Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πλάκα είναι πως όταν διάλεξα το κινητάκι, ήμουν σίγουρος πως θα υπάρχουν καμία 20ριά πειραγμένες rom στο xda.

Όταν κοίταξα όμως δε βρήκα τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα. εγω ειμαι της γνωμης οτι το κινητακι δουλευει αρμονικοτατα και δεν χρειάζεται πειραγμα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εγω ειμαι της γνωμης οτι το κινητακι δουλευει αρμονικοτατα και δεν χρειάζεται πειραγμα

+1 :happy:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εγω ειμαι της γνωμης οτι το κινητακι δουλευει αρμονικοτατα και δεν χρειάζεται πειραγμα

 

για εμάς τους απλούς χρήστες είναι έτσι όπως το λες . για χρήστες που θέλουν υποστήριξη και το κάτι παραπάνω προς το παρόν δεν κάνει . το μόνο θετικό είναι πως o Rox άρχισε με την πρώτη cm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ένας καλός φίλος είναι ανάμεσα στο S3 neo & S4 mini, εσείς τι λέτε ως πιο έμπειροι, οι τιμές τους πλέον είναι πολύ κοντά, τι να του προτείνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. εχω δουλεψει και τα δυο και προσωπικά μου αρεσει περισσότερο το s3 neo. μεγαλύτερη οθονη και καλυτερη κάμερα, Παρόλο που εχουν την ιδια αναλυση. Στο μινι αν θυμαμαι καλα δεν εχει σταθεροποιητη βιντεο και γενικως οι ληψεις συγκριτικα περισυ το καλοκαιρι δεν με ικανοποιησαν. Στα υπόλοιπα στην καθημερινότητα τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Και εγώ νέος κάτοχος του S3 Neo. Δεν το έχω ούτε εβδομάδα ακόμα στα χέρια μου, αλλά είμαι αρκετά εντυπωσιασμένος μπορώ να πω! Η ερώτηση μου είναι η εξής: Η κάμερα σας πως είναι? Βγάζει καλές φωτογραφίες? Όταν είμαι έξω με φως είναι πολύ καλές μπορώ να πω...όταν είμαι μέσα στο σπίτι όμως και με αρκετό φως, ενώ η οθόνη δείχνει καθαρά με το που γίνει η λήψη, η φώτο είναι αρκετά άθλια... Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε. ολα τα αντροιντ πασχουν σε φωτο σε εσωτερικο χωρο. το λεντ φλας αποδιδει καλουτσικα μεχρι τα 2 μετρα και με σταθερο χερι. Εξω ολα καλά βαρανε. Για αριστο Αποτέλεσμα Νοκια Ν8, 808,1020 και ΚΖΟΥΜ που εχουν ξενον. Το γνωριζω καλα αυτο γιατι στο υπολογιστη μου εχω φωτο απο πολλες αντροιντ ναυαρχιδες, την ημερα ολα καλα, σε εσωτερικο χωρο ομως και σκοταδι το Ν8 μου υπερεχει με διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.... Ναι....

(Και τζάμπα μεταφορικά για την Ελλάδα)

Μιλάμε το έχουν ξεφτιλίσει τελείως ε?

 

---Προσθήκη---

Δείτε και αυτό:

http://www.ebay.com/itm/Gold-3250mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-/371012295721?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item56620e5c29

3250mAh (...λένε) στα 7€

Από Αγγλία μάλιστα!

Αυτή σκέφτομαι σοβαρά να τη δοκιμάσω...

 

---Προσθήκη---

Ο Γκοτζίλα...

http://www.ebay.co.uk/itm/5500mAh-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-With-Pebble-Blue-Back-Cover-/230968968228?ssPageName=STRK:MESE:IT

5500mAh με μεγαλύτερο Back Cover

 

δεν ειναι επικινδυνες για κανα μπουμ αυτες οι μπαταριες?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι επικινδυνες για κανα μπουμ αυτες οι μπαταριες?

 

http://www.ebay.com/itm/Gold-3250mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-/371012295721?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item56620e5c29

μία τέτοια είχα πάρει από ebay για htc και μόνο που δεν έσκασε διότι την πέταξα, άρχισε σιγά σιγά να διαλύεται, πρώτα ξεκόλλησε το αυτοκόλλητο αυτό το χρυσό που φαίνεται στην εικόνα, μετά έφυγε ένα μαύρο πλαστικό που είχε στο κάτω μέρος και όπως καταλαβαίνετε έφαγε σουτ!!!

Και τα mAh που λένε μεγάλη απάτη, τουλάχιστον αυτή που παρέλαβα εγώ.

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. εγω λεω πως αν δεν πηγαινετε για σαφαρι στην Αφρική, στον αμαζονιο η εξερευνηση στην ανταρκτικη που δυσκολα θα βρείτε μπριζα,να μην κανετε πειραματα. Η μαμισια εχει πολυ καλη αυτονομία (και 2 ημερες), για να μην εχουμε κανενα ατυχημα
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι επικινδυνες για κανα μπουμ αυτες οι μπαταριες?

 

Κοίτα... Εγώ είμαι ευχαριστημένος... Οπως είπα και παραπάνω είδα μεγάλη διαφορά...

Το κινητό κρατάει μία εβδομάδα συνεχώς αναμένο χωρίς φόρτιση... :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5743636#post5743636

 

Σχετικά με τη ζωή της μπαταρίας, (όπως είπα ακόμη παλαιότερα) μία παρόμοια μέχρι στιγμής μου έχει κρατήσει πάνω από 2 χρόνια χωρίς πρόβλημα... :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5694811#post5694811

 

Σε όλα τα προϊόντα όμως υπάρχουν καλές και κακές παρτίδες...

Εγώ έπεσα σε καλή παρτίδα... Από την άλλη ο φίλος pasgr προφανώς έπεσε σε κακή μπαταρία. :(

 

ΠΑΝΤΑ ότι είναι μαμίσιο είναι σαφώς πιο σίγουρο... Πιo αποδοτικό όχι απαραίτητα, αλλά πιο σίγουρο ναι,

μιας και έχει μία σοβαρή εταιρεία πίσω του, ενώ τα μαϊμουδοπροϊόντα όχι.

Κατά τη γνώμη μου πάντα, η απόδοση είναι ο λόγος που ο κόσμος αλλάζει πράγματα.

Από το να σβήσει κανείς τη μαμίσια ROM και να βάλει μία πειραγμένη, μέχρι το να "πειράξει" το αυτοκίνητό του για να αποδίδει καλύτερα,

(Το τελευταίο μάλιστα έχει άλλους κινδύνους.) :ninja:

 

Κανείς δεν προσπαθεί να πείσει κανένα για τίποτε...

Απλά λέμε όλοι τις εμπειρίες μας και ο καθένας πράττει κατά συνείδηση. :)

 

...Η μαμισια εχει πολυ καλη αυτονομία (και 2 ημερες)...

Επίσης συμφωνώ και επαυξάνω...

Η δική μου μαμίσια κρατάει 2-4 μέρες, το οποίο είναι σούπερ :D

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5692111#post5692111

Απλά η μεγαλύτερη μου κρατάει 7.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Και μένα η μπαταρία μου κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες! Χθες πήγα να αλλάξω ήχο κλήσης αλλά παρατήρησα οτι το ηχείο είναι αρκετά μέτριο...όχι οτι το πήρα για την μουσική απλά το αναφέρω@:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλήθεια είναι οτι δεν βασιζόμουν στο κινητό για τις φωτογραφίες του. Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με την φωτογραφία και έχω μια dslr οπότε μου αρέσουν οι ποιοτικά καλύτερες φωτογραφίες...Απλά μου έκανε τεράστια εντύπωση το πόσο χάλια είναι οι φώτο με λιγότερο φως και δεν εννοώ νύχτα, ακόμα και το απόγευμα σε κλειστό χώρο δεν είναι καλές...Με άλλες εφαρμογές για την κάμερα θα δω διαφορά? Διάβασα σε ξένα φόρουμ οτι είναι καλύτερα με άλλα app απο το stock (π.χ camera fx,camera 360). Θα το δοκιμάσω τις επόμενες μέρες και θα γράψω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα... Εγώ είμαι ευχαριστημένος... Οπως είπα και παραπάνω είδα μεγάλη διαφορά...

Το κινητό κρατάει μία εβδομάδα συνεχώς αναμένο χωρίς φόρτιση... :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5743636#post5743636

 

Σχετικά με τη ζωή της μπαταρίας, (όπως είπα ακόμη παλαιότερα) μία παρόμοια μέχρι στιγμής μου έχει κρατήσει πάνω από 2 χρόνια χωρίς πρόβλημα... :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5694811#post5694811

 

Σε όλα τα προϊόντα όμως υπάρχουν καλές και κακές παρτίδες...

Εγώ έπεσα σε καλή παρτίδα... Από την άλλη ο φίλος pasgr προφανώς έπεσε σε κακή μπαταρία. :(

 

ΠΑΝΤΑ ότι είναι μαμίσιο είναι σαφώς πιο σίγουρο... Πιo αποδοτικό όχι απαραίτητα, αλλά πιο σίγουρο ναι,

μιας και έχει μία σοβαρή εταιρεία πίσω του, ενώ τα μαϊμουδοπροϊόντα όχι.

Κατά τη γνώμη μου πάντα, η απόδοση είναι ο λόγος που ο κόσμος αλλάζει πράγματα.

Από το να σβήσει κανείς τη μαμίσια ROM και να βάλει μία πειραγμένη, μέχρι το να "πειράξει" το αυτοκίνητό του για να αποδίδει καλύτερα,

(Το τελευταίο μάλιστα έχει άλλους κινδύνους.) :ninja:

 

Κανείς δεν προσπαθεί να πείσει κανένα για τίποτε...

Απλά λέμε όλοι τις εμπειρίες μας και ο καθένας πράττει κατά συνείδηση. :)

 

 

Επίσης συμφωνώ και επαυξάνω...

Η δική μου μαμίσια κρατάει 2-4 μέρες, το οποίο είναι σούπερ :D

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5692111#post5692111

Απλά η μεγαλύτερη μου κρατάει 7.

 

σε κρατάει τόσες μέρες αλλά δεν βλέπω να κανείς και κάτι .

το κινητό στην αναμονή όπως το έχεις τόσο πάει και η δικιά του .

και εμένα 5 μέρες με πάει η δικιά του όταν το έχω μόνο κλείσεις και μηνύματα . βγάλε μας και δείξε μια φωτο που το πίνεις το κινητό . κρατάει παραπάνω από την μανισια όταν είναι συνεχόμενα ανοιχτό το wifi να παίζεις rr3 και να μιλάς fb ? εκεί μας νοιάζει η διάφορα όχι στην αναμονή και να το δουλεύουμε σα το 3210

 

 

σου δώσω ένα παράδειγμα την προηγούμενη βδομάδα λόγω δουλειά το κινητό με κράτησε ακριβώς 5 μέρες και 10 κάτι ώρες . αλλά το δούλευα μόνο κλείσεις .( δεν κράτησα ss ) αυτή τη βδομάδα που είμαι ελεύθερος παίζω https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.beholdstudios.knightspp&hl=el και https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ea.game.realracing2_OTD_row&hl=el έχω ανοιχτό wifi και η μπαταρία στο 20 λεπτό πέφτει άνετα και παραπάνω από 10% και βάλε . άμα είχα την κινεζική που έχεις θα άντεχε παραπάνω ?

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βγάλε μας και δείξε μια φωτο που το πίνεις το κινητό .

Ολα τα links που δίνω παραπάνω έχουν και φωτο :)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

εμενα το βασικο μου θεμα με την μπαταρια ειναιοτι μετα το 15 % κλεινει στο 10λεπτομε τεταρτο...(με χρηση) αμα αλλαξω μπαταρια λετε οτι θα ειμαι κομπλε?
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα links που δίνω παραπάνω έχουν και φωτο :)

 

φίλε μου . η συσκευή σου απλά δουλεύει σαν κλασικό τηλέφωνο και τίποτα παραπάνω άντε αέρα και που να ανοίξεις λίγο το ίντερνετ και αυτό σπάνια . φενετε και από την φωτο .

 

το να μας λες σε πηγε 5 και 15 μέρες εμένα προσωπικά δεν μου λέει και τίποτα.

ισα ισα μου προμοτάρεις της κινεζιες

 

η ερώτηση μου είναι ένας χρήστης με αυτή την μπαταρία σε χρήση wifi - παιχνίδια - συνομιλίες - gps του βγάζει μέρα μπαταρία ?

 

εγώ πιστεύω πως κι αυτή θέλει κάθε βράδυ θέλει φορτισμα με την ίδια χρήση όπως την δικιά του

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5743636#post5743636

εδώ δηλαδή εκτός από να κοιτάς την ώρα τη άλλο έκανες ?

 

φιλαράκι που έχει το Galaxy S5 (G900F) με 2800 mAh battery μανισια και ζόρικα βγάζει την ημέρα με χρήση που σου λέω

 

σου παραθέτω ένα ss σε χρήση με 1:30 ώρα τηλέφωνα. δουλεύω τη συσκεύει όπως δουλεύει η γιαγιά μου τη δική της μόνο κλείσεις . πιστεύεις 5 μέρες δεν της έχω ?

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...ισα ισα μου προμοτάρεις της κινεζιες...

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά μάλλον δε διάβασες καν αυτά που έγραψα... :(

 

Είπα:

"ΠΑΝΤΑ ότι είναι μαμίσιο είναι σαφώς πιο σίγουρο... Πιo αποδοτικό όχι απαραίτητα, αλλά πιο σίγουρο ναι,

μιας και έχει μία σοβαρή εταιρεία πίσω του, ενώ τα μαϊμουδοπροϊόντα όχι."

 

Eπίσης είπα:

"Κανείς δεν προσπαθεί να πείσει κανένα για τίποτε...

Απλά λέμε όλοι τις εμπειρίες μας και ο καθένας πράττει κατά συνείδηση."

 

Πως προκύπτει από αυτά ότι "προμοτάρω τις κινεζιές" ???

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

σε κρατάει τόσες μέρες αλλά δεν βλέπω να κανείς και κάτι .

το κινητό στην αναμονή όπως το έχεις τόσο πάει και η δικιά του .

και εμένα 5 μέρες με πάει η δικιά του όταν το έχω μόνο κλείσεις και μηνύματα . βγάλε μας και δείξε μια φωτο που το πίνεις το κινητό . κρατάει παραπάνω από την μανισια όταν είναι συνεχόμενα ανοιχτό το wifi να παίζεις rr3 και να μιλάς fb ? εκεί μας νοιάζει η διάφορα όχι στην αναμονή και να το δουλεύουμε σα το 3210

 

 

σου δώσω ένα παράδειγμα την προηγούμενη βδομάδα λόγω δουλειά το κινητό με κράτησε ακριβώς 5 μέρες και 10 κάτι ώρες . αλλά το δούλευα μόνο κλείσεις .( δεν κράτησα ss ) αυτή τη βδομάδα που είμαι ελεύθερος παίζω https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.beholdstudios.knightspp&hl=el και https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ea.game.realracing2_OTD_row&hl=el έχω ανοιχτό wifi και η μπαταρία στο 20 λεπτό πέφτει άνετα και παραπάνω από 10% και βάλε . άμα είχα την κινεζική που έχεις θα άντεχε παραπάνω ?

Εγκρίνω και επαυξάνω!!!

Μόνο μία μπαταρία που ήταν διπλάσια σε μέγεθος και μάλιστα μου είχαν στείλει και άλλο καπάκι κρατούσε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Η αλήθεια είναι οτι δεν βασιζόμουν στο κινητό για τις φωτογραφίες του. Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με την φωτογραφία και έχω μια dslr οπότε μου αρέσουν οι ποιοτικά καλύτερες φωτογραφίες...Απλά μου έκανε τεράστια εντύπωση το πόσο χάλια είναι οι φώτο με λιγότερο φως και δεν εννοώ νύχτα, ακόμα και το απόγευμα σε κλειστό χώρο δεν είναι καλές...Με άλλες εφαρμογές για την κάμερα θα δω διαφορά? Διάβασα σε ξένα φόρουμ οτι είναι καλύτερα με άλλα app απο το stock (π.χ camera fx,camera 360). Θα το δοκιμάσω τις επόμενες μέρες και θα γράψω εντυπώσεις!

 

Το camera zoom fx βελτιώνει κάπως την κατάσταση γιατί πέρα από επιπλέον ρυθμίσεις, σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ανάβει το Led διαρκώς.

 

Η διαφορά είναι πως με αναμενο το led αυξάνονται οι πιθανότητες να γίνει σωστή εστίαση.

Link to comment
Share on other sites

εμενα το βασικο μου θεμα με την μπαταρια ειναιοτι μετα το 15 % κλεινει στο 10λεπτομε τεταρτο...(με χρηση) αμα αλλαξω μπαταρια λετε οτι θα ειμαι κομπλε?

 

επιπλεον παρατηρησα οτι μερικες φορες ιπεφτει 2 η 3% η μπαταρια σε μια στιγμη...εκανα hard reset αλλα τπτ ... τι με συμβουλευεται?

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν υπαρχει καπου στην Ελλαδα η δικαρτη εκδοση? Στο σκρουτζ εχει την απλη, ακομα και σε εξωτερικο μονο ημπεη και 2-3 μαγαζια το εχουν...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...