Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν παω να κατεβασω https://mega.co.nz/#F!fMRi...tyMLIYgvdqGUZQ δεν κανει κατι.Πως κατεβαζει; Ευχαριστω.

 

Απλά πάτα στον σύνδεσμο που έχει το δικό μου post ή κάνεις δεξί κλικ πάνω στο σύνδεσμο, μετά αντιγραφή τοποθεσίας δεσμού και μετά μπορείς να τον κάνεις επικόλληση στην γραμμή διευθύνσεων του browser που χρησιμοποιείς.

Μετά δεξί κλικ πάτα πάνω στα δύο αρχεία και download.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζει ενα συνεφο με ενα Μ μεσα και 3 εικονιδια για facebook twiter και google

+.Τιποτα αλλο.

ο σύνδεσμος δουλεύει . Εμφανίζει το σύννεφο με το M και ένα κύκλο γύρο από το Μ που χρωματίζεται κόκκινος όσο φορτώνει ο σύνδεσμός. Περίμενε λίγο και θα εμφανίσει τα αρχεία που πρέπει να κατεβάσεις. Εκτός κι αν στο σύστημά σου έχεις κάτι που μπλοκάρει το site.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ενταξει μεχρι το σημειο που βαζω την σθσκευη στο usb .Δεν κανει τιποτα ,εχω κανει εγκατασταση τους usb drivers.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5871493#post5871493

Link to comment
Share on other sites

Κανω ολη την διαδικασια για τουσ usb drivers αλλα οταν συνδεω το τηλεφωνο το αναγνωριζει σαν Alcatel Single RNDIS Interface #3 και βγαζει fail.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κανεις απεγκατασταση ο,τι τυχον driver ειχες κανει στο παρελθον;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κανεις απεγκατασταση ο,τι τυχον driver ειχες κανει στο παρελθον;

 

Τα εσβησα ολα με USBDeview.Βγαζει συνεχεια fail η device unpluged.

Link to comment
Share on other sites

Τα εσβησα ολα με USBDeview.Βγαζει συνεχεια fail η device unpluged.

δοκίμασε άλλη θύρα usb

 

edit: ελπίζω να χρησιμοποιείς το sp flash tool που έχει στο link.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι καρτα Μνήμης να παρω και απο που ? thanks!

Οι κάρτες micro sd πλέον έχουν τις καλλύτερες τιμές στην Ελλάδα. Εγώ έχω πάρει 32gb Class10 με 15 €.

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html?keyphrase=microsd+32gb

Και 64gb που την πάει άνετα το κινητό.

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html?keyphrase=microsd+64gb

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα εσβησα ολα με USBDeview.Βγαζει συνεχεια fail η device unpluged.

Τι Windows έχεις?

Αν έχεις 8 η 8.1 θα κάνεις αυτό πρώτα.

Πριν την εγκατάσταση των drivers σε windows 8-8.1 κάνουμε αυτό:

Edited by MUSICMANIAC
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-phone-Android-4-3-Octa-core-MTK6592-2G-RAM-20G-ROM-3G-5-5-IPS/32227072851.html

 

Συγνώμη για το άκυρο ποστ αλλά μηπως ξέρει κανένας τι παίζει εδώ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-phone-Android-4-3-Octa-core-MTK6592-2G-RAM-20G-ROM-3G-5-5-IPS/32227072851.html

 

Συγνώμη για το άκυρο ποστ αλλά μηπως ξέρει κανένας τι παίζει εδώ?

 

Άκυρο. Είναι μεγάλη μαϊμού το κινητό. Συγνώμη για την παρέμβαση

Link to comment
Share on other sites

Πάρε απλή ζελατίνα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ασχετη ερωτηση..κανενα προγραμμα να ανεβασουμε την συχνοτητα του επεξεργαστη??δοκιμασα αυτα π κυκλοφορουν αλλα δεν συμβαδιζουν..ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ασχετη ερωτηση..κανενα προγραμμα να ανεβασουμε την συχνοτητα του επεξεργαστη??δοκιμασα αυτα π κυκλοφορουν αλλα δεν συμβαδιζουν..ευχαριστω.
Πόσο θες να την πας?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Εγώ θα το έβαζα με το sp flash tool και μετά θα φλασαρα ξανά την 1447 multilanguage σύμφωνα με τις οδηγίες στο 1ο ποστ.

 

Θέλω να περάσω ξανά την 1447 γιατί μου φαίνεται αυτή που έβαλαν από το vickmall είναι ότι να 'ναι.

Προσπαθώ καταρχήν να φλασάρω το twrp με το sp flash tool, αλλά μετά το πάτημα στο πράσινο κουμπί "download" και την σύνδεση της συσκευής στην θύρα USB, διαβάζει τους drivers και δεν κάνει τίποτε άλλο. Μόνο έναν επαναλαμβανόμενο ήχο σαν να προσπαθεί να συνδεθεί και να μην μπορεί. Έχω τα windows 8 και έκανα και την διαδικασία που περιγράφεται στο βιντεάκι σε προηγούμενα ποστ, αλλά τίποτα. Πιστεύω ότι την έκανα σωστά αν και τα δικά μου windows είναι στα ελληνικά, ενώ του βίντεο στα αγγλικά και κάποιες επιλογές διέφεραν αρκετά. Πάντως μετά από αυτή την διαδικασία όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω τους drivers μου έβγαλε ένα μήνυμα των windows, για το αν επιτρέπω να τρέξει η συγκεκριμένη εφαρμογή και μετά τίποτε άλλο, ενώ όταν είχα εγκαταστήσει τους drivers, χωρίς την διαδικασία των windows 8, είχα επιλέξει κατά σειρά "next", "next", "install", "finish".

Αυτό είναι φυσιολογικό..;

Link to comment
Share on other sites

Έχω Windows 7.Δοκίμασα όλες τις θύρες usb.Το flash είναι του αρχείου.

Βάλε screenshot από το σφάλμα που βγαίνει όταν πατάς το download στο sp flash tool και ποσταρε το να το δω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να περάσω ξανά την 1447 γιατί μου φαίνεται αυτή που έβαλαν από το vickmall είναι ότι να 'ναι.

Προσπαθώ καταρχήν να φλασάρω το twrp με το sp flash tool, αλλά μετά το πάτημα στο πράσινο κουμπί "download" και την σύνδεση της συσκευής στην θύρα USB, διαβάζει τους drivers και δεν κάνει τίποτε άλλο. Μόνο έναν επαναλαμβανόμενο ήχο σαν να προσπαθεί να συνδεθεί και να μην μπορεί. Έχω τα windows 8 και έκανα και την διαδικασία που περιγράφεται στο βιντεάκι σε προηγούμενα ποστ, αλλά τίποτα. Πιστεύω ότι την έκανα σωστά αν και τα δικά μου windows είναι στα ελληνικά, ενώ του βίντεο στα αγγλικά και κάποιες επιλογές διέφεραν αρκετά. Πάντως μετά από αυτή την διαδικασία όταν προσπάθησα να εγκαταστήσω τους drivers μου έβγαλε ένα μήνυμα των windows, για το αν επιτρέπω να τρέξει η συγκεκριμένη εφαρμογή και μετά τίποτε άλλο, ενώ όταν είχα εγκαταστήσει τους drivers, χωρίς την διαδικασία των windows 8, είχα επιλέξει κατά σειρά "next", "next", "install", "finish".

Αυτό είναι φυσιολογικό..;

Κάνε το τηλέφωνο root με το kingo root και μετά φλασαρε το TWRP με το mobileuncle tool.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει σφάλμα στο spflash tool.Βγάζει στην αναγνώριση του usb,failed ή disconnected.

Εννοείς πριν ξεκινησεις με το sp flash tool στην διαδικασία εγκατάστασης των USB drivers.

Δοκίμασε να αποσυνδέσεις το τηλέφωνο από το USB και μετά ξανασυνδεσε το (χωρίς μπαταρία) και άνοιξε μετά το device manager των windows και δες αν έχει καμία καταχώριση με preloader device.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που ηρθε μαζι με το τηλέφωνο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...