Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στις εφαρμογες δεν εχει ρολοι. εννοεις στις ρυθμισεις?

 

Κατεβάζεις τη notification bar και έχει το ρολόι, το πατάς...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η συνεισφορά σου ειναι υπερπολύτιμη.μέσα στο κουτί σου είχαν κ handsfree? Κ πάλι ευχαριστώ.

Οχι δεν εχει, παρτο απο vickmall και ζητα τους να στα κανουν δωρο και καμια θηκη ακομα.

Εγώ έχω βάλει στο δικό μου S820 την εφαρμογή Network η οποία είναι πάρα πολύ μικρή εφαρμογή και κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά, εναλλάσσει το δίκτυο σε όλες τις διαθέσιμες επιλογές.

Ωραιος φιλε, ευχαριστουμε!!

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει, παρτο απο vickmall και ζητα τους να στα κανουν δωρο και καμια θηκη ακομα.

 

Ωραιος φιλε, ευχαριστουμε!!

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά..να κάνω μια ερώτηση..εχω ρυθμισμενα μεσα απο τις εφαρμογες να ερχονται τα notifications- μηνυματα στο fb messenger και στο viber αλλα δεν ερχονται τα μηνυματα , παρα μονο αν μπω μεσα στην εφαρμογη...δηλαδη μολισ ανοιξω την εφαρμογι ερχονται ολα τα μηνυματα που μου εχουν στειλει...δε μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο...καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά..να κάνω μια ερώτηση..εχω ρυθμισμενα μεσα απο τις εφαρμογες να ερχονται τα notifications- μηνυματα στο fb messenger και στο viber αλλα δεν ερχονται τα μηνυματα , παρα μονο αν μπω μεσα στην εφαρμογη...δηλαδη μολισ ανοιξω την εφαρμογι ερχονται ολα τα μηνυματα που μου εχουν στειλει...δε μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο...καποια λυση?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5907164#post5907164

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε σε ευχαριστω. θα δοκιμασω αυτα που λες και θα ενημερωσω. και κατι αλλο ...widget πως επιλεγω?πως τα βρισκω θελω να πω

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια ξερετε κανένα τσακαλι στην θεσσαλονίκη να του δωσουμε τα κινητα εμεις που ειμαστε ασχετοι να μας τα σετάρει? και με πληρωμη ακόμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει καποιο αντιστοιχο προγραμα οπως το samsung kies για το lenovo a806

για back up στον υπολογιστη κτλ

 

Ευτυχώς όχι. Τι backup θέλεις να πάρεις; Υπάρχουν σχετικές εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όχι. Τι backup θέλεις να πάρεις; Υπάρχουν σχετικές εφαρμογές.

 

backup επαφών μάλλον εννοεί. Αυτή είναι η ταλαιπωρία. Το λέω γιατί έχω samsung.

Link to comment
Share on other sites

backup επαφών μάλλον εννοεί. Αυτή είναι η ταλαιπωρία. Το λέω γιατί έχω samsung.

 

Για backup επαφών το καλύτερο είναι το gmail. Τις περνάς όλες εκεί, και με το που κάνει τον 1ο συγχρονισμό το κινητό σου, είναι μέσα. Άσε που οτι αλλαγή κάνεις γίνεται και στα 2 ταυτόχρονα.....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

για καποιο περιεργο λογο (για εμενα) ενω εκανα update μεσα απο την εφαρμογη του κινητου (για να δω τι παιζει) παω να μπω στο recovery mode μεσω του Mobileuncle MTK Tools και μου λεει οτι το κινητο δεν ειναι πλεον rootαρισμενο..

τι πρεπει να κανω? το να περασω την TWRP RECOVERY σημαινει οτι κανω και ρουτ?

Edited by spike11
Link to comment
Share on other sites

Για backup επαφών το καλύτερο είναι το gmail. Τις περνάς όλες εκεί, και με το που κάνει τον 1ο συγχρονισμό το κινητό σου, είναι μέσα. Άσε που οτι αλλαγή κάνεις γίνεται και στα 2 ταυτόχρονα.....

 

ναι για τις επαφες με ενδιαφερει περισοτερο,αλλα θα προτιμουσα back up με

υπογιστη αντι g mail. ΥπΑρχει κατι, γιατι εγω εμαι λιγο ασχετος με αυτα

Καθε βοηθεια ευκπροσδεκτη

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με προλαβες,ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι πρεπει να κανω? το να περασω την TWRP RECOVERY σημαινει οτι κανω και ρουτ?

 

Διάβασε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα και εγω το lenovo και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικοτατες...ειναι οτι ακριβως υποσχοταν. 2 θεματακια εχω...

1)με την γραμματοσειρα στις ειδοποιησεις. ( ξερω οτι υπαρχει το βιντεακι αλλα δεν το εποιασα πως γινεται ) αν μπορει να γινει καποιος πιο αναλυτικος....

2)πως μπορω να διαγραψω καποιες προεγκατεστιμενες εφαρμογες; ( εχουν αφαιρεσει τις κινεζικες αλλα ειναι καποιες αλλες μεσα που θα ηθελα να σβησω)

Link to comment
Share on other sites

1447 dev multilanguage ζητάς. Δεν υπάρχει 1447 stable multilanguage.

 

Μπορεί να σε κουράζω λίγο, αλλά δες τι με μπέρδεψε: http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-vibeui-2-0/

 

Την DEV την έχει ώς 1501: Update Official Lenovo A806 VibeUI 2.0 version: VIBEUI_V2.0_1501_7.80.1_DEV_A806 (Developer version)

Την ST την έχει ώς 1407: Update Official Lenovo A806 VibeUI 2.0 version: VIBEUI_V2.0_1447_7.46.1_ST_A806 (Stable version)

 

Δε βλέπω 1447 DEV. Τι διαλέγουμε ?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο αντιστοιχο προγραμα οπως το samsung kies για το lenovo a806

για back up στον υπολογιστη κτλ

 

Ευτυχώς όχι. Τι backup θέλεις να πάρεις; Υπάρχουν σχετικές εφαρμογές.

 

backup επαφών μάλλον εννοεί. Αυτή είναι η ταλαιπωρία. Το λέω γιατί έχω samsung.

 

Για backup επαφών το καλύτερο είναι το gmail. Τις περνάς όλες εκεί, και με το που κάνει τον 1ο συγχρονισμό το κινητό σου, είναι μέσα. Άσε που οτι αλλαγή κάνεις γίνεται και στα 2 ταυτόχρονα.....

 

Και γιατί δεν κάνετε export τις επαφές σε ένα αρχείο vcf, να τις έχετε στην sd ή όπου αλλού θέλετε;

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σε κουράζω λίγο, αλλά δες τι με μπέρδεψε: http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-vibeui-2-0/

 

Την DEV την έχει ώς 1501: Update Official Lenovo A806 VibeUI 2.0 version: VIBEUI_V2.0_1501_7.80.1_DEV_A806 (Developer version)

Την ST την έχει ώς 1407: Update Official Lenovo A806 VibeUI 2.0 version: VIBEUI_V2.0_1447_7.46.1_ST_A806 (Stable version)

 

Δε βλέπω 1447 DEV. Τι διαλέγουμε ?

1ο post σε αυτό εδώ το έρμο το forum, την τρέλα μου μέσα!!!!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

1ο post σε αυτό εδώ το έρμο το forum, την τρέλα μου μέσα!!!!!:mad:

 

Μη μου ταράζεσαι σύντεκνε. :)

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου και καλώς σας βρίσκω.Μόλις σήμερα παρέλαβα από το etotalk το κινητο της Lenovo A8 A806,έχω ένα θέμα και μάλλον κάτι κάνω λάθος (έτσι θέλω να πιστεύω).Το κινητό δεν έχει καθόλου ήχους,είτε ringtones,είτε ήχους σε βίντεο είτε τραγούδι.Πρέπει να κάνω κάτι ή έμπλεξα;Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλησπέρα και πάλι,τελικά το "πρόβλημα" λύθηκε και στην ουσία δεν ήταν κάτι.Το πήγα σε έναν φίλο που επισκευάζει κινητά και έκανε το εξής απλό,χωρίς να ανοίξει καπάκια χωρίς τίποτα,με τον δείκτη του χεριού χτύπησε απαλά δυο φορές το ηχείο και έπαιξε.Μου είπε ότι συμβαίνει αυτό και ότι μπορεί να είχε ακουμπήσει η επαφή του handsfree με αυτήν του ηχείου.

Το γράφω κυρίως αν συβεί σε κανέναν άλλο φίλο να έχει κατα νου ότι παίζει και αυτό το σενάριο.

Το κινητό φαίνεται σούπερ και στο antutu πήρε 32732,σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον,θα τα λέμε.:)

Edited by Acei
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τη notification bar και έχει το ρολόι, το πατάς...

 

ευχαριστω πολυ. Είχα κολλήσει εντελώς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,τελικά το "πρόβλημα" λύθηκε και στην ουσία δεν ήταν κάτι.Το πήγα σε έναν φίλο που επισκευάζει κινητά και έκανε το εξής απλό,χωρίς να ανοίξει καπάκια χωρίς τίποτα,με τον δείκτη του χεριού χτύπησε απαλά δυο φορές το ηχείο και έπαιξε.Μου είπε ότι συμβαίνει αυτό και ότι μπορεί να είχε ακουμπήσει η επαφή του handsfree με αυτήν του ηχείου.

Το γράφω κυρίως αν συβεί σε κανέναν άλλο φίλο να έχει κατα νου ότι παίζει και αυτό το σενάριο.

Το κινητό φαίνεται σούπερ και στο antutu πήρε 32732,σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον,θα τα λέμε.:)

Μπράβο ρε χάρηκα που το έφτιαξες έτσι εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

VIBEUI_V2.0_1501_7.80.1_DEV_A806_NK_W_07B8

VIBEUI_V2.0_1447_7.48.1_ST_A806_NK_W_064D

VIBEUI_V2.0_1447_MultiRootPlay

παιδια καλησπερα και στα 3 αυτα το bitdefender internet security μου βγαζει ιους ειδικα στο τελευταιο trojan το funweather.apk του lenovo .να το σβησω?(τα αλλα ειναι riskware οχι τπτ ιδιαιτερο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...