Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος σου είπε ότι πρέπει να τα σβήσεις όλα για να κάνεις install μια Rom;;;

Διαβασε στο needrom να δεις πως πρέπει να γίνετε το install και αν δεν ξέρεις αγγλικά (δεν το λέω υποτιμητικά)υπάρχει οδηγός στην πρώτη σελίδα αυτού το θέματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιος σου είπε ότι πρέπει να τα σβήσεις όλα για να κάνεις install μια Rom;;;

Διαβασε στο needrom να δεις πως πρέπει να γίνετε το install και αν δεν ξέρεις αγγλικά (δεν το λέω υποτιμητικά)υπάρχει οδηγός στην πρώτη σελίδα αυτού το θέματος.

Εισαι σωστος, δεν παρατηρησα οτι δεν χρειαζοταν να κανω wipe το internal storage, τελικα το εγκατεστησα απο την εσωτερικη και ολα μια χαρα, ευχαριστω και για την βοηθεια, και για την δημιουργια του rom :D

Link to comment
Share on other sites

Z7 Max All In One Tool Created By Tigreos v3.2.0

 

Αλλαγές v3.2.0:

 

1)Καινούρια έκδοση του εργαλείου.

2)Καινούρια έκδοση TWRP 3.0.2-0

3)Υποστηρίζει πλέον και Ελληνικά η TWRP.

 

Download:

Z7 Max All In One Tool v3.2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι νέος στο forum και γενικά με όχι πολύ καλές γνώσεις σχετικά με την εγκατάσταση rom. Παρόλα αυτά κατάφερα μέσα απο οδηγίες που βρήκα στο forum να κάνω εγκατάσταση απο την αρχική rom που είχα όταν πήρα το κινητό απο το minideal στην έκδοση 6.0.1. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όμως με την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου η οποία απο 32 gb έχει μειωθεί στα 2.5 gb. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με αυτό? Σας παραθέτω και μία photo με τα στοιχεία του κινητου μου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.http://postimg.org/image/aovzqswo1/ Edited by batsinillas_77
Link to comment
Share on other sites

Όταν λές 3.22 εννοείς την official rom?

 

Ναι εννοεί αυτήν

 

http://www.needrom.com/download/nubia-z7-max-v3-22/

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κανένας τρόπος να επεκταθεί η διάρκεια της μπαταρίας στην 3.79 light? Χρειάζεται να απενεργοποιήσω κάτι (το double tap για παράδειγμα)?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κανένας τρόπος να επεκταθεί η διάρκεια της μπαταρίας στην 3.79 light? Χρειάζεται να απενεργοποιήσω κάτι (το double tap για παράδειγμα)?

 

Με το double tap δεν κερδίζεις τίποτα.Για να δεις διαφορά βάλε Greenify αλλά για να δουλέψει θα πρέπει να είσαι Root.

Λεπτομέρειες για το Greenify.

 

Πόσες ώρες οθόνη σου βγάζει τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω. Κάποιες 3,5 κάποιες 3 με το ζόρι, μετά το 30% πέφτει τρελά. Το πήρα γιατί διάβαζα για καλή μπαταρία, αλλά τελικά το idol x+ που είχα μου φαίνεται κρατούσε περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω. Κάποιες 3,5 κάποιες 3 με το ζόρι, μετά το 30% πέφτει τρελά. Το πήρα γιατί διάβαζα για καλή μπαταρία, αλλά τελικά το idol x+ που είχα μου φαίνεται κρατούσε περισσότερο.

 

Από εκεί που το πείρες φίλε μου τι περίμενες....;Στο έγραψα και σε παλιότερο ποστ αλλά δεν έδωσες σημασία....

Το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει και μεταχειρισμένα και ανακατασκευασμένα κινητά λογικό είναι να μην σου κρατάει η μπαταρία αν το κινητό είναι δυο χρόνια μεταχειρισμένο.

Αν ήταν καινούριο η μπαταριά θα σου έβγαζε περίπου 5-6 ώρες οθόνης.

 

Αν σε ενδιαφέρει μπαταρία υπάρχει εδώ:

3100Mah Battery For ZTE Nubia Z7 Max

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί που το πείρες φίλε μου τι περίμενες....;Στο έγραψα και σε παλιότερο ποστ αλλά δεν έδωσες σημασία....

Το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει και μεταχειρισμένα και ανακατασκευασμένα κινητά λογικό είναι να μην σου κρατάει η μπαταρία αν το κινητό είναι δυο χρόνια μεταχειρισμένο.

Αν ήταν καινούριο η μπαταριά θα σου έβγαζε περίπου 5-6 ώρες οθόνης.

 

Αν σε ενδιαφέρει μπαταρία υπάρχει εδώ:

3100Mah Battery For ZTE Nubia Z7 Max

 

Δεν το πήρα από το merimobiles, μεταχειρισμένο ενός έτους από Ελλάδα το πήρα. Για να αρχίσει να πέφτει η απόδοση μιας μπαταρίας λιθίου πρέπει να περάσουν τουλάχιστον τρία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πήρα από το merimobiles, μεταχειρισμένο ενός έτους από Ελλάδα το πήρα. Για να αρχίσει να πέφτει η απόδοση μιας μπαταρίας λιθίου πρέπει να περάσουν τουλάχιστον τρία χρόνια.

 

Σε μπέρδεψα με τον άλλον.

Στο θέμα μπαταρία κάνεις λάθος μετά από ένα χρόνο έχουμε πτωτική τάση της χωρητικότητας και μάλιστα κλιμακωτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπα όχι και δεν ξέρω τι γίνετε αν είναι αλήθεια η όχι θα δώσουν 6 η όχι....Περιμένουμε και βλέπουμε υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τα τελευταία νέα που διαβάζω είναι ότι θα δίνουν update μια φορά τον μήνα....

Μακάρι να δώσουν Android 6 official και να δίνουν update μια φορά τον μήνα πάλι ευχαριστημένοι θα είμαστε :p

 

Από ότι φαίνεται δεν έχουν μείνει και πολλά άτομα που να έχουν αυτό το κινητό (βλέπεις περάσαν 2,5 χρόνια από την κυκλοφορία του)μιλάω για την κίνα,αλλά και εδώ μέσα ζήτημα αν είναι 5,οι περισσότεροι το έχουν αλλάξει.

Η ΖΤΕ έχει βγάλει ποιο καινούρια μοντέλα οπότε σιγά σιγά αρχίζουν και δίνουν σε ποιο αραιά διαστήματα update στα παλιά μοντέλα μέχρι να σταματήσουν εντελώς.

 

Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα μερικές Rom που παίρνουν update σχετικά συχνά όπως είναι:

 

MOKEE (Για εμένα η καλύτερη Android 6 Rom)

CM 13.0

CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με αυτές της τιμές δεν θα πάρω ευχαριστώ...Ποιος θα δώσει 500 για να πάρει ένα κινητό ΖΤΕ την ώρα που με 150 παραπάνω πέρνεις S7 με εγγύηση απο Ελλάδα και υποστήριξη,νομίζω ότι δεν τα αξίζουν αυτά τα λεφτά.Όλες οι κινέζικες εταιρίες την έχουν δει κάπως και οι τιμές τους ξαφνικά πήγαν στα ύψη (με εξαίρεση μερικές).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει δοκιμάσει κανείς mokee; με ενδιαφέρει αν παίζει το θέμα που εχει η cm13 με τις διακοπές ήχου σε Bluetooth

 

Sent from my NX505J using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η mokee είναι ποιο σταθερή και ποιό ολοκληρωμένη ρομ απο την cm13.Βέβαια και η δυο έχουν κάποια σοβαρά bugs ενα κοινό που έχουν είναι ότι μετα απο μια κλήση κατεβάζοντας το κινητό απο το αυτί σου για να τερματίσει την κλήση δεν ανάβει η οθόνη (κολλάει) αναγκάζοντας σε να πατήσεις το power για να ανάψει η οθόνη.Αυτο με το Bluetooth δεν μπορώ να το δοκιμάσω δεν εχω Bluetooth για να σου απαντήσω με σιγουριά αλλά απο ότι διαβάζω και οι δυο ρομ το έχουν το πρόβλημα αυτο.

Παντός σαν την στοκ ρομ δεν έχει είναι η ποιο bug free και σταθερή απο όλες.

Link to comment
Share on other sites

στην cm13 V9 που δοκίμασα δεν είχε αυτό το θέμα με τις κλήσεις που λες. Άναβε κανονικά η οθόνη και μπορούσες να τερματίσεις την κλήση κανονικά

Έβαλα χθες την mokee θα το δοκιμάσω σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα που το δοκίμασα το κάνει αλλά όχι πάντα,με cm13 v9 είμαι τώρα.

 

α ίσως γιατί μια μέρα την κράτησα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...