Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλτο να φορτίσει κλειστό μέχρι να πάει 100% μετά δούλεψετο κανονικά μέχρι να ξεφορτίσει εντελώς και ξανά φορτισέτω κλειστό με αυτόν τον τρόπο θα διορθωθεί το λανθασμένο ποσοστό φόρτισης.

Αν φταίει αυτό αλλιώς μπορεί να φταίνε πολλά πράγματα όπως μπαταρία φορτιστής καλώδιο κ.τ.λ.

 

Ok ευχαριστω,θα το κανω και βλεπουμε,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως,αυτο που ειπα για το πως εμφανιζει τις επαφες,ειναι πολυ παραξενο τελικα.

αν παω,contacts τις βγαζει οπως ειπα πιο πανω,αναποδα δλδ.

αν παω messaging=>create και πανω δεξια ψαξω για επαφη,τις βγαζει κανονικοτατα οπως ακριβως ειναι στο google account...:wacko:

αναρχοαυτονομα πραματα...:)

 

το nfc παλι τπτ.μηπως δεν κανει επαφη το καπακι?λεω τωρα...μηπως

Link to comment
Share on other sites

....απ'οτι λενε στο androidiani.com, η zte-nubia προανηγγειλε μια ρομ 3.10 και μια 3.15.

κατεβασαν την 3.10 και η καμερα παει σε fc και τωρα προσπαθουν να κατεβασουν την 3.15.

επισης,λενε οτι η nubia φαινεται να εδωσε μια γραμμη ενημερωσης ota σε αμερικη και ευρωπη,

γεγονος που σημαινει οτι η σειρα nubia πιθανως να ερθει και απο τα μερη μας,επισημα πλεον.

 

καλα νεα ακουγονται...να δουμε και στην πραξη βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μπέρδεμα σε όλη την φάση από ότι κατάλαβα η v3.10 και η v3.15 είναι BETA ο οποίες ήταν να κατεβάσουνε και να δοκιμάσουνε μόνο όσοι συμμετέχουν σε αυτό το close beta τεστ.

 

Τώρα κάποιος από αυτούς διέρρευσε τον τρόπο που αλλάζουμε τον server που ψάχνει το κινητό για να βρει updates (##36) με αποτέλεσμα να κατεβάσουνε και άλλοι εκτός από τον κλειστό αυτόν κύκλο της Beta Roms,με το που το παίρνει αυτό χαμπάρι η ZTE κατεβάζει τον server και όσοι πρόλαβαν πρόλαβαν από εκεί και πέρα η ZTE δεν ανέφερε κάτι επίσημα για όλο αυτό.

 

Αν γνωρίζει κάτι παραπάνω κάποιος άλλος ας μας πει....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μπέρδεμα σε όλη την φάση από ότι κατάλαβα η v3.10 και η v3.15 είναι BETA ο οποίες ήταν να κατεβάσουνε και να δοκιμάσουνε μόνο όσοι συμμετέχουν σε αυτό το close beta τεστ.

 

Τώρα κάποιος από αυτούς διέρρευσε τον τρόπο που αλλάζουμε τον server που ψάχνει το κινητό για να βρει updates (##36) με αποτέλεσμα να κατεβάσουνε και άλλοι εκτός από τον κλειστό αυτόν κύκλο της Beta Roms,με το που το παίρνει αυτό χαμπάρι η ZTE κατεβάζει τον server και όσοι πρόλαβαν πρόλαβαν από εκεί και πέρα η ZTE δεν ανέφερε κάτι επίσημα για όλο αυτό.

 

Αν γνωρίζει κάτι παραπάνω κάποιος άλλος ας μας πει....

 

Και οτι μπηκα για να σε ρωτησω αν ξερεις τι παιζει με αυτες τις ρομ....μπερδεμα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απλά θα περιμένουμε την επίσημη ανακοίνωση για την επόμενη Beta Rom....

Πολύ στο περίμενε μας έχουν όμως και άρχισε να μουν την σπάει η όλη φάση.... :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα περιμένουμε την επίσημη ανακοίνωση για την επόμενη Beta Rom....

Πολύ στο περίμενε μας έχουν όμως και άρχισε να μουν την σπάει η όλη φάση.... :mad::mad:

 

Καλα ενταξει μη φορτώνεις....παλι καλα που γινεται ακομα παιχνίδι με το τηλέφωνο και ασχολούνται...με αποτελεσμα να ασχολουμαστε και εμεις...παλιοτερα η zte (V987) δεν ηξερε τι θα πει update....για να μη μιλήσουμε για αλλες κινεζικες οπως Huawei...Εδω ολόκληρη samsung που εχει δωση την Lollipop 5.0.1 σε ολα τα μοντέλα του 2014 και στο 50% του 2013 και παλι χαμος γίνεται ολοι μουρμουρανε...και τους εκανε ολους μάγκες...σσημερα ανακοίνωσε την 5.1.1 για Ιουλίου...

Θεωρώ οτι σχετικά μια χαρα τα έχει πάει η Zte Nubia σε θεμα υποστήριξης μέχρι στιγμής....και αναμενουμε περισσότερα....πάντως γλυκοκοιτάζω και το z9max...ααν και απο οτι διαβάζω ο snap 810 παει για αποτυχία λόγω υπερβολικων θερμοκρασιων...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά με την χθεσινή αναβάθμιση, το GoSMS δουλεύει και με τις 2 κάρτες στο 5.0, επιτέλους το έφτιαξαν...
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά με την χθεσινή αναβάθμιση, το GoSMS δουλεύει και με τις 2 κάρτες στο 5.0, επιτέλους το έφτιαξαν...

 

Ποια είναι η χτεσινή αναβάθμιση....;;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Στο androidiani επικοινωνισαν τα παιδια εκει (bb72 & Manuel) με την zte και τους ειπαν ότι προφανος η Official θα βγει με Nubia UI3.0

Απλα ενημερωτικα στο Androidiani ο Bb72 εχει δωσει custom την 3.15 με το Nubia Ui3.0.....χωρις να υπαρχουν περισσοτερα προβλήματα και bags από ότι στην 3.9 με Nubia Ui2.9

 

Tigreos ένα θελω να περασω την Official 3.09 πανω από την Official 3.09 με custom recovery οποτε σε μορφη zip....γινεται και αν ναι πιο αρχειο zip να παρω....Βασικα θελω να την περασω από πανω χωρις wipe data γιατι κατι πιραξα στο sms app με το titanium και οποτε μπαινω στα μηνυματα μου βγαζει συνεχεια μια ειδοποιηση ότι καποιο μνμ δεν εχει παραδωθει...εννοείτε ότι εχω δοκιμασει ολες τις εκαθαρισεις αλλα αυτό εκει....εκτος αν είναι καποια άλλη εφαρμογή και όχι η εφαρμογή ''messages'' που θα πρεπει να καθαρισω!!!!????

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απλα ενημερωτικα στο Androidiani ο Bb72 εχει δωσει custom την 3.15 με το Nubia Ui3.0.....χωρις να υπαρχουν περισσοτερα προβλήματα και bags από ότι στην 3.9 με Nubia Ui2.9

 

Tigreos ένα θελω να περασω την Official 3.09 πανω από την Official 3.09 με custom recovery οποτε σε μορφη zip....γινεται και αν ναι πιο αρχειο zip να παρω....Βασικα θελω να την περασω από πανω χωρις wipe data γιατι κατι πιραξα στο sms app με το titanium και οποτε μπαινω στα μηνυματα μου βγαζει συνεχεια μια ειδοποιηση ότι καποιο μνμ δεν εχει παραδωθει...εννοείτε ότι εχω δοκιμασει ολες τις εκαθαρισεις αλλα αυτό εκει....εκτος αν είναι καποια άλλη εφαρμογή και όχι η εφαρμογή ''messages'' που θα πρεπει να καθαρισω!!!!????

 

Η v3.09 δεν υπάρχει σε αρχείο μορφής update.zip μόνο με το nubia tool μπορείς να την φλασάρεις ή αλλιώς αν έκανες Backup με TWRP Recovery πριν το πειράξεις και το επαναφέρεις.

 

Update του GoSMS εννοώ

Ααα εντάξει νόμισα ότι λες για κάποια αναβάθμιση της ROM.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ενημερωτικα στο Androidiani ο Bb72 εχει δωσει custom την 3.15 με το Nubia Ui3.0.....χωρις να υπαρχουν περισσοτερα προβλήματα και bags από ότι στην 3.9 με Nubia Ui2.9

 

Tigreos ένα θελω να περασω την Official 3.09 πανω από την Official 3.09 με custom recovery οποτε σε μορφη zip....γινεται και αν ναι πιο αρχειο zip να παρω....Βασικα θελω να την περασω από πανω χωρις wipe data γιατι κατι πιραξα στο sms app με το titanium και οποτε μπαινω στα μηνυματα μου βγαζει συνεχεια μια ειδοποιηση ότι καποιο μνμ δεν εχει παραδωθει...εννοείτε ότι εχω δοκιμασει ολες τις εκαθαρισεις αλλα αυτό εκει....εκτος αν είναι καποια άλλη εφαρμογή και όχι η εφαρμογή ''messages'' που θα πρεπει να καθαρισω!!!!????

 

Μπορείς να δοκιμάσεις την 3.15 με αυτό τον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

καλη ειναι λεει ο bb72,αλλα εχει καποια θεματακια ακομα.βασικα,backup της στοκ εχει ανεβασει.

 

για να γυρισουμε λιγο πισω.στην 1.64 στοκ, παιζει xposed?'η θα κανω πατατα?

και κατι που δεν το εχω καταλαβει προφανως.στην 1.64 μου λεει ''android version 5.0''.

ειναι οντως ετσι?

Link to comment
Share on other sites

καλη ειναι λεει ο bb72,αλλα εχει καποια θεματακια ακομα.βασικα,backup της στοκ εχει ανεβασει.

 

για να γυρισουμε λιγο πισω.στην 1.64 στοκ, παιζει xposed?'η θα κανω πατατα?

και κατι που δεν το εχω καταλαβει προφανως.στην 1.64 μου λεει ''android version 5.0''.

ειναι οντως ετσι?

 

Ναι παιζει expose οπως και καποια απο τα mod του gravity box... Στην ρομ 1.64 εχουν αλλαξει το build prop να γραφει android 5.0 ωστε να παιζει σωστα ολες τις εκδόσεις του YouTube και καποιες αλλες εφαρμογές...

Εβαλα την ρομ του Bb72 δεν εχει αλλάξει κατι απο την 3.09 τα ιδια bugs πανω κατω αλλα το Ui φαίνεται πιο σταθερό και ιδιαίτερα η μπαρα ειδοποιησεων που ειχε καποιες ασταθιες... Αλλα γύρισα στην 3.0.9 γιατι εχει βγαλει το mail. App το οποιο το χρειαζομαι οπωσδήποτε και εχει βαλει το mail της Google το οποιο δεν εχει exchange

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιζει expose οπως και καποια απο τα mod του gravity box... Στην ρομ 1.64 εχουν αλλαξει το build prop να γραφει android 5.0 ωστε να παιζει σωστα ολες τις εκδόσεις του YouTube και καποιες αλλες εφαρμογές...

Εβαλα την ρομ του Bb72 δεν εχει αλλάξει κατι απο την 3.09 τα ιδια bugs πανω κατω αλλα το Ui φαίνεται πιο σταθερό και ιδιαίτερα η μπαρα ειδοποιησεων που ειχε καποιες ασταθιες... Αλλα γύρισα στην 3.0.9 γιατι εχει βγαλει το mail. App το οποιο το χρειαζομαι οπωσδήποτε και εχει βαλει το mail της Google το οποιο δεν εχει exchange

 

εχεις δικιο για το build.prop.εγω το εχω αλλαξει για να παιζει το youtube.τωρα που το ειπες,το θυμηθηκα..:)

απο οτι λενε εκει στο androidiani,βγηκε και η 3.16.

αλλα και ο bb72 λεει οτι αυτες ειναι beta ακομα,δεν υπαρχουν στο επισημο site,εκτος της 3.09 που εγινε επισημη.

 

τωρα στο mail app,πως κολλησες?υπαρχουν τοσα στο playstore.

πχ,εβαλα το mymail και ειναι φοβερο....

Link to comment
Share on other sites

Στην 3.15, έχει παρατηρήσει κανείς θερμοκρασία; σα να μου φαίνεται ότι το κάτω μέρος της μπαταρίας να είναι αισθητά πιο ζεστό από ότι με 3.09
Link to comment
Share on other sites

Να είναι καλα το παλικαρι.....Full screen caller από BB72.....τρεχει μια χαρα και στην στοκ 3.09 και στην στοκ 3.15 και στην combo του ΒΒ72....απλα βαζετε το zip χυμα στην sd (ειτε εσωτερικη ιετε εξωτερικη) μπαινετε recovery - install χωρις κανενα wipe και ετοιμο...

https://mega.co.nz/#!x18kQQzS!k28-bLLWLkYZ-9ioRNhStOigNY3IcAQ_bajyuM8XoJE

 

Και ακομα καλύτερα Big circle screen caller απο 4pda.... Το κατεβαζουμε-με κάποιον file Explorer κανουμε copy & αντικατασταση το αντίστοιχο app που βρίσκεται στο system/priv-app μεσα στον φακελο "INCALLUI" αλλάζουμε τα permission σε rw-r-r κανουμε επανεκκίνηση και ειμαστε έτοιμοι....

https://mega.nz/#!R8MUDBgL!jotMZGBuqehslOfdorBI4TnrRVgJPnYbdDwVXgBe7Lg

Πολυ αρχιζει να μου αρέσει που ολο και περισσότερο ασχολούνται με την lollipop...

 

Και για οποιον χρειαζεται το αναβαθμησμενω (3.15) stock Mail.app....σαν εμενα δηλαδή..

https://mega.co.nz/#!09wh2SLL!YJ94pyAEe4pJylfrpH0ektReoqFGtrBp-lE01MXQ9aU

 

Εχει παρατησει καποιος οταν τον καλούν ο ηχος κλήσεις να χανρι το πρώτο δευτερόλεπτο? Εχω σχεδόν σε ολες τις επαφες διαφορετικό ηχο κλήσης απο τον default και μου το κανει συχνα... Και ας τους εχω κανει system sounds....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και ακομα καλύτερα Big circle screen caller απο 4pda.... Το κατεβαζουμε-με κάποιον file Explorer κανουμε copy & αντικατασταση το αντίστοιχο app που βρίσκεται στο system/priv-app μεσα στον φακελο "INCALLUI" αλλάζουμε τα permission σε r-w-r-r κανουμε επανεκκίνηση και ειμαστε έτοιμοι....

https://mega.nz/#!R8MUDBgL!jotMZGBuqehslOfdorBI4TnrRVgJPnYbdDwVXgBe7Lg

 

Σου έχει ξεφύγει μια παύλα παραπάνω για όποιον ψάχνεται... τα permissions είναι rw-r-r (644)

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει ξεφύγει μια παύλα παραπάνω για όποιον ψάχνεται... τα permissions είναι rw-r-r (644)

 

Σωστός. ...το διόρθωσα. ..

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

βγηκε και 3.16 εκδοση...

τι στο καλο κανουν εκει στη nubia,καθε μερα παρα μερα και καινουρια ρομ:)

στον υπνο τους τις βλεπουν:D.

μια σταθερη και απροβληματιστη ομως δε βλεπω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές οι εκδόσεις δεν δημοσιεύτηκαν επίσημα από την nubia.Αυτές οι εκδόσεις ήταν αποκλείστηκα για την κλειστεί ομάδα Beta tester απλά κάποιοι αλλάξανε την επιλογή server στο κινητό που δίνει η nubia τα updates και έτσι τα κατεβάσανε όλοι και διέρρευσαν....

 

Εδώ υπάρχουν τα update.zip για της v3.10 v.3.15 v.3.16

Αυτά τα κάνετε εγκατάσταση με την σειρά από stock recovery με την προϋποθέσει να έχετε την stock v3.09 χωρίς Root.

The official update.zip packs

 

 

Και από εδώ μπορείτε να κατεβάσετε και να εγκαταστήσετε την stock v3.15 με το nubia tool.

Stock v3.15 with Nubia tool

Link to comment
Share on other sites

ναι @tigreos,το ξερω οτι εχει παιχτει αυτο που λες ,και βασικα το θεωρω και λιγο χαζομαρα,αλλα οκ δε μας πειραζει.

για σταθερη ρομ με ενδιαφερει και απο οτι βλεπω αργουμε λιγο.οχι οτι καιγομαι 'η οτιδηποτε,αλλα θα ηθελα να αναβαθμισω σε lollipop μονο και μονο για τον ενοποιημενο χωρο.

 

και για να μην εκφραζω μονο ''παραπονα'',την εχω καταβρει με το κινητο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.ειδικα με την μπαταρια του.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι Lollipop ειναι πολύ σταθερές και με καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας.Εγώ δεν θα έμενα ούτε λεπτό στην 4.4.Δοκίμασε το 5 και δεν θα το μετανιώσεις... Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι Lollipop ειναι πολύ σταθερές και με καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας.Εγώ δεν θα έμενα ούτε λεπτό στην 4.4.Δοκίμασε το 5 και δεν θα το μετανιώσεις...

 

το προτεινεις δλδ χωρις φοβο και παθος:):D!!

θελω να το κανω...αλλα ''φοβαμαι'' λιγο τη διαδικασια με το nubia tool.

απο οτι ειδα πρεπει να παω απο την 1.64 που ειμαι σε 2.13 με το tool.

πρεπει να ξερουταρω,να βαλω στοκ recovery πριν προχωρησω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...