Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

το χαμομηλι οπως και το λεμονι κανουν δουλεια μετα απο χρονια εφαρμογης...

το οξυζενε κανει,αλλα προσεχε μην το παρακανεις..καλυτερα να πας σε ενα κομμωτηριο να σου τα κανουν οπως πρεπει..

τωρα αν ρωτας για το αν ειναι καλο για την υγεια του τριχωτου της κεφαλης ειναι αλλο κεφαλαιο..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το χαμομηλι οπως και το λεμονι κανουν δουλεια μετα απο χρονια εφαρμογης...

το οξυζενε κανει,αλλα προσεχε μην το παρακανεις..καλυτερα να πας σε ενα κομμωτηριο να σου τα κανουν οπως πρεπει..

τωρα αν ρωτας για το αν ειναι καλο για την υγεια του τριχωτου της κεφαλης ειναι αλλο κεφαλαιο..

 

Ναι βασικά με ενδιαφέρει και αυτό... Δεν έχω πρόβλημα με τα μαλλιά μου, δόξα το Θεό.. δυνατά είναι, χωρίς τριχόπτωση κτλ.. Απλά μη δημιουργήσω πρόβλημα απο εκεί που δεν υπάρχει :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω να κουρευτώ 2 μήνες γιατί αποφάσισα να το μακρύνω;

 

Να το αφήσω έτσι ή πρέπει να κάνω κάποια προετοιμασία;

 

Ανάλογα το μαλλί.Τις περισσότερες φορές απαιτείται επίσκεψη στο κομμωτήριο γιατί αλλιώς γίνονται χάλια.

 

 

Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι να κάνω, ήδη είμαι στον 1.5 μήνα αλλά φοβάμαι ότι αν πάω στην κομμώτρια θα της πω να τα πάρει με τη μηχανή πάλι να τελειώνουμε :p

 

Κι άντε και πάω για να...προετοιμάσει το τοπίο, εγώ που δεν έχω αποφασίσει ακόμη πως θέλω να τα κάνω? :cry:

Όχι τίποτα άλλο, μετά από 8 χρόνια που έχω να τα δω λίγο πιο μεγάλα δε θυμάμαι καν πως γίνονται...ευτυχώς είναι ίσια

 

Να της πάω μια φωτογραφία του Ζακ Έφρον να τελειώνουμε?:p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι να κάνω, ήδη είμαι στον 1.5 μήνα αλλά φοβάμαι ότι αν πάω στην κομμώτρια θα της πω να τα πάρει με τη μηχανή πάλι να τελειώνουμε :p

 

Κι άντε και πάω για να...προετοιμάσει το τοπίο, εγώ που δεν έχω αποφασίσει ακόμη πως θέλω να τα κάνω? :cry:

Όχι τίποτα άλλο, μετά από 8 χρόνια που έχω να τα δω λίγο πιο μεγάλα δε θυμάμαι καν πως γίνονται...ευτυχώς είναι ίσια

 

Να της πάω μια φωτογραφία του Ζακ Έφρον να τελειώνουμε?:p

Δεν υπάρχουν και πολλών ειδών τρόποι να μακρύνεις τα μαλλιά σου.4-5 είναι οι βασικοί τρόποι αν δε κάνω λάθος.Διαλέγεις και παίρνεις.Τώρα για τη φωτογραφία..δεν είναι κακή ιδέα.Θα τους διευκολύνεις κιόλας.:D

Link to comment
Share on other sites

οταν λες 4-5 τροποι να μακρυνεις τα μαλλια σου τι ακριβως εννοεις;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οταν λες 4-5 τροποι να μακρυνεις τα μαλλια σου τι ακριβως εννοεις;

Εννοώ 4-5 κουρέμματα μακριών μαλλιών.Εντάξει ίσως να είναι και περισσότεροι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερετε καναν αφρο που να ισωνει τα μαλλια ?Μου εχει σπασει τα νευρα το μαλλι μου απο την μια μερια ειναι σχεδον ολισιο και απο την αλλη κανει κατι περιεργα!!Και ειμαι εσχος και χρειαζομαι κατι για να το ισιωσω!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στέκες για τα μαλλία που πουλάνε;

 

Sta hondos.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καναν αφρο που να ισωνει τα μαλλια ?Μου εχει σπασει τα νευρα το μαλλι μου απο την μια μερια ειναι σχεδον ολισιο και απο την αλλη κανει κατι περιεργα!!Και ειμαι εσχος και χρειαζομαι κατι για να το ισιωσω!!

και εγώ χρειάζομαι γιατί και τα δικά μου είναι κάπως παρόμοια κατασκεαυσμένα.;)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ χρειάζομαι γιατί και τα δικά μου είναι κάπως παρόμοια κατασκεαυσμένα.;)

o isiotikos afros den kanei tipota. se katastimata kallyntikon tha vreite isiotiki krema mallion,

kanoun teleia ti douleia

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα μαλλια μου ειναι ισια μπροστα και πολυ σπαστα πισω!:blink::blink::blink::wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

ti prepei na bazeis prin h meta to isiwma gia na mhn frizaroyn ta mallia kai na paramenoyn leia ektos apo keri??

 

Ξέρω τι μπορείς να βάζεις πριν το ίσιωμα..Σιλικόνη στις άκρες..Έτσι δεν φριζάρουν ή δεν ανοίγουν..Για μετά μόνο το κερί ξέρω σε στερεή ή και σε υγρή μορφή..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι μπορείς να βάζεις πριν το ίσιωμα..Σιλικόνη στις άκρες..Έτσι δεν φριζάρουν ή δεν ανοίγουν..Για μετά μόνο το κερί ξέρω σε στερεή ή και σε υγρή μορφή..

 

an balw silikonh ,meta mporw na ta isiwsw me sidero h mono me pistolaki?

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη έβαψε τα μαλλιά της χθές μελί και αντι να βγει το χρώμα που ήθελε της βγήκαν κόκκινα!! τώρα έχει φρικάρει και θέλει να τα βάψει πάλι σήμερα καστανά σκούρα. Κάνει να τα βάψει τόσο γρήγορα? Η κομμώτρια χθές χρησιμοποίησε ένα ξέβγαλμα χρώματος όχι ντεκαπάζ και η βαφή που θέλει να βάλει σήμερα η φίλη μου είναι φυτική απο φαρμακεία.

παρακαλώ απαντήστε γιατί ουρλιάζει !!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη έβαψε τα μαλλιά της χθές μελί και αντι να βγει το χρώμα που ήθελε της βγήκαν κόκκινα!! τώρα έχει φρικάρει και θέλει να τα βάψει πάλι σήμερα καστανά σκούρα. Κάνει να τα βάψει τόσο γρήγορα? Η κομμώτρια χθές χρησιμοποίησε ένα ξέβγαλμα χρώματος όχι ντεκαπάζ και η βαφή που θέλει να βάλει σήμερα η φίλη μου είναι φυτική απο φαρμακεία.

παρακαλώ απαντήστε γιατί ουρλιάζει !!

κάνει να τα βάψει διότι είναι πιο σκούρο χρώμα αυτό που θέλει να κάνει + φυτική βαφή. αλλά να ξέρει ότι έτσι και αλλιώς το κόκκινο θα φαίνεται ακόμη εσωτερικά στα μαλλιά της. δεν θα φύγει με την πρώτη

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σε μικρομαγαζα με κοκαλακια,στα χοντος σεντερ,μεχρι και σε λαικες εχω δει..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Σας αρέσουν?Πια η γνώμη σας?Πιστεύετε πως πραγματικά αποθεί τις γυναίκες? (και οχι απο θεμα "απλησιας ή βρώμας, υπάρχουν και τρόποι να διατηρηθούν καθαρές οι τζίβες)

 

Που υπάρχει κομμωτίριο στην Αθηνα που κανουνε τζίβες ή Rasta?

blah..
Link to comment
Share on other sites

Σας αρέσουν?Πια η γνώμη σας?Πιστεύετε πως πραγματικά αποθεί τις γυναίκες? (και οχι απο θεμα "απλησιας ή βρώμας, υπάρχουν και τρόποι να διατηρηθούν καθαρές οι τζίβες)

 

Που υπάρχει κομμωτίριο στην Αθηνα που κανουνε τζίβες ή Rasta?

 

yparxoun polla kommwthria sthn perioxh ths kypselis.douleyoun afrikanoi kai eidikeuontai sta rasta kai genikotera sta extentions kai sta kotsidakia.oi times einai poly prosites:D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν κ γι' αυτό έχω κάνει rasta 3 φορές εως τώρα.. Κ έχω σκοπό να ξανακάνω κάποια στιγμή.. Από άποψη καθαριότητας δεν έχει διαφορά με το κανονικό μαλλί. Εγώ λουζόμουν με την ίδια συχνότητα που το κάνω κ τώρα που είμαι άνευ rasta :p Όλες τις φορές πήγα στην Κυψέλη που προαναφέρθηκε αλλά οδό δεν πολυθυμάμαι.. Κάτι με νησιά ήταν πάντως..:wacko::wacko: Έχω την εντύπωση πως ήταν κοντά στο Ιταλικό ινστιτούτο αλλά δεν παίρνω κ όρκο..:O Να έχεις πάντως υπόψιν ότι η διαδικασία είναι χρονοβόρα. Εγώ είχα χτυπήσει 6ωράκια αλλά εξαρτάται από το μήκος κ την πυκνότητα που θα επιλέξεις.. Αυτά από μένα!! Προτείνω να το δοκιμάσεις κ να μας στείλεις κ φωτογραφία...;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...