Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry για το λίγο off topic, απλά να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν παραγγείλει το κινητό από τις 19 Σεπτέμβρη από πιο μαγαζί το παράγγειλαν και μέσο SG η NL ταχυδρομείο επέλεξαν να ρθει ?

 

Εάν κατάλαβα καλά κάποια στιγμή το καλοκαίρι οι κινέζοι άρχισαν πιο εντατικούς ελεγχους στα τελωνεία και υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση στο να φύγουν από Κίνα. Εμενα με NL ταχυδρομείο από vickmall το στείλανε 27/9 στις 30/9 το είδα στο tracking και κόλλησε εκεί 2014-09-30 12:29, The item is pre-advised !!!!

 

εγώ minideal με SG post

 

βγήκε και η 1441

Update log ------------

Note: This version is mainly focused on the development and rehabilitation of the user feedback optimization problems and BUG

[system]

Optimization into the dial pad and address book slow response

 

[Music Store]

Repair will not jump into the music store first top of the page after clicking rights management to installed the necessary repair page from multi-tasking long flash back by music store appears

 

[Eggplant fast pass]

Can add custom avatar, can and Apple, PC connection

 

[Music] cloud Notepad

Repair notes classification click the input box and press enter keyboard icon at the top left corner to return to repair not hidden music search cloud memo notes the contents of overlap with the date and time

 

[Cloud services]

SD card data restoration to recover from cloud services appear unresponsive

 

[Game Center]

Optimize the use of Back button to exit the game center, not back into the game when downloading games accelerated permanent memory repair center will pop up game after game download page complete stop running

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα 15 Σεπτέμβρη από vickmall με SG post σήμερα μου έβγαλε ότι ήρθε Ελλάδα!! Πιστεύω μέσα στην επόμενη εβδομάδα να το παραλάβω! Edited by gerakas
Link to comment
Share on other sites

εμένα 19/9 λέει ότι έφυγε από sg post από vickmall έκανα την παραγγελία Edited by koystado
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Status: Transit

Destination: Greece

2014-10-09 12:05 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-10-08 07:00 IPS, Receive Item At Office Of Exchange

Origin: Netherlands

2014-10-08 10:00 The item has been processed in the country of destination

2014-10-01 23:06 The item has arrived in the country of destination

2014-10-01 08:44 The item is on transport to the country of destination

2014-10-01 01:33 The item is at the PostNL sorting center

2014-09-29 10:25 The item is pre-advised

=====================================

 

Πότε λέτε να είναι στα χέρια μου; Το vickmall μού έστειλε το tracking number στις 22 Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Status: Transit

Destination: Greece

2014-10-09 12:05 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-10-08 07:00 IPS, Receive Item At Office Of Exchange

Origin: Netherlands

2014-10-08 10:00 The item has been processed in the country of destination

2014-10-01 23:06 The item has arrived in the country of destination

2014-10-01 08:44 The item is on transport to the country of destination

2014-10-01 01:33 The item is at the PostNL sorting center

2014-09-29 10:25 The item is pre-advised

=====================================

 

Πότε λέτε να είναι στα χέρια μου; Το vickmall μού έστειλε το tracking number στις 22 Σεπτεμβρίου.

Αν είσαι Αθήνα,αύριο.Εκτός Αθήνας, Δευτέρα το πολύ Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Aντε καλορίζικο μέχρι τη Δευτέρα-Τρίτη που θα το παραλάβουμε πιστεύω όλο και κάποιος να βάλει τη νέα ROM να έχουμε μια πρώτη ιδέα Edited by gerakas
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό από vickmall και μετά από κάμποση ώρα ενασχόλησης τελικά το notification center κράσαρε άρα λογικά μου είχαν βάλει την 1437 rom θα δοκιμάσω να βάλω αυτή με τα 2$ αν και είδα ότι βγήκε νέα http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-vibeui-2-0/ Edited by el02019
Link to comment
Share on other sites

αφου θα κανεις το κοπο να βαλεις ρομ γιατι δεν βαζεις την καινουργια να μας πεις τι γινεται??? ας ειναι και στα αγγλικα!!!να ξερουμε τι να περιμενουμε!!!!
Link to comment
Share on other sites

αφου θα κανεις το κοπο να βαλεις ρομ γιατι δεν βαζεις την καινουργια να μας πεις τι γινεται??? ας ειναι και στα αγγλικα!!!να ξερουμε τι να περιμενουμε!!!!

 

Ναι αλλα αυτη ειναι official δεν εχει τπτ google και τετοια. Λογικα περιμενουμε να βγει μια custom με αυτα ετσι δεν ειναι? Όταν κάνω hard reset τι πατάω μετά; Και αυτό που θα πατήσω τι ακριβώς κάνει;

Edited by el02019
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτη ειναι official δεν εχει τπτ google και τετοια. Λογικα περιμενουμε να βγει μια custom με αυτα ετσι δεν ειναι? Όταν κάνω hard reset τι πατάω μετά; Και αυτό που θα πατήσω τι ακριβώς κάνει;

 

Αν θέλεις όλα γίνονται.

 

Ρουταρεις την official, αλλάζεις recovery και φλασαρεις τα gapps...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις όλα γίνονται.

 

Ρουταρεις την official, αλλάζεις recovery και φλασαρεις τα gapps...

 

Από αυτά που είπες εγώ κατάλαβα τσιν τσαν τσον :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτη ειναι official δεν εχει τπτ google και τετοια. Λογικα περιμενουμε να βγει μια custom με αυτα ετσι δεν ειναι? Όταν κάνω hard reset τι πατάω μετά; Και αυτό που θα πατήσω τι ακριβώς κάνει;

Αν θέλεις όλα γίνονται.

Ρουταρεις την official, αλλάζεις recovery και φλασαρεις τα gapps...

Από αυτά που είπες εγώ κατάλαβα τσιν τσαν τσον :D

Χα χα χα χα!!! Επικος διαλογος!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό από vickmall και μετά από κάμποση ώρα ενασχόλησης τελικά το notification center κράσαρε

Ειχες ζητησει να βγαλουν τις κινεζικες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Ειχες ζητησει να βγαλουν τις κινεζικες εφαρμογες?

 

Ναι. Τελικά έβαλα τη rom με τα 2$ και είναι μια χαρά έως τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Με την 1441 τι γίνεται,πώς λειτουργεί?και επειδή δεν γνωρίζω,μπορεί κάποιος να την περάσει χωρίς να έχει περάσει την 1439?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει καποιος που να εχει βαλει προσφατα την 1439 (που εχει μονο Αγγλικο μενου) απο το http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-mod-lenovo-a806-vibeui-2-0-1439-25-09-14-android-4-4-2-por-tiode-y-manowaracero.83100/ ??

 

παει καλα χωρις τα προβληματα που εχει η πληρωτεα με τα 2$ του needrom ??

το GPS δουλευει οκ γιατι ειδα οτι λεει οτι το εχουν παραμετροποιησει για ισπανια.

 

οποιος την τεσταρε ας μας πει δυο λογια για την συγκεκριμενη πως παει.

 

Φιλε katagias αν εχεις νεοτερα δωσε καμια ενημερωση :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.b2cbuying.com/lenovo-a8-mobliephone.html

 

Εδώ πάντως έχει 2 επιλογές multi-language+google play και απο κάτω root.

 

Τι μπορεί να σημαίνει?

 

Με τις όποιες δυσλειτουργίες δεν υπερτερεί σε σχέση με το A850+ ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.b2cbuying.com/lenovo-a8-mobliephone.html

 

Εδώ πάντως έχει 2 επιλογές multi-language+google play και απο κάτω root.

 

Τι μπορεί να σημαίνει?

 

Με τις όποιες δυσλειτουργίες δεν υπερτερεί σε σχέση με το A850+ ?

 

...... σε μεγεθος οθονης παντως σιγουρα οχι !!

 

Νομιζω οτι αυτο ειναι το πρωτο που κοιταμε στην επιλογη ενος κινητου. Δλδ αν το μεγεθος της εκαστοτε οθονης ειναι το επιθυμητο για τις αναγκες μας.

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...