Jump to content

Microsoft Surface Pro 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το καλό να παραλάβεις.

Παίζει και 1-2 ημέρες νωρίτερα να παραλάβεις αν ειςαι Αθήνα.

Btw εγω είμαι ο Alex.:p

 

 

Δεν πιστεύω να το ρίξεις σε hard core gaming διότι θα το γονατίσεις το μηχάνημα και θα σου κλατάρει στο πι και φί :lol:

Άντε πες κανα football manager η asphalt 8 μια στο τόσο να παίξεις κανα μισάωρο βεβαια όχι με τις ώρες.:p

 

Ναι Άλεξ εγώ είμαι Θεσσαλονίκη οπότε μπορεί και να παίζει αυτό που λες.Πιστευώ όταν θα το παραλάβω θα πάρει του κόσμου τα firmware διοτί έβγαλε αρκέτα μέχρι τώρα και για το Surface 3.

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 698
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι Άλεξ εγώ είμαι Θεσσαλονίκη οπότε μπορεί και να παίζει αυτό που λες.Πιστευώ όταν θα το παραλάβω θα πάρει του κόσμου τα firmware διοτί έβγαλε αρκέτα μέχρι τώρα και για το Surface 3.

Το τελευταίο του 28-10 θα πάρεις μόνο λογικά.

Ότι καινούργιο βγαίνει ενσωματώνει μέσα και τυχόν προηγούμενα που δεν τα πέρασες.

Μαζί με τα windows update ένα τεράστιος αριθμός θα σου βγει συνολικά.

Το λιγότερο βεβαια ολα αυτά παίζουν ρόλο,την μηχανήματαρα-εργαλειαρα να παραλάβεις έχει μεγαλύτερη σημασία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το all time clasic starcraft +broodwar το σηκώνει χωρίς να ζορίζεται; επισης εγκατέστησε κανείς το xbmc;

 

Παιχνίδια δεν παίζω παρά μόνο Aspahalt 8 και αυτό σπάνια.

Ούτε xbmc εγκατέστησα,άρα δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Λογικά αν τρέχει σε περιβάλλον windows θα τρέχει και εδώ.

Ρίξε μια μάτια για gaming εδώ να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα.

http://m.youtube.com/results?q=gaming%20on%20surface%20pro%203&sm=1

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι κι εγώ παίδες, 2 εβδομάδες χωρίς surface ήταν Too much. Επιστροφή στο βασιλιά λοιπόν. Η παραγγελία μόλις έπεσε για το core i5, 128gb μαζί με το μαυρο type cover. Για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παλικάρια, γνωρίζει να μου πει κάποιος, αν αγοράσω ένα tablet από το ebay θα έχει σίγουρα ελληνικά η μήπως όχι;

παράδειγμα το παρακάτω.

http://www.ebay.com/itm/Microsoft-Surface-Pro-Intel-Core-i5-10-6-IPS-Windows-8-Pro-Black-256GB-Tablet-/381020178241?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item58b6928741

επίσης τα Microsoft Surface Pro έχουν GPS;

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παλικάρια, γνωρίζει να μου πει κάποιος, αν αγοράσω ένα tablet από το ebay θα έχει σίγουρα ελληνικά η μήπως όχι;

 

πιθανοτατα οχι αλλα θα τα εγκαταστησεις εσυ ευκολα μεσα απο τις ρυθμισεις των Windows

 

επίσης τα Microsoft Surface Pro έχουν GPS;

 

Oχι,δεν εχουν!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

πιθανοτατα οχι αλλα θα τα εγκαταστησεις εσυ ευκολα μεσα απο τις ρυθμισεις των Windows

Ευχαριστώ για την απάντηση, είναι βέβαιο δηλαδή πως αν βρω κάποιον που γνωρίζει από υπολογιστές, θα έχει ελληνικά για να τα περάσει;

---

Oχι,δεν εχουν!

κρίμα, όμως γιατί γράφει GPS Support

στη μετάφραση που το βάζω μου βγάζει υποστήριξει GPS.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι κι εγώ παίδες, 2 εβδομάδες χωρίς surface ήταν Too much. Επιστροφή στο βασιλιά λοιπόν. Η παραγγελία μόλις έπεσε για το core i5, 128gb μαζί με το μαυρο type cover. Για να δούμε...

Άντε με το καλό.

Κακά τα ψέμματα Βαγγέλη η σειρά surface pro ειναι ξεχωριστή και αξεπέραστη.

Κοινός το λιμάνι σου αδιαμφισβήτητα ;)

Αναμένουμε τις δικές σου εντυπώσεις.

 

 

πιθανοτατα οχι αλλα θα τα εγκαταστησεις εσυ ευκολα μεσα απο τις ρυθμισεις των Windows

Ευχαριστώ για την απάντηση, είναι βέβαιο δηλαδή πως αν βρω κάποιον που γνωρίζει από υπολογιστές, θα έχει ελληνικά για να τα περάσει;

---

Oχι,δεν εχουν!

κρίμα, όμως γιατί γράφει GPS Support

στη μετάφραση που το βάζω μου βγάζει υποστήριξει GPS.

 

Δυστυχώς η πλοιοψηφια των windows tablet δεν έχουν GPS support.

Ελληνικά βάζεις εύκολα μέσα απο τα windows.

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-8/add-language-keyboard

http://www.pcsteps.gr/14568-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B3%CE%BB%CF%8E%CF%83%CF%83%CE%B1%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B1-windows-8/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ατελειωτες μερες σκεψης η παραγγελια εγινε !!! surface pro 3 με τον i3 719 ευρω(φοιτιτικο) απο το site της γερμανιας.

 

Eλπιζω να μη το μετανιωσω με τον i3 καθως δεν ειμαι κανενας gamer ουτε δουλευω φωτοσοπ.

 

Με το καλο να μου ερθει :D:D:D:D:

Edited by giopepe
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ατελειωτες μερες σκεψης η παραγγελια εγινε !!! surface pro 3 με τον i3 719 ευρω(φοιτιτικο) απο το site της γερμανιας.

 

Eλπιζω να μη το μετανιωσω με τον i3 καθως δεν ειμαι κανενας gamer ουτε δουλευω φωτοσοπ.

 

Με το καλο να μου ερθει :D:D:D:D:

 

Άντε με το δεξί να ξεκινήσεις την σταδιοδρομία των surface pro σειρα:)

Θα σε καλύψει όχι 100 αλλα 1000% και θα μείνεις εντυπωσιασμένος γενικότερα απο την εργαλειαρα που θα χρησιμοποιείς σε καθημερινή βάση.

Ολα τα αλλα θα σου φαίνονται παιχνίδοταμπλετες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

έχω μπερδευτεί! γιατί το Microsoft Surface Pro 256GB, 10.6" FHD (1920x1080), i5 3317U, 4GB, 256GB, HD 4000, Windows 8 Pro έχει 569 ευρώ.

και το Microsoft Surface Pro 2, 256GB Windows 8.1 Pro, Core i5-4300U, 8GB RAM, 256GB SSD, Pro Pen, Dark Tit έχει 699 ευρώ.

δικαιολογείται η τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή λόγω της μνήμης 8 gb και ανάλυσης - μεγέθους της οθόνης;

η, υπάρχουν κι άλλοι λόγοι;

υ.γ και οι δύο τιμές είναι από το ίδιο μαγαζί.

https://www.info-world.gr/pegasus/products01/list00.php?omada1=1012&p02=microsoft+surface

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

έχω μπερδευτεί! γιατί το Microsoft Surface Pro 256GB, 10.6" FHD (1920x1080), i5 3317U, 4GB, 256GB, HD 4000, Windows 8 Pro έχει 569 ευρώ.

και το Microsoft Surface Pro 2, 256GB Windows 8.1 Pro, Core i5-4300U, 8GB RAM, 256GB SSD, Pro Pen, Dark Tit έχει 699 ευρώ.

δικαιολογείται η τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή λόγω της μνήμης 8 gb και ανάλυσης - μεγέθους της οθόνης;

η, υπάρχουν κι άλλοι λόγοι;

υ.γ και οι δύο τιμές είναι από το ίδιο μαγαζί.

https://www.info-world.gr/pegasus/products01/list00.php?omada1=1012&p02=microsoft+surface

 

Το πρώτο είναι χειρότερο σε αυτονομία(1.5-2 ώρες κατω) επιδόσεις και αναπτύσσει πιο εύκολα υψηλές θερμοκρασίες.

Επίσης το kickstand έχει μόνο μια θέση στήριξης του tablet σε αντίθεση με δυο του Pro 2.

Ανάμεσα στα 2 σαφώς αξίζει συντριπτικά το Pro 2.

 

Επίσης εδώ το Pro 2 το i5 CPU με 4gb ram και 128ssd στα 579 ευρώ από Γερμανία που αξίζει περισσότερο επίσης από το Pro 1 που έγραψες.

http://www.ebay.co.uk/itm/Microsoft-Surface-PRO-2-Tablet-mit-128-GB-i5-CPU-Windows-8-1-Pro-NEU-OVP-/271635791029?pt=DE_iPad_Tablets_PCs_eReaders&hash=item3f3ec13cb5

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε κιόλας σήμερα αλλά δεν ήμουν σπίτι να το παραλάβω. Δε το περίμενα τόσο νωρίς. Η παραγγελία έγινε πρωί Δευτέρας και έφτασε Κύπρο σήμερα. Χαχα. Θα το έχω στα χέρια μου τη Παρασκευή καθώς αύριο πρωί έχω μάθημα και δε θα μπορέσω να είμαι σπίτι να το περιμένω. Καμία καλή SD card?
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε κιόλας σήμερα αλλά δεν ήμουν σπίτι να το παραλάβω. Δε το περίμενα τόσο νωρίς. Η παραγγελία έγινε πρωί Δευτέρας και έφτασε Κύπρο σήμερα. Χαχα. Θα το έχω στα χέρια μου τη Παρασκευή καθώς αύριο πρωί έχω μάθημα και δε θα μπορέσω να είμαι σπίτι να το περιμένω. Καμία καλή SD card?

 

Άντε καλοδούλευτο.

Κάρτα μνήμης καλύτερα προτίμησε μια ποιοτική με υψηλές ταχύτητες εγγραφης/αναγνωσης.

Πχ εδώ.

http://www.amazon.de/Samsung-MicroSDXC-Speicherkarte-Transfergeschwindigkeit-Adapter/dp/B00J29DHS2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1415809984&sr=8-1&keywords=micro+sd+64gb+samsung+pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν μια φθηνή λύση για προμήθεια ΑΑΑΑ μπαταριών για το Stylus pen! ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=7cBS945HrXY

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το μηχάνημα i5 256gb 8gb.Από ποιότητα τι να πω.Το στήνω κάνω τώρα και τα updates(firmware updates,windows updates).Επίσης και το type cover πολύ καλό ειδικά το pad ειναι ποιο μεγάλο και λειτουργικό από το παλιό.Στήνω και τα RSAT Tools και πλέον management τα vm των hyper-v servers μου.Για μπαταρία δεν έχω ακόμα καθόλου άποψη μέχρι να το δουλέψω αρκετά.

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το μηχάνημα i5 256gb 8gb.Από ποιότητα τι να πω.Το στήνω κάνω τώρα και τα updates(firmware updates,windows updates).Επίσης και το type cover πολύ καλό ειδικά το pad ειναι ποιο μεγάλο και λειτουργικό από το παλιό.Στήνω και τα RSAT Tools και πλέον management τα vm των hyper-v servers μου.Για μπαταρία δεν έχω ακόμα καθόλου άποψη μέχρι να το δουλέψω αρκετά.

 

Μεγειες και καλοδουλευτο:)

Σταδιακά οςο του δουλεύεις θα διαπιστώσεις τη εργαλειαρα έχεις στα χέρια σου και ολα τα υπόλοιπα θα σου φαίνονται "πολύ λίγα":p

Μην φοβηθείς τώρα στην αρχή που θα κανεις τα update που θα κάνει μαζεμένα δεκάδες μην πω εκατοντάδες updates αν ζεσταθεί αρκετά και νιώσεις το fan να δουλεύει για τα καλα.

 

Με το που στήσεις το tablet ολοκληρωτικά με τα προγράμματα και τις εφαρμογές σου να φέρεις το ui στα μέτρα σου τοτε θα δείξει τα δόντια του το μηχάνημα.

 

Οτιδήποτε απορίες η σκέψεις εδώ είμαστε.

Για όσους θέλουν μια φθηνή λύση για προμήθεια ΑΑΑΑ μπαταριών για το Stylus pen! ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=7cBS945HrXY

Φαντάζομαι σε κανα Γερμανό η αλλο μαγαζί με μπαταρίες θα ειναι εύκολο να βρούμε 4Α μπαταρίες έτσι;

Για να καθαρίζουμε την οθόνη απο δαχτυλιες καμία φθηνή πρακτική λύση;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για να καθαρίζουμε την οθόνη απο δαχτυλιες καμία φθηνή πρακτική λύση;

 

Θα σου φερω εγω πανάκι ζόρικο με μικροινες οταν ξανα βρεθουμε :cool:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πως κλείνω τις ανοιχτές εφαρμογές? Και πως απενεργοποιω το stylus?
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Για να καθαρίζουμε την οθόνη απο δαχτυλιες καμία φθηνή πρακτική λύση;

 

Απο LIDL στα 2 η 3 ευρω.... (30x40cm)

 

http://suoma.ru/images/cms/data/salfetki_dlya_mebeli_iz_mikrofibry_aquapur_microfibra_2_sht.jpg

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πως κλείνω τις ανοιχτές εφαρμογές? Και πως απενεργοποιω το stylus?

Με gestures και swype down οπου όταν φτάσει στην taskbar το κρατάς 1-2 δευτερόλεπτα και θα δεις,κάνει ένα οπτικό εφέ που σημαίνει ότι έκλεισε.

Αλλιώς task manager(κάνε μια συντόμευση στην taskbar για περισσότερη ευκολία)

Στα 10 πιθανότητα θα αλλάξει αυτό(το πως κλείνουν οι εφαρμογές).

Προς ποια κατεύθυνση ακόμα νωρίς ειναι να ξέρουμε.

Απο LIDL στα 2 η 3 ευρω.... (30x40cm)

 

]

Ωραίος :)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα η μπαταρια που ειχε μεσα δεν ηταν AAAA energizer αλλα μιας αλλης μαρκας.(χρωμα χρυσο)και σε 2 σημεια ηταν λερωμενο λιγο το αλουμινιο απο πισω.τα χαρτακια δε θυμαμαι αν ηταν στο συκεκριμενο σημειο που επρεπε να ειναι.υπαρχει περιπτωση να μ εστειλαν ανακατασκευασμενο?παντως προς το παρον δουλευει μια χαρα

 

 

επισης ψαχνομαι για το type cover.εσεις που το εχετε σας εχει λερωθει καθολου?γιατι διαβαζω στο ιντερνετ διαφορα.οτι λερωνει και δεν καθαριζει.ενδιαφερομαι για το μπλε (σκουρο)

Edited by giopepe
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

giopepe έχω το type cover σε σκούρο μπλε και ναι λερώνει εύκολα.Πάντως από ποιότητα και λειτουργικότητα είνια πολύ καλό το type cover.

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα η μπαταρια που ειχε μεσα δεν ηταν AAAA energizer αλλα μιας αλλης μαρκας.(χρωμα χρυσο)και σε 2 σημεια ηταν λερωμενο λιγο το αλουμινιο απο πισω.τα χαρτακια δε θυμαμαι αν ηταν στο συκεκριμενο σημειο που επρεπε να ειναι.υπαρχει περιπτωση να μ εστειλαν ανακατασκευασμενο?παντως προς το παρον δουλευει μια χαρα

 

 

επισης ψαχνομαι για το type cover.εσεις που το εχετε σας εχει λερωθει καθολου?γιατι διαβαζω στο ιντερνετ διαφορα.οτι λερωνει και δεν καθαριζει.ενδιαφερομαι για το μπλε (σκουρο)

Κοιτα μπορεί με τις νέες παρτίδες να άλλαξαν μάρκα μπαταρίας.

Δεν ειναι κάτι άξιο λόγου θα έλεγα.

Τώρα το χαρτάκι αν ήταν πάνω στη γραφίδα αυτό έχει σημασία(πάνω στο στύλο προς την κορυφή)

Τώρα ότι το βρήκες ελαφριά λερωμένο δεν ξέρω απάντηση.

Δεν θυμάμαι το δικο μου πως ήταν.

Ανασυσκευασμένα πολύ χλωμό το κόβω να σου έδωσαν.

 

Το type cover λερώνει εύκολα,αλλα άμα το προσεχείς με κανα πανάκι να το καθαρίζεις σε τακτά χρονικά διαστήματα κομπλέ θα ειςαι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...