Jump to content

Microsoft Surface Pro 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες, παντως τα 10αρια είναι ξεκάθαρα πιο γρηγορα από τα 8.1. Παιζουν σχεδόν μονιμα στα 60fps, τα animations είναι ταχύτατα και πολύ ομορφα και τα "παραθυρα" πιο smooth από ποτε... Εντωμεταξύ κι επειδή ασχολούμαι εντατικα τις τελευταίες μερες, φαινονται και πολύ αξιοπιστα.

Προσωπικα δεν τα αλλαζω με τιποτα με τα 8.1...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 698
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες, παντως τα 10αρια είναι ξεκάθαρα πιο γρηγορα από τα 8.1. Παιζουν σχεδόν μονιμα στα 60fps, τα animations είναι ταχύτατα και πολύ ομορφα και τα "παραθυρα" πιο smooth από ποτε... Εντωμεταξύ κι επειδή ασχολούμαι εντατικα τις τελευταίες μερες, φαινονται και πολύ αξιοπιστα.

Προσωπικα δεν τα αλλαζω με τιποτα με τα 8.1...

Κάποια στιγμή θα τα εγκαταστήσει,αλλά σπασμένα ως dual boot προς Χριστούγεννα μεριά εκτός αν έχει κυκλοφορήσει το Pro 4 νωρίτερα και το έχω δωσει:lol:

 

Πάντως εμένα δεν μου αρέσουν ξεκάθαρα ούτε στο μάτι ούτε σε λειτουργίες,τώρα γρηγοράδα και smoothness λιγότερο με ενδιαφέρουν αυτά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα τα εγκαταστήσει,αλλά σπασμένα ως dual boot προς Χριστούγεννα μεριά εκτός αν έχει κυκλοφορήσει το Pro 4 νωρίτερα και το έχω δωσει:lol:

 

Πάντως εμένα δεν μου αρέσουν ξεκάθαρα ούτε στο μάτι ούτε σε λειτουργίες,τώρα γρηγοράδα και smoothness λιγότερο με ενδιαφέρουν αυτά.

 

Δεν ξερω Αλεξ, εγω τα εχω παρει με πολύ καλο ματι

Για πρωτη φορα, μαλιστα, βλεπω εμπειρους δημοσιογράφους να δηλωνουν ότι μετα την εκτεταμενη δοκιμη των windows 10 εγκαταλειπουν το mac os και γυριζουν στην MS.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω Αλεξ, εγω τα εχω παρει με πολύ καλο ματι

Για πρωτη φορα, μαλιστα, βλεπω εμπειρους δημοσιογράφους να δηλωνουν ότι μετα την εκτεταμενη δοκιμη των windows 10 εγκαταλειπουν το mac os και γυριζουν στην MS.

Μακροπρόθεσμα μπορεί να βγει σε καλό διότι τα 10 θα αποκτήσουν μια μεγάλη δυναμική με τεράστια βάση χρηστών και ποσοστό επί των Windows συνολικά διότι είναι ξεκάθαρα ότι με τα 10 η ms ήθελε να τραβήξει τους XP/7 που αποτελούν το 60-70% της για αυτό και τα 10 είναι πιο κοντά σε 7αρια λογική.

 

Ας ελπίσουμε σε 1-2 έτη να βελτιώσει περαιτέρω την tablet/touch πλευρά του λειτουργικού και από άποψη εφαρμογών και UI διότι τα 8.1 είχαν πολύ χρήσιμα,πρακτικά και φιλικά για touch χρήση feature και functionality που θα μπορούσε να επένδυσει πάνω τους με περαιτέρω εξέλιξη.

 

Πρέπει να δίνει την ίδια σημασία και στην desktop και στην tablet μεριά χωρίς λογική παιδιά και απόπαιδια όταν μάλιστα σήμερα το πιο δυναμικό κομμάτι του pc industry είναι τα windows tablet/2 σε 1 συσκευές που διατίθενται στην αγορά που όλο και κερδίζουν έδαφος έναντι των παραδοσιακών προτάσεων έως σήμερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους τους φίλους, έχω το surface pro 3 με i5 , υπάρχει τρόπος να κάνουμε clear install των windows 10 χωρίς να χάσουμε την άδεια από microsoft; Edited by aterzimpasis
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους τους φίλους, έχω το surface pro 3 με i5 , υπάρχει τρόπος να κάνουμε clear install των windows 10 χωρίς να χάσουμε την άδεια από microsoft;

Πρέπει πρώτα να κανείς αναβάθμιση πάνω στα 8.1 και μετά θα μπορείς να κανείς clean instal.

Δες εδώ

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/media-creation-tool-install

 

Η αλλιώς αφού κανείς την αναβάθμιση κατέβασε το ISO των 10 καψτο σε usb flash και κάνε καθαρή εγκατάσταση.

Άμα σου ζητήσει κλειδί κατα το setup το παραβλέπεις(skip) και αφού ολοκληρωθεί η εγκατάσταση και μπεις Ίντερνετ θα ενεργοποιηθούν από μόνα τους τα 10αρια.

Εδώ ISO

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO (το σκέτο windows 10 που θα μετατραπεί σε Pro κατα το setup και στο δεύτερο κουτί επιλέγεις γλώσσα)

Εδώ να κανείς usb bootable disk.

https://rufus.akeo.ie/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα μας ζητήσει κλειδί δεν βάζουμε αυτο που εχουμε απο τα win8?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης να ρωτήσω κατι αλλο;εχω βαλει μια micro scarf πως μπορώ να κανω εγκατάσταση τα παιχνίδια η της εφαρμογές που κατεβάζω εκει;

Link to comment
Share on other sites

Αμα μας ζητήσει κλειδί δεν βάζουμε αυτο που εχουμε απο τα win8?

 

 

Επισης να ρωτήσω κατι αλλο;εχω βαλει μια micro scarf πως μπορώ να κανω εγκατάσταση τα παιχνίδια η της εφαρμογές που κατεβάζω εκει;

Όχι και στα 2(θα κάνεις skip είτε σε αναβάθμιση είτε σε καθαρή εγκατάσταση και θα ενεργοποιηθούν μονα τους όταν μπεις ίντερνετ)

Θα προστεθεί αργότερα το 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και καλη η Microsoft αλλα αμα γίνει κατι κομπλάρει,μου έπεσε το ρεύμα και όταν ηρθε,το surface,δεν μπορει να συνδεθεί με κανενα τροπο στο wifi,ολα τα αλλα μου δουλεύουν αυτο τιποτα.το iPad με την πρώτη .το κινητό τα ιδια ,το pc τα ιδια αυτο τιποτα.εκανα επανεκκίνηση τιποτα.μου γράφει το όνομα του δικαίου και απο κατω limited και εχει και ένα τριγωνάκι κίτρινο με θαυμαστικό.πως θα το κανω να δουλέψει;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα χειροκίνητο reboot στο router του σπιτιού κάνε και μια επανεκκίνηση στο Surface και θα στρώσει κατα 99.9%

Αρκετές φορές και σε εμένα που γίνονται διακοπές ρεύματος μου τυχαίνει να αρνείται να συνδεθεί επομένως κάνω αυτό το tip και πάντα πετυχαίνει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση εγκατέστησα το witcher2 το εκανα mount αλλα όταν πήγα να το ξεκινήσω μου ελεγε ότι λοιπούς κάποια αρχεία dll.δοκιμασα και αλλο ένα παιχνίδι τα ιδια.τελικα το surface παίζει παιχνίδια η μονο τα κατεβασμένα απο το store?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση εγκατέστησα το witcher2 το εκανα mount αλλα όταν πήγα να το ξεκινήσω μου ελεγε ότι λοιπούς κάποια αρχεία dll.δοκιμασα και αλλο ένα παιχνίδι τα ιδια.τελικα το surface παίζει παιχνίδια η μονο τα κατεβασμένα απο το store?

Κάποιο λάθος θα γίνεται κατά την εγκατάσταση των παιχνιδιών.

Μια χαρά παίζει παιχνίδια εγώ πχ έχω εγκατεστημενο το football manager.

Full windows φοράει άρα ότι τρέχεις σε λαπτοπ η ντεσκτοπ τα ίδια και εδώ.

 

Ξαναπροσπαθησε κατεβάζοντας τα εκ νέου απευθείας στο surface είτε φρόντισε αν από εξωτερική πηγή πχ εξωτερικό σκληρό μετέφερε όλους τους φακέλους και όχι μόνο το εκτελέσιμο αρχείο.

 

Εγώ τα 8.1 έχω τώρα με τα 10 δεν ξέρω αν ευθύνεται και αυτός ο παράγοντας η όχι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη ολα οκ.να ρωτήσω κατι αλλο;η κάμερα δεν εχει autofocus?οι φωτογραφίες που βγάζω με το iPad ειναι παρα πολυ καλές απο το surface
Link to comment
Share on other sites

Ενταξη ολα οκ.να ρωτήσω κατι αλλο;η κάμερα δεν εχει autofocus?οι φωτογραφίες που βγάζω με το iPad ειναι παρα πολυ καλές απο το surface

Autofocus δεν έχει στο Pro 3.

Το έχει προσθέσει η MS στο Surface 3 που αναβάθμισε την κάμερα σε σημαντικό βαθμό.

Τώρα μόνο αν και όποτε κυκλοφορήσει το Pro 4 να ελπίζουμε να προβεί εξίσου σε σημαντική αναβάθμιση στην κάμερα του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Coffman Engineers choose Surface Pro 3

 

Review Surface Pro 3 for the Artist using Manga Studio 5

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή στρατηγικής με περαιτερω εμπλουτισμό των εμπορικών καναλιών διάθεσης των Surface Pro tablet συν επιπλέον υπηρεσίες υποστήριξης που θα παρέχουν.

Dell-HP and-others-to-sell-and-support Microsoft-Surface -Pro-tablets

http://www.neowin.net/news/dell-hp-and-others-to-sell-and-support-microsofts-surface-pro-tablets

 

Microsoft has announced a new 'Surface Enterprise Initiative', under which the company will extend its existing relationships with some of its largest partners to boost Windows 10 adoption, and to drive sales of its Surface Pro tablets to business customers.

 

https://m.youtube.com/watch?v=XXpS9oEwXzM&ebc=ANyPxKoAY_OB9cttpix4FrfuS6dUsU-e-aU1WWT2opZvoM0AEixCjv4TLXMryM0LbhOfekiOFB-v

 

As part of the new program, Dell will begin selling Microsoft's Surface Pro tablets and accessories to its business customers in North America, later expanding to the other 28 markets in which Surface is available for these buyers.

 

Dell will not only sell the Surface hardware, but customers will also be able to opt for the company's support with their purchase, including Dell Services, Hardware Warranty (up to four years), ProSupport with Accidental Damage Service, and Deployment Services.

 

Dell will continue to sell its own Windows 10 devices alongside the Surface Pro 3 - indeed, this is a pretty potent example of Microsoft's tablet complementing the range of one its hardware partners, and something of a middle finger to the naysayers who predicted that OEMs would quickly turn their backs on Microsoft for making its own PCs, and potentially eating into their sales

 

HP, Accenture and Avanade will also join the Surface Enterprise Initiative at a later date, although specific details for these companies were not announced today. Microsoft said:

 

This is the first in a series of partnerships to deliver even more value to our customers by bringing together amazing Windows 10 devices, industry specific apps and solutions, and unmatched sales, services and support.

There are a couple of interesting side-points worth noting about today's announcement. First, Microsoft's press release for its Dell partnership refers vaguely to 'Surface Pro devices', rather than specifically to 'the Surface Pro 3' - this is, of course, is due to a new version of the device that is on the way.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη κινηση της MS,οχι μονο για την προοθηση των sp,αλλα και να εξαλυψει το ανταγωνιστικο στοιχιο της συσκευης της,ως προς τους αλλους ΟΕΜ!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου ζητάει συνέχεια Fix account στο Mail?

Μήπως επειδή μπαίνω στο mail κι από άλλον Η/Υ στη δουλειά?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου ζητάει συνέχεια Fix account στο Mail?

Μήπως επειδή μπαίνω στο mail κι από άλλον Η/Υ στη δουλειά?

Ειναι bug της εφαρμογης.Περιμενεις απλα updates για να φτιαξει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχετε κάτι να μου προτείνετε για αναγνώριση ελληνικής γραφης που να μπορεί κανείς να κάνει εισαγωγή το γραφικό του χαρακτήρα κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχετε κάτι να μου προτείνετε για αναγνώριση ελληνικής γραφης που να μπορεί κανείς να κάνει εισαγωγή το γραφικό του χαρακτήρα κλπ?

Windows 10!:p

Υπαρχει η δυνατοτητα ,οσο το χρησιμοποιεις να μαθαινει αυτοματα τον τροπο γραψιματος σου.Φυσικα υπαρχει και manual ρυθμηση.

 

[ATTACH]63923[/ATTACH]

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Και ήθελα να αποφύγω τα 10 άρια για κάποιους μήνες.

Λειτουργεί καλά ?

Υπάρχει κάτι από πρόγραμμα για να αποφύγω την αναβάθμιση στα 10?

Link to comment
Share on other sites

Και ήθελα να αποφύγω τα 10 άρια για κάποιους μήνες.

Λειτουργεί καλά ?

Υπάρχει κάτι από πρόγραμμα για να αποφύγω την αναβάθμιση στα 10?

Βασικα δεν υπαρχει τιποτα σοβαρο για την αναγνωριση ελληνικης γραφης,που να σκεφτεις οτι ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που αναβαθμιζα το λογισμικο(vista->7->8->8.1->10)το πρωτο που εκανα ηταν να ελεγξω,αν η MS φιλοτιμηθηκε να υποστηριξει τα ελληνικα στο handwriting recognition!!!:(

 

Οσο για τα 10ρια,υπαρχουν καποια bugs,σε καποιους περισσοτερα,σε αλλους λιγοτερα,αλλα γενικα ειναι σταθερα.Φυσικα και εγω πιστευω οτι καλο θα ηταν καποιος,αν δε καιγεται,αν μπορει να περιμενει ακομη 2 μηνες,για να στρωσουν και μετα να τα αναβαθμισει.

 

Βασικα για ποια χρηση θες το handwriting recognition,για να δουμε αν μπορεις να κανεις τη δουλεια σου αλλιως ,μεχρι να περασεις στα 10αρια?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...