Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου βγάζει dual sim αλλά τις επιλογές reboot-install update package-wipe user data-power off.

Επίσης έχω την απορία, την rom την περνάω στην sd ζιπαρισμένη;

 

Αυτό είναι το Lenovo recovery. Δεν έχει περαστεί το TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Πειραματιζόμουν τις προάλλες με το playstore. Έψαχνα να βρώ πως μπορώ να κάνω delete το account μου απο το κινητό και δεν το έβρισκα. Δημιούργησα απο το κινητό άλλο gmail account και το έκανα link με το κινητό και τώρα έχω 2 διαφορετικά account ταυτόχρονα με την επιλογή να διαλέγω πιο απο τα δύο θέλω να χρησιμοποιήσω κάθε φορά στο playstore. Θέλω όμως να διαγράψω το δευτερο. Πως μπορώ;

 

Δοκίμασα μέσα απο ρυθμίσεις συστήματος->λογαριασμοί->google αλλα το μόνο που βλέπω είναι οι δυο λογαριασμοί και η επιλογή να κάνω sync. Δοκίμασα πατατεταμένο tap, κουμπί ρυθμίσεων, αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να μπαίνει το τηλέφωνο σε car mode. Η 1501 multilanguage του needrom έχει μια σχετική με car mode εφαρμογή. Μήπως εκέι έχεις πειράξει κάποια ρύθμιση. Αν δεν βρίσκεις κάποια ρύθμιση , δοκίμασε να της κάνεις απενεργοποίηση από την διαχείριση εφαρμογών.

 

Οντως ειχε μια εφαρμογη για αυτοκινητο..δεν με ενδιεφερε και την εσβησα.Δεν ξερω αν εκανα καλα..ομως στις κλησεις συνεχιζει να κανει το ιδιο και μερικες φορες οταν με καλουν και το σηκωνω το κλεινει μονο του και στελνει ετοιμα μηνυματα πχ " οδηγω θα καλεσω αργοτερα"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μέσα απο ρυθμίσεις συστήματος->λογαριασμοί->google αλλα το μόνο που βλέπω είναι οι δυο λογαριασμοί και η επιλογή να κάνω sync. Δοκίμασα πατατεταμένο tap, κουμπί ρυθμίσεων, αλλά τίποτα.

Αφού μπεις εκεί, επιλέγεις τον λογαριασμό που θες να καταργήσεις, σου ανοίγει πλέον όλες τις επιλογές για sync (επαφές κ.λπ.) του συγκεκριμένου λογαριασμού, πατάς το κάτω αριστερά πλήκτρο με τις τρεις οριζόντιες γραμμές και σου βγάζει την επιλογή remove account ή όπως το γράφει σε ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειχε μια εφαρμογη για αυτοκινητο..δεν με ενδιεφερε και την εσβησα.Δεν ξερω αν εκανα καλα..ομως στις κλησεις συνεχιζει να κανει το ιδιο και μερικες φορες οταν με καλουν και το σηκωνω το κλεινει μονο του και στελνει ετοιμα μηνυματα πχ " οδηγω θα καλεσω αργοτερα"

Ξαναφλασαρε την rom.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό αυτό και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει πληροφορίες.Έχει ελληνικό μενού?κολλάει?Η μπαταρία του πως πάει?Και αν υπάρχει τίποτα καλύτερο στα ίδια χρήματα.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλασαρε την rom.

 

Αν το κανω αυτο,οτι εχω τωρα στο κινητο θα σβηστουν;

Για να την φλασαρω ξανα πρεπει να το κανω root και να περασω το TWRP;

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω αυτο,οτι εχω τωρα στο κινητο θα σβηστουν;

Για να την φλασαρω ξανα πρεπει να το κανω root και να περασω το TWRP;

Εκτός από φωτογρφίες, βίντεο , τα υπόλοιπα (κλήσεις , μηνύματα, επαφές που είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο) θα σβηστούν.

 

To TWRP είναι ήδη στο τηλέφωνο σου δεν χρειάζεται να το ξαναπεράσεις. Επίσης η rom που έχεις είναι ήδη root.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ότι είναι το Lenovo recovery, όμως τι πρέπει να κάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης αν υπάρχει κάποιος προς Θεσ/νίκη που μπορεί να βοηθήσει(με το αζημίωτο), ας στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά ΜΗΝ τα αφήνεις μόλις κάνει δόνηση το κινητό.

Κράτησέ τα πατημένα μέχρι να εμφανιστεί το "dual sim".

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά ΜΗΝ τα αφήνεις μόλις κάνει δόνηση το κινητό.

Κράτησέ τα πατημένα μέχρι να εμφανιστεί το "dual sim".

Αφου δεν έχει περασμένο το TWRP, ότι και να πατήσει δεν θα μπει TWRP.

Link to comment
Share on other sites

Ας το κάνει άλλη μια φορά.

Μήπως δεν το έκανε σωστά...?

Κι αν θέλει βοήθεια Kandilak,πόσο να του χρεώσω? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ότι είναι το Lenovo recovery, όμως τι πρέπει να κάνω;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6092015#post6092015

 

 

Ας το κάνει άλλη μια φορά.

Μήπως δεν το έκανε σωστά...?

Κι αν θέλει βοήθεια Kandilak,πόσο να του χρεώσω? :whistle:

....πιστεύω ότι θα τα βρείτε και θα μείνετε και οι δύο ευχαριστημένοι από την συναλλαγή!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από φωτογρφίες, βίντεο , τα υπόλοιπα (κλήσεις , μηνύματα, επαφές που είναι αποθηκευμένες στο τηλέφωνο) θα σβηστούν.

 

To TWRP είναι ήδη στο τηλέφωνο σου δεν χρειάζεται να το ξαναπεράσεις. Επίσης η rom που έχεις είναι ήδη root.

 

Και πως ακριβως την ξανα φλασαρω?με το συνδυασμο κουμπιων οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Και πως ακριβως την ξανα φλασαρω?με το συνδυασμο κουμπιων οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο?

με κλειστό το τηλέφωνο πατάς Vol+ και Vol- και κρατόντας και τα δύο πατημένα πατάς και το power. Τα κρατάς όλα μαζί πατημένα μεχρι να εμφανιστεί στην οθόνη το λογότυπο "dual sim". Μετά όπως βρίσκεσαι στο home του TWRP πατάς install , βρίσκεις το zip της rom κλπ, κλπ, κλπ.........

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Και πως ακριβως την ξανα φλασαρω?με το συνδυασμο κουμπιων οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο?

 

Και εγώ είχα πρόβλημα στο φλασάρισμα.

Πατώντας το power ίσα ίσα που να ξεκινήσει, αμέσως κρατάς πατάς συνδυασμό από volume up + volume down + power και τα κρατάς πατημένα μέχρι να μπει σε "flash mode".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

Εχω έναν wireless hp εκτυπωτή και έπαιξα λίγο σήμερα με την δυνατότητα εκτύπωσης από τον lenovo δυναμίτη μας !

 

Μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να εκτυπώσω .pdf αρχείο, email και σελίδα web, αλλά όχι photo ! Ανοίγω μια φωτογραφία μέσω του lenovo gallery και επιλέγω το menu icon αλλά στις επιλογές δεν υπάρχει η επιλογή 'Print' όπως θα έπρεπε να υπάρχει σύμφωνα με τις οδηγίες της hp

 

http://www8.hp.com/us/en/ads/mobility/android-wireless-network-printing.html

 

Επαναλαμβάνω και πάλι ότι αυτό συμβαίνει μόνο με τις photos !

 

Εχει δοκιμάσει κανείς ? Γνωριζετε κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο tricky η εκτύπωση απο κινητο. Ψαξε το apk printershare (το καλο) στο google

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6092015#post6092015

 

 

 

....πιστεύω ότι θα τα βρείτε και θα μείνετε και οι δύο ευχαριστημένοι από την συναλλαγή!:happy:

 

Κοροϊδεύετε παλιόπαιδα, αλλά να σας δω όταν φτάσετε στην ηλικία μου:lol:...Λοιπόν προσπάθησα και με το Kingo root και μου έβγαλε Root Failed! Τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες USB debugging στα developer options?

προσπαθησε ξανα, καμια φορα πιανει με τη δευτερη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες USB debugging στα developer options?

προσπαθησε ξανα, καμια φορα πιανει με τη δευτερη..

 

Ενεργοποιησα USB debugging, αλλά και τη 2η φορά απέτυχε. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις ασφάλειας... Στην οθόνη μου έβγαλε ρυθμίσεις από security app

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα USB debugging, αλλά και τη 2η φορά απέτυχε. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις ασφάλειας... Στην οθόνη μου έβγαλε ρυθμίσεις από security app
κατά την διαδικασία kingo root από το PC, στο τηλέφωνο βγάζει μήνυμα για την εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών που χρειάζονται για να γίνει το root. Πρέπει να αποδεκτεις την εγκατάσταση τους για να προχωρήσει το root. Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

κατά την διαδικασία kingo root στο τηλέφωνο βγάζει μήνυμα για την εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών που χρειάζονται για να γίνει το root. Πρέπει να αποδεκτεις την εγκατάσταση τους για να προχωρήσει το root.

 

Η διαδικασία kingo root γίνεται και χωρίς σύνδεση στο pc;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πρέπει να είναι συνδεδεμένο στο PC.

 

Τα κατάφερα αλλά έχω δρόμο ακόμη....Πως μπορώ να βάλω το Mobileuncle MTK Tools, αφού δεν δουλεύει το play store;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...