε με ικανοποιεί ιδιαίτερα. Μήπως έχει κάνει κανείς καμιά μαγκιά να τη μοιραστεί με τους υπόλοιπους;

 

Πάρε καλά ακουστικά και θα παίζει μια χαρά. Αυτή είναι η μαγκιά. Το δικό μου παίζει τέλεια με καλά ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα ακουστικά μου. Απλά σε σύγκριση με το λαπτοπ μου το ίδιο τραγούδι στο κινητό δεν ακούγεται τόσο καλά όσο θα 'θελα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..!

Επειδή όπως ήταν αναμενόμενο, λόγω άθλιας ποιότητας κατασκευής, χάλασε ο ανταπτορας του φορτιστή, σκέφτομαι αντί για άλλο ανταπτορα να πάρω έναν καινούργιο φορτιστή. Ο μαμισιος βγάζει αν δεν κάνω λάθος 1000mA.

Τι φορτιστή να πάρω για να μην χαλάσω την αντοχή της μπαταρίας..; Αν δεν βρω ίδιο μικρότερο ή μεγαλύτερο..;

Link to comment
Share on other sites

Ιδιο ή μικροτερο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν αφήσουμε στην ακρη οτι "αυτο δινει ο κατασκευαστής, οπότε τέρμα ", για τις μπαταρίες ειναι καλυτερα να φορτίζουν πιο αργα παρα πιο γρήγορα. Τώρα αν κάποιος αλλαζει κινητο πανω στο χρονο, δε θα δει καμια διαφορά. Ουτε αντι για 1Α, ειναι 1.3Α. Αλλα λεμε το σωστο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό έχει να κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις και με τις ανάγκες του καθενός. Λιγότερα A για αργες φορτίσεις και θεωρητικά μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας ή περισσοτερα Α για γρήγορες φορτίσεις και εκτος σπιτιού. Το θεωρητικά πάει στο οτι η ζωή μιας καλής μπαταρίας θα αλλάξει 4-6 μήνες με γρήγορες φορτίσεις και εφόσον δεν ξεπεράσουμε τα 2Α που εκει θα έχουμε προβλήματα υπερθέρμανσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Το αγόρασα πρόσφατα από 2ΤoC και έβαλα την 15.01 και έχω 3 ερωτήσεις :

1. το φιλμ της οθόνης που έχει από το εργοστάσιο το αφαιρούμε ή το αφήνουμε γιατί είναι προστατευτικό.

2. Σε μένα δεν είχε handsfree η συσκευασία , έτσι έρχεται σε όλους ?

3. gps : που έχει τις ρυθμίσεις του και αν υπάρχει EPO , που μπορώ να το ενεργοποιήσω ?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό έχει να κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις και με τις ανάγκες του καθενός. Λιγότερα A για αργες φορτίσεις και θεωρητικά μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας ή περισσοτερα Α για γρήγορες φορτίσεις και εκτος σπιτιού. Το θεωρητικά πάει στο οτι η ζωή μιας καλής μπαταρίας θα αλλάξει 4-6 μήνες με γρήγορες φορτίσεις και εφόσον δεν ξεπεράσουμε τα 2Α που εκει θα έχουμε προβλήματα υπερθέρμανσης.

 

Νομίζω πως δεν είναι έτσι ακριβως.... γιατι η ένταση του ρευματος εξαρταται από το φορτίο (εδω κινητο) και όχι από το τροφοδοτικό (φορτιστής). Αλλα ας μην ξεφύγουμε από το topic :happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...