Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω να κουρευτώ 2 μήνες γιατί αποφάσισα να το μακρύνω;

 

Να το αφήσω έτσι ή πρέπει να κάνω κάποια προετοιμασία;

Ανάλογα το μαλλί.Τις περισσότερες φορές απαιτείται επίσκεψη στο κομμωτήριο γιατί αλλιώς γίνονται χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Έχω κοντά σγουροσπαστά(!) μαλλιά, και δυσκολεύομαι πολύ για να τα φτιάξω καθημερινά. Υπάρχει κανείς τρόπος για να καταφέρω να τα ισιώσω???

Όταν ήμουν πιο μικρος είχα πολύ ίσια μαλλιά, αλλα με τον καιρό, άρχισαν να σγουραίνουν, και έχω φτάσει σε ένα σημείο που θέλω πάρα πολύ ώρα για να τα φτιάξω (και πάλι δεν είναι πολύ ωραία)

 

Θέλω να μου πείτε με ποιον τρόπο θα καταφέρω να ισιώσο το μαλλι μου.

 

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κουρεψέτε γουλί η πάρε τοστιέρα για ίσιωμα η κάνε φόρμα στο κομμωτήριο...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Έχω κοντά σγουροσπαστά(!) μαλλιά, και δυσκολεύομαι πολύ για να τα φτιάξω καθημερινά. Υπάρχει κανείς τρόπος για να καταφέρω να τα ισιώσω???

Όταν ήμουν πιο μικρος είχα πολύ ίσια μαλλιά, αλλα με τον καιρό, άρχισαν να σγουραίνουν, και έχω φτάσει σε ένα σημείο που θέλω πάρα πολύ ώρα για να τα φτιάξω (και πάλι δεν είναι πολύ ωραία)

 

Θέλω να μου πείτε με ποιον τρόπο θα καταφέρω να ισιώσο το μαλλι μου.

 

 

Ευχαριστώ!!!

 

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις ενα ψαλιδι ισιωματος δεν υπαρχει καμμια αλλη λυση!:!: :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή παρατήρησα ότι τα μαλλιά μου δε δείχνουν ωραία ίσια όταν τα κάνω εγώ στο σπίτι με το πιστολάκι αλλά όταν μου τα κάνουν στο κομμωτήριο είναι μούρλια σκεφτόμουν να αγοράσω ένα ψαλίδι ισιώματος αλλά εχω 2-3 απορίες..

 

1) για να τα ισιώσω θα πρέπει το μαλλί μου να είναι τελείως στεγνά σωστά?

 

2)υπάρχουν σε διάφορα μεγέθη δλδ η πλάκα έχει διάφορα μεγέθη?

 

3)ποια μάρκα είναι η καλύτερη κατά την γνώμη σας?!?Και αν ξέρει κανείς και τιμές ας τις πει.

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρατήρησα ότι τα μαλλιά μου δε δείχνουν ωραία ίσια όταν τα κάνω εγώ στο σπίτι με το πιστολάκι αλλά όταν μου τα κάνουν στο κομμωτήριο είναι μούρλια σκεφτόμουν να αγοράσω ένα ψαλίδι ισιώματος αλλά εχω 2-3 απορίες..

 

1) για να τα ισιώσω θα πρέπει το μαλλί μου να είναι τελείως στεγνά σωστά?

 

2)υπάρχουν σε διάφορα μεγέθη δλδ η πλάκα έχει διάφορα μεγέθη?

 

3)ποια μάρκα είναι η καλύτερη κατά την γνώμη σας?!?Και αν ξέρει κανείς και τιμές ας τις πει.

 

 

1)πρεπει να ειναι στεγνα γιατι καιγοντε

2)απο οτι ξερω ειναι αναλογα το μεγεθος της τοστιερας.εχει διαφορετικα μεγεθη.παντως δεν μπορεις να παρεις μια μικρη κ να της βαλεις μεγαλο ανταλλακτικο μετα.

3)εγω που πηρα μια απο γνωστο καταστημα ηταν μουφα...καλυτερα να πας σε καποιο κωμμοτηριο αν εχεις καποιον γνωστο για να σου παραγγειλει επαγγελματικη.δεν ειναι ακριβα.μπορεις να βρεις κ με 30 μπορεις κ με 80 σιγουρα.ψαξτο λιγο μαυτο που σου ειπα αν θελεις.προσεχε μν σε δουλεψουν στο κωμμοτηριο.

Link to comment
Share on other sites

υστερα απο δοκιμες καποιων πηλων..επεστρεψα παλι στον αρχικο..

wella high hair punk chic..

ακριβο αλλα πολυ καλο !;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kalispera

grafo kai ego gia na po gia to problima tis zois mou!

diladi ta mallia mou.

Einai xalia!

poli pikna kai sklira (axira! :) )

Xoris na gino kakoproeretos einai san ta mallia ton perisoteron mauron anthropon.

Telos panton elpizo na edosa mia idea se autous pou kseroun 2-3 pragmata apo trixes! :rolleyes:

Anagkastika loipon eixa panta ena kourema, Kontokouremena me tin prospathia na ginoun karfakia! (logo poli tis piknotitas mataio!)

tespa Edo kai tris mines mou tin exei dosei kai den exo koureutei, eipa na ksanaprospathiso na afiso makri malli. (teleutaia fora itan 20 xronia prin stin pempti dimotikou, apotelesma ena mali afana me oli tin simasia tis lekseos) :(

 

Alla epidi den exo asxolithei pote me auton ton tomea tha ithela tin boithia sas kai tis simboules sas se kapoious tomeis.

 

Gia arxi

xriazetai kapoia sigkekrimeni forma (p.x konta sta plaina makria apo pano?) diladi tha prepei na episkeuto kommotirio kai na tou po na ta formaroun kapos?

ti proionta mporo na xrisimopoio? iparxei kanena kalo malaktiko pou na ta isionei?

Exo akousei gia isiotiki pote mporei na ginei? (ean trabikso ta mprostina mallia sto prosopo ftanoun mprosta apo ta matia. mporei na ginei isiotiki se auto to mikos?)

Meta tin isiotiki ti? diladi ti energeies prepei na kano ego monos mou kai kathe pote tha prepei na pigeno se kommotirio na mou tin ananeonoun?

iparxei kai kamia methodos gia na aerosoun ta mallia mou? opos eipa einai para poli pikna!

 

kai telos exo paratirisei kati pou me anisixei.

kathe bradi pou ksepleno ta mallia mou apo to zele pou bazo bgazo kai ena megalo arithmo trixon!( giro stis 20 ana mera!)

exo spaxtei eksonixistika kai den exo dei kapoio simeio sto kefali mou pou na exei kanei karafla!

Panta eixa mia trixoptosi alla milame gia poli mikro pososto (1-2 maximum)

Alla edo kai ena 3mino pou exo na koureuto exei auksithei ragdaia

ti mporei na ftaiei?

ksero oti to angxos paizei rolo kai genika stin douleia mou iparxei arketo!

ftaiei to gel pou bazo? (anagkastika tora vazo poli giati allios den kathontai!)

i moipos einai normal dedomenou oti exoun makrinei?

 

Auta elpizo na min kourasa!

Kalo Apogeuma

Link to comment
Share on other sites

Kalispera

grafo kai ego gia na po gia to problima tis zois mou!

diladi ta mallia mou.

Einai xalia!

poli pikna kai sklira (axira! :) )

Xoris na gino kakoproeretos einai san ta mallia ton perisoteron mauron anthropon.

Telos panton elpizo na edosa mia idea se autous pou kseroun 2-3 pragmata apo trixes! :rolleyes:

Anagkastika loipon eixa panta ena kourema, Kontokouremena me tin prospathia na ginoun karfakia! (logo poli tis piknotitas mataio!)

tespa Edo kai tris mines mou tin exei dosei kai den exo koureutei, eipa na ksanaprospathiso na afiso makri malli. (teleutaia fora itan 20 xronia prin stin pempti dimotikou, apotelesma ena mali afana me oli tin simasia tis lekseos) :(

 

Alla epidi den exo asxolithei pote me auton ton tomea tha ithela tin boithia sas kai tis simboules sas se kapoious tomeis.

 

Gia arxi

xriazetai kapoia sigkekrimeni forma (p.x konta sta plaina makria apo pano?) diladi tha prepei na episkeuto kommotirio kai na tou po na ta formaroun kapos?

ti proionta mporo na xrisimopoio? iparxei kanena kalo malaktiko pou na ta isionei?

Exo akousei gia isiotiki pote mporei na ginei? (ean trabikso ta mprostina mallia sto prosopo ftanoun mprosta apo ta matia. mporei na ginei isiotiki se auto to mikos?)

Meta tin isiotiki ti? diladi ti energeies prepei na kano ego monos mou kai kathe pote tha prepei na pigeno se kommotirio na mou tin ananeonoun?

iparxei kai kamia methodos gia na aerosoun ta mallia mou? opos eipa einai para poli pikna!

 

kai telos exo paratirisei kati pou me anisixei.

kathe bradi pou ksepleno ta mallia mou apo to zele pou bazo bgazo kai ena megalo arithmo trixon!( giro stis 20 ana mera!)

exo spaxtei eksonixistika kai den exo dei kapoio simeio sto kefali mou pou na exei kanei karafla!

Panta eixa mia trixoptosi alla milame gia poli mikro pososto (1-2 maximum)

Alla edo kai ena 3mino pou exo na koureuto exei auksithei ragdaia

ti mporei na ftaiei?

ksero oti to angxos paizei rolo kai genika stin douleia mou iparxei arketo!

ftaiei to gel pou bazo? (anagkastika tora vazo poli giati allios den kathontai!)

i moipos einai normal dedomenou oti exoun makrinei?

 

Auta elpizo na min kourasa!

Kalo Apogeuma

 

Plz απαντήστε στον fitsou γιατί βρίσκομαι και εγώ στην ίδια κατάσταση (βέβαια εγω δν έχω τριχόπτωση!) !!!!

http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

για τις 20 τριχες που λεει πως χανει την ημερα να μην ανησυχει...

καθημερινα χανουμε πολυ περισσοτερες απο 20(λιγες μου ακουγονται) και ομως κανενας δεν εμεινε καραφλος(αλλωστε αν ηταν κατι παθολογικο θα εχανε πολυ περισσοτερες)

 

ηρεμα λοιπον

 

οσο για την ισιωτικη δε θα σου το προτεινα...περα απο το μικρο χρονικα αποτελεσμα,κανει κακο στην τριχα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πανε σε ενα κομμωτηριο και πες τους πως θα ηθελες να τα μακρυνεις αλλα δεν μπορεις λογω της πυκνοτητος..

αυτοι 3 λυσεις θα σου πουνε

1.ισιωτικη(που δεν την συνιστω)

2.υπομονη

3.κουρεμα

 

ενδεχομενως να σου προτεινουν και κατι αλλο,το οποιο δεν ξερω εγω.

απο εκει και περα θα σε ενημερωσουν αυτοι για το τι προιοντα ειναι καλο να βαζεις για να περιποιησαι τα μαλλακια σου

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω το ξυρισα ολλο κ ησυχασα

ηταν βαρετο καθε πρωι να σηκωνομαι

απο της 6 να φτιαξω μαλλι για να παω στην δουλεια

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις προϊόντα κομμωτηρίου (επαγγελματικά π.χ kerastase sampoo και μισή αμπούλα της ίδιας εταιρείας μετά το λούσιμο ) καθώς επίσης μαλακτικό για να μην είναι άγρια τα μαλλιά σου. Προσοχή όμως η υπερβολική ποσότητα μπορεί να προκαλέσει λιπαρότητα στα μαλλιά.
:X
Link to comment
Share on other sites

εγω το ξυρισα ολλο κ ησυχασα

ηταν βαρετο καθε πρωι να σηκωνομαι

απο της 6 να φτιαξω μαλλι για να παω στην δουλεια

 

καλό αυτό.. φυσικά αν στην δουλειά σου δεν σου έκαναν πρόβλημα. :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω έχω το ίδιο μαλλί με τον fitsou αυτο το κουρεμα θα γινεται στο μαλλί μου ?

 

http://adorocinema.cidadeinternet.com.br/personalidades/atores/ashton-kutcher/ashton-kutcher02.jpg

http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω έχω το ίδιο μαλλί με τον fitsou αυτο το κουρεμα θα γινεται στο μαλλί μου ?

 

http://adorocinema.cidadeinternet.com.br/personalidades/atores/ashton-kutcher/ashton-kutcher02.jpg

 

Α τι μας τον βαζεις φωτο καλε αυτον πρωι πρωι...:love::p

 

Λοιπον σχετικα με αραιωση που ειπε το παιδι πιο πανω, γινεται να πεις στην κομμωτρια να στο κανει, μια φιλη μου ειχε κανει μετρια αραιωση επειδη ειχε πολυ αφανα μαλλι και οντως εδειχναν λιγοτερο πυκνα, δεν ειναι τιποτα απλα ενα ειδικος τροπος κουρεματος μαλλον για να δειχνουν λιγοτερα.:) Μπορεις να ρωτησεις και στο κομμωτηριο για περισσοτερα γιατι δεν ξερω να σου πω.:p

 

Κοψε το ζελε, βαζε καλυτερα κανα γαλακτωμα για να καθονται που απαιτει λιγοτερη ποσοτητα, το ζελε ειναι οτι χειροτερο.:X

20 τριχες ανα μερα δεν ειναι πολλες, εγω σε καθε λουσιμο(ανα 2-3 μερες δηλαδη) βγαζω μια τουφα μαλλια.:p 80-100 τριχες φυσιολογικα χανουμε καθημερινα να ξερεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α τι μας τον βαζεις φωτο καλε αυτον πρωι πρωι...:love::p

 

Λοιπον σχετικα με αραιωση που ειπε το παιδι πιο πανω, γινεται να πεις στην κομμωτρια να στο κανει, μια φιλη μου ειχε κανει μετρια αραιωση επειδη ειχε πολυ αφανα μαλλι και οντως εδειχναν λιγοτερο πυκνα, δεν ειναι τιποτα απλα ενα ειδικος τροπος κουρεματος μαλλον για να δειχνουν λιγοτερα.:) Μπορεις να ρωτησεις και στο κομμωτηριο για περισσοτερα γιατι δεν ξερω να σου πω.:p

 

Κοψε το ζελε, βαζε καλυτερα κανα γαλακτωμα για να καθονται που απαιτει λιγοτερη ποσοτητα, το ζελε ειναι οτι χειροτερο.:X

20 τριχες ανα μερα δεν ειναι πολλες, εγω σε καθε λουσιμο(ανα 2-3 μερες δηλαδη) βγαζω μια τουφα μαλλια.:p 80-100 τριχες φυσιολογικα χανουμε καθημερινα να ξερεις.:)

 

I see that . . . . u didn't understand ! ! ! Δεν είμαι ο fitsou αλλά έχω το ίδιο μαλλί με τον fitsou και ρώτησα αν γίνεται αυτό το κούρεμα στο δικό μου μαλλί ! ! !

http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν το ισιωσεις γινεται....ολα γινονται με υπομονη και τα καταλληλα μεσα.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

I see that . . . . u didn't understand ! ! ! Δεν είμαι ο fitsou αλλά έχω το ίδιο μαλλί με τον fitsou και ρώτησα αν γίνεται αυτό το κούρεμα στο δικό μου μαλλί ! ! !

Μα δεν ειπα εγω οτι εισαι ο φιτσου.:wacko::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω κι εγώ μια ερώτηση, είμαι καστανόξανθος και τώρα τελευταία με έχει πρήξει η φίλη μου να βάλω οξυζενέ στα μαλλιά μου για να ξανθύνουν.

Εγώ ήξερα πως το χαμομήλι κάνει δουλειά, αλλά το οξυζενέ σαν ιδέα με τρομάζει λίγο..

Ειναι ok η μέθοδος αυτή ? Να το προσπαθήσω ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...