Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hello! Εχω το 6260 γυρω στον μηνα, και πολλες φορες οταν μου ερχεται αναφορα sms "χτυπαει" το κινητο σαν να ερχεται sms. Επισης, οταν κανω update τη memory card, ερχονται αναφορες sms που εχω στειλει το προηγουμενο 2ωρο.. Το version του ειναι το

3.0436.0. Λετε με μια αναβαθμιση softwre να γινει καλα???

P.S. Sorry αν το post ειναι σε λαθος "θεση" δεν ηξερα που να το γραψω... :sorry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντάξει εγώ και καινούριος είμαι και με τα Νοκια δεν είχα ποτέ καλή σχέση, όμως αν και σας ευχαριστώ να πω πως ότι και να ρωτήσω μου λέτε να βάλω κάποιο πρόγραμμα και όλα θα είναι εντάξει. Αλλά από που να το πάρω το κάθε πρόγραμμα, να το αγοράσω? Μα και να το αγοράσω δεν έχω πρόβλημα αλλά όλα τα Site που δίνουν κάτι για το 6260 είναι από το εξωτερικό και ούτε που σκέφτομαι την χρήση πιστωτικής. Κάποιο URL με εφαρμογές ξέρει κανείς? Κάποτε για το Siemens SL45i έβρισκα τα πάντα και κάθε τρείς και λίγο έκανα Firmware update που έβρισκα σε πολλά σημεία αλλά και εφαρμογές (βέβαια μόνον Java) αλλά πλήρης και δίχως κόστος. Το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι τα URL εκείνης της εποχής μιας και έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ... :cry:

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εγώ και καινούριος είμαι και με τα Νοκια δεν είχα ποτέ καλή σχέση, όμως αν και σας ευχαριστώ να πω πως ότι και να ρωτήσω μου λέτε να βάλω κάποιο πρόγραμμα και όλα θα είναι εντάξει. Αλλά από που να το πάρω το κάθε πρόγραμμα, να το αγοράσω? Μα και να το αγοράσω δεν έχω πρόβλημα αλλά όλα τα Site που δίνουν κάτι για το 6260 είναι από το εξωτερικό και ούτε που σκέφτομαι την χρήση πιστωτικής. Κάποιο URL με εφαρμογές ξέρει κανείς? Κάποτε για το Siemens SL45i έβρισκα τα πάντα και κάθε τρείς και λίγο έκανα Firmware uptate που έβρισκα σε πολλά σημεία αλλά και εφαρμογές (βέβαια μόνον Java) αλλά πλήρης και δίχως κόστος. Το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι τα URL εκείνης της εποχής μιας και έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ... :cry:

 

Ριξε μια ματια στο [Επισημο] Χρήσιμα links με εφαρμογές και άλλα και θα βρεις αρκετα links. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Thanks και καλως ηρθες φιλε Domus71 :)

Εχει κυκλοφορησει καποιο διαστημα τωρα ;)

 

Να ρωτήσω κάτι μήπως και ξέρει κάποιος να μου απαντήσει, αν το νέο firmware διορθώνει το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το ξυπνητήρι.

Όταν ξεπεράσεις τις διαθέσιμες φορές που κάνεις "Snooze" την επόμενη φορά που θα χτυπήσει το ξυπνητήρι δεν εμφανίζει την επιλογή παρά μονάχα το "Stop".

Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena provlhma, exo to nokia 6260 edo kai 1 vdomada kai thelo na peraso tis epafes kai ta mhymata apo to prohgoumeno kinhto mou to nokia 6220. Me to nokia pc suite pernao ta sms kai tis epafes apo to 6220 kai otan pao na ta peraso sto 6260, kolaei h efarmogh kai kleinei. ayto to kanei mono sthn efarmogh gia ta mhnymata kai tis epafes, eno stis alles efarmoges syndeetai kanonika. mhpos kserete kanena allo programma h pos tha lyso to provlhma??? eyxaristo...
Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena provlhma, exo to nokia 6260 edo kai 1 vdomada kai thelo na peraso tis epafes kai ta mhymata apo to prohgoumeno kinhto mou to nokia 6220. Me to nokia pc suite pernao ta sms kai tis epafes apo to 6220 kai otan pao na ta peraso sto 6260, kolaei h efarmogh kai kleinei. ayto to kanei mono sthn efarmogh gia ta mhnymata kai tis epafes, eno stis alles efarmoges syndeetai kanonika. mhpos kserete kanena allo programma h pos tha lyso to provlhma??? eyxaristo...

 

Καλως-ηρθες marina_gr στο φορουμ .

Δυστυχως θα σε απογοητευσω,δεν μπορεις να κανεις την μεταφορα,διοτι κατα κυριο λογο ,τα 6220 & 6260 χρειαζονται διαφορετικη εκδοση pc suite .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλως-ηρθες marina_gr στο φορουμ .

Δυστυχως θα σε απογοητευσω,δεν μπορεις να κανεις την μεταφορα,διοτι κατα κυριο λογο ,τα 6220 & 6260 χρειαζονται διαφορετικη εκδοση pc suite .

nai to ksero alla otan egkathisto to pc suite tou 6260 vazei aytomatos ta mhnymata kai tis epafes apo to prohgoumeno pc suite, dhladh tou 6220. apla meta de syndeetai

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται απεγκατάσταση εφαρμογής στο 6260. Δεν μου δουλεύει το CameraFX γιατί είναι για το 7650 (μάλλον) ενώ εγκαθηστάται κανονικά... Αν το κάνω Delete μου μένει στο μενού το εικονίδιο, και με επαναφορά που έκανα δεν είχε αποτέλεσμα. Δεν θέλω να κάνω φορματ μην χάσω αρκετά (φωτο, επαφές, εφαρμογές κ.α.) Αν ξέρει κάποιος θα ήμουν ευγνώμων. Thanks :!: :alien:

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται απεγκατάσταση εφαρμογής στο 6260. Δεν μου δουλεύει το CameraFX γιατί είναι για το 7650 (μάλλον) ενώ εγκαθηστάται κανονικά... Αν το κάνω Delete μου μένει στο μενού το εικονίδιο, και με επαναφορά που έκανα δεν είχε αποτέλεσμα. Δεν θέλω να κάνω φορματ μην χάσω αρκετά (φωτο, επαφές, εφαρμογές κ.α.) Αν ξέρει κάποιος θα ήμουν ευγνώμων. Thanks :!: :alien:

 

Πας στη διαχειρηση και πατας διαγραφη και θα απεγκατασταθει.Ριξε και μια ματια στο manual για περισσοτερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μήπως και ξέρει κάποιος να μου απαντήσει, αν το νέο firmware διορθώνει το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το ξυπνητήρι.

Όταν ξεπεράσεις τις διαθέσιμες φορές που κάνεις "Snooze" την επόμενη φορά που θα χτυπήσει το ξυπνητήρι δεν εμφανίζει την επιλογή παρά μονάχα το "Stop".

 

Auto me to 3ipnitiri tha ithela na to mathw kai egw.. :O

Link to comment
Share on other sites

Το αφησα σημερα για αναβαθμιση.Μηπως μπορει καποιος φιλος/η να μου υπενθυμισει το τελευταιο λογισμικο ωστε την τριτη αν το παρω να το ελεγξω?κ ποιες διαφορες θα δω γενικα?

Κ επισης τι χανω ακριβως απο την μνημη του τηλεφωνου?

Ευχαριστω πολυ κ συγνωμη κιολας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πας στη διαχειρηση και πατας διαγραφη και θα απεγκατασταθει.Ριξε και μια ματια στο manual για περισσοτερα.

Οκ φίλε μου thanks αλλά ρε γαμ.. στο manual λέει από την διαχείριση διαγραφή. Όταν το κάνω έτσι στο menu πολλές φορές μένει η ας πούμε συντόμευση της εφαρμογής και φυσικά δεν ανοίγει. Με κάποιον explorer π.χ. FExplorer ή fileman όταν πλοηγούμε στα αρχεία βλέπω πολλά (σκουπίδια) της εφαρμογής που διέγραψα. Σαν να μην γίνεται κανονικό uninstall και κάθομαι και σβήνω μετά διάφορα. Σιγά σιγά όμως που όλο και κάτι θα μου διαφεύγει θα γεμίσω σκουπίδια με αποτέλεσμα μάλλον την καθυστέρηση των εφαρμογών αλλά και την λιγότερη μνήμη.

Κάνω λάθος? Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό. Και αν είναι έτσι μετά τη γίνεται? Format? Αλήθεια στο Format χάνονται όλα γιατί μετά την επαναφορά δεν έφυγαν οι εφαρμογές ή τα σκουπίδια. Θα είναι μόνον για τις επαφές, φώτο κ.λ.π

Thanks

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου thanks αλλά ρε γαμ.. στο manual λέει από την διαχείριση διαγραφή. Όταν το κάνω έτσι στο menu πολλές φορές μένει η ας πούμε συντόμευση της εφαρμογής και φυσικά δεν ανοίγει. Με κάποιον explorer π.χ. FExplorer ή fileman όταν πλοηγούμε στα αρχεία βλέπω πολλά (σκουπίδια) της εφαρμογής που διέγραψα. Σαν να μην γίνεται κανονικό uninstall και κάθομαι και σβήνω μετά διάφορα. Σιγά σιγά όμως που όλο και κάτι θα μου διαφεύγει θα γεμίσω σκουπίδια με αποτέλεσμα μάλλον την καθυστέρηση των εφαρμογών αλλά και την λιγότερη μνήμη.

Κάνω λάθος? Το έχει παρατηρήσει κάποιος αυτό. Και αν είναι έτσι μετά τη γίνεται? Format? Αλήθεια στο Format χάνονται όλα γιατί μετά την επαναφορά δεν έφυγαν οι εφαρμογές ή τα σκουπίδια. Θα είναι μόνον για τις επαφές, φώτο κ.λ.π

Thanks

Μπορεις να βαλεις την εφαρμογη AppMan που εχει την επιλογη να διαγραφης διαφορα καταλοιπα απο εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει.Με το format χανεται οτιδηποτε εχει στη μνημη του τηλεφωνου αν το κανεις στο τηλεφωνο και οτι εχεις στη καρτα αν το κανεις στη καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις την εφαρμογη AppMan που εχει την επιλογη να διαγραφης διαφορα καταλοιπα απο εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει.Με το format χανεται οτιδηποτε εχει στη μνημη του τηλεφωνου αν το κανεις στο τηλεφωνο και οτι εχεις στη καρτα αν το κανεις στη καρτα.

Οταν λες οτιδήποτε στην μνήμη του τηλ εννοείς και τις default εφαρμογές ή μόνον ότι έχω βάλει εγώ π.χ. φώτο, txt, σημειώσεις του ημερολογείου κ.λ.π

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτιδήποτε στην μνήμη του τηλ εννοείς και τις default εφαρμογές ή μόνον ότι έχω βάλει εγώ π.χ. φώτο, txt, σημειώσεις του ημερολογείου κ.λ.π

Σβηνονται ολα και οι δοκιμαστικες εκδοσεις εφατμογων που ειναι περασμενες στο κινητο καθως και οι προσωπικεςσου ρυθμισεις π.χ. στο προφιλ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σβηνονται ολα και οι δοκιμαστικες εκδοσεις εφατμογων που ειναι περασμενες στο κινητο καθως και οι προσωπικεςσου ρυθμισεις π.χ. στο προφιλ κλπ.

Δηλαδή άς τα.! Τουλάχιστον Τηλ έχεις? -:) Μπορείς να μου δώσεις κάποιο url για το AppMan που λές. Α! Βάζω πολλές φορές κάποια εφαρμογή (μέσο IR) και ενώ μεταφέρεται και την βλέπω με διάφορες εφαρμογές π.χ. Διαχ. αρχείων, FExplorer δεν την βλέπω από την διαχήρηση. Ελπίζω η AppMan να φαίνεται. Thanks και sorry για τα μεγάλα post και τις πολλές ερωτήσεις.

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

To appman mporeis na to katevaseis apo to group mou(koita thn ypografh mou) oso gia tis efarmoges pou den fenontai sth diaxeirish mhn fovasai den einai kai tipota to sovaro exei symvei kai s'emena.
Link to comment
Share on other sites

Το αφησα σημερα για αναβαθμιση.Μηπως μπορει καποιος φιλος/η να μου υπενθυμισει το τελευταιο λογισμικο ωστε την τριτη αν το παρω να το ελεγξω?κ ποιες διαφορες θα δω γενικα?

Κ επισης τι χανω ακριβως απο την μνημη του τηλεφωνου?

Ευχαριστω πολυ κ συγνωμη κιολας.

 

Για δες αυτο φιλε μου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=777179#post777179

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Hi! επειδη σκεφτομαι και εγω να παρω το 6260 (τωρα που επεσε και λιγο η τιμη του) θα ηθελα να ρωτησω κατι.

εχει παρατηργσει κανεις προβληματα με τη συνδεση με υπολογιστη μεσω ΒΤ? το pcsuite δουλευει κανονικα?

εχω OMNIUS bt,με τους drivers 1.4.build.21 widcomm και windows xp sp2. το εχει δοκιμασει κανεις με το συγκεκριμενο ΒΤ?

ευχαριστω προκαταβολικα.

 

υ.γ.στο θεμα περι bluetooth δεν αναφερεται κατι για το 6260,γιαυτο εγραψα εδω, μη βαρατε! :D ;)

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε nervus να εισαι καλα. :)

Ελπιζω απο την τριτη αν το παρω να ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα.

Αν υπαρξει καποιο προβλημα τα ξαναλεμε.

Θα σας πω κ δικες μου εντυπωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hi! επειδη σκεφτομαι και εγω να παρω το 6260 (τωρα που επεσε και λιγο η τιμη του) θα ηθελα να ρωτησω κατι.

εχει παρατηργσει κανεις προβληματα με τη συνδεση με υπολογιστη μεσω ΒΤ? το pcsuite δουλευει κανονικα?

εχω OMNIUS bt,με τους drivers 1.4.build.21 widcomm και windows xp sp2. το εχει δοκιμασει κανεις με το συγκεκριμενο ΒΤ?

ευχαριστω προκαταβολικα.

 

υ.γ.στο θεμα περι bluetooth δεν αναφερεται κατι για το 6260,γιαυτο εγραψα εδω, μη βαρατε! :D ;)

 

Kai egw tis idies amfivolies eixa me to diko mou BT USB mou kai telika mono kai mono pou exeis SP2 tha einai OK. Apla kane unistall ta drivers gia to BT USB sou etsi wste na to anagnwrisei me to XP SP2 driver

Link to comment
Share on other sites

To appman mporeis na to katevaseis apo to group mou(koita thn ypografh mou) oso gia tis efarmoges pou den fenontai sth diaxeirish mhn fovasai den einai kai tipota to sovaro exei symvei kai s'emena.

Πολύ καλός φίλε μου, μπράβο και thanks.!

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...