Jump to content

Moto G 4G ή Sony xperia Z1 compact


kotsosbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια, ενδιαφερομαι για καινουριο κινητο εχοντας 2,5 χρονια τωρα το Motorola defy+ το οποιο κολλαγε απο την πρωτη στιγμη :P

Αυτο που θελω λοιπον ειναι ενα κινητο να αντεξει 3 χρονια ή και παραπανω και να κανει τα παντα χωρις να κολλαει. Για τωρα νομιζω οτι το Moto G θα με καλυψει ανετα απλα σκεφτομαι αν αξιζει να πειρμενω λιγο και να δωσω 80-100 ευρω παραπανω για το z1 compact με την προοπτικη οτι θα κρατησει περισσοτερο καιρο. Να πω οτι δεν πολυπαιζω παιχνιδια (δεν μπορουσα βεβαια και πολυ) αλλα απο θεμα εφαρμογων το φορτωνω αρκετα. Λιγο πολυ θελω αυτα που εκανε το ντεφι βγαζοντας μου την πιστη να τα κανω με το καινουριο απροβληματιστα για καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ενδιαφερομαι για καινουριο κινητο εχοντας 2,5 χρονια τωρα το Motorola defy+ το οποιο κολλαγε απο την πρωτη στιγμη :P

Αυτο που θελω λοιπον ειναι ενα κινητο να αντεξει 3 χρονια ή και παραπανω και να κανει τα παντα χωρις να κολλαει. Για τωρα νομιζω οτι το Moto G θα με καλυψει ανετα απλα σκεφτομαι αν αξιζει να πειρμενω λιγο και να δωσω 80-100 ευρω παραπανω για το z1 compact με την προοπτικη οτι θα κρατησει περισσοτερο καιρο. Να πω οτι δεν πολυπαιζω παιχνιδια (δεν μπορουσα βεβαια και πολυ) αλλα απο θεμα εφαρμογων το φορτωνω αρκετα. Λιγο πολυ θελω αυτα που εκανε το ντεφι βγαζοντας μου την πιστη να τα κανω με το καινουριο απροβληματιστα για καιρο.

το z1c φιλε, αν θες να εχεις το τηλεφωνο καιρο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Στο z1c με προβληματιζει και λιγο η ανθεκτικοτητα του λογω του γυαλιου μπρος πισω. Το defy εχει φαει απειρες τουμπες και κακομεταχειριση και δεν εχει παθει τιποτα ουτε γρατζουνια η οθονη, χωρις ζελατινες χωρις τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα και τα ειδα σημερα και ειδα και το G2 mini το οποιο μπαινει στην εξισωση σε περιπτωση που δεν περιμενω το z1 compact. Αναμεσα στα Moto και LG λοιπον τι λετε? Τελικα απο κοντα η οθονη του LG μου φανηκε καλυτερη λογω μεγεθους και την διαφορα στην αναλυση εγω δεν την καταλαβα. Απο κει και περα κατασκευαστικα μου φαινεται καλυτερο το moto. Το θεμα ειναι ποιο θα κρατησει περισσοτερο απο αποψη αποδοσης, το ενα εχει vanilla android που ειναι πιο ελαφρυ, και θα παιρνει για καιρο ακομα αναβαθμισεις, το αλλο εχει ισως πιο βαρυ λογισμικο λογω της παραμετροποιησης της lg αλλα εχει χαμηλοτερη αναλυση οθονης οποτε ξαλαφρωνει λιγο απο κει ο επεξεργαστης... ειναι διλημμα. Ολα αυτα αν δεν αποφασισω να παω για το sony Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα και τα ειδα σημερα και ειδα και το G2 mini το οποιο μπαινει στην εξισωση σε περιπτωση που δεν περιμενω το z1 compact. Αναμεσα στα Moto και LG λοιπον τι λετε? Τελικα απο κοντα η οθονη του LG μου φανηκε καλυτερη λογω μεγεθους και την διαφορα στην αναλυση εγω δεν την καταλαβα. Απο κει και περα κατασκευαστικα μου φαινεται καλυτερο το moto. Το θεμα ειναι ποιο θα κρατησει περισσοτερο απο αποψη αποδοσης, το ενα εχει vanilla android που ειναι πιο ελαφρυ, και θα παιρνει για καιρο ακομα αναβαθμισεις, το αλλο εχει ισως πιο βαρυ λογισμικο λογω της παραμετροποιησης της lg αλλα εχει χαμηλοτερη αναλυση οθονης οποτε ξαλαφρωνει λιγο απο κει ο επεξεργαστης... ειναι διλημμα. Ολα αυτα αν δεν αποφασισω να παω για το sony

 

Εγω παντως μολις τσίμπησα το ΜΟΤΟ G 4g απο καποιο μαγαζι που ειχα κουπονι και μου βγηκε 160€. Ημουν κι εγω στο ιδιο δηλλημα αλλα αγορασα με βαση την ποιοτητα χρησης-κατασκευης και μονο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις το moto g,παρε την καινουρια εκδοση 4G που παιρνει και καρτα μνημης γιατι το κανονικο moto g εχει μονο 4gb διαθεσιμα για τον χρηστη.To g2 mini εχει λιγο καλυτερη καμερα σε σχεση με το moto g,ομως το moto g ισως να παρει περισσοτερες αναβαθμισεις...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μολις τσίμπησα το ΜΟΤΟ G 4g απο καποιο μαγαζι που ειχα κουπονι και μου βγηκε 160€. Ημουν κι εγω στο ιδιο δηλλημα αλλα αγορασα με βαση την ποιοτητα χρησης-κατασκευης και μονο.

 

To Z1 compact νομίζω έχει καλύτερη ποιοτητα χρησης-κατασκευης και σίγουρα και καλύτερα χαρακτηρηστικά όπως φυσικά ότι κοστίζει και περισσότερο . Βέβαια ο καθένας κρίνει ανάλογα με τις δικές του ανάγκες

Link to comment
Share on other sites

Το moto g οπως το ειδα μια χαρα θα με ικανοποιησει για 1 χρονο τουλαχιστον, αυτην την στιγμη πεταει, το θεμα ειναι αργοτερα αν θα αρχισει να κολλαει και να ψιλοσερνεται, κατι που θα αργησει πολυ περισσοτερο να γινει με το sony.
Link to comment
Share on other sites

Το moto g οπως το ειδα μια χαρα θα με ικανοποιησει για 1 χρονο τουλαχιστον, αυτην την στιγμη πεταει, το θεμα ειναι αργοτερα αν θα αρχισει να κολλαει και να ψιλοσερνεται, κατι που θα αργησει πολυ περισσοτερο να γινει με το sony.

 

Έχει pure Android, οπότε νομίζω θα αργήσει να κολλήσει. Επίσης έχει και εγγυημένη αναβάθμιση στο Android L.

Link to comment
Share on other sites

Γραφω εδω για να μην ανοιγει αλλο θεμα, θελει ενας φιλος μου γυρω στα 200 ενα κινητο, γενικα δεν εχει τρελες απαιτησεις γιατι δεν ασχολειται και πολυ αλλα θελει να το κρατησει καιρο. Εγω του προτεινα το moto g, η επιλογη αναμεσα σε αυτο και το g2 mini ειναι και υποκειμενικη, μικρες οι διαφορες. Βλεπει ομως και το galaxy S3 που εχει πεσει τωρα η τιμη του. Η γνωμη μου ειναι οτι θα παλιωσει πιο γρηγορα απο τα αλλα δυο οποτε ειναι λιγο ρισκο. Εσεις τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Γραφω εδω για να μην ανοιγει αλλο θεμα, θελει ενας φιλος μου γυρω στα 200 ενα κινητο, γενικα δεν εχει τρελες απαιτησεις γιατι δεν ασχολειται και πολυ αλλα θελει να το κρατησει καιρο. Εγω του προτεινα το moto g, η επιλογη αναμεσα σε αυτο και το g2 mini ειναι και υποκειμενικη, μικρες οι διαφορες. Βλεπει ομως και το galaxy S3 που εχει πεσει τωρα η τιμη του. Η γνωμη μου ειναι οτι θα παλιωσει πιο γρηγορα απο τα αλλα δυο οποτε ειναι λιγο ρισκο. Εσεις τι λετε?

 

καλυτερα να ανοιγες νεο θεμα, για να παρεις πιο γρηγορη απαντηση.

 

το s3 κολλαει απιστευτα λογω του λογισμικου της σαμμυ.

 

Αν κοιταει και κινα, να δει το xiaomi mi3. 207 ευρουλακια στο coolicool.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...