Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i1369.photobucket.com/albums/ag237/Stelios_Tsaldaris/PicsArt_12-15-07.58.13_zpsl7yucmuu.jpg

 

Αυτό εννοώ... που δημιουργουμε φακελους στην επιφάνεια και βάζουμε μεσα εφαρμογές... Δεν νομιζω καποιος να τις εχει χυμα...

 

εγώ χρησιμοποιώ Nova Launcher, και κάνω ένα backup και το επαναφέρω μετά την αλλαγή της ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

lacta13,χωρις να ειμαι σιγουρος,δεν νομιζω να γινεται αυτο που εννοεις.να σου τοποθετει δλδ τις εφαρμογες μεσα σε φακελους οπως τις ειχες εσυ.νομιζω,απλα στις επαναφερει και μετα τις βαζεις οπως εσυ νομιζεις.

 

...καλη η lightx raven.οντως πολυ γρηγορη και σταθερη μεχρι τωρα.η μπαταρια ,οπως ειπες πολυ καλη αλλα δεν ειχε και καποιο θεμα το κινητο εδω που τα λεμε,τερατακι ειναι στο θεμα συτο.

το μονο που παρατηρησα ειναι το θεμα με το εικονιδιο του gps που δεν φευγει οταν το κλεισεις απο το toggle,παρα μονο με επανεκινηση.καπου πηρε το ματι μου ενα fix,αλλα δεν θυμαμαι που ακριβως.

το εχει κανεις το fix?επισης,xposed βαζουμε σε αυτη τη ρομ και ποιο?

Link to comment
Share on other sites

lacta13,χωρις να ειμαι σιγουρος,δεν νομιζω να γινεται αυτο που εννοεις.να σου τοποθετει δλδ τις εφαρμογες μεσα σε φακελους οπως τις ειχες εσυ.νομιζω,απλα στις επαναφερει και μετα τις βαζεις οπως εσυ νομιζεις.

 

...καλη η lightx raven.οντως πολυ γρηγορη και σταθερη μεχρι τωρα.η μπαταρια ,οπως ειπες πολυ καλη αλλα δεν ειχε και καποιο θεμα το κινητο εδω που τα λεμε,τερατακι ειναι στο θεμα συτο.

το μονο που παρατηρησα ειναι το θεμα με το εικονιδιο του gps που δεν φευγει οταν το κλεισεις απο το toggle,παρα μονο με επανεκινηση.καπου πηρε το ματι μου ενα fix,αλλα δεν θυμαμαι που ακριβως.

το εχει κανεις το fix?επισης,xposed βαζουμε σε αυτη τη ρομ και ποιο?

 

ναι αυτό για το GPS είναι παλιό, δεν έχει πάρει το μάτι μου κάποιο fix

για xposed ρίξε μια ματιά εδώ: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=684786

Link to comment
Share on other sites

....κυκλακι δεν αναβει οταν ερχονται ειδοποιησεις....αν και το ρυθμισα απο xnubiaui

..δεν ερχονταν ειδοποιησεις με κλειστη οθονη(μαλλον κατι εκανα greenify.το απεγκατεστησα και βλεπουμε)

το gps αργει 2-3'' παραπανω να λοκαρει εν κινηση ...τπτ το ιδιαιτερο δλδ...

ελπιζω να μη βρω αλλα...:)γιατι θα παρει ποδι.

απο xposed installer->download ,μπορω να κατεβασω το adblocker πχ 'η καποιο αλλο?θα δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

το adaway το εχω βαλει για τις διαφιμησεις(αν και δεν τις μπλοκαρει ολες) .ειναι και καποιο αλλο που μπλοκαρει τις διαφιμησεις στις εφαρμογες.θυμασαι μηπως ποιο;
Link to comment
Share on other sites

το adaway το εχω βαλει για τις διαφιμησεις(αν και δεν τις μπλοκαρει ολες) .ειναι και καποιο αλλο που μπλοκαρει τις διαφιμησεις στις εφαρμογες.θυμασαι μηπως ποιο;

Και το Lucky patcher εχει αρκετά καλουδια... Θελει root

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο gearbest to exei 189 euro απο το καταστημα ευρωπης και βλεπω ειναι το z7 με 3gb ramCOLOR="#bbc"]

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_228250.html?wid=3 οριστε και το λινκ

Edited by ektoras2003
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο gearbest to exei 189 euro απο το καταστημα ευρωπης και βλεπω ειναι το z7 με 3gb ramCOLOR="#bbc"]

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_228250.html?wid=3 οριστε και το λινκ

 

αυτο που λες,ειναι το z7 το σκετο οχι το max.αλλο τηλεφωνο δλδ.

εχει αλλη οθονη με 2560χ1440 και 3gb ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε την από εδώ για να μην μπλέκεται με κινέζικους servers ;)

 

Stock v3.70

 

LightX v3.70

 

Ενημερωτικά νέα:

Η ZTE ξοδεύει $2 εκατομμύρια για την αγορά του domain nubia.com

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα Εχω την v.1.64 του ιταλου (ειχα) μετα απο αρκετο διαβασμα αποφάσισα να βάλω και εγω lolipop . κατέβασα την οφφισιαλ 1.64 και μπηκα σε recovery TWRP 2.8.10 ΕΚΑΝΑ full wipes και μετα install το zip v1.64 kai...... μου βγαζει μηνημα E: Unable to mount storage τι λαθος εκανα ? προσπαθησα να κανω restore απο backup που ειχα σε recovery απο την 1.64 του Ιταλου αλλα παλι τιποτα το ιδιο μηνημα το τηλ τωρα κανει boot και μετα σβήνει να πω εδω οτι ειχα 2.5 gb χώρο στην συσκευή οποίος μπορεί οδηγίες ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση Z7 Max All In One Tool v2.0.0 πλέον υποστηρίζει exFAT και FAT32 SD Cards

 

Download:

Z7 Max All In One Tool v2.0.0

 

 

 

καλησπερα και χρονια πολλα Εχω την v.1.64 του ιταλου (ειχα) μετα απο αρκετο διαβασμα αποφάσισα να βάλω και εγω lolipop . κατέβασα την οφφισιαλ 1.64 και μπηκα σε recovery TWRP 2.8.10 ΕΚΑΝΑ full wipes και μετα install το zip v1.64 kai...... μου βγαζει μηνημα E: Unable to mount storage τι λαθος εκανα ? προσπαθησα να κανω restore απο backup που ειχα σε recovery απο την 1.64 του Ιταλου αλλα παλι τιποτα το ιδιο μηνημα το τηλ τωρα κανει boot και μετα σβήνει να πω εδω οτι ειχα 2.5 gb χώρο στην συσκευή οποίος μπορεί οδηγίες ευχαριστω.

 

Πρέπει να φλασάρεις την stock v1.64 με το nubia flash tool γιατί τώρα έχεις μια custom έκδοση του Ιταλού για αυτό δεν προχωράει το install που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Την stock v1.64 φλασαρα ίσως το λαθος μου ειναι οτι το έκανα με λάθος recovery . Η ουσια ειναι οτι τωρα δεν μπορω να κανω τιποτα δεν βλεπει την sdcard (internal) (0MB)

. μπαίνω σε wipe και την βλέπει 0MB CURRENT FILE SYSTEM vfat ουτε το chenge fs δουλευει και φυσικα δεν βλεπω και απο το PC τίποτα μόνο την external βλέπω όταν κανω mount οτι και αν κανω .... E: Unable to mount storage

Link to comment
Share on other sites

Την stock v1.64 φλασαρα ίσως το λαθος μου ειναι οτι το έκανα με λάθος recovery . Η ουσια ειναι οτι τωρα δεν μπορω να κανω τιποτα δεν βλεπει την sdcard (internal) (0MB)

. μπαίνω σε wipe και την βλέπει 0MB CURRENT FILE SYSTEM vfat ουτε το chenge fs δουλευει και φυσικα δεν βλεπω και απο το PC τίποτα μόνο την external βλέπω όταν κανω mount οτι και αν κανω .... E: Unable to mount storage

 

δοκίμασε με nubia tool.

αν δεν το tool δεν βλέπει το κινητό από το PC, κράτα πατημένο το Volume+ πριν το συνδέσεις με το PC

Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω για καινούργιο κινητό, διάβασα το σχετικό φόρουμ για το zte και διαπίστωσα ότι είναι μια πολύ καλή συσκευή. Το βρίσκω εδώ σε καλή τιμή http://merimobiles.com/zte-nubia-z7-6-3inch-2560-1440px-octa-core-1-4ghz-android-5-0-128gb-internat-storage-and-4g-lte-smartphone.htm . Είναι το ίδιο κινητό για το οποίο μιλάτε; Αξίζει να το πάρω από κει;
Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω για καινούργιο κινητό, διάβασα το σχετικό φόρουμ για το zte και διαπίστωσα ότι είναι μια πολύ καλή συσκευή. Το βρίσκω εδώ σε καλή τιμή http://merimobiles.com/zte-nubia-z7-6-3inch-2560-1440px-octa-core-1-4ghz-android-5-0-128gb-internat-storage-and-4g-lte-smartphone.htm . Είναι το ίδιο κινητό για το οποίο μιλάτε; Αξίζει να το πάρω από κει;

 

Λέει ότι είναι το nubia z7 MAX αλλά λέει επίσης ότι έχει 3gb Ram κάτι που δεν ισχύει το Nubia z7 MAX έχει 2gb Ram όποτε κάτι δεν πάει καλά.

Σαν σελίδα δεν ξέρω κατα πόσο αξιόπιστη είναι αλλα αν κρινω απο αυτά που γράφει δεν την βλέπω και πολύ σόι.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω για καινούργιο κινητό, διάβασα το σχετικό φόρουμ για το zte και διαπίστωσα ότι είναι μια πολύ καλή συσκευή. Το βρίσκω εδώ σε καλή τιμή http://merimobiles.com/zte-nubia-z7-6-3inch-2560-1440px-octa-core-1-4ghz-android-5-0-128gb-internat-storage-and-4g-lte-smartphone.htm . Είναι το ίδιο κινητό για το οποίο μιλάτε; Αξίζει να το πάρω από κει;

 

κι εγω απο το merimobiles το πηρα basdel τον ιουνιο.ολα μια χαρα πηγαν.μιλα στο chat μαζι τους αν θες.

στην τιμη τη σημερινη κιολας, νομιζω δεν υπαρχει λογος να μην το παρεις.

 

tigreos,το merimobiles ηταν απο τα πρωτα μαγαζια που ξεχωρισαν απο την κινεζικη αγορα.επισης συνεργαζεται και με το ελληνικο site της miui για τα xiaomi κινητα.θελω να πω,δλδ,οτι δεν ειναι παπατζα απλα.οχι οτι ειναι το καλυτερο,μην παρεξηγηθω κιολας.

 

αλλο θεμα τωρα,σχετικο με το τηλεφωνο.

απο 3,66 lightx σε 3.70 lightx πρεπει να φλασαρω απο twrp 'η γινεται και fota?δεν βγαζει κατι ακομα, αν ψαξω για ενημερωση...

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι είναι το nubia z7 MAX αλλά λέει επίσης ότι έχει 3gb Ram κάτι που δεν ισχύει το Nubia z7 MAX έχει 2gb Ram όποτε κάτι δεν πάει καλά.

Σαν σελίδα δεν ξέρω κατα πόσο αξιόπιστη είναι αλλα αν κρινω απο αυτά που γράφει δεν την βλέπω και πολύ σόι.

Για 2 gb μιλάει και το merimobiles στην πρώτη σελίδα που σε πάει το link. Στα τεχνικά χαρακτηριστικά αναφέρει 3gb

Link to comment
Share on other sites

κι εγω απο το merimobiles το πηρα basdel τον ιουνιο.ολα μια χαρα πηγαν.μιλα στο chat μαζι τους αν θες.

στην τιμη τη σημερινη κιολας, νομιζω δεν υπαρχει λογος να μην το παρεις.

 

tigreos,το merimobiles ηταν απο τα πρωτα μαγαζια που ξεχωρισαν απο την κινεζικη αγορα.επισης συνεργαζεται και με το ελληνικο site της miui για τα xiaomi κινητα.θελω να πω,δλδ,οτι δεν ειναι παπατζα απλα.οχι οτι ειναι το καλυτερο,μην παρεξηγηθω κιολας.

 

αλλο θεμα τωρα,σχετικο με το τηλεφωνο.

απο 3,66 lightx σε 3.70 lightx πρεπει να φλασαρω απο twrp 'η γινεται και fota?δεν βγαζει κατι ακομα, αν ψαξω για ενημερωση...

 

Εγώ δεν έτυχε να αγοράσω από το συγκεκριμένο κατάστημα πότε κάτι,οπότε αφού το έχεις δοκιμάσει και είναι έμπιστο δεν έχω να προσθέσω κάτι,έκρινα από αυτά που γράφουν ότι δεν το έχουν το θέμα αλλού 3gb αλλού 2gb.

Aν θέλει ο φίλος μας να αγοράσει από εκεί ας το κάνει με προσοχή....

 

Αν έχεις την LightX v3.66 πήγαινε recovery και κανε install από πάνω την lightx ν3.70,τα Gapps,το Root χωρίς wipes και είσαι έτοιμος.

 

Για 2 gb μιλάει και το merimobiles στην πρώτη σελίδα που σε πάει το link. Στα τεχνικά χαρακτηριστικά αναφέρει 3gb

 

Προχώρα η τιμή είναι άψογη και αφού είναι έμπιστο κατάστημα ότι και αν πάει στραβά το paypal να είναι καλά. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη μπερδευτηκα

* εχει 3GB/32GB ή 2GB/32GB?

* εχει microsd?

* εχει USB OTG?

* εχει FM Radio?

* εχει Marchmalllow?

 

ευχαριστω!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη μπερδευτηκα

* εχει 3GB/32GB ή 2GB/32GB?

* εχει microsd?

* εχει USB OTG?

* εχει FM Radio?

* εχει Marchmalllow?

 

ευχαριστω!!

 

1) 2GB Ram - 32GB Rom

2) Ναι.

3) Ναι.

4) Ναι.

5) Ναι αλλά είναι custom CM13 έκδοση και όχι official rom.Official έχει την Lollipop v5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...