Jump to content

Xiaomi Mipad


Saleakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε για αυτο.θα εχεις πολλα κολληματα με αυτη.ειδικα με τα googleapps

 

Με το error 963 βρήκες άκρη τελικά;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 946
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Ψάχνωντας για το Mipad2 , βρήκα στο Banggood ότι το στέλνει σε 2 διαφορετικές συσκευασίες. Την μαμίσια και μια δικιά του , που έχουν βγάλει το χαρτονένιο κουτί και το έχουν βάλει τυλιγμένο σε σελοφάν μέσα σε ένα κουτί απο φελιζολ (κάποιος ανέφερε ότι υπάρχε πρόβλημα υγρασίας).

Θα ήθελα απο κάποιους φίλους που το έχουν πάρει , αν είναι εύκολο, να αναφέρουν απο ποιο κατάστημα το πήραν και πως τους ήρθε (συσκευασία) και αν υπάρχει καμιά φώτο (αν έχουν τραβήξει απο την συσκευασία).Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι και θέλω να δω το μέγεθος της συσκευασίας (για ευνόητους λόγους) καθώς και την προστασία της συσκευασίας.

Ευχαριστώ

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από το banggood το πήρα , με την 'σικε ' συσκευασία . Αλλα το αγόρασα πριν καμία εβδομάδα , οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω ..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πείρα από το gearbest. Το είχε σε προφορά εκείνη την ημέρα 217 ευρώ την έκδοση με τα windows και στο banggood έβγαινε πάλι 217 αλλά το πείρα από το gearbest γιατί το ήθελα στο κουτί του και όχι σε φελιζολ.Tην αλλη εβδομάδα μάλλον θα το παραλάβω. Στο gearbest σου στέλνουν και μια φωτογραφία με το δέμα πριν το στείλουν. Έτσι μου το έχουν στείλει.

http://s23.postimg.org/tyhn35nt3/Mipad2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το error 963 βρήκες άκρη τελικά;

Ναι μετά από πολύ κόπο. Τελικά θέλει να φλασαρεις την τελευταία αγγλοκινεζικη και μετά να περάσεις την τελευταία ελληνική. Και μόνο από twrp, όχι από τον updater

 

Στάλθηκε από το HT3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάντως το πήρα από geekbuying σε εξαιρετική συσκευασία

 

Στάλθηκε από το HT3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ψάχνωντας για το Mipad2 , βρήκα στο Banggood ότι το στέλνει σε 2 διαφορετικές συσκευασίες. Την μαμίσια και μια δικιά του , που έχουν βγάλει το χαρτονένιο κουτί και το έχουν βάλει τυλιγμένο σε σελοφάν μέσα σε ένα κουτί απο φελιζολ (κάποιος ανέφερε ότι υπάρχε πρόβλημα υγρασίας).

Θα ήθελα απο κάποιους φίλους που το έχουν πάρει , αν είναι εύκολο, να αναφέρουν απο ποιο κατάστημα το πήραν και πως τους ήρθε (συσκευασία) και αν υπάρχει καμιά φώτο (αν έχουν τραβήξει απο την συσκευασία).Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι και θέλω να δω το μέγεθος της συσκευασίας (για ευνόητους λόγους) καθώς και την προστασία της συσκευασίας.

Ευχαριστώ

 

Από Geekbuying με την αυθεντική συσκευασία

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , στο mi pad 2 αυτο που κλειδώνουν τα πλήκτρα για μην πατιούνται κατά λάθος ενώ παίζουμε παιχνίδια ή οτιδήποτε άλλο που βρίσκεται ?

Edit : εντάξει το βρήκα .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι; τι αναβάθμιση έχει γίνει στο mi pad 2? Αλλάξανε τον επεξεργαστη και το μείωσαν 1mm στο πάχος;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; τι αναβάθμιση έχει γίνει στο mi pad 2? Αλλάξανε τον επεξεργαστη και το μείωσαν 1mm στο πάχος;

 

Comparison Mi Pad Vs Mi Pad 2

Xiaomi Mi Pad vs Mi Pad 2 Comparison: What’s Changed?

Link to comment
Share on other sites

συνολικα, ποιο ειναι vfm; το 1 ή το 2;

για καποιον που δεν εχει τρελες απαιτησεις

Εγώ έχω το 2 και είχα και το 1 στην κατοχή μου. Θα σου πρότεινα το 2ο. Είναι λίγο πιο σβελτο. Το καταλαβαίνεις σε πολλά σημεία. Έχει όμως τα μικρό κολληματακια του, αλλά εκεί που κάνει τη διαφορά είναι στο μέταλλο. Άλλη αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα με την rom (Android) ή παίζει απευθείας χωρίς μοντες; η αγορά αξίζει; θέλει σκαλισμα; (συγνώμη δεν έχω διαβάσει όλο το νήμα)

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα με την rom (Android) ή παίζει απευθείας χωρίς μοντες; η αγορά αξίζει; θέλει σκαλισμα; (συγνώμη δεν έχω διαβάσει όλο το νήμα)

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω θέματα, μόνο ότι πολλές εφαρμογές στο play store σου λέει ότι δεν είναι συμβατες.

Link to comment
Share on other sites

θέλει σίγουρα σκάλισμα , δεν παίζει καλά από το κουτί του . απλά θα σημειώσω οτι δεν έχει καν play store όταν ερχετε
Link to comment
Share on other sites

Με τις εφαρμογές που αναφέρθηκε ότι δεν είναι συμβατές, για τι ποσοστό μιλάμε; δηλαδή 1 στις 3, 1 στις 10, 1 στις 100; απλά για να καταλάβω... Γιατί αν δεν μπορείς να κάνεις χρήση συχνών και δημοφιλών εφαρμογών / παιχνιδιών, όσο διάθεση και να έχω να ασχοληθώ και να του περάσω άλλη rom κτλ... Δεν θα έχει νόημα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τις εφαρμογές που αναφέρθηκε ότι δεν είναι συμβατές, για τι ποσοστό μιλάμε; δηλαδή 1 στις 3, 1 στις 10, 1 στις 100; απλά για να καταλάβω... Γιατί αν δεν μπορείς να κάνεις χρήση συχνών και δημοφιλών εφαρμογών / παιχνιδιών, όσο διάθεση και να έχω να ασχοληθώ και να του περάσω άλλη rom κτλ... Δεν θα έχει νόημα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να σου πω εγώ ένα 20% αυτών που ήθελα να περάσω δεν ήταν συμβατες. Με την μανισια ρομ. Αν βάλεις ελληνική δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

θέλει σίγουρα σκάλισμα , δεν παίζει καλά από το κουτί του . απλά θα σημειώσω οτι δεν έχει καν play store όταν ερχετε

 

Το δικό μου από banggood είχε playstore κανονικά πάντως και αν κάποιος δεν θέλει δεν νομίζω να είναι απαραίτητο το να περάσει άλλη rom

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει την stable αγγλο-κινεζικη ( βέβαια δω και 2-3 μέρες μόνο ) και δεν έχω κανένα παραπονο/προβλημα

 

P.s. antutu είχα γύρω στο 85000 !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω ενα MiPad 2 δωράκι για την μάνα...Το έχω βρει στο Aliexpress από Eternal Τeam στα $163.Έχει παραγγείλει κανείς από εκεί?Με τι tracking το στέλνουν?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω ενα MiPad 2 δωράκι για την μάνα...Το έχω βρει στο Aliexpress από Eternal Τeam στα $163.Έχει παραγγείλει κανείς από εκεί?Με τι tracking το στέλνουν?

 

Το πηρα εγω απο εκει με tracking SG. Το εστειλαν γρηγορα. Εχει global rom με gapps αλλά εχει καποια κολληματακια

Link to comment
Share on other sites

ενα λινκ; δε μπορω να το βρω

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mipad-MI-Pad-2-Intel-Atom-X5-Full-Metal-Body-Tablet-PC-7-9/32550276647.html?spm=2114.01010208.3.1.tiHyUA&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_4_10037_10017_10021_507_10033_10022_10032_10020_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=9bfb3cf0-4c01-491d-a683-a34e7d80f069

 

Το πηρα εγω απο εκει με tracking SG. Το εστειλαν γρηγορα. Εχει global rom με gapps αλλά εχει καποια κολληματακια

 

Εσύ το ζήτησες το SG post ή το έβαλαν απο μόνοι τους?Την ελληνική την έβαλες?Μηπως τα κολλήματα είναι απο εκεί?Εκτός και αν πιστεύεις ότι είναι hardware.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με error 963 από το play store;

Αν κλείσω το tablet το βράδυ και το ανοίξω το πρωί η ώρα που δείχνει είναι η ώρα που το έκλεισα το βράδυ και πρέπει να μπω στο ίντερνετ για να διορθωθεί. Είμαι με την την stable αγγλο-κινεζικη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...