Jump to content

Microsoft Surface Pro 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ειχα κλειστο με shutdown μερες και οταν το ανοιξα ειχε 94.δεν ειναι αυτο το προβλημα μου.το προβλημα μου ειναι πως οταν εφτασε στο 40 εκλεισε και μετα οταν το ανοιξα ελεγε 0.και μ εβγαζε το σημα οτι θελει φορτιση.θα το κανω και σημερα και θα σας πω.σημερα το ανοιξα μολις και θα σας πω ποσο θα μ κρατησει η μπαταρια.να σημειωθει οτι εχω απο antivirus το eset smart security. μηπως ειναι βαρυ για το surface pro 3 i3??
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 698
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ειχα κλειστο με shutdown μερες και οταν το ανοιξα ειχε 94.δεν ειναι αυτο το προβλημα μου.το προβλημα μου ειναι πως οταν εφτασε στο 40 εκλεισε και μετα οταν το ανοιξα ελεγε 0.και μ εβγαζε το σημα οτι θελει φορτιση.θα το κανω και σημερα και θα σας πω.σημερα το ανοιξα μολις και θα σας πω ποσο θα μ κρατησει η μπαταρια.να σημειωθει οτι εχω απο antivirus το eset smart security. μηπως ειναι βαρυ για το surface pro 3 i3??

 

Δεν νομίζω να φταίει το antivirus,αν και εγώ καλύπτομαι από το ενσωματωμένο των Windows που κάνει τη δουλειά του.

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που περιγράφεις.

Βάλε το Battery bar να βλέπεις καλύτερα την απόδοση και στατιστικά μπαταρίας(και η free εκδοση είναι πλήρης και λειτουργική)

Επίσης πως ακριβώς φορτιζεις το Tablet,αφού έχει πέσει στο 15-20% όπως κάνω εγώ έως πάει στο 100% και το βγάζω από τη πρίζα ή συνεχόμενα στο ρεύμα;

Όλα παίζουν ρόλο βλέπεις για αυτό ρωτάω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

επειδη μεχρι τωρα δεν ειχα ασχοληθει παρα πολυ.γυρω στο 30.θελω να σω και αημερα τι θα κανει.και αν κανει τα ιδια θα το στειλω πιαω να το δουν.παλιοτερα μια φορα μου ειχε κλεισει στο 14 κοντα.αυτο το προγραμμα ειναι επι πληρωμη;;;

 

το κατεβασα.τι να προσεξω σε αυτο το προγραμμα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ταμπλετ το ενεργοποιησα 2 η ωρα .η ωρα ειναι 2,47 ειδα 2-3 μικρα βιντεακια και σερφαρω στο ιντερνετ.η μπαταρια που εχω τωρα ειναι 87,9 και η φωτεινοτητα ειναι κατω απο τη μεση

Edited by giopepe
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

επειδη μεχρι τωρα δεν ειχα ασχοληθει παρα πολυ.γυρω στο 30.θελω να σω και αημερα τι θα κανει.και αν κανει τα ιδια θα το στειλω πιαω να το δουν.παλιοτερα μια φορα μου ειχε κλεισει στο 14 κοντα.αυτο το προγραμμα ειναι επι πληρωμη;;;

 

το κατεβασα.τι να προσεξω σε αυτο το προγραμμα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ταμπλετ το ενεργοποιησα 2 η ωρα .η ωρα ειναι 2,47 ειδα 2-3 μικρα βιντεακια και σερφαρω στο ιντερνετ.η μπαταρια που εχω τωρα ειναι 87,9 και η φωτεινοτητα ειναι κατω απο τη μεση

 

Το πρόγραμμα αυτό μαθαίνει κατά κάποιο τρόπο τη χρήση που κάνεις και κάνει μια εκτίμηση πόσο χρόνο έχεις διαθέσιμο προς κατανάλωση σε ώρες η λεπτά,επίσης δες εκεί που λέει Battery waer πόσο ποσοστό από τη συνολική μπαταρία έχει μειωθεί η απόδοση της.

Και δωρεάν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και είναι πλήρως λειτουργικό(εγώ προσωπικά το αγόρασα)

Υποστηρίζει και ελληνικά το πρόγραμμα αυτό και έχει πολλές επιλογές αν μπεις μέσα στις ρυθμίσεις του.

Πχ σε εμένα λέει 42.157 συνολική χωρητικότητα κατασκευαστικα αλλά πραγματικά έχω 41.163 δηλαδή έχω 2.4% Battery waer δηλαδή απώλεια από τη συνολική χωρητικότητα της μπαταριας.

 

Παρακολουθα το 2-3 ημέρες και βλέπεις.

Αν έχεις πάνω από 5% Battery waer,αυτο που μπορεί να βοηθήσει να επανακτησεις μέρος αυτού που έχασες είναι να αφήσεις την μπαταρία να αδειάσει εντελώς και μετά να το φορτιζεις έως πάει 100%.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

οριστε αλεξ δες..

 

Super super είσαι.

Πολύ καλύτερα από εμένα :D

 

Δεν ήξερα ότι στα i3 βάλανε μεγαλύτερη χωρητικότητα μπαταρίας.

Άψογος είσαι.

Παρακολουθα το 2-3 ημέρες διότι δεν βλέπω κάνα θέμα στην μπαταρία,ίσως κάτι με το software να παίζει η κάποια εφαρμογή να κάνει ζημιά.

Έχεις εγκαταστήσει όλα τα Update για Windows και Firmware για το Pro 3;;;

Αυτά που βγήκαν στα μέσα Γενάρη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

οχι τωρα πηγα στο πινακα ελεγχου και εκανα ελεγχο για ενημερωσεις και ειναι 2
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

οχι τωρα πηγα στο πινακα ελεγχου και εκανα ελεγχο για ενημερωσεις και ειναι 2

 

Όχι δεν είναι αυτό το Firmware Update.

Μάλλον εγκατασταθηκε χωρίς να το πήρες χαμπάρι.

Πήγαινε Pc settings -update and recovery Και εκει δες όχι στο control panel.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την επέκταση εγγύησης απο που μπορούμε να την αγοράσουμε? Επίσης επειδη εγώ το πήρα με τιμολογιο απο expansys πρεπει να αγορασω το business warranty?
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μ ειναι λιγο στραβο η μου φαινεται ?

 

Κομπλέ είσαι.

Μέρα με τη νύχτα με το προηγούμενο του άλλου παιδιού που ήταν καραμπινατο ελαττωματικό.

 

Την επέκταση εγγύησης απο που μπορούμε να την αγοράσουμε? Επίσης επειδη εγώ το πήρα με τιμολογιο απο expansys πρεπει να αγορασω το business warranty?

Καλύτερα να απευθυνθείς στη MS HELLAS για τα παραπάνω η στο κατάστημα αγοράς.

 

Αν δεν κάνω λάθος στο αμερικάνικο και αγγλικό Store παρέχεται η δυνατότητα να αποκτήσεις την επέκταση εγγύησης,αλλά δεν ξέρω τι ισχύει για αγορά με τιμολόγιο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στραβό το δικό σου. Ίσως μια πολύ μικρή κλίση αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί εύκολα να αποδειχτεί ως ελλατωματικο
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα macbook pro και σκεφτομαι να δοκιμασω το εν λογω εργαλειο.Εσεις που το εχετε τι αποψη εχετε?

Απο αυτονομια πως τα παει?Μιλαω παντα για το 3 και οχι καποιο παλαιοτερο.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα macbook pro και σκεφτομαι να δοκιμασω το εν λογω εργαλειο.Εσεις που το εχετε τι αποψη εχετε?

Απο αυτονομια πως τα παει?Μιλαω παντα για το 3 και οχι καποιο παλαιοτερο.

 

Διαβασε απο την αρχη το τοπικ φιλε μου και θα σου λυθουν πολλες αποριες....απο αυτονομια με το i3 μοντελο βγαζω ενα οχταωρο γεματο περιπου....

Εσυ τι θες να κανεις με αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι στραβό το δικό σου. Ίσως μια πολύ μικρή κλίση αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί εύκολα να αποδειχτεί ως ελλατωματικο

 

μπερδευουν και τα πλαγια bezel που ειναι λιγο πιο χοντρα στις γωνιες απο το κεντρικο πλαισιο...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε απο την αρχη το τοπικ φιλε μου και θα σου λυθουν πολλες αποριες....απο αυτονομια με το i3 μοντελο βγαζω ενα οχταωρο γεματο περιπου....

Εσυ τι θες να κανεις με αυτο?

 

Κυριως office εργασιες και ψυχαγωγια...Ταξιδευω παρα πολυ με αεροπλανο και θελω κατι να μου βγαζει ας πουμε ενα ταξιδι μεχρι κινα η καναδα χωρις εξτρα φορτιση...

Εχω το προ του 2014 με i5 τωρα και εχω σιγουρα 8-9 ωρες.

Αν και αυτο ειναι εκει κοντα θα το θελα πολυ λογω συμβατοτητας με καποια εργαλεια της δουλειας μου...

Τι λες εσυ? Σκεφτομαι να δωσω το μακ για ενα surface αλλα δεν ξερω τα της μπαταριας.Γι αυτο θελω να ξερω απο καποιον που ηδη το δουλευει...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Κυριως office εργασιες και ψυχαγωγια...Ταξιδευω παρα πολυ με αεροπλανο και θελω κατι να μου βγαζει ας πουμε ενα ταξιδι μεχρι κινα η καναδα χωρις εξτρα φορτιση...

Εχω το προ του 2014 με i5 τωρα και εχω σιγουρα 8-9 ωρες.

Αν και αυτο ειναι εκει κοντα θα το θελα πολυ λογω συμβατοτητας με καποια εργαλεια της δουλειας μου...

Τι λες εσυ? Σκεφτομαι να δωσω το μακ για ενα surface αλλα δεν ξερω τα της μπαταριας.Γι αυτο θελω να ξερω απο καποιον που ηδη το δουλευει...

 

Τα ιδια κανω κι εγω και με το i3 ειμαι ΥΠΕΡΚΑΛΥΜΕΝΟΣ και για πιο απαιτητικες εργασιες ! Μονο "αρνητικο" τα 64GB χωρητικοτητας που εχω λυσει με μια 64αρα καρτα microSD και τη χρηση USB Stick....μη το ψαχνεις,φοβερο εργαλειο και τα Windows εξαιρετικα ειτε σε desktop ειτε σε tamplet mode....το δε form factor απιθανο ! Λουκουμι και για χρηση σημειωσεων και αναγνωση PDF ! (και μιλω για εγχρωμα περιοδικα και βιβλια σε μορφη true pdf ετσι? Μεγαλου μεγεθους και με φωτο,σχεδια κ.λ.π)

 

Mε τον i3 θα εχεις και παραπανω αυτονομια απο τα υπολοιπα μοντελα με i5 & i7 να ξερεις !

Χωρις χρηση WiFi εκτιμω αυτονομια πανω απο 8ωρο ! αφου θα εισαι σε αεροπλανο οπως λες κλειστο θα το εχεις το wifi φαντάζομαι...

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κανω κι εγω και με το i3 ειμαι ΥΠΕΡΚΑΛΥΜΕΝΟΣ και για πιο απαιτητικες εργασιες ! Μονο "αρνητικο" τα 64GB χωρητικοτητας που εχω λυσει με μια 64αρα καρτα microSD και τη χρηση USB Stick....μη το ψαχνεις,φοβερο εργαλειο και τα Windows εξαιρετικα ειτε σε desktop ειτε σε tamplet mode....το δε form factor απιθανο ! Λουκουμι και για χρηση σημειωσεων και αναγνωση PDF ! (και μιλω για εγχρωμα περιοδικα και βιβλια σε μορφη true pdf ετσι? Μεγαλου μεγεθους και με φωτο,σχεδια κ.λ.π)

 

Mε τον i3 θα εχεις και παραπανω αυτονομια απο τα υπολοιπα μοντελα με i5 & i7 να ξερεις !

Χωρις χρηση WiFi εκτιμω αυτονομια πανω απο 8ωρο ! αφου θα εισαι σε αεροπλανο οπως λες κλειστο θα το εχεις το wifi φαντάζομαι...

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Θα τσεκαρω λιγο τις τιμες να δω τι παιζει και θα επιστρεψω με εντυπωσεις! (ελπιζω καλες)

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Surface Pro 3 hot-desking review

http://www.umpcportal.com/2015/02/surface-pro-3-hot-desking-review/

 

http://www.umpcportal.com/wp-content/uploads/2015/02/WP_20150209_10_52_47_Rich-580x386.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Aν και φανατικος εδω και πολλα χρονια του OS X και Mac, οταν το ειδα σε φιλο και το επιασα στα χερια μου δεν αντεξα και το παραγγειλα το πρωι.

Η αγορα έγινε απο Best Deals μαζι με Type Cover και Mini DisplayPort to HDMI Adapter.

Δεν γνωριζα οτι υπαρχει και docking station οποτε θα αγοραστει και αυτο γιατι ειναι πολυ βολικο απο οτι ειδα στο Youtube.

Θα το εχω αυριο το μεσημερι.

 

Πρεπει να προσεξω κατι ιδιαιτερα?

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Aν και φανατικος εδω και πολλα χρονια του OS X και Mac, οταν το ειδα σε φιλο και το επιασα στα χερια μου δεν αντεξα και το παραγγειλα το πρωι.

Η αγορα έγινε απο Best Deals μαζι με Type Cover και Mini DisplayPort to HDMI Adapter.

Δεν γνωριζα οτι υπαρχει και dock οποτε θα αγοραστει και αυτο γιατι ειναι πολυ βολικο απο οτι ειδα στο Youtube.

Θα το εχω αυριο το μεσημερι.

 

Πρεπει να προσεξω κατι ιδιαιτερα?

Οταν τα παραλαβεις θα κοιταξεις αναλυτικα μορφολογικα τις εξωτερικες διαστασεις αν ειναι απολυτα ισιο,διοτι εχουν αναφερθει μεμονωμενα περιστατικα που παρελαβαν out of the box με μια καμπυλοτητα,που γινεται αντικατασταση απο το καταστημα αγορας και τη MS διοτι εμπιπτει στην κατηγορια ελλατωματικη παρτιδα.

Τα υπολοιπα βλεπεις,παρατηρεις και αναφερεις,οτιδηποτε σου προκαλεσει εντυπωση.

 

btw στο γερμανικο και γαλλικο store υπαρχουν προσφορες.

 

στο γερμανικο store για την i5/4/128 version στα 859 ευρω τελικη με μεταφορικα και ups shipping(5-7 εργασιμες)

http://www.microsoftstore.com/store/msde/de_DE/pdp/Surface-Pro-3/productID.300213900?icid=home_triple_1_SP3_16012015

 

Για οσους επιθυμουν με Type Cover 3 πακετο στο γαλλικο store προς 978 ευρω(υποψη το πληκτρολογιο azerty διαταξη)

http://www.microsoftstore.com/store/msfr/fr_FR/pdp/Pack-Surface-Pro-3-Essentials/productID.313356800?icid=home_triple_1_sp3offer_23012015

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα και ολο το διαβασμα εδω :)

Τhanks Alex, μας ειπες σχεδον ολα οσα πρεπει να γνωριζουμε!!!

 

Ξεχασα να γραψω πιο πανω οτι πηρα το i5 / 8GB RAM / 256GB και το Type Cover σε χρωμα Blue

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Mετά από το στήσιμο, updates και μια ημέρα εντατικής χρήσης, ένα μόνο μπορώ να πω ...

Αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταίας ''δεκάρας''.

Δεν έχω λόγια!!! :D

Edited by Jig
screen shot
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Mετά από το στήσιμο, updates και μια ημέρα εντατικής χρήσης, ένα μόνο μπορώ να πω ...

Αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταίας ''δεκάρας''.

Δεν έχω λόγια!!! :D

Καλοριζικο λοιπόν και καλοδουλευτο:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...