Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα σήμερα και έκανα τη πολυπόθητη αναβάθμιση σε ένα nokia club. Πλέον έχω την 4.0448.0 με ημερομηνία έκδοσης 3-12-2004

Οι διαφορές που γίνονται αντιληπτές με τη πρώτη είναι

*στη κάμερα όπου το εικονίδιο έχει πλέον αλλάξει και έχει γίνει λίγο πιο άχαρο και στο εσωτερικό της αφού πλέον βγάζει σε ανάλυση 640Χ480 και στο camera mode

*Στους ήχους που πλέον η σπαστική διακοπή στα amr αρχεία κάθε 5 δευτερόλεπτα σταμάτησε, πλέον παίζουν κανονικά και ίσως λίγο πιο απαλά. Επίσης και τα mp3 και γενικότερα τα αρχεία ήχου μου φαίνεται ότι παίζουν πιο απαλά (χωρίς τρίξιμο) και στα mp3 πρόσεξα μια μικρή αύξηση στην ένταση. Όσον αφορά το ράδιο εγώ δε πρόσεξα καμιά αξιωσημείωτη διαφορά στην ένταση, το 7250 δε το φτάνει με τίποτα.

 

Απορία: Καλά με την αναβάθμιση κάθε φορά μου τονίζουν ότι χάνονται όλα και σε εμένα δε χάθηκε τίποτα, ούτε ρυθμίσεις ούτε μηνύματα ούτε τίποτα, πως κι έτσι;;

Φίλε πρέπει να θες να πείς (γράψεις) 3.0448.0 και όχι 4.0448.0 Εντάξει απλά νομίζω εκ παραδρομής το λάθος, εκτός αν υπάρχει 4.χχχχ.χ και δεν το έχω μάθει. Το δικό μου 6260 είναι 10 ημερών και νομίζω πως έχει το τελευταίο firmware που είναι το 3.0448.0 και η ημερομηνία είναι αυτή που λές και εσύ. Όμως οι φώτο δεν είναι 480Χ640 αλλά 480Χ360. Τώρα αυτό μπορεί να συμβαίνει επειδή χρησημοποιώ πάντα το best προφίλ και όχι το κανονικό ή το απλό..!

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σας παρακαλώ αν κάποιος ξέρει κάποιο τρόπο, ένα προγραμμα που να μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα από το παλιό μου κινητό στο καινούριο ας το πει!! Έχω κάνει διάφορες προσπάθειες αλλά όλες απέτυχαν! Το nokia pc suite για το 6260, στην εφαρμογή για τα μηνύματα, δε συνδέεται με το κινητό, αλλά βγάζει το παραθυράκι με το error και κλείνει, ενώ όλες οι άλλες εφαρμογές δουλεύουν κανονικά! Παρακαλώ βοηθήστε!! :cry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειναι πολλες οι σελιδες μια ερωτηση.αυτο που λεει στο review οτι τα -κυριως μεγαλα- αρχεια δεν αποθηκευονται στην καρτα αλλα στην πολυ μικρη μνημη 8 Mb αληθευει η με καποια αναβαθμιση διορθωθηκε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειναι πολλες οι σελιδες μια ερωτηση.αυτο που λεει στο review οτι τα -κυριως μεγαλα- αρχεια δεν αποθηκευονται στην καρτα αλλα στην πολυ μικρη μνημη 8 Mb αληθευει η με καποια αναβαθμιση διορθωθηκε?

 

Δεν νομζω να διορθωθηκε με την αναβαθμιση ,αλλα υπαρχει η εφαρμογη

"MsvDriveE" .Αφού το εγκαταστήσεις, όλα τα εισερχόμενα (με sms, BT, Irda) αποθηκεύονται απευθείας στη κάρτα.

 

@marina_gr ,σου απαντησα και την προηγουμενη φορα οτι τα 6260,6220 χρησιμοποιουν διαφορετικο pc suite .

Η μονη λυση που ισως υπαρχει ειναι να χρησιμοποιησεις το Oxygen Phone Manager .

Ριξε μια ματια και ΕΔΩ Για περισσοτερες λεπτομερειες.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μπορούμε με κάποιον τρόπο να δώσουμε σύνδεση internet στο 6260 μας από το PC ; Αυτή η δυνατότητα δίνεται σε άλλα κινητά της ΝΟΚΙΑ (6600 πχ). Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο ;
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια μπορούμε με κάποιον τρόπο να δώσουμε σύνδεση internet στο 6260 μας από το PC ; Αυτή η δυνατότητα δίνεται σε άλλα κινητά της ΝΟΚΙΑ (6600 πχ). Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο ;

 

Ναι, μπορείς και το έχω δοκιμάσει. Σίγουρα δουλεύει με Nokia DKU-2 ή με συμβατό καλώδιο όπως το MA-8630 της Mobile Action, οπότε και εμφανίζεται στα modems το Nokia 6260 modem. Από όσο γνωρίζω δεν σου δίνεται αυτή η δυνατότητα μέσω υπέρυθρων ακόμα, κάτι που συμβαίνει με το 6600. Όσο για Bluetooth δήλώνω άγνοια.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Paidia peira to NOKIA 6260 kai sinde8ika me BT meto programa :

Nokia 6260 Bluetooth-Handset Manager

otananebazw arxeia me themes diladi me epektasi sis den mporw na ta brw sto kinito ................ mipos mporei kapoios na bo 8isi?

Euxaristw

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Paidia peira to NOKIA 6260 kai sinde8ika me BT meto programa :

Nokia 6260 Bluetooth-Handset Manager

otananebazw arxeia me themes diladi me epektasi sis den mporw na ta brw sto kinito ................ mipos mporei kapoios na bo 8isi?

Euxaristw

 

Καλοριζικο το 6260 ,τα θεματα τα βρισκεις στο μενου των θεματων

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Distixos Agapite mou nervous den yparxoun sto fakelo tvn 8ematvn . den mporw na katalabw ti simbenei.

eyxaristw.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Distixos Agapite mou nervous den yparxoun sto fakelo tvn 8ematvn . den mporw na katalabw ti simbenei.

eyxaristw.

 

Να υποθεσω οτι τα κανεις εγκατασταση πρωτα ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται κοιτα καλυτερα απο το μενου του κινητου στα θεματα και πηγαινε σε αυτα που ειναι εγκατεστημενα στην καρτα μνημης (υποθετω οτι εκει εκανες την εγκατασταση).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Τα θεματα πρεπει να τα εγκαταστησεις οπως ακριβως κανεις και με τις εφαρμογες ή τα παιχνιδια για να τα δεις στην λιστα με τα θεματα στο κινητο σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το pc suite και μετα το εγκατασταση εφαρμογων.Βρισκεις το *.sis που θες και το περνας στο κινητο.Μετα ακολουθεις τις on screen οδηγιες στο κινητο.

Ριξε μια ματια και στο manual του κινητου για αναλυτικες οδηγιες. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Egw file mou exw egatastisi to programma :Nokia 6260 Bluetooth-Handset Manager

kai pigenw sto fakelo pou dexete ta arxeia SIS ala distixws den morw auta ta arxeia na ta brw pou einai sto kinito mou!!!!!!!!

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρέπει να θες να πείς (γράψεις) 3.0448.0 και όχι 4.0448.0 Εντάξει απλά νομίζω εκ παραδρομής το λάθος, εκτός αν υπάρχει 4.χχχχ.χ και δεν το έχω μάθει. Το δικό μου 6260 είναι 10 ημερών και νομίζω πως έχει το τελευταίο firmware που είναι το 3.0448.0 και η ημερομηνία είναι αυτή που λές και εσύ. Όμως οι φώτο δεν είναι 480Χ640 αλλά 480Χ360. Τώρα αυτό μπορεί να συμβαίνει επειδή χρησημοποιώ πάντα το best προφίλ και όχι το κανονικό ή το απλό..!

 

 

Όντως εκ παραδρομής ανέφερα 4.ΧΧΧ η σωστή έκδοση είναι όντως η 3.0448.0! Υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις στη κάμερα που λέει ανάλυση VGA μάλλον το έχεις στο όχι γι' αυτό και η 480Χ360 αν το αλλάξεις σε ναι θα δεις full ανάλυση 640Χ480!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Μπορει να μου πει κανεις ποια version fullscreen caller τρεχει στο 6260; Ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Aν δεν κανω λαθος η version 3.02 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όντως εκ παραδρομής ανέφερα 4.ΧΧΧ η σωστή έκδοση είναι όντως η 3.0448.0! Υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις στη κάμερα που λέει ανάλυση VGA μάλλον το έχεις στο όχι γι' αυτό και η 480Χ360 αν το αλλάξεις σε ναι θα δεις full ανάλυση 640Χ480!!

Δυστυχώς παρ' ότι ξέρω τη μου λες και ενώ έχω την ίδια version με εσένα μιας και είναι 2 εβδομάδων το κινητό, δεν βλέπω την ανάλυση των 480Χ640 αλλά την αμέσως μικρότερη. Ίσως αυτό να οφείλεται στο ότι το έχω πάντα στην υψηλή ποιότητα. Όσο για το vga mode δεν το έχω επιλέξει και δεν το επιλέγω ποτέ.

Ακούω πολλούς να λένε με το 6260 για ανάλυση 480Χ640 και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται. Υπάρχει στο κινητό η υψηλή ποιότητα, η κανονική και η μέτρια. Εγώ το έχω στην υψηλή. Η μόνη εξήγηση είναι σε χαμηλότερη ποιότητα να δίνει μεγαλύτερη ανάλυση. Δεν ξέρω τη άλλο να πω.

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βρει καπου την 3.02 να δουλευει στο κινητό.αν βρεις την 3.01 κανει κι αυτη καλά τη δουλειά της
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρ' ότι ξέρω τη μου λες και ενώ έχω την ίδια version με εσένα μιας και είναι 2 εβδομάδων το κινητό, δεν βλέπω την ανάλυση των 480Χ640 αλλά την αμέσως μικρότερη. Ίσως αυτό να οφείλεται στο ότι το έχω πάντα στην υψηλή ποιότητα. Όσο για το vga mode δεν το έχω επιλέξει και δεν το επιλέγω ποτέ.

Ακούω πολλούς να λένε με το 6260 για ανάλυση 480Χ640 και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται. Υπάρχει στο κινητό η υψηλή ποιότητα, η κανονική και η μέτρια. Εγώ το έχω στην υψηλή. Η μόνη εξήγηση είναι σε χαμηλότερη ποιότητα να δίνει μεγαλύτερη ανάλυση. Δεν ξέρω τη άλλο να πω.

 

Kι όμως αν το έχεις στην υψηλή ποιότητα και παράληλα στην ανάλυση vga τότε βγάζει σε ανάλυση 480Χ640! Δε γίνεται εσένα να μη το κάνει, αφού αυτό είναι και το βασικό συν της νέας version

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στο νοκια club κηφισιας το πηγα παρασκευη απογευμα για αναβαθμιση το πηρα προχθες τριτη απογευμα χωρις να εχουν κανει απολυτως τιποτα στο κινητο ενω μου ειπαν οτι το αναβαθμισαν.

Οταν ξαναγυρισα πισω και το ειπα στην ευγενικη κατα τα αλλα κοπελλα μου ειπα και μαλιστα ορκιζοταν και ηταν και απολυτη οτι τουλαχιστον στο δικο τους καταστημα δεν εχουν νεοτερη version.

Τωρα απο κει και μετα βγαλτε τα συμπερασματα σας κι εσεις και πειτε μου την γνωμη σας.

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο νοκια club κηφισιας το πηγα παρασκευη απογευμα για αναβαθμιση το πηρα προχθες τριτη απογευμα χωρις να εχουν κανει απολυτως τιποτα στο κινητο ενω μου ειπαν οτι το αναβαθμισαν.

Οταν ξαναγυρισα πισω και το ειπα στην ευγενικη κατα τα αλλα κοπελλα μου ειπα και μαλιστα ορκιζοταν και ηταν και απολυτη οτι τουλαχιστον στο δικο τους καταστημα δεν εχουν νεοτερη version.

Τωρα απο κει και μετα βγαλτε τα συμπερασματα σας κι εσεις και πειτε μου την γνωμη σας.

Ευχαριστω.

Φίλε μου αν σου λέει το κινητό σου v 3.0048.0 και 03-12-04 RM-25 τότε έχεις την τελευταία version τουλάχιστον μέχρι και πρίν μια εβδομάδα. Τώρα αν πρόλαβε να βγει σε μια εβδομάδα κάποια νεώτερη πολύ αμφιβάλω.

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Kι όμως αν το έχεις στην υψηλή ποιότητα και παράληλα στην ανάλυση vga τότε βγάζει σε ανάλυση 480Χ640! Δε γίνεται εσένα να μη το κάνει, αφού αυτό είναι και το βασικό συν της νέας version

Ναι φίλε έχεις απόλυτο δίκιο και εγώ δεν την έβαζα ποτέ σε vga mode γιατί μου φαίνονται μικρότερες οι φώτο. Τώρα που το έκανα και είδα το detail της φωτο σε vga mode είναι όντως 480Χ640 αλλά γιατί ρε παιδιά είναι μικρότερη από τις normal mode ? ή τουλάχιστον μικρότερες φαίνονται στο Τηλ.. Δεν καταλαβαίνω, κάτι μου ξεφεύγει..

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...