Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα εχω αγορασει ενα DOOGEE DG310 για την γυναικα μου αλλα τις επεσε και εσπασε η οθονη . Το τηλεφωνο δουλευει κανονικα. εχω παραγγειλει ανταλακτικο , θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος πως να κανω την αντικατασταση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγκατέστησε το battery doctor και δες την τάση της μπαταρίας. Αν είναι κοντά στα 4.2v τότε απλώς δεν δείχνει σωστά και θέλει calibration. Μπορεί να γίνει με εφαρμογή αν είναι root ή από το εργοστάσιακο μενού με clear emmc.

 

Θα δοκιμασω να δω την ταση της μπαταριας σε πρωτη φαση, αυτη η εφαρμογη που αναφερεις ποια ειναι? Το κινητο ειναι root.

Και με το clear emmc που αναφερεις απο το εργοστασιακο μενου? Δλδ θα επανελθει η μπαταρια αν εχει καποιο θεματακι με την ταση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα δοκιμασω να δω την ταση της μπαταριας σε πρωτη φαση, αυτη η εφαρμογη που αναφερεις ποια ειναι? Το κινητο ειναι root.

Και με το clear emmc που αναφερεις απο το εργοστασιακο μενου? Δλδ θα επανελθει η μπαταρια αν εχει καποιο θεματακι με την ταση?

 

Ταση μπαταριας στα 3.7V συμφωνα με το battery dooctor.

Link to comment
Share on other sites

@ Thanos_ATH, poulaki1976 και pulsar

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις προτάσεις! Μόλις έρθει το refund θα τα τσεκάρω να αποφασίσω. Διάβασα πάντως πως τα κινητά της doogee θα τα φέρει μια ελληνική εισαγωγική και οι τιμές θα είναι στα ίδια επίπεδα και με 2 χρόνια εγγύηση..!:D Ίσως αυτό μας γλυτώσει από πολύ κόπο και χρόνο, αρκεί να έχουν πράγματι επιτύχει καλές τιμές χοντρικής και να μην έρθουν με διπλάσια τιμή...! Αναμένοντας..

 

Το thread με την ανακοίνωση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402136

Link to comment
Share on other sites

καλα κατσε να ερθουνε πρωτα και μετα βλεπουμε με τις τιμες.εγω πιστευω οτι αν για παραδειγμα στην κινα κανει 150 δολλαρια εδω θα το δινουν 150 ευρω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω να δω την ταση της μπαταριας σε πρωτη φαση, αυτη η εφαρμογη που αναφερεις ποια ειναι? Το κινητο ειναι root.

Και με το clear emmc που αναφερεις απο το εργοστασιακο μενου? Δλδ θα επανελθει η μπαταρια αν εχει καποιο θεματακι με την ταση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ταση μπαταριας στα 3.7V συμφωνα με το battery dooctor.

 

Άστο ένα βράδυ να φορτίσει σβηστό και αν δεν φτάσει κοντά στα 4.2V τότε μάλλον έχει πρόβλημα. Μην κάνεις ακόμη τίποτα με το clear emmc.

 

Η εφαρμογή λέγεται battery calibration και σβήνει ένα αρχείο σχετικό με τις ενδείξεις του android για την μπαταρία. Για να λειτουργήσει σωστά η εφαρμογή πρέπει πρώτα να το φορτίσεις όλη νύχτα σβηστό το ανοίγεις και αν έχει φτάσει στα 4.2V και δεν δείχνει 100% τότε κάνεις manual calibration βγάζεις το φορτιστή και κάνεις επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Άστο ένα βράδυ να φορτίσει σβηστό και αν δεν φτάσει κοντά στα 4.2V τότε μάλλον έχει πρόβλημα. Μην κάνεις ακόμη τίποτα με το clear emmc.

 

Η εφαρμογή λέγεται battery calibration και σβήνει ένα αρχείο σχετικό με τις ενδείξεις του android για την μπαταρία. Για να λειτουργήσει σωστά η εφαρμογή πρέπει πρώτα να το φορτίσεις όλη νύχτα σβηστό το ανοίγεις και αν έχει φτάσει στα 4.2V και δεν δείχνει 100% τότε κάνεις manual calibration βγάζεις το φορτιστή και κάνεις επανεκκίνηση.

Θα κανω αυτο που μου προτεινεις, ποιο battery calibration να προτιμησω στο google play? Γιατι εχει αρκετα....

Link to comment
Share on other sites

καλα κατσε να ερθουνε πρωτα και μετα βλεπουμε με τις τιμες.εγω πιστευω οτι αν για παραδειγμα στην κινα κανει 150 δολλαρια εδω θα το δινουν 150 ευρω.

 

Αυτο θα ηταν το αισιοδοξο σεναριο .......

Εκτος ειδικων περιπτωσεων κοντα στα διπλασια θα πρεπει κανεις να υπολογιζει την διαφορα ,,,, ειναι πιο μεγαλα απο το 1$ προς 1€ τα ανελλαστικα κοστη στην ΕU και ακομα πςεισσοτερο στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω αυτο που μου προτεινεις, ποιο battery calibration να προτιμησω στο google play? Γιατι εχει αρκετα....

 

Το Nema το έχω δοκιμάσει και είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ηταν το αισιοδοξο σεναριο .......

Εκτος ειδικων περιπτωσεων κοντα στα διπλασια θα πρεπει κανεις να υπολογιζει την διαφορα ,,,, ειναι πιο μεγαλα απο το 1$ προς 1€ τα ανελλαστικα κοστη στην ΕU και ακομα πςεισσοτερο στην Ελλαδα.

 

Θα συμφωνήσω.. έχω ήδη βρει doogee σε ελληνικό e-shop ΔΙΠΛΗ τιμή από τη Κίνα... Απλά ελπίζω πως άλλο το e-Shop και άλλο ο εισαγωγέας σε ποσότητες με ειδική συμφωνία με την εταιρία, θα δείξει.. θέλω να πιστεύω τη πηγή του άρθρου, πως οι τιμές θα είναι ανάλογες.. δώστε φθηνά κινητά στον λαό! Που έφτασε το τηλέφωνο να κάνει όσο το μηχανάκι, έλεος! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Άστο ένα βράδυ να φορτίσει σβηστό και αν δεν φτάσει κοντά στα 4.2V τότε μάλλον έχει πρόβλημα. Μην κάνεις ακόμη τίποτα με το clear emmc.

 

Η εφαρμογή λέγεται battery calibration και σβήνει ένα αρχείο σχετικό με τις ενδείξεις του android για την μπαταρία. Για να λειτουργήσει σωστά η εφαρμογή πρέπει πρώτα να το φορτίσεις όλη νύχτα σβηστό το ανοίγεις και αν έχει φτάσει στα 4.2V και δεν δείχνει 100% τότε κάνεις manual calibration βγάζεις το φορτιστή και κάνεις επανεκκίνηση.

 

 

Το εβαλα σβηστο για φορτιση οπως μου ειπες αλλα δεν φορτισε καθολου αρα προφανως εχει προβλημα η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το τηλεφωνο παιρνει μια κανονικη και μια mini sim? η παιρνει 2 mini sim?
Goodness reflects the light and evil bears the seed of all darkness. These are the mirrors of the soul, reflections of the mind. Choose well...;)
Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται. Στο εργοστάσιακο μενού πρέπει να έχει τεστ για το φορτιστή.

 

που και πως βρισκω το εργοστασιακο μενου?

Link to comment
Share on other sites

Σβησε το τηλέφωνο, βγαλε τη μπαταρία και μετά ξαναβαλτη. Κράτα πατημένο το volume - και μετά το power. (Μάλλον)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα, το τηλεφωνο παιρνει μια κανονικη και μια mini sim? η παιρνει 2 mini sim?

 

http://www.minideal.net/media/catalog/product/cache/1/image/21485b23b2283c8e627b18b7f6f921dc/_/_/__5fdsa7.jpg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/media/catalog/product/cache/1/image/21485b23b2283c8e627b18b7f6f921dc/_/_/__5fdsa7.jpg

 

αρα παιρνει δυο κανονικου μεγεθους sim ετσι ? :)

πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δειχνει η εικονα και ισχυει σε ολα τα νεα Doogee,ειναι οτι η κανονικη SIM (mini-SIM θα την δειτε στα αγγλικα σαιτ) μπαινει οριζοντια απο κατω και απο πανω στα αριστερα μπαινει η microSIM και δεξια η καρτα μνημης microsd.

Μια κανονικη και μια micro ειπαμε οτι παιρνει.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Cubot S168, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει εμφανίσει σαν συσκευή προβλήματα ή είναι αξιόπιστη?

Είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω κινέζικο και είμαι κάπως επιφυλακτικός..

 

(Στις 10 σελίδες που διάβασα εδώ, είδα κατά κύριο λόγο θετικά σχόλια, απλά θα ήθελα μία άποψη από όσους διαβάζουν τα φόρουμ του εξωτερικού στα οποία εγώ έχω μαύρα μεσάνυχτα..)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Cubot S168, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει εμφανίσει σαν συσκευή προβλήματα ή είναι αξιόπιστη?

Είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω κινέζικο και είμαι κάπως επιφυλακτικός..

 

(Στις 10 σελίδες που διάβασα εδώ, είδα κατά κύριο λόγο θετικά σχόλια, απλά θα ήθελα μία άποψη από όσους διαβάζουν τα φόρουμ του εξωτερικού στα οποία εγώ έχω μαύρα μεσάνυχτα..)

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/doogee-dg310-voyager2-t2837094

Link to comment
Share on other sites

@ Thanos_ATH, poulaki1976 και pulsar

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις προτάσεις! Μόλις έρθει το refund θα τα τσεκάρω να αποφασίσω. Διάβασα πάντως πως τα κινητά της doogee θα τα φέρει μια ελληνική εισαγωγική και οι τιμές θα είναι στα ίδια επίπεδα και με 2 χρόνια εγγύηση..!:D Ίσως αυτό μας γλυτώσει από πολύ κόπο και χρόνο, αρκεί να έχουν πράγματι επιτύχει καλές τιμές χοντρικής και να μην έρθουν με διπλάσια τιμή...! Αναμένοντας..

 

Το thread με την ανακοίνωση:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402136

 

Επικοινώνησα με την εισαγωγική εταιρία της παραπάνω ανάρτησης και μου απάντησαν πως το Doogee Voyager2 DG310 θα είναι από τον άλλο μήνα (Νοέμβριο δλδ) στα καταστήματα της Ελλάδας με προτεινόμενη τιμή λιανικής 99 ευρώ! Με 2 χρόνια εγγύηση! Αν τα καταστήματα σεβαστούν την προτεινόμενη τιμή, η διαφορά τιμής από Κίνα δεδομένου του ότι θα έχεις εγγύηση, θα είναι ετοιμοπαράδοτο χωρίς να περιμένεις μάταια δυο φορές όπως εγώ να το στείλουν οι Κινέζοι, δεν μπλέκεις με τελωνεία, και θα μπορείς να το δεις και από κοντά πριν το πάρεις είναι λογικότατη.

Link to comment
Share on other sites

Νεοελληναρας mode on

Στα 99 θα κανει μπαμ!Οι καφετεριες θα γεμισουν DG310 με την πλατη προς τα πανω,πανω στα τραπεζια μπας και το περασει η γκομενα για S5.:lol:

Νεοελληναρας mode off

 

Περα απο την πλακα,αμα η εταιρεια ειναι σοβαρη,εχει μεγαλη διαθεσιμοτητα,οχι οπως τα περισσοτερα eshops που φερνουν 10 κομματια,και μακροπροθεσμα εχει και καλο service θα κανει παταγο.

2καρτο με 4πυρηνο επεξεργαστη και 1GB ram ωστε να κρατησει 1 χρονο ανετα,σχετικα καλη καμερα και κατω απο 100 Ευρω?

Χαμος θα γινει!

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα πριν μερικες ωρες απο vickmall, πολυ καλες θετικες εντυπωσεις, αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι εαν ισχυει το οτι πρεπει να το φορτιζουμε ενα 8ωρο με 9ωρο σταθερο τις 3 πρωτες μερες

:worry:

πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα πριν μερικες ωρες απο vickmall, πολυ καλες θετικες εντυπωσεις, αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι εαν ισχυει το οτι πρεπει να το φορτιζουμε ενα 8ωρο με 9ωρο σταθερο τις 3 πρωτες μερες

 

:worry:

 

 

Ποσες ημερες εκανε να σου ερθει;

Κοντευουμε τις 20 και ακομη τηλεφωνο δεν βλεπω ......

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ποσες ημερες εκανε να σου ερθει;

Κοντευουμε τις 20 και ακομη τηλεφωνο δεν βλεπω ......

 

@skiace από αυτά που ακούω 25 μέρες είναι ο μέσος χρόνος παραλαβής από Κίνα αυτό τον καιρό. Δεν έχεις Tracking Number στην παραγγελία σου; Αν έχεις δες στο http://www.17track.net/en/result/post.shtml που βρίσκεται. Αν είναι πολλές μέρες κολλημένο κάπου, επικοινώνησε με την εταιρία που το παρήγγειλες και ζήτα τους να το δουν..

 

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...