Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 9 Οκτ. 2004 , 14:36)

 

Βασικά η εργονομία του πληκτρολογίου είναι το μόνο που μένει να δω. Για να το διαπιστώσω όμως αυτό πρέπει να το πιάσω στα χέρια μου και να το χειριστώ. Αν περάσει και αυτό το τέστ, το πήρα. :)

 

κατα την γνωμη μου καλο κινητο αλλα το 7610 που εχεις ειναι κλασεις ανοτερο.πεταγμενα λεφτα.στην θεση σου θα περιμενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili ( 9 Οκτ. 2004 , 14:31)

 

Μόλις ήρθε έφυγε, αλλά απο το λίγο που το μελέτησα το κύριο αρνητικό σημείο του είναι η κάμερα, όπως επίσης και το video. Κατά τ'άλλα καμπάνα ράδιο και πολύ δυνατό, υπέροχη οθόνη και εργονομία που μετά από μισή ωρίτσα μαζί του δεν σε ενοχλεί καθόλου... Αυτά τα λίγα από μένα... :)

 

 

Όντως, σήμερα δεν υπήρχε στο πλαίσιο που τηλεφώνησα και από τι ξέρω και στα nokia shops έχει φύγει πριν ακόμα έρθει. Αυτό με τη κάμερα να μην είχε και θα ήταν το καλύτερο smart μέχρι στιγμής σίγουρα. Η εργονομία είναι θέμα συνήθειας σίγουρα, δεν είναι και sx1 ο σχεδιασμός του άλλωστε.

Αλήθεια ρε παιδιά μπορώ να ακούω ράδιο από το κινητό με κλειστό το folder η πρέπει αναγκαστικά να έχω την οθόνη γυρισμένη προς τα έξω;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 ( 9 Οκτ. 2004 , 01:43)

 

δεν θα το συνεχίσω ούτε κι εγω ελαχιστα με ενδιαφέρει για το ποιο ειναι καλύτερο και ποιο όχι. το θέμα μας δεν είναι αυτο... τελος off topic κι απο μενα :)

 

geokaza tis grames aftes tis parousiazi mono otan den yparxi poli fos psiloskotina diladi katatala otan yparxi kanoniko eos poli fos den tis kani
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geokaza ( 9 Οκτ. 2004 , 01:19)

 

Τελικα περα απ' ολα τ' αλλα, σε σχεση με την camera του 6600 ειναι ΙΔΙΑ, ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ή ΚΑΛΥΤΕΡΗ;;

 

Και επισης σε εσενα WORD1983 , σου κανει αυτες τις γραμμες στην οθονη του κινητου (για τις οποιες αναφερθηκε ο Mythozz), οταν τραβας φωτογραφιες;;

 

john74 an diabazes se prohgoumeno post pou egrapsa eipa oti aples mmc perni me thn prohpo8esi na exis to daxtilo sou apo piso apo thn siskebi oste na thn kratas gia na kani epafi me ta siderakia tis siskebis.to bt episis opos eipa se alo post mexri kai entoli gia psisimo kafe dini se siskebi gia na kani einai kseklidotoooo opos kai oi yperi8res . :D
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tron ( 9 Οκτ. 2004 , 10:49)

 

telika den evgala akri akoma krima.

oti thelei o kathenas leei

ti na po o enas pire to 6260 kai mas milaei gia to 6230

o allos sigrinei ena tilefono pou einai stin paragogi kai pouliete me ena tilefono pou den kseroume akoma an THA vgei (panasonic) kai an THA vgei mporei na einai kai xeirotero apo to sx1(pios kserei?).

Ego pantos perasa xthes apo to plaisio epiasa to tilefono sta xeria mou kai mou fanike pio omorfo kai mikrotero apo oti to fantazomoun vlepontas tis fotografies. (eixa to sx1).

signomi gia tin paratirisi alla endiaferome na agoraso to 6260 kai pros to paron tha ithela an mporeite na milate ligo giauto.

filika tron.

 

(ti na po o enas pire to 6260 kai mas milaei gia to 6230 ) tron opos katalaba den katalabes oti sigrisi ekana kai oxi oti milousa gia to 6230 afou einai etsi egw pabw pleon na asxoloume me to oti exei sxesi me to 6260 .sorry sta ypolipa paidia alla den maresi na asxoloume kai na siggrino kati kai na lene oti eimai ektos 8ematos me dio logia afta.
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει δυνατές υπέρυθρες;

δηλαδη ενοώ το ir remote ποσο μακριά απο την τηλεόραση τη χειρίζεσται;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 ( 9 Οκτ. 2004 , 21:12)

 

εχει δυνατές υπέρυθρες;

δηλαδη ενοώ το ir remote ποσο μακριά απο την τηλεόραση τη χειρίζεσται;

 

αν καταφερει κανεις να το κανει να δουλεψει το συγκεκριμενο προγραμμα :p
Link to comment
Share on other sites

Eντωμεταξύ αν δεν ακούσω το mp3 δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα, πριν λίγο βλέπω στο mobileburn ένα χρήστη ουσιαστικά να του φάνηκε τόσο καλός ο ήχος που να πιστεύει ακόμα ότι είναι στέρεο*, από την άλλη ο mythozz είπε ότι η αναπαραγωγή είναι όπως και στο 6600 (που ως γνωστόν είναι χάλια). Αν δε το πιάσω στα χεράκια μου δε θα βγάλω συμπέρασμα (άτιμη vodafone να δω πότε θα το φέρεις...)

 

*Well i just used 6260 (my friend bought it today) it is a good phone although it a bit big in size! It has got Stereo output for sure, Mp3s sound great!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος word1983 ( 9 Οκτ. 2004 , 20:21)

 

geokaza mperdepsa ta post pio pano elpizw na ebgales akri se afto pou me rotises :) to idio kai gia sena john74 :)

 

thanks file moy ola kala tote pame gia rs mmc !!!ayta..Kati akoma ean kanoume restore to phone memory apo tin mmc kanoniki poy eho apo to 6600 sto 6260 apo to menu extras--memory card---restore phone memory,les na to petyho,opoios paei apo 6600 sto 6260 as mas enimerosei
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SHARP-TQ-GX30/1.0 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0 UP.Browser/6.2.2.6.c.1.104 (GUI) MMP/1.0)

 

EIXA TO 6600 & TO 3100 & TORA EXO TO 6230 & TO SHARP GX30 . POIO APO TA 2 NΞ DOSO GIA NA TO AGORASO?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να εχουμε ενα καποιο σημειο συγκρισης, εαν οποιος εχει το 6260 και ειχε η εχει και το 6600 ας μας γραψει:

 

Σε σχεση με το 6600 η ποιοτητα στις φωτο ειναι καλυτερη, η ιδια, ή χειροτερη;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geokaza (10 Οκτ. 2004 , 03:20)

 

Για να εχουμε ενα καποιο σημειο συγκρισης, εαν οποιος εχει το 6260 και ειχε η εχει και το 6600 ας μας γραψει:

 

Σε σχεση με το 6600 η ποιοτητα στις φωτο ειναι καλυτερη, η ιδια, ή χειροτερη;;

 

Kati moy leei pos einai ta idia skata!!!!
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος word1983 ( 9 Οκτ. 2004 , 20:18)

 

(ti na po o enas pire to 6260 kai mas milaei gia to 6230 ) tron opos katalaba den katalabes oti sigrisi ekana kai oxi oti milousa gia to 6230 afou einai etsi egw pabw pleon na asxoloume me to oti exei sxesi me to 6260 .sorry sta ypolipa paidia alla den maresi na asxoloume kai na siggrino kati kai na lene oti eimai ektos 8ematos me dio logia afta.

 

MH XAΛΙΕΣΑΙ ΡΕ ΓΚΑΡΝΤΑΣΙ...

ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΚΑΡΥΔΙΑΣ ΚΑΡΥΔΙΑ...ΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ

ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΕΔΩ?

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΣΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ Ή ΟΧΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ "ΕΝΤΑΞΕΙ" ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

ΟΛΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ Ο,ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ;)

ΧΑΛΛΛ ΑΡΑ :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuperJohn (10 Οκτ. 2004 , 12:22)

 

Διαβάζω για χάλια κάμερα. Εχω το 3650. Για να καταλάβω, είναι χειρότερη από του 3650?

 

το 3650 τραβάει καλύτερες φωτό σίγουρα απλά δεν έχει την οθόνη του 6260 για να τις χαίρεσαι και στο κινητο σου.

πάντως στο pc υπερέχουν αυτές του 3650 ,ειδικά αν είναι αναβαθμισμένο.

από τις φωτό που έχω δει αυτό το συμπέρασμα βγάζω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 9 Οκτ. 2004 , 17:01)

 

κατα την γνωμη μου καλο κινητο αλλα το 7610 που εχεις ειναι κλασεις ανοτερο.πεταγμενα λεφτα.στην θεση σου θα περιμενα

 

 

Eγώ πάλι πιστεύω αξίζει πολύ περισσότερο τα λεφτά του από το 7610!Λέγε με 100 ευρώ διαφορά,ράδιο,υπέρυθρες...εγώ πιστεύω ότι είναι καλή η 1mp camera αλλά προτιμώ πιο ουσιαστικές διαφορές και δεν δίνω 100 ευρώ για να πάρω ένα 6260 με πιο ωραίο design!

 

To τι εννοώ θα το αναλύσω σε ένα άλλο thread!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τελικα δεν νομιζω να το παρω... :(

 

Μου την εσπασαν λιγο οι μικρες του ******** και δεν νομιζω να το παρω... :o

 

Δεν ξανακανω το λαθος να παρω κινητο χωρις αξιοπρεπεστατο mp3player... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος word1983 (10 Οκτ. 2004 , 18:44)

 

den sinergazete me to pc me tis yperi8res na kserete

 

 

Δηλαδη τι εννοεις; Εγκατεστησες το PC Suite 6.4; Δεν το βλεπει καθολου το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν η οθονη του ειναι σαν το 7610

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (10 Οκτ. 2004 , 22:43)

 

καλησπερα αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν η οθονη του ειναι σαν το 7610

 

Nai ..etsi lene ta 2 paidia edo mesa poy to ehoune
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο αν ειναι οντως ετσι θα παω αυριο να δω τι παιζεται κι αν το παρω καλα ολα αυτα ομως κανεις δεν εχει γραψει ενα mini preview για τους υποψηφιους αγοραστες να δουμε αν αξιζει απο θεμα καμερας ενταξει δε με πολυκαιει γι αυτο το λογο εχω και τη ψηφιακη ομως ας γραψει καποιος για το αν ειναι σταθερο το μενου του η αν κανει κολληματα κι ας αφησουμε τις συγκρισεις στυλ 6230

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (11 Οκτ. 2004 , 01:03)

 

καλο αυτο αν ειναι οντως ετσι θα παω αυριο να δω τι παιζεται κι αν το παρω καλα ολα αυτα ομως κανεις δεν εχει γραψει ενα mini preview για τους υποψηφιους αγοραστες να δουμε αν αξιζει απο θεμα καμερας ενταξει δε με πολυκαιει γι αυτο το λογο εχω και τη ψηφιακη ομως ας γραψει καποιος για το αν ειναι σταθερο το μενου του η αν κανει κολληματα κι ας αφησουμε τις συγκρισεις στυλ 6230

 

 

Κι εγώ το ίδιο παράπονο έχω, οκ η κάμερα κατανοητό αλλά το τηλ. έχει τόσες λειτουργίες. Αν και από το mythozz έβγαλα το συμπέρασμα ότι το τηλέφωνο μαμάει αν εξαιρέσεις τη κάμερα μιας και δεν έχει ακουστεί άλλο πρόβλημα. Το design είναι υποκειμενικό και αν το δεις από κοντά είναι κουκλάκι!! Ένα 7610 με ράδιο, χωρίς mp κάμερα αλλά και 100ευρώ πιο φθηνό. Μάλλον λέει λοιπόν...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...