Jump to content

Microsoft Surface Pro 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το καλό να παραλάβεις οπότε :D

 

Την έκδοση με τον i3 πήρες τελικά που μου έλεγες?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 698
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το καλό να παραλάβεις οπότε :D

 

Την έκδοση με τον i3 πήρες τελικά που μου έλεγες?

 

Με το i5 θα παραγγείλω(μέσα στην εβδομάδα θα αποφασίσω από που η από ms store είτε fnac.)

Έχω κάνει ήδη την παραγγελία το type cover 3 σε cyan,ενώ και το κόκκινο μου άρεσε εξισου:D

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά... Πολύ ακλή επιλογή...

 

Είναι φουλ ερωτεύσιμο το άτιμο πάντως και δεν νομίζω να μου τη γλιτώσει...

 

Για τα type cover cyan και blue νομίζω ταιριάζουν πολύ πιο ωραία από το κόκκινο :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά... Πολύ ακλή επιλογή...

 

Είναι φουλ ερωτεύσιμο το άτιμο πάντως και δεν νομίζω να μου τη γλιτώσει...

 

Για τα type cover cyan και blue νομίζω ταιριάζουν πολύ πιο ωραία από το κόκκινο :)

 

Μην ξεχνάς ότι θα είναι ο βασικός μου υπολογιστής συν tablet μιας και λαπτοπ και ντεσκτοπ τα έχω καταργήσει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας!!

Τώρα εδώ και ένα τρίμηνο με το ThinkPad 8 έχω μείνει μόνο για windows pc.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να ζηλέψει κ τίποτα... Αν εξαιρέσεις το μέγεθος της οθόνης σε όλα τα άλλα βάζει κάτω ένα σωρό λάπτοπ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

 

έκαναν ένα review στο tested με το surface...

 

 

@alex, το ανέβασες στο insomnia;:lol::lol::lol: τώρα το δα...έπρεπε να το βάλεις και εδώ:p

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

Να και ενα κατατοπιστικό review για το docking station που ήδη ειναι διαθέσιμο Αμερική,Καναδά και στην Ευρώπη στα μέσα Σεπτεμβρίου.

http://www.wpcentral.com/review-surface-pro-3-docking-station

 

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large_wm_blw/public/postimages/2014/08/Dock_monitor.jpg?itok=Srw55tSB

 

http://cdn-static.zdnet.com/i/r/story/70/00/032258/sp3-docking-station-back-590x332.jpg?hash=MQx4MzZkZT&upscale=1

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πέτυχα χθες στο youtube τυχαία και το είδα...

 

πολύ ωραίο και πολύ βολικό... Αυτό χρησιμεύει κυρίως σε ένα γραφείο πχ να τα έχεις όλα στημένα (mouse, keyboard, monitor εξωτερικό σκληρό κτλ κτλ) και απλά να κουμπώνεις το Surface... Οι 3 επιπλέον θύρες USB 3.0 είναι μεγάλο +, αφού από μόνο του SP3 έχει μία μόνο (πιστεύω θα μπορούσαν να το παλέψουν και για μια δεύτερη αλλά άλλη ιστορία)... Το κόστος βέβαια και του αντάπορα αλλά κυρίως του docking station είναι υψηλό... Προσωπικά νομίζω ότι αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις την δουλειά σου την κάνεις και με έναν αντάπτορα HDMI + USB 3.0 Splitter....

 

Όσο αφορά την μπαταρία, που είναι ένα στοίχημα έχω μια απορία... Αρχικά στη σύγκριση που μπήκε στην προηγούμενη σελίδα ο i5 φαίνεται να χάνει λίγο σε browsing... Η σύγκριση όμως που δεν βρήκα στο διαδίκτυο είναι μεταξύ i5 και i7... Δηλαδή με ίδια χρήση θεωρητικά ο i7 χάνει από i5 σε διάρκεια μπαταρίας, η MS και η Intel όμως ισχυρίζονται ότι η κατανάλωση θα είναι στα ίδια επίπεδα σε όλα τα μοντέλα αφού έχουν δουλέψει στην διαχείριση της ενέργειας... Μπορεί αν επιτευχθεί αυτό?? Φαντάζομαι χωρίς να είμαι ειδικός ότι ο i7 μπορεί να ρίχνει το συγχρονισμό όταν είναι δυνατό για να έρθει στα ίδια επίπεδα με τους άλλους 2... Το αντίστοιχο και με την θερμοκρασία που σε ένα review με τον i7 είδα ότι δεν αναπτύσσει καθόλου παρα μόνο σε hard χρήση...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ειμαι Ολλανδια αρχες Σεπτεμβριου και σκεφτομουν να το παρω απο εκει.

Αλεξ, υπαρχει φυσικο καταστημα της MS στην Ολλανδια? Γνωριζεις, ετσι ωστε να δω πως μπορω να το παρω απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ειμαι Ολλανδια αρχες Σεπτεμβριου και σκεφτομουν να το παρω απο εκει.

Αλεξ, υπαρχει φυσικο καταστημα της MS στην Ολλανδια? Γνωριζεις, ετσι ωστε να δω πως μπορω να το παρω απο εκει?

Φυσικό κατάστημα δεν υπαρχει μονο on line store,αλλα μπορείς να το πάρεις απο Media Markt Ολλανδιας που υπάρχουν 2 καταστήματα στο Άμστερνταμ.

http://www.mediamarkt.nl/mcs/shop/microsoft-surface.html

 

For tech products in Amsterdam, you might try Media Markt stores

Here are the two Amsterdam addresses that came up on a map:

 

Buikslotermeerplein 226

Amsterdam, Netherlands

+31 20 634 5300

Zuidermolenweg 20

Amsterdam, Netherlands

+31 20 667 5700

 

Η άλλη εναλλακτική στο Βέλγιο όπου υπαρχει φυσικό κατάστημα fnac όπου μπορείς εξιςου να το τσιμπήσεις(Μάλλον στις Βρυξέλλες θα ειναι αν δεν κάνω λάθος)

http://www4.fnac.com/entreprise/fnacworld.aspx

http://www.fr.fnac.be/SearchResult/ResultList.aspx?SCat=0%211&Search=Surface+pro+3&sft=1&sa=0&submitbtn=OK

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πέτυχα χθες στο youtube τυχαία και το είδα...

 

πολύ ωραίο και πολύ βολικό... Αυτό χρησιμεύει κυρίως σε ένα γραφείο πχ να τα έχεις όλα στημένα (mouse, keyboard, monitor εξωτερικό σκληρό κτλ κτλ) και απλά να κουμπώνεις το Surface... Οι 3 επιπλέον θύρες USB 3.0 είναι μεγάλο +, αφού από μόνο του SP3 έχει μία μόνο (πιστεύω θα μπορούσαν να το παλέψουν και για μια δεύτερη αλλά άλλη ιστορία)... Το κόστος βέβαια και του αντάπορα αλλά κυρίως του docking station είναι υψηλό... Προσωπικά νομίζω ότι αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις την δουλειά σου την κάνεις και με έναν αντάπτορα HDMI + USB 3.0 Splitter....

 

Όσο αφορά την μπαταρία, που είναι ένα στοίχημα έχω μια απορία... Αρχικά στη σύγκριση που μπήκε στην προηγούμενη σελίδα ο i5 φαίνεται να χάνει λίγο σε browsing... Η σύγκριση όμως που δεν βρήκα στο διαδίκτυο είναι μεταξύ i5 και i7... Δηλαδή με ίδια χρήση θεωρητικά ο i7 χάνει από i5 σε διάρκεια μπαταρίας, η MS και η Intel όμως ισχυρίζονται ότι η κατανάλωση θα είναι στα ίδια επίπεδα σε όλα τα μοντέλα αφού έχουν δουλέψει στην διαχείριση της ενέργειας... Μπορεί αν επιτευχθεί αυτό?? Φαντάζομαι χωρίς να είμαι ειδικός ότι ο i7 μπορεί να ρίχνει το συγχρονισμό όταν είναι δυνατό για να έρθει στα ίδια επίπεδα με τους άλλους 2... Το αντίστοιχο και με την θερμοκρασία που σε ένα review με τον i7 είδα ότι δεν αναπτύσσει καθόλου παρα μόνο σε hard χρήση...

 

Χρήσιμο το docking station αλλα αυςτηρα για οςους το χρειάζονται απαραίτητα.

Προςωπικα οχι,εχω ήδη ενα USB hub 15 ευρω με 4 εξόδους USB.2.0 και θα την κάνω άνετα τη δουλειά μου.

Παντα χρησιμοποιώ bt ποντικι αρα η μια ελεύθερη θύρα με καλύπτει που εχει το tablet.

Βέβαια 2 θύρες θα μπορούσε να βάλει σε μελλοντική υλοποίηση και θα ηταν καλοδεχούμενη.

 

Τώρα όσον αφορά τα των αυτόνομων μεταξύ i5/i7 πιστεύω οτι θα εχουν πολυ μικρές διάφορες σε νορμαλ χρηςη,εκτός αν τρέχει κάποιος βαριές εφαρμογές σε καθημερινή βαςη που ίσως να επηρεάσει την αυτονομια προς τα κατω.

Ο i7 θα δουλεύει σε minimum clock speed CPU αρα η αυτονομια στα ίδια επιπεδα θα ειναι με i5.

 

Κατα τη γνώμη μου η i5 εκδοςη ειναι η πλέον ισορροπημένη και δεν αξίζει να επενδύσει κανεις σε i7 για 8-10% παραπάνω επιδόσεις και αυτο μονο σε βαριές εργασίες.

 

Ακομα και οι διαφορες ανάμεσα στην hd 4400 και hd 5000 δεν δικαιολογούν την διαφορα στα λεφτά σε καμία περιπτωση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο το docking station αλλα αυςτηρα για οςους το χρειάζονται απαραίτητα.

Προςωπικα οχι,εχω ήδη ενα USB hub 15 ευρω με 4 εξόδους USB.2.0 και θα την κάνω άνετα τη δουλειά μου.

Παντα χρησιμοποιώ bt ποντικι αρα η μια ελεύθερη θύρα με καλύπτει που εχει το tablet.

Βέβαια 2 θύρες θα μπορούσε να βάλει σε μελλοντική υλοποίηση και θα ηταν καλοδεχούμενη.

 

Έτσι.. Για την δεύτερη θύρα έχω την εντύπωση ότι ήταν απαραίτητη... Βέβαια τα θέματα λύνονται αλλά με ένα USB flash πχ θα είσαι χωρίς θύρα... Τέσπα ούτε εμένα μου κάνει θέμα... Όπως είπα και πάνω με USB3.0 Splitter και κόστος 5-10 ευρώ δηλαδή δεν θα υπάρχει θέμα...

 

Τώρα όσον αφορά τα των αυτόνομων μεταξύ i5/i7 πιστεύω οτι θα εχουν πολυ μικρές διάφορες σε νορμαλ χρηςη,εκτός αν τρέχει κάποιος βαριές εφαρμογές σε καθημερινή βαςη που ίσως να επηρεάσει την αυτονομια προς τα κατω.

Ο i7 θα δουλεύει σε minimum clock speed CPU αρα η αυτονομια στα ίδια επιπεδα θα ειναι με i5.

 

Κατα τη γνώμη μου η i5 εκδοςη ειναι η πλέον ισορροπημένη και δεν αξίζει να επενδύσει κανεις σε i7 για 8-10% παραπάνω επιδόσεις και αυτο μονο σε βαριές εργασίες.

 

Ακομα και οι διαφορες ανάμεσα στην hd 4400 και hd 5000 δεν δικαιολογούν την διαφορα στα λεφτά σε καμία περιπτωση.

 

Με κάλυψες με το boldαρισμένο... Δεν έβαλα καθόλου στην σύγκριση το θέμα χρήματα γιατί τότε δεν το συζητάμε... Απλά ήθελα καθαρή σύγκριση των 2 εκδόσεων χωρίς το θέμα χρημάτων απλά για αν δω την απόδοση... Thnx για την πληροφορία..

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έτσι.. Για την δεύτερη θύρα έχω την εντύπωση ότι ήταν απαραίτητη... Βέβαια τα θέματα λύνονται αλλά με ένα USB flash πχ θα είσαι χωρίς θύρα... Τέσπα ούτε εμένα μου κάνει θέμα... Όπως είπα και πάνω με USB3.0 Splitter και κόστος 5-10 ευρώ δηλαδή δεν θα υπάρχει θέμα...

.

Ήδη έκανε τρομερή βελτίωση με το 3 σε σχέση με τα άλλα 2 κυρίως στο former factor,δεν μπορώ να φανταστώ σε 1-2 χρόνια με τους μελλοντικούς επεξεργαστές που θα φέρουν και ddr4 ram + USB 3.1 lighting μαζί με σημαντική βελτίωση σε επιδόσεις,αυτονομία μαζί με τις βελτιώσεις στο λειτουργικό.

 

Θα δούμε ωραία πράγματα πιστεύω,αρκεί να συνεχίσει να επενδύει σε αυτό το project.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα συνεχισει να επενδυει Αλεξ. Ειναι δεδομενο αυτο. Αυτη την εκδοση προσανατολιζομαι να παρω κι εγω (i5, 256GB, 8GB RAM). Η πλεον ισορροπημενη, μαζι με ενα type cover...
Link to comment
Share on other sites

Οντως ιδανικη ισορροπια της εκδοσης i5/8gb/256ssd αλλα...

1. Πανακριβη. 1700 με το πληκτροκαλυμα ειναι εξωφρενικα. Γι αυτο οποια ιδεα-προταση για σημαντικη μειωση στην τιμη εχετε, δεκτη.

2. Το ταπεινο μου νοτε 2 εχει πενακι χωρις μπαταριες και με το 1/10 του παχους ωστε να μπαινει σε μια μικρη τρυπουλα, ενω κοτζαμ microsoft εφτιαξε.... ενα μαρκαδορο που δεν κουμπωνει στη συσκευη.

Βεβαια αν διορθωνε κι αυτα τα 2 θα μιλαγαμε για το απολυτο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα προτιμώ το αλλα μαρκαδόρο digitizer της MS που οπως και απο τις προηγούμενες σειρές το αισθάνεσαι στο χέρι σαν κάτι στιβαρο και υπαρκτό και οχι τα πουπουλενια των Note η του Asus Note 8 που μου θυμίζουν μπιχλιμπίδια/γλυφιτζουρια για μικρά παιδιά που θέλουν να παίξουν,αςε που σου δινει την αίσθηση οτι λιγο να τα πιέσεις θα σπάσουν λες και ειναι απο πλαστελινη.

 

ΥΓ: Τελικά είμαι ο μόνος που θα αρκεστώ στην "φτωχή" πλην τίμια i5/4/128 εκδοςη :lol:

Ήδη πάντως παραγγέλνοντας το type cover 3 ξεπέρασα τον προϋπολογισμό μου που δεν το σκεφτόμουν αρχικά να δαπάνησω αλλα 130 ευρω extra για πληκτρολογιο(έχοντας ήδη bt keyboard που άνετα εκανα την δουλειά μου)

 

Θα μπορούσε η MS να το παρέχει πακέτο στην ίδια τιμή με το tablet χωρίς χρέωση.:ninja:

Δεν λέω οτι δεν αξίζει,αλλα θα μπορούσε σαν προωθητική ενέργεια έστω για τον πρώτο μήνα κυκλοφοριας πχ.

 

ΥΓ:Η εκδοςη με i5/8/256 ειναι 1299 συν 130 το πληκτρολογιο και οχι 1700 ειτε απο ms store ειτε πχ Fnac η Media Markt του εξωτερικού.

 

Και αν ειναι κανεις φοιτητής/τρία ακομα φθηνότερα.

Οςοι βέβαια εχουν άκρες με Αμερική/Καναδά παίρνουν την πλούσια i5 εκδοςη στην τιμή της φτωχής στην Ευρωπη:X

 

Βασικα ακομα δεν προχωρώ στην παραγγελία μήπως εν όψει κυκλοφοριας την άλλη εβδομαδα βγει καμία προςφορα πέρα απο την φοιτητική.

Χλωμό αλλα δεν χάνουμε τίποτα.:)

Ετςι κι αλλιως ειτε τώρα κάνω την παραγγελία ειτε την άλλη Πεμπτη,νωρίτερα απο την Παρασκευή δεν θα γίνουν αποστολές εφόσον τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα της MS για 28 του μηνός(που συνήθως τα τηρεί αν κρίνω απο Αμερική για τις προηγούμενες εκδοσεις)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κουμπώνει το πενάκι στην υποδοχή του φορτιστή :)

Ναι το εχω δει οτι κολλα μαγνητικα ειτε στη θεση του φορτιστη ειτε ακομα και στη θεση του καλυματος αλλα καθε λιγο πρεπει να ελεγχεις αν ειναι ακομη εκει...... Ενω στα νοτε ασφαλιζει στο εσωτερικο της συσκευης

 

Βασικα προτιμώ το αλλα μαρκαδόρο digitizer της MS που οπως και απο τις προηγούμενες σειρές το αισθάνεσαι στο χέρι σαν κάτι στιβαρο και υπαρκτό και οχι τα πουπουλενια των Note η του Asus Note 8 που μου θυμίζουν μπιχλιμπίδια/γλυφιτζουρια για μικρά παιδιά που θέλουν να παίξουν,αςε που σου δινει την αίσθηση οτι λιγο να τα πιέσεις θα σπάσουν λες και ειναι απο πλαστελινη.

ΥΓ:Η εκδοςη με i5/8/256 ειναι 1299 συν 130 το πληκτρολογιο και οχι 1700 ειτε απο ms store ειτε πχ Fnac η Media Markt του εξωτερικού.

Λογω ακριβως της στιβαροτητας που θελησαν να του προσδωσουν (συν βεβαια τις αχρηστες ΑΑΑ μπαταριες και τη μπλουτουθ συνδεση που ακομα δεν καταλαβα γιατι πρεπει να εχει, τρωγοντας και μπαταρια απο το μαρκαδορο αλλα και απο το ιδιο το ταμπλετ) ο μαρκαδορος ειναι πιο παχυς απο το ιδιο το ταμπλετ.

Γνωριζεις μηπως αν θα το φερει και η ελληνικη μιντια μαρκτ καθως δεν εχω ψωνισει ποτε απο εξωτερικο και δεν σκοπευω να το κανω πρωτη φορα για κατι τοσο εξωφρενικα ακριβο. Κορυφαιο εργαλειο μεν αλλα σε εξωφρενικη τιμη δε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω δει οτι κολλα μαγνητικα ειτε στη θεση του φορτιστη ειτε ακομα και στη θεση του καλυματος αλλα καθε λιγο πρεπει να ελεγχεις αν ειναι ακομη εκει...... Ενω στα νοτε ασφαλιζει στο εσωτερικο της συσκευης

 

 

Λογω ακριβως της στιβαροτητας που θελησαν να του προσδωσουν (συν βεβαια τις αχρηστες ΑΑΑ μπαταριες και τη μπλουτουθ συνδεση που ακομα δεν καταλαβα γιατι πρεπει να εχει, τρωγοντας και μπαταρια απο το μαρκαδορο αλλα και απο το ιδιο το ταμπλετ) ο μαρκαδορος ειναι πιο παχυς απο το ιδιο το ταμπλετ.

Γνωριζεις μηπως αν θα το φερει και η ελληνικη μιντια μαρκτ καθως δεν εχω ψωνισει ποτε απο εξωτερικο και δεν σκοπευω να το κανω πρωτη φορα για κατι τοσο εξωφρενικα ακριβο. Κορυφαιο εργαλειο μεν αλλα σε εξωφρενικη τιμη δε.

 

Πάντως για την γραφίδας στην Γερμανία που ρώτησε ένας υποψήφιος καταναλωτής και μιλησε με το support του είπαν ότι άμα χαλάσει η χασει την οποία δυνατότητα της γραφιδα για οποιοδήποτε λογο προβαίνουν σε αντικατάσταση απλά.

Και στην Αμερική το ίδιο συμβαίνει.

Τώρα για τα δική μας Media Markt πολύ χλωμό έως αδύνατον να το φέρει εδώ από τη στιγμή που επίσημα δεν θα εισαχθεί,αλλα μόνο έμμεσα μέσω ms on line store.

 

Τώρα για την γραφίδα αυτή κα αυτή και το δέσιμο με το tablet,μαλλον το αφήσανε στο φλου η δεν ασχολήθηκαν ιδιαίτερα η μη πω καθόλου.

Μάλλον το θεώρησαν μη απαραίτητο,αλλα δεν αποκλείεται σε μελλοντικές υλοποιήσεις να βελτιώσουν το μηχανισμό, εφόσον ακουστούν πολλά παράπονα.

Nobody perfect.

 

Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις σε ένα κατάστημα εδώ της Media Markt μήπως και το φέρουν.

 

ΥΓ:The Core i3 Surface Pro 3 is a Brilliant Student Device

Unboxing of the Surface Pro 3 Docking Station and Core i3 Surface Pro.

Surface Pro 3 vs. Lenovo ThinkPad 10 - Comparison

https://www.youtube.com/watch?v=og_ErNaIIlg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξεχαστε το για κυκλοφορια απο τα ελληνικα μιντια. Δυστυχως ο κοσμος αντι να παρει αυτη την εργαλειαρα παει και παιρνει κατι τελειωμενα macbook air με αναλυσεις της πλακας, και τη μιση χρηστικοτητα, οποτε η ελληνικη MS δεν τα εισαγει.

Στο προκειμενο, δυστυχως ειναι υπερτιμολογημενα, αλλα δεν εχει κι ανταγωνισμο ενα τετοιο εργαλειο.

Επισης το οτι πηγαν σε ntrig τεχνολογια, αντι για wacom δεν ειναι κατ'αναγκη κακο. Εχοντας μηχανηματα στο παρελθον και με τις 2 τεχνολογιες (vaio duo 13 κλπ) διαπιστωσα οτι το πλεονεκτημα της ntrig ειναι οτι η οθονη ακουει καλυτερα στις γωνιες, οποτε τελικα ειναι πιο χρηστικο στην πραξη.

Επιπροσθετα, η αισθηση του μεταλλικου στυλο στο χερι σε σχεση με αυτη που εχω στα note 3, asus note 8 ειναι η μερα με τη νυχτα.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

 

Θα μπορούσε η MS να το παρέχει πακέτο στην ίδια τιμή με το tablet χωρίς χρέωση.:ninja:

Δεν λέω οτι δεν αξίζει,αλλα θα μπορούσε σαν προωθητική ενέργεια έστω για τον πρώτο μήνα κυκλοφοριας πχ.

 

 

το χω στανταράκι οτι θα παίξει αυτό το πακέτο εκεί κοντά στις γιορτές...

Link to comment
Share on other sites

το χω στανταράκι οτι θα παίξει αυτό το πακέτο εκεί κοντά στις γιορτές...

 

Μπα, εγω σχεδον το αποκλειω, βασει και του ιστορικου.

Η MS, απλα κατασκευασε πολλα Surface Pro 1 κι εκει την πατησε, για αυτο τα σκοτωσε.

Εμαθε ομως την ιστορια με το 2 και το 3 και τωρα παει πολυ προσεκτικα και δεν κανει τετοιου ειδους δωρα, ουτε σοβαρες πτωσεις τιμων, δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα μπορεί να παίξει σε κανα fnac οπως επωφελήθηκα πέρσι 100 ευρω μειών για 3-4 ημέρες που κράτησε αντίστοιχη προςφορα για το 2.

 

Απο την άλλη συμφωνώ με τον Βαγγέλη που πλέον η MS ειναι πιο ορθολογική με την παραγωγή και κυκλοφορία του 3 άσχετα που εως τώρα υπαρχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον και πωλήσεις σε σχεση με τα αλλα 2 των προηγούμενων σειρών και μάλιστα σε ενα δίμηνο μόλις κυκλοφοριας της συςκευης.

 

Αρα προσφορές και αν μονο απο μεγάλα πολυκαταστήματα τύπου fnac η media Markt και μονο την εορταστική περίοδο και για λίγες ημέρες βέβαια.

 

 

Παιδια ξεχαστε το για κυκλοφορια απο τα ελληνικα μιντια. Δυστυχως ο κοσμος αντι να παρει αυτη την εργαλειαρα παει και παιρνει κατι τελειωμενα macbook air με αναλυσεις της πλακας, και τη μιση χρηστικοτητα, οποτε η ελληνικη MS δεν τα εισαγει.

Στο προκειμενο, δυστυχως ειναι υπερτιμολογημενα, αλλα δεν εχει κι ανταγωνισμο ενα τετοιο εργαλειο.

Επισης το οτι πηγαν σε ntrig τεχνολογια, αντι για wacom δεν ειναι κατ'αναγκη κακο. Εχοντας μηχανηματα στο παρελθον και με τις 2 τεχνολογιες (vaio duo 13 κλπ) διαπιστωσα οτι το πλεονεκτημα της ntrig ειναι οτι η οθονη ακουει καλυτερα στις γωνιες, οποτε τελικα ειναι πιο χρηστικο στην πραξη.

Επιπροσθετα, η αισθηση του μεταλλικου στυλο στο χερι σε σχεση με αυτη που εχω στα note 3, asus note 8 ειναι η μερα με τη νυχτα.

Ετςι ειναι οπως τα λες.

Ειδικά για την γραφίδα είμαι κάθετος οτι προτιμώ την υλοποίηση της MS απο των Κορεατων η Ταιβανεζων.

 

Θα πρόσθετα ακομα οτι ο έλληνας καταναλωτής δεν εχει ακομα την απαιτούμενη ωριμότητα να δεχθεί αυτα τα προϊόντα σε σχεση με εξωτερικό,ανεξάρτητα απο το θεμα οτι ειναι ακριβά προϊόντα.

Τελικά Βαγγέλη απο Ολλανδία θα το πάρεις;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα μπορεί να παίξει σε κανα fnac οπως επωφελήθηκα πέρσι 100 ευρω μειών για 3-4 ημέρες που κράτησε αντίστοιχη προςφορα για το 2.

 

Απο την άλλη συμφωνώ με τον Βαγγέλη που πλέον η MS ειναι πιο ορθολογική με την παραγωγή και κυκλοφορία του 3 άσχετα που εως τώρα υπαρχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον και πωλήσεις σε σχεση με τα αλλα 2 των προηγούμενων σειρών και μάλιστα σε ενα δίμηνο μόλις κυκλοφοριας της συςκευης.

 

Αρα προσφορές και αν μονο απο μεγάλα πολυκαταστήματα τύπου fnac η media Markt και μονο την εορταστική περίοδο και για λίγες ημέρες βέβαια.

 

 

Ετςι ειναι οπως τα λες.

Ειδικά για την γραφίδα είμαι κάθετος οτι προτιμώ την υλοποίηση της MS απο των Κορεατων η Ταιβανεζων.

 

Θα πρόσθετα ακομα οτι ο έλληνας καταναλωτής δεν εχει ακομα την απαιτούμενη ωριμότητα να δεχθεί αυτα τα προϊόντα σε σχεση με εξωτερικό,ανεξάρτητα απο το θεμα οτι ειναι ακριβά προϊόντα.

Τελικά Βαγγέλη απο Ολλανδία θα το πάρεις;

 

Ναι Αλεξ, πρωτα ο Θεος απο εκει σκοπευω να το παρω. Αν δε φυγει το pro 2 σε λογικη τιμη, ισως παρω τελικα την απλη εκδοση των i3, 64gb και το χρησιμοποιω παραλληλα με το pro 2. Αλλα αυτο το σεναριο θελω να το αποφυγω για να ειμαι ειλικρινης...

Link to comment
Share on other sites

Μπα, εγω σχεδον το αποκλειω, βασει και του ιστορικου.

Η MS, απλα κατασκευασε πολλα Surface Pro 1 κι εκει την πατησε, για αυτο τα σκοτωσε.

Εμαθε ομως την ιστορια με το 2 και το 3 και τωρα παει πολυ προσεκτικα και δεν κανει τετοιου ειδους δωρα, ουτε σοβαρες πτωσεις τιμων, δυστυχως...

 

δε ξέρω..μπορεί να είμαι αισιόδοξος:)

απλά επειδή νομίζω οτι ποντάρει αρκετά στη συγκεκριμένη σειρά και πως θα πετύχει, θα τη βοηθήσει για οσο καλύτερες πωλήσεις γίνεται...χτυπάει καλά στον υποψήφιο αγοραστή να δώσει το cover κάποια στιγμή έτσι μαζί..γι αυτό είπα για το διάστημα των γιορτών τέλος του χρόνου που πάντα έχει κίνηση η αγορά..

γενικά μιλάμε για ακριβά μηχανήματα και σε πρωιμο στάδιο ακόμα σαν αποδοχή από τους χρήστες ως αγορά τέτοιων λύσεων..θέλουν ένα σπρώξιμο παραπάνω..

 

πάντως αγορά του surface χωρις το cover δεν υφίσταται για κανένα λόγο, όπως το βλέπω εγώ...δε ξέρω πόσοι θα το πάρουν χωρίς το cover...αν οχι από την αρχή..αργότερα σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...