Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βγηκε update για την συσκευη. όσοι έχουμε αφαιρεσει εφαρμογές δε μας αφήνει να την κάνουμε.

 

εκανα το update ολα καλα στην αρχη τρομαξα λιγο γιατι η οθονη αφηνε ενα κενο κατω χαμηλα και ετρωγε λιγο απο πανω αλλα μολις πατησεις το power off (οχι απενεργοποιηση απλως κλεισιμο οθονης)και το ξανανοιξης ερχεται κανονικα στην θεση της .σε καθε επανεκινηση παρουσιαζει το ιδιο εβαλα και το nova launcher πολυ καλο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα το update ολα καλα στην αρχη τρομαξα λιγο γιατι η οθονη αφηνε ενα κενο κατω χαμηλα και ετρωγε λιγο απο πανω αλλα μολις πατησεις το power off (οχι απενεργοποιηση απλως κλεισιμο οθονης)και το ξανανοιξης ερχεται κανονικα στην θεση της .σε καθε επανεκινηση παρουσιαζει το ιδιο εβαλα και το nova launcher πολυ καλο!!!!!

 

Είδες κάποιες αλλαγές;

Link to comment
Share on other sites

Είδες κάποιες αλλαγές;

 

το βλέπω να ειναι λιγο πιο γρήγορο και να είναι το touch πιο άμεσο ,εκει που μερικές φορές δεν έπιανε ,ίσως όμως να είναι και η αλλαγή που έκανα απο στους launcher ,απο τον go launcher ex έβαλα τον nova.

και πρίν το update δεν με είχε προβληματίσει κάπου εκτός οτι σε παιχνίδια όπως το candy crush δεν πίανει καλά στην άκρη της οθόνης αλλά όχι και κάτι το σοβαρό ,υπερθέρμανση και τέτοια δεν έχω παρατηρήσει δουλεύει απο 24-37 βαθμούς

Link to comment
Share on other sites

βγηκε update για την συσκευη. όσοι έχουμε αφαιρεσει εφαρμογές δε μας αφήνει να την κάνουμε.

 

Εγώ δεν έχω αφαιρέσει καμια εφαρμογη, δοκίμασα και με hide root εφαρμογές αλλά τίποτα. Ξέρει κανεις η ενημέρωση αυτή τι ακριβως είναι?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εκανα το update ολα καλα στην αρχη τρομαξα λιγο γιατι η οθονη αφηνε ενα κενο κατω χαμηλα και ετρωγε λιγο απο πανω αλλα μολις πατησεις το power off (οχι απενεργοποιηση απλως κλεισιμο οθονης)και το ξανανοιξης ερχεται κανονικα στην θεση της .σε καθε επανεκινηση παρουσιαζει το ιδιο εβαλα και το nova launcher πολυ καλο!!!!!

Το τηλέφωνο σου ηταν Ρουτ πριν κανεις την ενημέρωση? Αναρωτιέμαι γιατί δεν μπορω να την κάνω εγώ. Κατέβασα την ενημέρωση (18 mb) και επελεξα να την κάνω αργότερα. Και απο τοτε δεν μπορω να την κάνω. Υπάρχει τροπος να ξανακατεβασω το αρχείο?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο σου ηταν Ρουτ πριν κανεις την ενημέρωση? Αναρωτιέμαι γιατί δεν μπορω να την κάνω εγώ. Κατέβασα την ενημέρωση (18 mb) και επελεξα να την κάνω αργότερα. Και απο τοτε δεν μπορω να την κάνω. Υπάρχει τροπος να ξανακατεβασω το αρχείο?

 

δεν το εχω πειράξει ήταν όπως το αγόρασα μου εβγαλε την ενημέρωση και πάτησα απλώς να την κάνει

δεν ξερω κάποιο τρόπο να σε βοηθήσω είμαι αρχάριος στο θέμα ροοτ ίσως καποιό άλλο μέλος με την ανάλογη εμπειρία μπορέσει να σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 2point to moultitouch και η διαφορα του με το T6S ειναι στον επεξεργαστη...ΠΡΟΣΟΧΗ!!!εκεινο φοραει τονMTK 6582m. Εχθες μου ηρθε και το πρωτο update για το κινητο απο την doogee!!!! Το προτεινω ανεπιφυλακτα...
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και ενα μηνα και λειτουργει αψογα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι αναμεσα στο THL T6S και στο Doogee dg310. Ποιο μου προτεινετε εσεις που ειστε κατοχοι του Doogee και γιατι?

 

Το doogee λογω επεξεργαστη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα! Τέτοια λέγε μου, κ σκεφτόμουν να το πάρω το κινητό! :-$

 

Δουλευει αψογα εδω και ενα μηνα που το εχω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω αφαιρέσει καμια εφαρμογη, δοκίμασα και με hide root εφαρμογές αλλά τίποτα. Ξέρει κανεις η ενημέρωση αυτή τι ακριβως είναι?

 

Διορθωνει καποια bugs γραφουνε..σε εμενα εγινε κανονικα χωρις ομως να ειναι root

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν το εχω πειράξει ήταν όπως το αγόρασα μου εβγαλε την ενημέρωση και πάτησα απλώς να την κάνει

δεν ξερω κάποιο τρόπο να σε βοηθήσω είμαι αρχάριος στο θέμα ροοτ ίσως καποιό άλλο μέλος με την ανάλογη εμπειρία μπορέσει να σε βοηθήσει

 

Λογικα μπορεις μεσα απο τις ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο>ασυρματη ενημερωση...

Link to comment
Share on other sites

Διορθωνει καποια bugs γραφουνε..σε εμενα εγινε κανονικα χωρις ομως να ειναι root

 

Καλημέρα, σου έβγαλε κάποιο πρόβλημα στο μέγεθος της οθόνης, σου έκοψε τμήματα πάνω ή κάτω;

Link to comment
Share on other sites

Διορθωνει καποια bugs γραφουνε..σε εμενα εγινε κανονικα χωρις ομως να ειναι root

 

Καλημέρα, σου έβγαλε κάποιο πρόβλημα στο μέγεθος της οθόνης, σου έκοψε τμήματα πάνω ή κάτω;

Νομιζω οτι εκοψε λιγο απο κατω...δεν ειμαι ομως σιγουρος..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα το update χωρίς προβλήματα. Είχα το θέμα που αναφέρει ο karbill με το notification area και έφτιαξε μόλις του έκανα reboot - δεν το ξαναείδα.

 

Θέματα υπερθέρμανσης δεν έχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι αναμεσα στο THL T6S και στο Doogee dg310. Ποιο μου προτεινετε εσεις που ειστε κατοχοι του Doogee και γιατι?

 

Αφού σκέφτεσαι το THL T6S δεν θα σε χαλάσει το THL T6S Pro που θα βγει σε 3-4 εβδομάδες. Η τιμή του θα είναι παραπλήσια και θα έχει 8πύρηνο επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα το update χωρίς προβλήματα. Είχα το θέμα που αναφέρει ο karbill με το notification area και έφτιαξε μόλις του έκανα reboot - δεν το ξαναείδα.

 

Θέματα υπερθέρμανσης δεν έχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αφού σκέφτεσαι το THL T6S δεν θα σε χαλάσει το THL T6S Pro που θα βγει σε 3-4 εβδομάδες. Η τιμή του θα είναι παραπλήσια και θα έχει 8πύρηνο επεξεργαστή.

προσοχη ομως γοατι παλι ο επεξεργαστης ειναι ο 6592m....

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Update σε root κινητο γινεται?

 

Απο οτι λενε οι υπολοιποι....ΟΧΙ

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ουσιαστική διαφορά των Μ επεξεργαστών, είναι η μικρότερη συχνότητα της GPU. Πχ στον 6582 είναι 500MHz και στον 6582M στα 416MHz. Με 800x480 ανάλυση βέβαι, σιγά μην πάρεις χαμπάρι την διαφορά των 15%. Ειδικά αν δεν παίξεις ποτέ πολύ βαριά 3D παιχνίδια.

 

Στον 6592 υπάρχει και διαφορά στον επεξεργαστή, που ρίχνει την συχνότητα από τα 1.7GHz στα 1.4 στον Μ και από 700 σε 600MHz στην GPU.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που οσοι πηραν το κινητο δεν εχουν προβληματα και δεν γκρινιαζουν…..

Περιμενουμε ομως εμεις οι υπολοιποι τις εντυπωσεις σας.

Και τα νεοτερα απο τις αναβαθμισεις….

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ του

http://www.amazon.com/VOYAGER2-DG310-MTK6582-Quad-Core-Android/dp/B00MA2XHW4

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Doogee-Voyager2-DG310-5-Inch-IPS-Mtk6582-Quad-Core-Android-4-4-Mobile-Cell-Phone/2030389613.html

 

http://www.minideal.net/doogee-dg310-smartphone-mtk6582-quad-core-android-4-4-5inch-ram-1gb-rom-8gb.html

 

και

 

http://www.dx.com/p/doogee-voyager2-dg310-quad-core-android-4-4-bar-phone-w-5-0-ips-8gb-rom-otg-gps-ota-330620#.VDJGg1scTcs

 

από που θα επιλέγατε την αγορα ;

οι τιμες από ότι βλεπω είναι παραπλησιες με ελαχιστη αποκλιση.

 

Οσον αφορα στο ρουτ. Είναι κατι που χρειαζεται να κανω προκειμενου να χρησιμοποιηθεί/αξιοποιηθεί σωστα η συσκευη ;

Διαβαζω ότι καποιοι το κανουν επι πληρωμη με εξτρα χρεωση. Να το προτιμησω ετσι ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

μεταξυ του

http://www.amazon.com/VOYAGER2-DG310-MTK6582-Quad-Core-Android/dp/B00MA2XHW4

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Doogee-Voyager2-DG310-5-Inch-IPS-Mtk6582-Quad-Core-Android-4-4-Mobile-Cell-Phone/2030389613.html

 

http://www.minideal.net/doogee-dg310-smartphone-mtk6582-quad-core-android-4-4-5inch-ram-1gb-rom-8gb.html

 

και

 

http://www.dx.com/p/doogee-voyager2-dg310-quad-core-android-4-4-bar-phone-w-5-0-ips-8gb-rom-otg-gps-ota-330620#.VDJGg1scTcs

 

από που θα επιλέγατε την αγορα ;

οι τιμες από ότι βλεπω είναι παραπλησιες με ελαχιστη αποκλιση.

 

Οσον αφορα στο ρουτ. Είναι κατι που χρειαζεται να κανω προκειμενου να χρησιμοποιηθεί/αξιοποιηθεί σωστα η συσκευη ;

Διαβαζω ότι καποιοι το κανουν επι πληρωμη με εξτρα χρεωση. Να το προτιμησω ετσι ;

 

Από vickmall θα πρότεινα να το αγοράσεις! Όσοι έχουν αγοράσει από εκεί λένε τα καλύτερα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά δεν υπάρχει θέμα με υπερθέρμανση που είχε αναφέρει κάποιος έχω μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. διαβάζοντας για αυτό το κινητό και το thl t6s, τελικά γέρνω προς τα εδώ. Θα ήθελα την γνώμη σας μετά από όσο καιρό το χρησιμοποιείτε και επίσης από που να το πάρω???

 

http://www.to2c.com/doogee-dg310-basic-smartphone-mtk6582-quad-core-android-4-4-5inch-ram-1gb-rom-8gb.html

 

σκέφτομαι από εδώ, καθώς έχει καλύτερα δώρα...

 

εναλλακτικά,

http://www.b2cbuying.com/doogee-voyager2-dg310-smartphone.html

 

και τέλος, εδώ http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_71431.html το έχουν αρκετά φθηνότερο από άλλους, αλλά λέει ότι νάναι με την κάμερα... 2mp πίσω, και 0,3 μπροστά... παίζει να είναι άλλη έκδοση???

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τηλεφωνάκι έχει αρχίσει και γίνεται δημοφιλές, το φέρνουν δειλά-δειλά σε ευρωπαϊκές αποθήκες. Εγώ το είχα προλάβει από coolicool, νωρίτερα αυτή την εβδομάδα το είχε το banggood, εξαντλήθηκε και εκεί. Στα συγκεκριμένα, η επιβάρυνση ελάχιστη, ο πρώτος στέλνει και με DHL από Ευρώπη. Προσωπικά θα έκανα λίγο υπομονή και ψάξιμο.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τηλεφωνάκι έχει αρχίσει και γίνεται δημοφιλές, το φέρνουν δειλά-δειλά σε ευρωπαϊκές αποθήκες. Εγώ το είχα προλάβει από coolicool, νωρίτερα αυτή την εβδομάδα το είχε το banggood, εξαντλήθηκε και εκεί. Στα συγκεκριμένα, η επιβάρυνση ελάχιστη, ο πρώτος στέλνει και με DHL από Ευρώπη. Προσωπικά θα έκανα λίγο υπομονή και ψάξιμο.

 

Δλδ οταν κατι κανει 85$ και απο την EU αποθηκη εχει 115$ αυτο ειναι ..... ελαχιστη επιβαρυνση αναλογικα ??

τοτε στα πιο ακριβα που εχουν πχ 300$ και τα στελνουν στα 340$ τελικη EU αποθηκης ειναι μεγαλυτερη επιβαρυνση αναλογικα επι της αξιας ?? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δλδ οταν κατι κανει 85$ και απο την EU αποθηκη εχει 115$ αυτο ειναι ..... ελαχιστη επιβαρυνση αναλογικα ??

τοτε στα πιο ακριβα που εχουν πχ 300$ και τα στελνουν στα 340$ τελικη EU αποθηκης ειναι μεγαλυτερη επιβαρυνση αναλογικα επι της αξιας ?? :cool:

 

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου.

Πράγματι, σε αυτή τη τιμή, ακόμα και 10$ είναι μεγάλη διαφορά.

 

Εγώ περιμένω το δικό μου Doogee σε καμιά 15αριά μέρες.

Θα παραθέσω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παραγγειλα και εγω απο vickmall. Ελπιζω να ειναι ολα οκ και να μην υπαρξει κανενα προβλημα:cool:
Goodness reflects the light and evil bears the seed of all darkness. These are the mirrors of the soul, reflections of the mind. Choose well...;)
Link to comment
Share on other sites

το Doogee DG310 το έχω δέκα πέντε ημέρες χωρίς κανένα πρόβλημα , για τις ανάγκες που το χρειάζομαι πολύ καλό Όμορφα χρώματα στο ίντερνετ σερφαρει πολύ καλά και μόλις χθες έκανε Update αυτό που παρατήρησα είναι ότι η αφή του λειτουργεί καλύτερα, όμως με την ενεργοποίηση του κινητού τα εικονίδια στο επάνω μέρος ώρα σήμα wifi - κινητής τηλεφωνίας ανέβηκαν στο τέρμα τις οθόνης και φαίνονται μισά :(με ένα σβήσιμο της οθόνης ο.κ :) είναι μια τίμια αγορά ,έχοντας κάποια μικρή πείρα στα κινέζικα κινητά, με γρήγορη παράδοση το σημαντικό :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...