Jump to content

Προβλήματα με μηχανήματα Acer


bezoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ayto to provlima den to eiha an kai eho kanei kai egatastaseis polles kai format dokimazontas diafora leitoyrgika kai nomizo oti einai kati to aparadekto...

kai emena otan kanw recovery fountwnei alla den mou prokalei kanena provlima...eftixws diladi :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kapou eiha diavasei gia spasmeno solanaki psyksis?!!! kserete tipota?

prwsopika den exw akousei kati tetio...entaksei eimai gkantemis alla nomizw pws den exw ftasei se tetia epipeda!! :)))

Link to comment
Share on other sites

Τι σας έχω...τι σας έχωωωωωωω!!! Το lcd cover ΞΑΝΑΡΑΓΙΣΕΕΕΕΕΕ!!!! Εχω χασει το μετρημα....αμα μου βρειτε ποια φορα είναι θα σας κανω κανα δωρο!!!!

 

δεν το ξαναπαω για φτιαξιμο βαρεθηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

prwsopika den exw akousei kati tetio...entaksei eimai gkantemis alla nomizw pws den exw ftasei se tetia epipeda!! :)))

 

 

.... Είσαι σίγουρος .. ; :whistle:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

kai tora ta ... perierga nea moy.

piga simera to laptop sto service.

akoyste ti moy eipan!!!

afoy to parelavan tha to dei o tehnikos kai tha parageilei to antalaktiko apo... agglia???!!! analoga me to an yparhei stok tha kanei mehri treis (3) meres na to paralavoyn me courier!!! opote se 5-6 meres tha moy to epistrepsoyn to laptop!!!???

tora an thelo mporo na pao na to paro mehri na erthei to antallaktiko oste na min meino horis ypologisti ( ayto den me endiaferei giati eho kai to desktop)

eimai poly periergos kai perimeno na do kata poso tha ishisoyn ayta poy moy eipan.

gia toys endiaferomenoys ta stoiheia toy service einai:

mantzarou 11 (sta nea ksiladika, paralili tis gianitson)

til. 2310523016

Link to comment
Share on other sites

.... Είσαι σίγουρος .. ; :whistle:

den mou ftanei to teleftaio ragisma les na mou exoun valei spasmeno swlinaki???

mpa oxi tha to katalavaina....thelw na elpizw!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bezoss lcd cover ακουω να σπάει και δεν εχω καταλάβει τι και πώς σπάει μπορείς σε παρακαλώ να ανεβασεις μια φωτογραφία?

απλα κανει ενα μικρο ραγισμα περιπου ενος εκατοστου στο σημειο που δενει το σωμα του φορητου με την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

γιωργο ειλικρινα δεν παει αλλο. εγω νομιζα πως εσυ ησουν απλα ατυχος. αυτη τη φορα πρεπει να κανεις χοντρη φασαρια και να βγαλεις και φραγκα η τουλαχιστον να σου δωσουν καινουριο φορητο.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε bezoss lcd cover ακουω να σπάει και δεν εχω καταλάβει τι και πώς σπάει μπορείς σε παρακαλώ να ανεβασεις μια φωτογραφία?

einai mat ekei pou exei to ragisma kai mexri stigmis einai mikro kai den fainetai stin camera tou kinitou an anoiksei poli tha sas sto steilw me agapi!!!

Link to comment
Share on other sites

kai tora ta ... perierga nea moy.

piga simera to laptop sto service.

akoyste ti moy eipan!!!

afoy to parelavan tha to dei o tehnikos kai tha parageilei to antalaktiko apo... agglia???!!! analoga me to an yparhei stok tha kanei mehri treis (3) meres na to paralavoyn me courier!!! opote se 5-6 meres tha moy to epistrepsoyn to laptop!!!???

tora an thelo mporo na pao na to paro mehri na erthei to antallaktiko oste na min meino horis ypologisti ( ayto den me endiaferei giati eho kai to desktop)

eimai poly periergos kai perimeno na do kata poso tha ishisoyn ayta poy moy eipan.

gia toys endiaferomenoys ta stoiheia toy service einai:

mantzarou 11 (sta nea ksiladika, paralili tis gianitson)

til. 2310523016

τι εγινε τελικα με την περιπτωση σου? πως τα πήγες με το αξιαγάπητο service???

(καλα τα ελληνικα μου απαιχτα!!! βαριέμαι να βάζω και τόνους αλλά οκ!!)

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω φωτογραφία του ραγίσματος...αυτή τη φορά μου βγήκε αρκετά καλά νομίζω... ελπίζω να μπορείτει να το δείτε και εσείς...

 

(einai sto katw katw meros... :shifty: )

Link to comment
Share on other sites

loipon tin pempti to proi toys pairno tilefono kai moy lene na toys paro argotera i na peraso apo ekei.

gyro stis 10 pao sto service opoy milao me ton ypeythino poy moy leei oti piran to ok apo agglia gia tin episkeyeialla akoma den to anoiksan an thelo na peraso gyro sti 15:00 opote tha kseroyn ( i tha to ehoyn ftiaksei i tha moy to dosoyn afoy parageiloyn to antalaktiko an hreiastei)

 

14:00 pigaino pali sto service (den mporoysa na pao stis 3) kai rotao ti egine, o idios poly eygenikos kyrios moy eipe en oligis poio itan to provlima kai oti ehei episkeyastei kai molis tora teleione kai o elenhos. perimena 10 lepta mehri na moy ton paradosoyn kai teleiosa.

a, moy zitise na tou tilefoniso tin deytera gia na toy po an ola einai ok. kai fysika an den einai na pao na ton dei pali.

to mihanima tora 2 meres doyleyei full kai provlima den vlepo na ehei, elpizo na teleiose to thema edo.

pantos kai apo eksyperetisi kai apo enimerosi emeina eyharistimenos.

itan prothmi oloi kai stin ypodohi kai sto service ektos apo mia kopela tin deyteri mera poy pira kai mallon itan stis meres tis...

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω φωτογραφία του ραγίσματος...αυτή τη φορά μου βγήκε αρκετά καλά νομίζω... ελπίζω να μπορείτει να το δείτε και εσείς...

(einai sto katw katw meros... :shifty: )

Mάλιστα..

Λοιπόν χωρις να θέλω να δικαιολογήσω το πλαστικό και την acer φαινεται πως εχει πρόβλημα αλλα μηπως εχουνε σφιξει πολύ το μηχανισμό (τους μεντεσεδες) και τρώει ολη την πίεση το πλάστικο?

Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα..

Λοιπόν χωρις να θέλω να δικαιολογήσω το πλαστικό και την acer φαινεται πως εχει πρόβλημα αλλα μηπως εχουνε σφιξει πολύ το μηχανισμό (τους μεντεσεδες) και τρώει ολη την πίεση το πλάστικο?

kai tis 4 fores to idio pragma kanoun? kai tin prwti fora sfiksan ton mentese toso poli apo to ergostasio? kai to exoun to provlima mono afta ta montela?

kati paei strava:)

Link to comment
Share on other sites

Anevasa 2 akoma fotos pou fainetai to ragisma tou pciou.

elpizw na diakrinetai :P den einai kai poli kathares! den exw digital mixani.einai apo kinito.to link einai to eksis....

 

http://briefcase.pathfinder.gr/view/bezoss

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή η κατάσταση έφτασε στο απροχώρητο αποφάσισα να στείλω mail στην acer και φυσικά τους έστειλα και 4 φωτογραφίες....βασικά στέλνω και το mail από κατώ....(μην αρχίσετε να με θάβετε πόσο άσχημα είναι τα αγγλικά μου ή τίποτα τέτοιο...οκ?)

αν θέλετε και σείς και όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα στείλτε και σεις mail...

(θυμάμαι ένας χρήστης ροδάκινο είχε το ίδιο πρόβλημα...)

 

 

 

>>>>>Hi…I took the decision to write you a mail because the situation of the problem is very important and It is not good for me as a user of an acer laptop.

I live in Greece and I have your laptop and the model is Aspire 1511LMi !!

 

I am very very disappointed of your laptop. My lcd cover has crashed 4 times….And everytime my fault was not for me! I am extremely careful with all my electronic devices and surely the picture of the crash shows that it is not my fault.

 

Here in Greece the service of your company…it is really awful…..it keeps my laptop at least a month!!! Everytime because the are waiting the new lcd cover from you….

 

I know 2-3 users that have the same problem….and In a big forum here in greece I have written of you and this model of laptop and I am very angry with all this story…about a week the lcd cover crashed for 5th time…. And I am not going this time to give the laptop for a month at the service..to change again and again the lcd cover…. DO SOMETHING!

 

I want a refund…or give me another model! Can you imagine how many times I changed the lcd cover??? I talked to the service for a replacement with another model…and they said to me….all we can do is keep changing the lcd cover…of you want anything else send an e-mail to acer!

 

so my English are not good and I can’t describe how tired I am of all this situation with this model…..

 

I will give you the site of the forum and all that I have written and all that have written all users for this model and generally for your laptops…if anyone there knows greek it’s worth to give a look!

 

the problem is very serious! The model is faulty-defective….

 

and at last I have a question….if I keep this lcd cover that crashed for 5th time…is it dangerous for the laptop general? Or it is just something that does not affect the rest of the lcd screen and general my pc?

 

please do something…PLEASE.

 

I have attached fotos and the site of the forum is :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=43411

Link to comment
Share on other sites

βασικα το λινκ που τους δινεις τους πηγαινει στην πρωτη σελιδα αυτου του ποστ και ειναι λιγο δυσκολο να πανε στις τελευταιες και να δουν τις φωτογραφιες...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες ! Είμαι και εγώ πελάτης της Acer και μου πούλησε ενα απο τα πετυχημένα της μοντέλα laptop, το aspire 1513LMi. Είναι το μόνο μοντέλο που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή στην αγορα που έχει την νέα τεχνολογία αυτόματου και μή προειδοποιητικού shutdown! Ναι, καλά καταλάβατε, εχω και εγώ το γνωστό πρόβλημα. Ενώ δουλεύεις κανονικά και γράφεις το κειμενάκι σου ή ακούς την μουσικούλα σου ενώ σερφάρεις στο διαδίκτυο , να σου τσουπ και κλείνει. Πάντως δεν μπορω να πώ. Φροντίζουν να κάνουν φοβερή οικονομία ρεύματος !! Τέλος παντων, πέρα απο την πλάκα, έχω σοβαρό πρόβλημα με αυτή την εταιρεία... Παρεπιπτώντος να αναφέρω οτι είχα και το γνωστό ράγισμα στην οθόνη το οποίο όμως το επισκεύασαν στο πρώτο service. Και λεω πρώτο, γιατί ετοιμάζομαι να τους το πάω για τρίτη φορα τώρα μπας και μου λύσουν το πρόβλημα με το shutdown. Αν σας πώ τι μου κάνανε τις 2 προηγούμενες φορές στο service, δεν πρόκειται να αγοράσετε ποτέ σας acer. Γι' αυτό λοιπόν θα σας πώ τι έγινε. (LOL).... Την πρώτη φορά που το πήγα, το σερβις ήταν σχετικά γρήγορο.. μόνο 10 μέρες. Αλλάξανε την οθόνη, αλλα για το shtdown μου είπανε οτι είναι θέμα υπερθέρμανσης, και το καθάρισαν και τώρα δέν κλείνει. Ωραία λοιπόν, το δοκίμασα όπως ήταν λογικό μετά το σερβις και διαπίστωσα οτι δεν είχαν διορθώσει το πρόβλημα. Έτσι τους το ξαναέδωσα για σέρβις. Για να μήν πολυλογώ, μετά απο 3 μέρες πήρα τηλ και μου είπαν οτι βρήκαν πρόβλημα στην Motherboard και οτι παρήγγειλαν απο Αγγλία άλλη. Περίμενα εγώ λοιπόν περίπου 2 εβδομάδες να έρθει η καινούρια και 2-3 μέρες να την τοποθετήσουν. Εν τω μέταξύ πήρα τηλέφωνο 2-3 φορές ενδιάμεσα για να μάθω την πορεία του σερβις (σημειώστε εδώ οτι μου είπαν όλες τις φορές οτι μου αλλάζουν motherboard). Τελικά όταν το έφτιαξαν, με ξαναπήραν τηλ και μου είπαν να το παραλάβω. Έπειδή δεν μένω Αθήνα, μου το έστειλαν με courier και όπως καταλαβαίνετε πλήρωσα και 20 euro το courier. Το ανοίγω λοιπόν και τρέχω προγράμματα για να δώ αν το έφτιαξαν, και όπως είναι πλέον φυσικό δεν ειχαν φτιάξει τίποτα. ΕΔΩ ΕΓΩ ΤΑ ΠΗΡΑ και τους πήρα στο καπάκι τηλέφωνο να δώ τι έκαναν. Το σηκώνει λοιπόν ένας και τον ρωτάω για το λαπτοπ και του λεω τα στοιχεία μου για να μου πεί για το σερβις που μου έκαναν. Στην ερώτησή μου τί αλλαγές κάνατε, και τι σοί μητρική μου βάλατε,κοίταξε την βάση δεδομένων που έχουν με τις παραγγελίες που έχουν κάνει,(και μου είπε να περιμένω 1 λεπτό να ρωτήσει και τον τεχνικό) και τι νομίζετε οτι μου απάντησε ?? Δεν σας είπαμε ποτέ κατι τέτοιο, οτι θα σας αλλάξουμε μητρική. ΕΙΛΛΙΚΡΙΝΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΝΟΙΩΣΑ Μ.....ΑΣ ΕΝΤΕΛΩΣ. Τον ρώτησα επίσης οτι δεδομένης αυτής της κατάστασης τί μπορώ να κάνω, και μου είπε να το ξαναφέρω να το δούνε λεπτομερώς, πράγμα που σημαίνει οτι θα μου το κρατήσουν τουλάχιστον ενα μήνα (έτσι ακριβώς μού 'πε) ή μπορείτε εναλλακτικά να το κρατήσετε έτσι όπως είναι για πάντα, και το είπε με μία φυσικότητα, σαν να το θεωρούσε φυσιολογικό να θέλω να κρατήσω το μηχάνημα χαλασμένο.Αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Και να σκεφτείτε οτι αυτός ήταν ο υπέυθυνος που με είχε συνδέσει ο υπάλληλος στο τηλεφωνικό κέντρο. Αν δεν μίλαγα απο τηλέφωνο και ήμουν εκεί, ειλικρινα, δεν ξέρω τι θα είχα κάνει..... Μπορεί να με βλέπατε και στη τηλεόραση(με βραχιόλια)....Προφανώς πρόκειται για ανθρώπους οι οποίοι δέν έχουν ιδέα απο pc και βαριούνται που ζούν.

Πάντως να ξέρετε οτι όταν θα ξανααγοράσετε λαπτοπ και είναι acer, καλό είναι να πάτε να κάνετε πρώτα κανενα ταμα σε κανα ξωκλήσι να μην σας χαλάσει, γιατι....αν χαλάσει, πιας τ' αυγό και κούρευ΄το....

Θα ήθελα να πώ εδώ κάτι για τον administrator του forum.. Να μην μου σβήσει αυτό το post, γιατί ξόδεψα πολύ χρόνο για να τα γράψω όλα αυτά και επιπροσθέτως στερεί απο τους υπόλοιπους χρήστες πολύτιμη πληροφόρηση.

Ευχαριστώ πολυ.

 

Υ.Γ: Αξίζει να σημειωθεί οτι ουτε format δεν μπορούσα να κάνω, γιατί όταν έβαζα το cd των win xp

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σβηστεί φίλε; Πολύ καλά τα λες για αυτή την εταιρεία. Και φαντάσου να ερχόσουν κιόλας Αθήνα.

 

Ξέρεις πού είναι το σέρβις; Σε κάτι χωραφόδρομους και αφού περάσεις από 5-6 μαντρόσκυλα. Στην άλλη άκρη της Αθήνας. Ούτε ταξί δεν το έβρισκε, γιατί δεν έχει καν οδούς εκεί. Μια πεταμένη πινακίδα που σου λέει πού βρίσκεσαι.

 

Τώρα σε τι κατάσταση είσαι; Προτείνω να πας στο ΙΝΚΑ και να κάνεις γραπτή καταγγελία γιατί μόνο έτσι θα μάθουν. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φιλαράκο για το πόστ σου! Σε ευχαριστούμε όλοι μάς...και εννοείται πως δεν υπάρχει κανένας λόγος για να σβηστεί...!!! Εγώ το έστειλα το μείλ ξανά στην acer και απάντηση εδώ και 2 βδομάδες δεν έχω πάρει...με λίγα λόγια είναι πολύ κακό να εμπιστεύεσαι αυτή την εταιρία....το ΙΝΚΑ τι να κάνει? λέτε να κάνει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φιλαράκο για το πόστ σου! Σε ευχαριστούμε όλοι μάς...και εννοείται πως δεν υπάρχει κανένας λόγος για να σβηστεί...!!! Εγώ το έστειλα το μείλ ξανά στην acer και απάντηση εδώ και 2 βδομάδες δεν έχω πάρει...με λίγα λόγια είναι πολύ κακό να εμπιστεύεσαι αυτή την εταιρία....το ΙΝΚΑ τι να κάνει? λέτε να κάνει κάτι?

To INKA κάνει πολλά. Μόνο μια επιστολή σου από το ΙΝΚΑ να δουν θα σκιστούν να στο επισκευάσουν μη σου πω να σου δώσουν καινούρια συσκευή. Βουρ για το ΙΝΚΑ. Είναι ο δικηγόρος σου (δωρεάν) σε όλες τις περιπτώσεις που υπάρχει δυσαρέσκεια με τα σέρβις. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μπέζο τώρα που το ξανασκέφτομαι, είχα χάσει επαφή με το θρεντ εδώ και καιρό, εσύ ΑΚΟΜΑ ταλαιπωρείσαι με την εταιρεία από τις 29 Σεπτεμβρίου 2004 που ανοίχτηκε το θέμα αυτό; :cry:

 

Και δεν τους έχεις κάνει τίποτα ακόμα; :knife:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...