Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν γραφεις τις εντολες στο αρχειο μετα στο αποθηκευει κανονικα? Στην αναζητηση μετα γραφεις την πολη σου και δεν σου βγαζει τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφεις τις εντολες στο αρχειο μετα στο αποθηκευει κανονικα? Στην αναζητηση μετα γραφεις την πολη σου και δεν σου βγαζει τιποτα?

 

οι εντολες αποθηκευση τα εκανα την πολη μου με greeklish να την βαλω?

Link to comment
Share on other sites

 

ναι το ακολούθησα. Το sp tool βλέπει το κινητό μου αλλά μέχρι εκεί. Μετά δεν γίνετια τίποτα: ούτε η κάτω μπάρα προχωράει ούτε κάποια άλλη αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ακολούθησα. Το sp tool βλέπει το κινητό μου αλλά μέχρι εκεί. Μετά δεν γίνετια τίποτα: ούτε η κάτω μπάρα προχωράει ούτε κάποια άλλη αλλαγή.

 

Τα έχεις μπερδέψει. Σταμάτα ότι κάνεις μην τα κάνεις χειρότερα. Αφου έχεις την 1447 όπως σου ήρθε από vickmall, το μόνο που χρειάζεσαι να κάνεις (αν θες) είναι να του κάνεις root. Αυτό μπορείς να το κάνεις με το kingo root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου κολλαει εδω τι κανω τωρα ? τα εχω κανει ολα

Επανεκκίνηση έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις μπερδέψει. Σταμάτα ότι κάνεις μην τα κάνεις χειρότερα. Αφου έχεις την 1447 όπως σου ήρθε από vickmall, το μόνο που χρειάζεσαι να κάνεις (αν θες) είναι να του κάνεις root. Αυτό μπορείς να το κάνεις με το kingo root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επανεκκίνηση έκανες?

εκανα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα bug στην MIUi v6.

 

 

 

Το bug είναι ότι αν κλείσει και ανοίξει το κινητό, χάνει το ringtone.

Δοκίμασες ν' αποθηκεύσεις το ringtone στον φάκελο system/media/audio/ringtones και να τον επιλέξεις από εκεί για ringtone?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα κανονικα

Στην αναζήτηση πόλης έγραψες πχ "Athens" και δεν στην βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Τη βαζεις και για οποιο αλλο θεμα κοιτας τον πρωτη σελιδα. Δε χανεις εγγυηση

 

Oκ σ ευχαριστω παρα πολυ, επειδη πριν απο την αλλαγη της rom θα θελα να δοκιμασω και το hard reset ξερεις αν μετα θα χασω το root της συσκευης???

Link to comment
Share on other sites

Oκ σ ευχαριστω παρα πολυ, επειδη πριν απο την αλλαγη της rom θα θελα να δοκιμασω και το hard reset ξερεις αν μετα θα χασω το root της συσκευης???
Το πρόβλημα του system update δεν θα το διορθώσει το hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες ν' αποθηκεύσεις το ringtone στον φάκελο system/media/audio/ringtones και να τον επιλέξεις από εκεί για ringtone?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην αναζήτηση πόλης έγραψες πχ "Athens" και δεν στην βγάζει?

 

δεν βγαζει φιλε

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να ανεβάσεις το build.prop που έκανες edit να το δώ?

 

οριστε δες και οταν παταω μ λεει δεν βρεθηκε

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του system update δεν θα το διορθώσει το hard reset.

οποτε αναγκαστικα να αλλαξω την rom??? πριν απο λιγο διορθωσα και το προβλημα με το +30 απο τον οδηγο σου, σ ευχαριστω παρα πολυ ηταν πολυ ευχρηστος.... εσυ kandilak ποια rom εχεις???

Link to comment
Share on other sites

οποτε αναγκαστικα να αλλαξω την rom??? πριν απο λιγο διορθωσα και το προβλημα με το +30 απο τον οδηγο σου, σ ευχαριστω παρα πολυ ηταν πολυ ευχρηστος.... εσυ kandilak ποια rom εχεις???

 

1501_dev official

Link to comment
Share on other sites

1501_dev official

 

kandilak αν ειναι απαντησε μ και εμενα εγω την 1447 multilang μου προτινεις να περασω και εγω την 1501 dev ? αν ναι δωσε μ λινκ να την κατεβασω, και η διαδικασια ειναι οπως με την 1447?

Link to comment
Share on other sites

οριστε δες και οταν παταω μ λεει δεν βρεθηκε

Γράψε το στα ελληνικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει ελληνικα αυτη και απο το need rom θα την βρω??

 

kandilak αν ειναι απαντησε μ και εμενα εγω την 1447 multilang μου προτινεις να περασω και εγω την 1501 dev ? αν ναι δωσε μ λινκ να την κατεβασω, και η διαδικασια ειναι οπως με την 1447?

Όχι δεν έχει ελληνικά στο menu. Θα την βρείτε (όπως και τις υπόλοιπες official) στο needrom στα official updates . Η διαδικασία δεν είναι όπως την 1447 multilanguage. Πρέπει να γίνουν κανονικά όλα τα βήματα του οδηγού αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε το στα ελληνικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Όχι δεν έχει ελληνικά στο menu. Θα την βρείτε (όπως και τις υπόλοιπες official) στο needrom στα official updates . Η διαδικασία δεν είναι όπως την 1447 multilanguage. Πρέπει να γίνουν κανονικά όλα τα βήματα του οδηγού αναβάθμισης.

Ποια ειναι καλυτερη η 1447 multilanguage ή η 1501 dev ?

Link to comment
Share on other sites

Γράψε το στα ελληνικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Όχι δεν έχει ελληνικά στο menu. Θα την βρείτε (όπως και τις υπόλοιπες official) στο needrom στα official updates . Η διαδικασία δεν είναι όπως την 1447 multilanguage. Πρέπει να γίνουν κανονικά όλα τα βήματα του οδηγού αναβάθμισης.

 

kandilak το εγραψα απλα ενα δεν εχω καταλαβει ακομα οταν γραφψ ελληνικα γτ δεν μ βγαζει τονους οπως π.χ Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

kandilak το εγραψα απλα ενα δεν εχω καταλαβει ακομα οταν γραφψ ελληνικα γτ δεν μ βγαζει τονους οπως π.χ Αθήνα πως το κανω? [/QUOT

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αντιμεμωπιζω ενα προβλημα με την φορτιση στο τηλεφωνο.παντα το κλεινω το τηλεφωνο κανει πληρη φορτιση 100% και μετα παω να το ανοιξω και δεν κανει τιποτα θα πρεπει να βγαλω την μπαταρια πρωτα για να ξεκινησει.παρατηρησα οτι οταν ανοιγει ειναι ενεργοποιημενο η λειτουργια πτηση.μπορει να βοηθησει καποιος εαν γνωριζει κατι ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες ν' αποθηκεύσεις το ringtone στον φάκελο system/media/audio/ringtones και να τον επιλέξεις από εκεί για ringtone?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην αναζήτηση πόλης έγραψες πχ "Athens" και δεν στην βγάζει?

Ναι αν είναι σε αυτό το φάκελο το αρχειο, το κρατάει.

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...