Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Notification led εχει?

Έχει!

παιδια αξιζει για την τιμη του 170? mp3 ιντερνετ ταινιες παιχνιδια ?:) ευχαριστω

εχει καλη camera Μπροστα και πισω? ο ηχος δυνατος ?

Για 170€, είναι ωραιότατο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλαρακι μπορεις να το πεις αναλυτικα γιατι ουτε εγω δεν το βρισκω?

ανοιξε την εφαρμογη μηνυματακαι απο το αριστερο πληκτρο μενου πατα ρυθμισεις-sms-γραφει επιλογη εισαγωγη λειτουργειας.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε την εφαρμογη μηνυματακαι απο το αριστερο πληκτρο μενου πατα ρυθμισεις-sms-γραφει επιλογη εισαγωγη λειτουργειας.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Με γλίτωσες από πολύ σύγχιση!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά,

κλείνω μια βδομάδα με το κινητό και έχω ανάμικτα συναισθήματα.

Ανάμικτα γιατί ενώ στην αρχή ενθουσιάστηκα επειδή μου φάνηκε ότι πήγαινε εξαιρετικά γρήγορα,

μετά από εγκατάσταση μερικών εφαρμογών -κυρίως δοκιμές σε offline gps έκανα με μεγάλους χάρτες-

άρχισε να πηγαίνει αισθητά πιο αργά.

Η χρήση ram στην αναμονή από 0,86 πήγε στο 1,15.

 

Μάλλον πήρα το μάθημα μου και απεγκατέστησα σχεδόν όλες τις δοκιμαστικές εφαρμογές που είχα βάλει αλλά ακόμα δεν ξέρω αν πηγαίνει όσο γρήγορα πήγαινε στην αρχή, καθώς είναι θέμα αίσθησης και όχι μετρήσεων. Επίσης, η ram δεν λέει να πέσει κάτω από το 0,95.

 

Επίσης έχω ψιλοαπογοητευτεί -χωρίς να πρόκειται για ζωτικό πρόβλημα όμως- με την δυσκολία να τραβήξω σέλφυ με την κύρια κάμερα.

Είμαστε διακοπές και προσπαθώ με την δικιά μου να μας τραβήξω φωτογραφίες και δεν μπορώ να πετύχω το κουμπί.

 

Κλείνω λοιπόν με τα εξής ερωτήματα:

1. Έχετε χρησιμοποιήσει και αν ναι ποιο, κάποιο καθαρηστήρι τύπου ccleaner; Κάνουν δουλειά αυτά;

2. Μου είπαν για Nova Launcher. Θα δω βελτίωση στην ταχύτητα; Είναι εύκολη η εγκατάσταση; Θα χάσω εφαρμογές Samsung (όχι ότι χρησιμοποιώ και καμία, αλλά δεν τις έχω ψάξει κι όλας να καταλάβω τι κάνουν) ;

3. Τί από τα προεγκατεστημένα είναι άχρηστο και παράλληλα επιβαρύνει την λειτουργία και προτείνετε να το σβήσω άφοβα;

4. Κάποια καλή εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών; Καλή εννοώ να τραβάει φωτογραφίες τουλάχιστον όπως η μαμά εφαρμογή και να χρησιμοποιεί κάποιο από τα πλαϊνά πλήκτρα για την λήψη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρω και καλό υπόλοιπο γιορτών

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε την εφαρμογη μηνυματακαι απο το αριστερο πληκτρο μενου πατα ρυθμισεις-sms-γραφει επιλογη εισαγωγη λειτουργειας.

ωραιος, ευχαριστουμε φιλος

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα.

 

Δυστυχως προσφατα αγορασα ενα Moto G το οποιο λογω της internal χωρητικοτητας (8 gb) κ του μεγεθους δεν με βολεψε ιδιαιτερα οποτε το κανω πακετακι κ ξαναγυριζω στα Samsung.

 

Δυο ερωτησεις μονο γιατι εχω περασει το τελευταιο 3ωρο ψαχνοντας:

 

α. Απο οσο γνωριζω υπαρχει η single κ dual SIM εκδοση του κινητου (ενδιαφερομαι για την δευτερη), εβαζε η Samsung ομως σε οποιοδηποτε απο τα δυο Exynos επεξεργαστη (γνωριζω οτι εβαζε στο "παλιο" S3);

 

β. Προβλεπεται να βγει συντομα απο την Samsung κινητο με παρομοια χαρακτηριστικα αλλα με ελαφρως μικροτερη οθονη; Ο λογος που ρωταω ειναι οτι παραλληλα με το Moto G χρησιμοποιω ενα Galaxy S Duos το οποιο με εχει βολεψει απιστευτα (κατοικω στο εξωτερικο κ δυστυχως χρειαζομαι 3 SIM :p ) οποτε θα προτιμουσα κατι σε 4 ιντσες με dual SIM, ιδανικα.

 

γ. Δεν εχει θεμα με την SD καρτα κ εγκατασταση εφαρμογων να φανταστω οπως το Galaxy S Duos; (στο οποιο την εχουν κλειδωσει για καποιο λογο).

Edited by Draken
Link to comment
Share on other sites

Notification led εχει?

 

εδω κανεις?

επισης, παιρνει Micro sim ή κανονικη?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

εδω κανεις?

επισης, παιρνει Micro sim ή κανονικη?

 

εχει led

micro sim

 

αν υπαρχει καποιος διαχειριστης μπορει να μετακινησει το θεμα στο κεντρικο μενου για samsung σαν official? εδω δεν το βρισκεις ευκολα κι εγω ειχα ψαχτει αρκετα για να το βρω

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

γ. Δεν εχει θεμα με την SD καρτα κ εγκατασταση εφαρμογων να φανταστω οπως το Galaxy S Duos; (στο οποιο την εχουν κλειδωσει για καποιο λογο).

 

Εχει θέμα, αλλά δεν είναι θέμα του τηλεφώνου... είναι θέμα του android 4.4

Φυσικά άμα ρουτάρεις το παρακάμπτεις...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οπως το εψαξα στα γρηγορα οτι δεν εχει notif led,στο μενου ειδα για ηχο αν τακτα διστηματα οταν εχεις αναπαντητη,μποριε να κανω λαθος
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ Notify Led...

Πας: Ρυθμίσεις - Συσκευή - Ενδειξη LED

Και επιλέγεις ποιες από τις παρακάτω επιλογές θες ενεργές

- Φόρτιση

- Χαμηλή μπαταρία

- Ειδοποιήσεις (Αναπάντητες, SMS, κλπ)

- Φωνητική εγγραφή

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλά! Μου καναν δωρο ενα s3 neo εδω και 3 μερες και υπαρχει το εξης προβλημα: το φορτιζω το βραδυ, το βγαζω απ την μπριζα το πρωι, ως το βραδυ εχει παει στο περιπου 45 με 50% και μολις ξυπνησω το επομενο πρωι ειναι στο 1% λιγο πριν κλεισει. Αυτο συνεβη και στα δυο βραδια που το χω, ειναι λες και δεν μπαινει ποτε σε αναμονη. Υποψιν οτι δεν εχω βαλει ουτε προκειται βλακειες εφαρμογες που τωνε την μπαταρια. Εχω μονο facebook, messenger και whatsup της cosmote (αυτες οι 3 ολες κι ολες). Επισης δεν του χω φορεσει καν microsd γτ βολευομαι με την εσωτερικη μνημη. Μηπως ξερει καποιος απο σας που οφειλεται αυτο το προβλημα και πως αντιμετωπιζεται; Καλη χρονια να εχετε!

 

ΥΓ. Αναφορικα να προσθεσω φοραει 4.4.2 με το που το βγαλα απο το κουτι (λογικα ειναι η τελευταια εκδοση, δεν υπαρχει καινουρια ενημερωση)

Edited by leonidious
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρονια πολλά! Μου καναν δωρο ενα s3 neo εδω και 3 μερες και υπαρχει το εξης προβλημα: το φορτιζω το βραδυ, το βγαζω απ την μπριζα το πρωι, ως το βραδυ εχει παει στο περιπου 45 με 50% και μολις ξυπνησω το επομενο πρωι ειναι στο 1% λιγο πριν κλεισει. Αυτο συνεβη και στα δυο βραδια που το χω, ειναι λες και δεν μπαινει ποτε σε αναμονη. Υποψιν οτι δεν εχω βαλει ουτε προκειται βλακειες εφαρμογες που τωνε την μπαταρια. Εχω μονο facebook, messenger και whatsup της cosmote (αυτες οι 3 ολες κι ολες). Επισης δεν του χω φορεσει καν microsd γτ βολευομαι με την εσωτερικη μνημη. Μηπως ξερει καποιος απο σας που οφειλεται αυτο το προβλημα και πως αντιμετωπιζεται; Καλη χρονια να εχετε!

 

ΥΓ. Αναφορικα να προσθεσω φοραει 4.4.2 με το που το βγαλα απο το κουτι (λογικα ειναι η τελευταια εκδοση, δεν υπαρχει καινουρια ενημερωση)

προσεξε μηπως τρεχουν συνεχεια οι εφαρμογες που ανεφερες,ειδικα για την εφαρμογη facebook ακουστικαν πολλα παραπονα.επισης δες μηπως ειναι τα δεδομενα συνεχως ανοιχτα,η ο συνχρονισμος google.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά,

κλείνω μια βδομάδα με το κινητό και έχω ανάμικτα συναισθήματα.

Ανάμικτα γιατί ενώ στην αρχή ενθουσιάστηκα επειδή μου φάνηκε ότι πήγαινε εξαιρετικά γρήγορα,

μετά από εγκατάσταση μερικών εφαρμογών -κυρίως δοκιμές σε offline gps έκανα με μεγάλους χάρτες-

άρχισε να πηγαίνει αισθητά πιο αργά.

Η χρήση ram στην αναμονή από 0,86 πήγε στο 1,15.

 

Μάλλον πήρα το μάθημα μου και απεγκατέστησα σχεδόν όλες τις δοκιμαστικές εφαρμογές που είχα βάλει αλλά ακόμα δεν ξέρω αν πηγαίνει όσο γρήγορα πήγαινε στην αρχή, καθώς είναι θέμα αίσθησης και όχι μετρήσεων. Επίσης, η ram δεν λέει να πέσει κάτω από το 0,95.

 

Επίσης έχω ψιλοαπογοητευτεί -χωρίς να πρόκειται για ζωτικό πρόβλημα όμως- με την δυσκολία να τραβήξω σέλφυ με την κύρια κάμερα.

Είμαστε διακοπές και προσπαθώ με την δικιά μου να μας τραβήξω φωτογραφίες και δεν μπορώ να πετύχω το κουμπί.

 

Κλείνω λοιπόν με τα εξής ερωτήματα:

1. Έχετε χρησιμοποιήσει και αν ναι ποιο, κάποιο καθαρηστήρι τύπου ccleaner; Κάνουν δουλειά αυτά;

2. Μου είπαν για Nova Launcher. Θα δω βελτίωση στην ταχύτητα; Είναι εύκολη η εγκατάσταση; Θα χάσω εφαρμογές Samsung (όχι ότι χρησιμοποιώ και καμία, αλλά δεν τις έχω ψάξει κι όλας να καταλάβω τι κάνουν) ;

3. Τί από τα προεγκατεστημένα είναι άχρηστο και παράλληλα επιβαρύνει την λειτουργία και προτείνετε να το σβήσω άφοβα;

4. Κάποια καλή εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών; Καλή εννοώ να τραβάει φωτογραφίες τουλάχιστον όπως η μαμά εφαρμογή και να χρησιμοποιεί κάποιο από τα πλαϊνά πλήκτρα για την λήψη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρω και καλό υπόλοιπο γιορτών

Νομίζω απ τις ρυθμίσεις μπορείς να βάλεις τα πλήκτρα της έντασης να τραβουν φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

 

καλημέρα και χρόνια πολλά,

κλείνω μια βδομάδα με το κινητό και έχω ανάμικτα συναισθήματα.

Ανάμικτα γιατί ενώ στην αρχή ενθουσιάστηκα επειδή μου φάνηκε ότι πήγαινε εξαιρετικά γρήγορα,

μετά από εγκατάσταση μερικών εφαρμογών -κυρίως δοκιμές σε offline gps έκανα με μεγάλους χάρτες-

άρχισε να πηγαίνει αισθητά πιο αργά.

Η χρήση ram στην αναμονή από 0,86 πήγε στο 1,15.

 

Μάλλον πήρα το μάθημα μου και απεγκατέστησα σχεδόν όλες τις δοκιμαστικές εφαρμογές που είχα βάλει αλλά ακόμα δεν ξέρω αν πηγαίνει όσο γρήγορα πήγαινε στην αρχή, καθώς είναι θέμα αίσθησης και όχι μετρήσεων. Επίσης, η ram δεν λέει να πέσει κάτω από το 0,95.

 

Επίσης έχω ψιλοαπογοητευτεί -χωρίς να πρόκειται για ζωτικό πρόβλημα όμως- με την δυσκολία να τραβήξω σέλφυ με την κύρια κάμερα.

Είμαστε διακοπές και προσπαθώ με την δικιά μου να μας τραβήξω φωτογραφίες και δεν μπορώ να πετύχω το κουμπί.

 

Κλείνω λοιπόν με τα εξής ερωτήματα:

1. Έχετε χρησιμοποιήσει και αν ναι ποιο, κάποιο καθαρηστήρι τύπου ccleaner; Κάνουν δουλειά αυτά;

2. Μου είπαν για Nova Launcher. Θα δω βελτίωση στην ταχύτητα; Είναι εύκολη η εγκατάσταση; Θα χάσω εφαρμογές Samsung (όχι ότι χρησιμοποιώ και καμία, αλλά δεν τις έχω ψάξει κι όλας να καταλάβω τι κάνουν) ;

3. Τί από τα προεγκατεστημένα είναι άχρηστο και παράλληλα επιβαρύνει την λειτουργία και προτείνετε να το σβήσω άφοβα;

4. Κάποια καλή εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών; Καλή εννοώ να τραβάει φωτογραφίες τουλάχιστον όπως η μαμά εφαρμογή και να χρησιμοποιεί κάποιο από τα πλαϊνά πλήκτρα για την λήψη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρω και καλό υπόλοιπο γιορτών

 

Νομίζω απ τις ρυθμίσεις μπορείς να βάλεις τα πλήκτρα της έντασης να τραβουν φωτογραφία

 

βρήκα πως να τραβάω φωτογραφίες πατώντας πάνω στην οθόνη, οπουδήποτε,

είναι σαν επιλογή στις ρυθμίσεις που έχει όταν ανοίξεις την κάμερα.

Έχει και άλλες χρήσιμες ρυθμίσεις όπως την έξυπνη σταθεροποίηση που την έχει απενεργοποιημένη.

 

Καμία άλλη εφαρμογή κάμερας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.πως σας φαίνεται το κινητό,είναι καλό,γρήγορο??Η λειτουργία είναι ομαλή ή έχει λαγκ τα γνωστά της σαμσουνγκ???Επίσης από παιχνίδια πως τα πάει,τρέχει ομαλά τα απαιτητικά παιχνίδια?Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις επειδή είδα την προσφορά τον 169€ και θέλω να δω αν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

προσεξε μηπως τρεχουν συνεχεια οι εφαρμογες που ανεφερες,ειδικα για την εφαρμογη facebook ακουστικαν πολλα παραπονα.επισης δες μηπως ειναι τα δεδομενα συνεχως ανοιχτα,η ο συνχρονισμος google.

 

Προσεχω, τα δεδομενα τα ανοιγω μονο οταν δεν εχω wifi καιτον συγχρονισμο google τον εχω μονιμα απενεργοποιημενο. Τωρα δοκιμαζω κατι καινουριο, μπηκα στην διαχειρηση εφαρμογων και απενεργοποιησα οσα προγραματα θεωρουσα πως δεν θα τα χρησιμοποιησω ποτε. Για να δουμε θα φτιαξει η κατασταση; Ευχαριστω για το ενδιαφερον, καλη χρονια!

 

update: δεν φτιαχνει με τπτ, χθες κοιμηθηκα και ειχε μπαταρια 60% και σημερα το πρωι εμεινε παλι με 1%. Καθε πρωι με 1% το βρισκω παντα...

Edited by leonidious
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καή χρονια σε ολους.

Κατοχος απο εχτες κ εγω του συγκεκριμενου τηλεφωνου.

Εχω την εξης ερωτηση. Οταν εχετε ενεεγοποιημενο το οριο της οθονης, ο φωτισμος που μειωνεται μεχρι να σβησει τελειως, γινεται ομαλα? Εχω παρατηρισει ενα κοψιματακι.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχει θέμα, αλλά δεν είναι θέμα του τηλεφώνου... είναι θέμα του android 4.4

Φυσικά άμα ρουτάρεις το παρακάμπτεις...

 

Δλδ δεν σε αφηνει να κανεις install ενα app στην SD καρτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καή χρονια σε ολους.

Κατοχος απο εχτες κ εγω του συγκεκριμενου τηλεφωνου.

Εχω την εξης ερωτηση. Οταν εχετε ενεεγοποιημενο το οριο της οθονης, ο φωτισμος που μειωνεται μεχρι να σβησει τελειως, γινεται ομαλα? Εχω παρατηρισει ενα κοψιματακι.

 

Ναι, δεν γινεται ομαλα, το κανει αποτομα, μην ανησυχεις, φυσιολογικο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

εχω το samsung galaxy s3. Ξαφνικα εγινε παρα παρα πολυ αργο στο internet (μεσω wifi). πολες φορες δεν φερνει καν την σελιδα. Αλλα κινητα στο σπιτι δουλευουν κανονικα. Γνωριζει καποιος το γιατι; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν γινεται ομαλα, το κανει αποτομα, μην ανησυχεις, φυσιολογικο ειναι.

 

Ευχαριστω.

1. Γινεται οταν εχω καποιο sms, να μου διχνει πανω στη μπαρα, περα απο το φακελο κ το ονομα του αποστολεα κ το ιδιο το μηνυμα? Στο neo v το ειχα αυτο κ μου αρεσε.

2. Στο neo v ειχα το mireo dont panic προγραμμα πλοηγησης. Πηγα να το περασω κ στο s3 κ οποτε το τρεχω μου βγαζει σφαλμα λαθους που γραφει 'mireo dont pamic διακοπηκε'. Ξερει κανεις τι φταιει?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στα μνματα, πατα ρυθμισεις, κατεβα κατω, σχεδον στο τελος των στοιχειων σου εχει ενα που γραφει προεπισκοπηση μνματος, τικαρε το οι εισαι ετοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...