Jump to content

Xiaomi Mipad


Saleakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που είσαι συ;;; Αραξες στην 8;

 

Περναω κάθε παρασκευή την τελευταία ευρωπαϊκή developer. Στίς τελευταίες 3 ρομ που πέρασα αδειάζει η μπαταρία πολύ γρήγορα ούτε μισή μέρα δεν βγάζει:(.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 946
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Δεν μου βλέπει το pc το ταμπλετ. Έχω ενεργοποίησει τον εντοπισμό σφαλμάτων USB. Βάζω και στικακι πάνω καιρός πάλι δεν το βλέπει. έχω περάσει την ελληνική gtv 6.4.7 developer με τον τρόπο που αναφέρεται στο νήμα

 

Στάλθηκε από το Apollo Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν μου βλέπει το pc το ταμπλετ. Έχω ενεργοποίησει τον εντοπισμό σφαλμάτων USB. Βάζω και στικακι πάνω καιρός πάλι δεν το βλέπει. έχω περάσει την ελληνική gtv 6.4.7 developer με τον τρόπο που αναφέρεται στο νήμα

 

Στάλθηκε από το Apollo Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έβλεπε πριν και τώρα όχι; Ίσως κάποια αναβάθμιση των windows δημιούργησε το πρόβλημα. Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τους drivers. Δεν νομίζω να υποστηρίζει OTG αυτό το tablet πάντως

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει otg, απλά δεν συνεργάζεται καλά με όλα τα usb stick, πράγμα σύνηθες σε πολλές Linuxωιδες συσκευές Android,δορυφορικους δέκτες τύπου dreambox...Θέλει να δοκιμάσεις μερικά usb stick και να βρεις ποιο θα δουλεύεις. Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους,

θα ήθελα την γνώση των παλαιοτέρων καθότι ενα mi pad 1 64GB θα είναι στα χέρια μου σύντομα. Μετά από τόσο καιρό σε ποιά rom έχετε καταλήξει που να δουλεύει χωρίς προβλήματα..?? cyanogen ή καποιο miui ..??

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους,

θα ήθελα την γνώση των παλαιοτέρων καθότι ενα mi pad 1 64GB θα είναι στα χέρια μου σύντομα. Μετά από τόσο καιρό σε ποιά rom έχετε καταλήξει που να δουλεύει χωρίς προβλήματα..?? cyanogen ή καποιο miui ..??

 

ευχαριστώ...

Φίλε μου εγώ Cm είχα βάλει και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος. Τώρα το πως δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν εύκολη διαδικασία. Σε σχέση με το 2 που είναι μανουρα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ Cm είχα βάλει και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος. Τώρα το πως δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά ήταν εύκολη διαδικασία. Σε σχέση με το 2 που είναι μανουρα.

 

Η κάμερα σου δούλευε καλά..?? γιατί εκεί διάβασα οτι είχε συνηθως θεματακι.

Απο ροοτ δεν ξέρω αν καν το χρειάζομαι αφού έχω το 64gb. Μου βγηκε με μια προσφορά στα 116 ευρώ.... οπότε είπα γιατί όχι. Για παιχνίδια δεν τρελένομαι... οπότε για απλή καθημερινή χρήση πιστεύω οτι θα κάνει αξιοπρεπώς τη δουλειά του, έστω και λίγο παλιό.

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σκεφτόμουν για αγορά του Mi pad 2 και με αυτά που διαβάζω εδώ έχω τρομάξει. Και με windows έχει τέτοια θέματα? Windows και κανα παιχνιδάκι να το ξεχάσω ? Εμπειρία απο tablet δεν έχω.

 

Η χρήση που θέλω να κάνω με όποιο tablet διαλέξω έχει ως εξής. Επίσκεψεις σε πελάτες και θέλω να το έχω μαζί μου για browsing. Ελπίζω οι 8 ίντσες να αρκούν γιατί όσο πιο μεγάλο τόσο χειρότερα στο κουβάλημα. Έπειτα όταν επιστρέφω με κάποιο εξωτερικό πληκτρολόγιο να δουλεύω ένα excel όφυλλο και τέλος youtube, άντε και κανά ελαφρύ game να περάσει η ώρα.

 

Απο αυτά που διαβάζω νομίζω οτι 4:3 είναι το ιδανικό για εμένα, με windows. Με τραβάει και η premium ποιότητα κατασκευής και η όμορφη οθόνη.

 

Άρα κοιτάω το mi pad 64gb, windows. Θα προτείνατε κάτι πιο κατάλληλο για τη χρήση που θέλω να κάνω χωρίς να κοστίσει ένα νεφρό ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σκεφτόμουν για αγορά του Mi pad 2 και με αυτά που διαβάζω εδώ έχω τρομάξει. Και με windows έχει τέτοια θέματα? Windows και κανα παιχνιδάκι να το ξεχάσω ? Εμπειρία απο tablet δεν έχω.

 

Η χρήση που θέλω να κάνω με όποιο tablet διαλέξω έχει ως εξής. Επίσκεψεις σε πελάτες και θέλω να το έχω μαζί μου για browsing. Ελπίζω οι 8 ίντσες να αρκούν γιατί όσο πιο μεγάλο τόσο χειρότερα στο κουβάλημα. Έπειτα όταν επιστρέφω με κάποιο εξωτερικό πληκτρολόγιο να δουλεύω ένα excel όφυλλο και τέλος youtube, άντε και κανά ελαφρύ game να περάσει η ώρα.

 

Απο αυτά που διαβάζω νομίζω οτι 4:3 είναι το ιδανικό για εμένα, με windows. Με τραβάει και η premium ποιότητα κατασκευής και η όμορφη οθόνη.

 

Άρα κοιτάω το mi pad 64gb, windows. Θα προτείνατε κάτι πιο κατάλληλο για τη χρήση που θέλω να κάνω χωρίς να κοστίσει ένα νεφρό ?

 

Δεν υπάρχει καλύτερο σε αυτά τα λεφτά και με αυτή την ποιότητα! Μια χαρά θα σου ταιριάξει για αυτά που θες ;)

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλύτερο σε αυτά τα λεφτά και με αυτή την ποιότητα! Μια χαρά θα σου ταιριάξει για αυτά που θες ;)

 

Ευχαριστώ bill για την απάντηση. Μήπως ξέρεις να μου πείς αν η έκδοση των windows είναι πλήρης? Θα χρειαστεί να τα αγοράσω κάποια στιγμή? Μπορώ να περάσω κανονικά office ? thanx

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bill για την απάντηση. Μήπως ξέρεις να μου πείς αν η έκδοση των windows είναι πλήρης? Θα χρειαστεί να τα αγοράσω κάποια στιγμή? Μπορώ να περάσω κανονικά office ? thanx

Και να μην ειναι κάνεις ένα ωραίο format και περνάς ότι γουστάρεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bill για την απάντηση. Μήπως ξέρεις να μου πείς αν η έκδοση των windows είναι πλήρης? Θα χρειαστεί να τα αγοράσω κάποια στιγμή? Μπορώ να περάσω κανονικά office ? thanx

 

Έχει αυθεντικό κλειδί από Home edition.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bill για την απάντηση. Μήπως ξέρεις να μου πείς αν η έκδοση των windows είναι πλήρης? Θα χρειαστεί να τα αγοράσω κάποια στιγμή? Μπορώ να περάσω κανονικά office ? thanx

 

Με κάλυψαν οι προλαλήσαντες :D

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.. το έχει κάνει κανείς dual boot μήπως? Έτσι για τις ώρες χαλάρωσης, είναι ευκολία το android ρε γμτ..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.. τελικά το παρήγγειλα 64gb Win 10 απο banggood. Έχουν έκπτωση 20%. Κακώς δε το έβαλα σε ευρώ απο το site θα γλίτωνα άλλα 5 ευρώ, US το άφησα γιατί νόμιζα θα βγεί φθηνότερα απο προηγούμενες αγορές. Μικρό το κακό.. 191 ευρώ, καλή μου υπομονή τώρα

 

Shipping Method:Air Parcel Register

Track Number:Untracked

Order Placed Date:2016-10-25 18:50:39

Ship From:CN

 

p.s. Λέω να τσιμπήσω και αυτήν εδώ : http://www.tecknet.co.uk/x370.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.. τελικά το παρήγγειλα 64gb Win 10 απο banggood. Έχουν έκπτωση 20%. Κακώς δε το έβαλα σε ευρώ απο το site θα γλίτωνα άλλα 5 ευρώ, US το άφησα γιατί νόμιζα θα βγεί φθηνότερα απο προηγούμενες αγορές. Μικρό το κακό.. 191 ευρώ, καλή μου υπομονή τώρα

 

Shipping Method:Air Parcel Register

Track Number:Untracked

Order Placed Date:2016-10-25 18:50:39

Ship From:CN

 

p.s. Λέω να τσιμπήσω και αυτήν εδώ : http://www.tecknet.co.uk/x370.html

 

Εβαλες κάποιο κωδικό ή κάτι τέτοιο ????

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω ότι έχετε απαντήσει πολλές φορές για το αν αξίζει! Αλλά υπάρχει μία συγχυση ανάμεσα στα σχόλια που γράφουν οι χρήστες (μόνο που δεν το έχουν πετάξει ακόμα )κι όταν σας ρωτήσουν αν το το προτείνεται λέτε πως είναι πολύ καλό και ιδικά στα λεφτά του κλπ κλπ !!! Δεν ξέρω έχω μπερδευτεί κι έλεγα να το παραγγειλω μέσα στην εβδομάδα !

Παρακαλώ ας μου πει κάποιος που το έχει καιρό αν το πάρω το θέλω για να βλέπω ταινίες σειρές άνιμε κλπ να κάνω σερφαρισμα κανά note pad και και που και που κανά game θα έχω πρόβλημα ? Και αν έχω με την ρομ υπάρχει τρόπος βελτίωσης?

Link to comment
Share on other sites

Στο banggood αφου επιλέξεις το προιον που θέλεις, αν δείς στο product details σου εμφανίζει κωδικό για 20% discount. Πρέπει να είναι προσφορά Οκτωβρίου οπότε θα σου πρότεινα να βιαστείς. Γύρνα το και σε ευρώ, συμφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις λινκ για το banggood? Βρηκα και εγω ενα με εκπφωση 20% αλλα λέει το εξης κουφό: "Λογω ανεπαρκούς συσκευασίας το βγαζουμε απο το κουτι του και το ξανατυλιγουμε με δικα μας υλικα" ?!?!?!

Κσι εγω αναρωτιέμαι, αν πραγματι η συσκευασια ειναι ανεπαρκης γιαυι δε τη τυλιγουν εξτρα σε ενα αφρώδες? Για ποιο λόγο το βγαζουν απο το κουτι και το ξανατυλιγουν? Στο φορουμ της ΧΙΑΟΜΙ λενε οτι κυκλοφορουν μαιμουδες για αυτο το σκέφτομαι ακομη σν θα το παρω κσι από που.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι link να σου δώσω.. πας στο site και οτι και να επιλέξεις απο προιόντα δίνει κουπόνι απο κάτω με 20% έκπτωση. Ναι το διάβασα αυτό για τη συσκευασία. Για fake χλωμό το κόβω είναι σχετικά γνωστό site. Αλλά δεν έχω παραλάβει ακόμα οπότε μη λέω μεγάλες κουβέντες.. οποιαδήποτε αγορά απο Κίνα έχει το ρίσκο της...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω ότι έχετε απαντήσει πολλές φορές για το αν αξίζει! Αλλά υπάρχει μία συγχυση ανάμεσα στα σχόλια που γράφουν οι χρήστες (μόνο που δεν το έχουν πετάξει ακόμα )κι όταν σας ρωτήσουν αν το το προτείνεται λέτε πως είναι πολύ καλό και ιδικά στα λεφτά του κλπ κλπ !!! Δεν ξέρω έχω μπερδευτεί κι έλεγα να το παραγγειλω μέσα στην εβδομάδα !

Παρακαλώ ας μου πει κάποιος που το έχει καιρό αν το πάρω το θέλω για να βλέπω ταινίες σειρές άνιμε κλπ να κάνω σερφαρισμα κανά note pad και και που και που κανά game θα έχω πρόβλημα ? Και αν έχω με την ρομ υπάρχει τρόπος βελτίωσης?

Καλησπέρα. Το tablet είναι ακατάλληλο για παιχνίδια ακόμα και τα πιο απλά. Τύπου Clash of clans κτλ όπου το θεωρώ και παλιό και χωρίς Hardware απαιτήσεις. Οπότε το ξεχνάς.

 

Όσο για ταινίες σειρές κτλ δεν θα έχεις πρόβλημα. Έχει εκπληκτική οθόνη και θα το κατά ευχαριστηθεις. Web browsing κτλ είναι πολύ γρήγορο και θα σου αφήσει την αίσθηση μιας πολύ πιο ακριβής συσκευής. Το μεγάλο του ατού είναι η ποιότητα κατασκευής που φτάνει στα επίπεδα του IPad mini με σχεδόν μισή τιμή.

 

Έχει θεματακια η ρομ αλλά μπορείς να ζήσεις μαζί της. Το κακό είναι ότι η Xiaomi δεν ασχολείται σχεδόν καθόλου. Αν πεις να περάσεις κάτι εσύ θέλει πολύ προσοχή, διάβασμα, υπομονή και επιμονή...

 

Η μπαταρία του είναι μέτρια έως κακή. Ειδικά με την Miui 8 που φοράω εγώ.

 

Αν με ρωτούσες τώρα αν το ξανά αγόραζα η απάντηση θα ήταν αρνητική καθώς ειδικά αυτό με τα παιχνίδια με έχει ξενερώσει. Έχοντας στην κατοχή μου και το 1 μπορώ να πω πως η γενική μου εμπειρία χρήσης ήταν ανώτερη από του Mipad 2.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το tablet είναι ακατάλληλο για παιχνίδια ακόμα και τα πιο απλά. Τύπου Clash of clans κτλ όπου το θεωρώ και παλιό και χωρίς Hardware απαιτήσεις. Οπότε το ξεχνάς.

 

Όσο για ταινίες σειρές κτλ δεν θα έχεις πρόβλημα. Έχει εκπληκτική οθόνη και θα το κατά ευχαριστηθεις. Web browsing κτλ είναι πολύ γρήγορο και θα σου αφήσει την αίσθηση μιας πολύ πιο ακριβής συσκευής. Το μεγάλο του ατού είναι η ποιότητα κατασκευής που φτάνει στα επίπεδα του IPad mini με σχεδόν μισή τιμή.

 

Έχει θεματακια η ρομ αλλά μπορείς να ζήσεις μαζί της. Το κακό είναι ότι η Xiaomi δεν ασχολείται σχεδόν καθόλου. Αν πεις να περάσεις κάτι εσύ θέλει πολύ προσοχή, διάβασμα, υπομονή και επιμονή...

 

Η μπαταρία του είναι μέτρια έως κακή. Ειδικά με την Miui 8 που φοράω εγώ.

 

Αν με ρωτούσες τώρα αν το ξανά αγόραζα η απάντηση θα ήταν αρνητική καθώς ειδικά αυτό με τα παιχνίδια με έχει ξενερώσει. Έχοντας στην κατοχή μου και το 1 μπορώ να πω πως η γενική μου εμπειρία χρήσης ήταν ανώτερη από του Mipad 2.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Διαφωνώ πλήρως για την μπαταρία. Από τις καλύτερες που κυκλοφορούν σε tablet έχει

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το tablet είναι ακατάλληλο για παιχνίδια ακόμα και τα πιο απλά. Τύπου Clash of clans κτλ όπου το θεωρώ και παλιό και χωρίς Hardware απαιτήσεις. Οπότε το ξεχνάς.

 

Όσο για ταινίες σειρές κτλ δεν θα έχεις πρόβλημα. Έχει εκπληκτική οθόνη και θα το κατά ευχαριστηθεις. Web browsing κτλ είναι πολύ γρήγορο και θα σου αφήσει την αίσθηση μιας πολύ πιο ακριβής συσκευής. Το μεγάλο του ατού είναι η ποιότητα κατασκευής που φτάνει στα επίπεδα του IPad mini με σχεδόν μισή τιμή.

 

Έχει θεματακια η ρομ αλλά μπορείς να ζήσεις μαζί της. Το κακό είναι ότι η Xiaomi δεν ασχολείται σχεδόν καθόλου. Αν πεις να περάσεις κάτι εσύ θέλει πολύ προσοχή, διάβασμα, υπομονή και επιμονή...

 

Η μπαταρία του είναι μέτρια έως κακή. Ειδικά με την Miui 8 που φοράω εγώ.

 

Αν με ρωτούσες τώρα αν το ξανά αγόραζα η απάντηση θα ήταν αρνητική καθώς ειδικά αυτό με τα παιχνίδια με έχει ξενερώσει. Έχοντας στην κατοχή μου και το 1 μπορώ να πω πως η γενική μου εμπειρία χρήσης ήταν ανώτερη από του Mipad 2.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Βοηθησες και παρα πολύ!!! αν και δεν μπορώ να καταλάβω έχει από ότι έχω διαβάσει εναν πολύ ισχυρό cpu αλλά δεν μπορεί να παίξει παιχνίδια! Για το πρώτο mi pad αξίζει ή τώρα ποια είναι παλιό ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω μόλις παρέλαβα σήμερα το Μι Pad 1, απο μια email προσφορα, πήρα το 64gb στα 116 ευρώ. Τώρα είμαι στη διαδικασία του διαβασματος καθότι ήρθε με την αγγλοκινέζικη 7.3.1 και ψάχνω να δώ ποιά είναι η καλύτερη stable που μπορώ να βάλω, είτε ελληνική είτε CM (πιθανόν και την BDITA). Ευπροσδεκτες ειναι οι συμβουλές όσων έχουν κάποια προσωπική εμπειρία στο θέμα των ROM. Ειναι λίγο παλιό αλλα πιστευω για γενική χρήση είναι μια πολύ καλή λύση. Edited by manasgr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...