Jump to content

Microsoft Surface Pro 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tελικα δεν ειχε "κατσει" καλα το update.Το ξανακατεβασα και ολα οκ τωρα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 698
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα 10αρια πηραν καμμια αξιοσημειωτη αναβαμιση η να μεινω στα 8.1 ?

Αξιοσημείωτη όχι σε καμία περίπτωση, αλλά είναι πιο σταθερά και ομαλά το τελευταίο δίμηνο με τα τελευταία updates.

Αλλά υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης και βασικά ολο το 16 η MS θα ασχολείται κατά κόρων με βελτιώσεις στον πυρήνα των Windows και under the 'hood tweaks σε πολλαπλές παραμέτρους.

 

Πιστεύω με το επικείμενο Redstone 1 upgrade που θα βγει τέλη άνοιξης θα είναι η πλέον ενδεδειγμένη περίοδος για μετάβαση στα 10 από άποψη μέγιστης σταθερότητας ομαλότητας και ωριμότητας.

 

Από άποψη όμως features και βελτιώσεις σε tablet UI mode, Edge browser, notification canter,universal app αυτά από φθινόπωρο και έπειτα και κυρίως μέσα στο 17(ελπιζουμε δηλαδή να τις κόψει διότι βελτιώσεις είναι επιβεβλημένες να γίνουν σε πολλές παραμέτρους)

 

Εγώ προσωπικά ολο το 16 με τα 8.1 θα μείνω διότι δεν κερδίζω τίποτα ουσιαστικό για μετάβαση, αντίθετα θα χάσω κάποια πράγματα ακόμα και σε επίπεδο λεπτομερειών που παίζουν ρολο πάντα στην συνολική εμπειρία που εισπράττεις

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επωφεληθηκα της αντικαταστασης του καλωδίου που κάνει η Microsoft κ έκανα την αίτηση!Το κόστος του καλωδίου είναι μηδαμινό αλλά ήθελα από περιέργια να δω τι θα γίνει :p

Σε 10 μέρες το είχα σπίτι μου με γενική ταχυδρομικη!!!!!

Πολύ γρήγορα :D Δεν περίμενα τόσο άμεση ανταπόκριση :O

 

https://www.dropbox.com/s/jzuosfjngh4uw7j/2016-02-09%2008.14.39.jpg?dl=0

 

Το αριστερό είναι αυτό που μου έστειλαν :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το αριστερα παντως φαινεται πολυ μεγαλυτερης αντοχης.

 

Είναι πολύ καλύτερο από αυτό που είχε!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα λοιπόν το Surface pro 3 στη Γερμανία για αλλαγή, όπως μου έιπαν με Refurbished λόγω του προβλήματος με την οθόνη.

Μου εστάλη πίσω το ίδιο με χαλασμένη τη προστασία οθόνης, χτυπημένο και με το ίδιο πρόβλημα! Λέει η επιστολή ότι δε βρήκαν κάτι.

Στο Support είχα ρωτήσει: "Αν δε βρεθει πρόβλημα τι θα γίνει?" και μου είπαν ότι θα αλλαχτει η συσκευή σίγουρα.

Μιλάω πάλι με Support, συγνώμη και κάτι τέτοια πάλι Γερμανία.

Εχω μείνει κανα μηνα χωρις υπολογιστή!

 

Εκανα την αίτηση για αλλαγή καλωδίου που δικαιούμαι και μου έστειλαν απάντηση ότι ΟΚ σε λίγο θα στο στείλουμε.

Πουθενά, τίποτα, ούτε Tracking!

Δεν αντέχω ρε παιδιά

Πάλι Support?

Δεν έχω τόσο χρόνο να ασχολούμαι με τους άχρηστους κάθε τρεις και λίγο.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα λοιπόν το Surface pro 3 στη Γερμανία για αλλαγή, όπως μου έιπαν με Refurbished λόγω του προβλήματος με την οθόνη.

Μου εστάλη πίσω το ίδιο με χαλασμένη τη προστασία οθόνης, χτυπημένο και με το ίδιο πρόβλημα! Λέει η επιστολή ότι δε βρήκαν κάτι.

Στο Support είχα ρωτήσει: "Αν δε βρεθει πρόβλημα τι θα γίνει?" και μου είπαν ότι θα αλλαχτει η συσκευή σίγουρα.

Μιλάω πάλι με Support, συγνώμη και κάτι τέτοια πάλι Γερμανία.

Εχω μείνει κανα μηνα χωρις υπολογιστή!

 

Εκανα την αίτηση για αλλαγή καλωδίου που δικαιούμαι και μου έστειλαν απάντηση ότι ΟΚ σε λίγο θα στο στείλουμε.

Πουθενά, τίποτα, ούτε Tracking!

Δεν αντέχω ρε παιδιά

Πάλι Support?

Δεν έχω τόσο χρόνο να ασχολούμαι με τους άχρηστους κάθε τρεις και λίγο.

 

Ωχ, μη μου λες τέτοια και φτάνει σήμερα το πακέτο στην Γερμανία...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, μη μου λες τέτοια και φτάνει σήμερα το πακέτο στην Γερμανία...

Τι πρόβλημα είχε το δικό σου,διοτι του φίλου πανω το είχε παρει μεταχειρισμένο απο eBay αμερικανικη version με πρόβλημα με έντονο flickering στην οθονη.(μάλλον αυτος που το έδινε στην πολυ καλή τιμή έκρυβε φάκα αποδεικνύεται στο τέλος για αυτο και παντα εχουν ρίσκο οι αγορές σε μεταχειρισμένα απο eBay)

 

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι καταδικαστέα η αντιμετώπιση απο την εταιρία στην προκειμένη περίπτωση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα είχε το δικό σου,διοτι του φίλου πανω το είχε παρει μεταχειρισμένο απο eBay αμερικανικη version με πρόβλημα με έντονο flickering στην οθονη.(μάλλον αυτος που το έδινε στην πολυ καλή τιμή έκρυβε φάκα αποδεικνύεται στο τέλος για αυτο και παντα εχουν ρίσκο οι αγορές σε μεταχειρισμένα απο eBay)

 

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι καταδικαστέα η αντιμετώπιση απο την εταιρία στην προκειμένη περίπτωση.

 

Καμία σχέση εμένα με την περίπτωση του φίλου, απλά επειδή έχω ακούσει πολλά και φτάνει σήμερα Γερμανία έχει φοβηθεί το μάτι μου.

Εμένα το έριξαν στο σπίτι και έσπασε όλη η οθόνη και δεν έπιανε ούτε το touch(ευτυχώς που είχα το dock και πήρα τα αρχεία που χρειαζόμουν).

Μου είπαν ότι θα μου το αντικαταστήσουν με ένα καινούργιο, αλλά ένα άγχος για το αν θα πάνε όλα καλά το έχω...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση εμένα με την περίπτωση του φίλου, απλά επειδή έχω ακούσει πολλά και φτάνει σήμερα Γερμανία έχει φοβηθεί το μάτι μου.

Εμένα το έριξαν στο σπίτι και έσπασε όλη η οθόνη και δεν έπιανε ούτε το touch(ευτυχώς που είχα το dock και πήρα τα αρχεία που χρειαζόμουν).

Μου είπαν ότι θα μου το αντικαταστήσουν με ένα καινούργιο, αλλά ένα άγχος για το αν θα πάνε όλα καλά το έχω...

Θα στο αντικαταστήσουν στανταρ με νεα συσκευή διοτι αμα σπαση οθονη δεν αντικαθίσταται η οθονη απο μόνη της.

 

Απλά το κακό οτι μπορεί να αργησει να το παραλάβεις.

Ενα απο κακά οταν δεν έχουμε επίσημα ms store καταστήματα οπως συμβαίνει με Αμερική η αλλες χώρες που ο καταναλωτής παει στο κατάστημα και φεύγει με νεα συσκευή στα χέρια η στη χειρότερη δεν περιμένει πανω απο 1 εβδομάδα εως λυθεί το ζητημα του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Forrester: Microsoft Surface Pro 3 Delivers Reduced Device Costs and Improved Revenue For Organizations

http://microsoft-news.com/forrester-microsoft-surface-pro-3-delivers-reduced-device-costs-and-improved-revenue-for-organizations/

 

Microsoft recently commissioned Forrester to study the impact of deploying a single 2-in-1 device like Surface Pro 3 in the enterprise. After examining the costs, benefits, flexibility, and risk factors, the study found that consolidating devices can lead to important savings for businesses. By consolidating an employee’s laptop, desktop, and tablet into one single device, Forrester estimates a 209% ROI.

http://postimg.org/image/fsx1iqb0t/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα εχει κανενας προβλημα με το wifi?εμενα μου λεει συνεχεια ότι δεν υπάρχει σύνδεση ενώ δουλεύω το τηλέφωνο το iPhone με το wifi την ιδια στιγμή και το iPad τα οποία κατεβάζουν κανονικα τι μπορώ να κανω για να το δίορθωσω;εχω τα win 10 με όλες τις αναβαθμίσεις που εχουν γίνει πανω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχει κανενας προβλημα με το wifi?εμενα μου λεει συνεχεια ότι δεν υπάρχει σύνδεση ενώ δουλεύω το τηλέφωνο το iPhone με το wifi την ιδια στιγμή και το iPad τα οποία κατεβάζουν κανονικα τι μπορώ να κανω για να το δίορθωσω;εχω τα win 10 με όλες τις αναβαθμίσεις που εχουν γίνει πανω

Κάνε ενα reset το router στο και ισως στρώσει.

Σε δεύτερη φάση αν δεν πιάσει το πανω κόλπο ,απο διαχείρηση συσκευών πηγαινε στο πεδίο Marvell WIFI και κάνε χειροκίνητη απεγκατάσταση.

Κάνε στο καπάκι μια επανεκκίνηση και άσε τα Windows απο μόνα τους να εγκαταστήσουν τους drivers απο την αρχή.

 

Λογικα πρεπει να στρώσει με την δεύτερη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω το πεδίο marvel wifi μηπως μπορείς να που πεις που ειναι να κανω απεγκατάσταση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενταξη το βρήκα τωρα θα κανω απεγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω το πεδίο marvel wifi μηπως μπορείς να που πεις που ειναι να κανω απεγκατάσταση;

Δεν μπορεί να μην το βρίσκεις.

Στο πεδίο wireless network.

Ψάξε απο πανω εως κατω θα το βρεις 100%

 

Ok!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα όπως μου είπες το έσβησα εκανα επανεκκίνηση και τωρα μου λεει βαλε το network security key το οποίο ειναι του ρουτερ ο κωδικός;δεν συνδέεται με τιποτα παντως.ενω μου βρίσκει το ρουτερ τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα όπως μου είπες το έσβησα εκανα επανεκκίνηση και τωρα μου λεει βαλε το network security key το οποίο ειναι του ρουτερ ο κωδικός;δεν συνδέεται με τιποτα παντως.ενω μου βρίσκει το ρουτερ τιποτα

Αν έβαλες τον κωδικό του router και εξακολουθεί να εχεις παλι θέματα με wifi τότε επανεγκατάσταση των Windows.

Reset my PC στο update and recovery menu.

Η εσχάτη λυση ειναι αυτή.

 

Μετα επικοινωνία με MS για περαιτερω αντιμετώπιση αν ουτε το reset δεν βοηθήσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αμα κανω reset εκει που μου λες θα μου κανει επανεκκίνηση στα win 10; Η θα με γυρίσει στα 8?και με το serial number τι γινεται;που θα το βρω;
Link to comment
Share on other sites

Αμα κανω reset εκει που μου λες θα μου κανει επανεκκίνηση στα win 10; Η θα με γυρίσει στα 8?και με το serial number τι γινεται;που θα το βρω;

Κάνε τα παρακάτω βήματα.

 

Πας reset this PC στο update and recovery menu των pc settings.

Πατάς "get started" και σου βγάζει 2 επιλογές.

Διαλέγεις το δευτερο που λέει "remove everything"

 

Μετα στο δευτερο πίνακα το πρώτο που λέει "only the drive where Windows is install" και το πατάς.

 

Και στον τρίτο πίνακα επιλέγεις "remove files and clean the drive" και το πατάς και αυτο ήταν.

Σε κάνα 20-25 λεπτά θα ολοκληρωθεί περίπου.

 

Στην ουσία κανεις μια καθαρη εγκατάσταση των 10.

 

Κλειδιά δεν χάνεις ουτε χρειάζεται να βάλεις.

 

ΔΕΝ πηγαίνεις εκει που σου λέει να γυρίσεις στα 8.1(εκτός αν αυτο θες να κανεις)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού δεν χάνεις τίποτε να πας στο μενού του ρουτερ και στις ρυθμίσεις του wireless να βάλεις στο Network Mode την ρύθμιση G-only και στο κανάλι να αλλάξεις νούμερο καναλιού πχ βάλε 6. Μερικές φορές η συνεργασία συγκεκριμένου ρούτερ με συγκεκριμένη wifi κάρτα υπολογιστή είναι λίγο προβληματική.

 

Στην κρυπτογράφηση τι επιλογή έχεις βάλει?

Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τα παρακάτω βήματα.

 

 

 

Πας reset this PC στο update and recovery menu των pc settings.

 

Πατάς "get started" και σου βγάζει 2 επιλογές.

 

Διαλέγεις το δευτερο που λέει "remove everything"

 

 

 

Μετα στο δευτερο πίνακα το πρώτο που λέει "only the drive where Windows is install" και το πατάς.

 

 

 

Και στον τρίτο πίνακα επιλέγεις "remove files and clean the drive" και το πατάς και αυτο ήταν.

 

Σε κάνα 20-25 λεπτά θα ολοκληρωθεί περίπου.

 

 

 

Στην ουσία κανεις μια καθαρη εγκατάσταση των 10.

 

 

 

Κλειδιά δεν χάνεις ουτε χρειάζεται να βάλεις.

 

 

 

ΔΕΝ πηγαίνεις εκει που σου λέει να γυρίσεις στα 8.1(εκτός αν αυτο θες να κανεις)

 

 

Σε ευχαριστω θα τα φτιάξω το σαββατο

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλού κακού δεν χάνεις τίποτε να πας στο μενού του ρουτερ και στις ρυθμίσεις του wireless να βάλεις στο Network Mode την ρύθμιση G-only και στο κανάλι να αλλάξεις νούμερο καναλιού πχ βάλε 6. Μερικές φορές η συνεργασία συγκεκριμένου ρούτερ με συγκεκριμένη wifi κάρτα υπολογιστή είναι λίγο προβληματική.

 

Στην κρυπτογράφηση τι επιλογή έχεις βάλει?

 

 

AES-TKIP αυτο εχει μπει μονο του.να σου πω παντως μου δούλευε κανονικα μου το έβρισκε και ειχα σύνδεση στο ιντερνετ μετα που το άνοιξα μια μερα μου έβρισκε το ρουτερ αλλα για να κανει σύνδεση ήθελε το κλειδί,έβαζα το κλειδί του ρουτερ δεν το έβρισκε μου λεει ολο λάθος τωρα θα κανω τα βήματα που μου λεει ο φίλος παραπανω μηπως στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τα παρακάτω βήματα.

 

 

 

Πας reset this PC στο update and recovery menu των pc settings.

 

Πατάς "get started" και σου βγάζει 2 επιλογές.

 

Διαλέγεις το δευτερο που λέει "remove everything"

 

 

 

Μετα στο δευτερο πίνακα το πρώτο που λέει "only the drive where Windows is install" και το πατάς.

 

 

 

Και στον τρίτο πίνακα επιλέγεις "remove files and clean the drive" και το πατάς και αυτο ήταν.

 

Σε κάνα 20-25 λεπτά θα ολοκληρωθεί περίπου.

 

 

 

Στην ουσία κανεις μια καθαρη εγκατάσταση των 10.

 

 

 

Κλειδιά δεν χάνεις ουτε χρειάζεται να βάλεις.

 

 

 

ΔΕΝ πηγαίνεις εκει που σου λέει να γυρίσεις στα 8.1(εκτός αν αυτο θες να κανεις)

 

 

Μετα το remove everything δεν μου βγαζει την επιλογή -only the drive where Windows is install -αλλα μου βγαζει την επιλογή κατευθείαν την remove files and clean the drive.να το κανω η θα κανω πατάτα;

Link to comment
Share on other sites

Μετα το remove everything δεν μου βγαζει την επιλογή -only the drive where Windows is install -αλλα μου βγαζει την επιλογή κατευθείαν την remove files and clean the drive.να το κανω η θα κανω πατάτα;

 

Καντο κανονικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καντο κανονικα.

 

 

Τελικα το δοκίμασα αλλα μου εχει μείνει κολλημένο στο 2% ,γυρίζει το κυκλάκι συνεχεια και δεν προχωράει, ειναι τωρα γύρω στις 2 ωρες ετςι και δεν δουλευει τιποτε αλλο στο κομπιουτερ, μονο το ποντίκι κουνιέται .μπορω να κανω hard reset?η τιποτα αλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...