Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=145

ελα σε αυτο θεμα και θα σου γραψουμε οτι θελεις

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα παρηγγειλα ηδη το 16αρι G3 και παραλαμβανω αυριο με το καλο.Ελπιζω να μη χρειαστει τις επομενες μερες να ψηφισω κι εγω ναι στην ψηφοφορια.Εχω αγωνια γυρω απο αυτο :confused:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρηγγειλα ηδη το 16αρι G3 και παραλαμβανω αυριο με το καλο.Ελπιζω να μη χρειαστει τις επομενες μερες να ψηφισω κι εγω ναι στην ψηφοφορια.Εχω αγωνια γυρω απο αυτο :confused:

Μην τρελενεσαι και μην δίνεις βάση σε όλα όσα διαβάζεις! δεν θα έχεις κανένα θέμα κοίτα να μάθεις και να απολαύσεις την συσκευή σου όταν με το καλό την λάβεις.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρηγγειλα ηδη το 16αρι G3 και παραλαμβανω αυριο με το καλο.Ελπιζω να μη χρειαστει τις επομενες μερες να ψηφισω κι εγω ναι στην ψηφοφορια.Εχω αγωνια γυρω απο αυτο :confused:

 

Καθαρα απο περιεργια, γιατι δεν διαλεξες το 32αρι που ειναι και με 3GB ραμ?

Link to comment
Share on other sites

32αρι λελε... Πουθενά διαθέσιμο και από εκεί που είχε 370€ έχει φτάσει 440€ μάλλον για αυτό πήγε σε 16αρι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

32αρι λελε... Πουθενά διαθέσιμο και από εκεί που είχε 370€ έχει φτάσει 440€ μάλλον για αυτό πήγε σε 16αρι

 

Εγω παντως εδω το ειδα και για προσφορα απο 455 στα 425 ειναι καλη επιλογη παντως.

http://www.e-shop.gr/lg-g3-d855-32gb-black-gr-p-TEL.009249

 

Για αυτα τα χαρακτηριστικα, θεωρω πως αξιζει τα χρηματα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εδω το ειδα και για προσφορα απο 455 στα 425 ειναι καλη επιλογη παντως.

http://www.e-shop.gr/lg-g3-d855-32gb-black-gr-p-TEL.009249

 

Για αυτα τα χαρακτηριστικα, θεωρω πως αξιζει τα χρηματα αυτα.

Κοίτα εγώ 32αρι έχω και είμαι πλήρως ικανοποιημενος... Λένε ότι δεν έχουν τρελές διάφορες πάντως γενικά 4-6% πιο γρήγορο το 32αρι..

 

Μάλλον θα πας βγάλουν off topic εδώ που τα συζητάμε... Καλύτερα στο επίσημο νήμα ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καθαρα απο περιεργια, γιατι δεν διαλεξες το 32αρι που ειναι και με 3GB ραμ?

 

Πιστεψε με ηθελα σαν τρελος το 32αρι αλλα ηδη και το 16αρι ξεπερνουσε αρκετα το μπατζετ των 300ευρω που διεθετα συμπεριλαμβανομενων και των αξεσουαρ.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να σου ερθει...μια χαρα θα ειναι το κινητο...μν αγχωνεσαι..32 gb καλο ειναι αλλα ειναι πανακριβο...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παρατήρησα να είναι ζεστό το τηλ. όταν μου συνέβη -3 φορές-

 

Μίλησα σήμερα με procordia και μου είπαν να το πάω εκεί για έλεγχο και service... 4-5 μέρες περίπου θα πρέπει να το αφήσω. Μου πε ότι ίσως χρειαστεί αλλαγή πλακέτας.

Οπότε.. backup-παράδοση-αναμονή..

 

Οταν με το καλο το παρεις πισω ενημερωσε μας ....

 

Tην έστειλα την προηγούμενη Δευτέρα, και την πήρα πίσω χθες.

Το είχαν το κινητό 2 μέρες και το δούλεψαν και δεν είδαν να το παθαίνει το πρόβλημα (λογικό για μένα, αφού δεν το έκανε τόσο συχνά. 3 φορές στις 20 μέρες λειτουργίας).

Αυτό που έγραψαν στην αναφορά είναι ότι έκαναν αναβάθμιση λογισμικού.

 

Εγώ είχα ήδη κάνει update στο 5.0 (V20f) και τώρα βλέπω έχει το ίδιο πάνω. Οπότε δεν καταλαβαίνω ποια είναι η αναβάθμιση που έκαναν....

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκλεισε σήμερα για τρίτη φορά από τότε που το πήρα (Σεπτέμβρη).Δεν έχω δώσει και πολύ σημασία μιας και γίνεται ανά μεγάλα χρονικά διαστήματα.Άλλα η αλήθεια είναι ότι σήμερα που το έκανε με τσάντισε κάπως γιατί έχουν γίνει τόσες αναβαθμίσεις και ακόμα δεν φαίνεται να βρέθηκε οριστική λύση.Μήπως τελικά δεν είναι θέμα λογισμικού?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκλεισε σήμερα για τρίτη φορά από τότε που το πήρα (Σεπτέμβρη).Δεν έχω δώσει και πολύ σημασία μιας και γίνεται ανά μεγάλα χρονικά διαστήματα.Άλλα η αλήθεια είναι ότι σήμερα που το έκανε με τσάντισε κάπως γιατί έχουν γίνει τόσες αναβαθμίσεις και ακόμα δεν φαίνεται να βρέθηκε οριστική λύση.Μήπως τελικά δεν είναι θέμα λογισμικού?

 

όταν κάνει τα restart παρατηρείς κάτι περίεργο πσχ υπερθέρμανση? τι παρτίδα είναι φίλε μου?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου το έκανε μετά από λίγο αφού ξεκίνησα να ασχολούμαι μαζί του.Πριν το κινητό ήταν σε αδράνεια και επομένως είχε χαμηλή θερμοκρασία.Είναι παρτίδα 407.Πέραν αυτού η συσκευή δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να το στείλω στο service αφού μου το κάνει σπάνια ενώ παράλληλα δεν είναι πρόβλημα που μπορούν να το διαπιστώσουν αφού συμβαίνει σε ανύποπτο χρόνο.Δεν μπορώ όμως να καταλάβω που οφείλεται.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα θεωρητικά επειδή γνωρίζουν το πρόβλημα με τις πιο παλιές παρτίδες αν τους πάρεις και τους πεις ότι έχεις θέμα με επανεκκίνησεις αλλά συνέχεια όχι μια στο τόσο ενδεχομένως και να σου αλλάξουν πλακέτα. Γενικά έχεις κάνει κανένα Factory reset μετά την μετάβαση στην lollipop??

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα θεωρητικά επειδή γνωρίζουν το πρόβλημα με τις πιο παλιές παρτίδες αν τους πάρεις και τους πεις ότι έχεις θέμα με επανεκκίνησεις αλλά συνέχεια όχι μια στο τόσο ενδεχομένως και να σου αλλάξουν πλακέτα. Γενικά έχεις κάνει κανένα Factory reset μετά την μετάβαση στην lollipop??

Έκανα κανονικά factory reset.

Δεν νομίζω πάντως να είναι καθαρά και μόνο θέμα παρτίδας.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κανονικά factory reset.

Δεν νομίζω πάντως να είναι καθαρά και μόνο θέμα παρτίδας.

Δεν ξέρω ενδεχομένως να έχεις και δίκιο και σαφώς δεν είναι θέμα μόνο παρτίδας. Εγώ μάλλον στη θέση σου θα έκανα μια προσπάθεια για επικοινωνία με το σέρβις μήπως και καταφέρω μια αλλαγή πλακετας με νεότερη σε περίπτωση που το πρόβλημα έχει σχέση με hardware

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

georbap, έχεις βάλει το τελευταίο update V20h?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω διαβάσει αρκετά posts σε αυτό το νήμα αλλά και μερικά ακόμα για το lg g 3. Αρχικά , να πω ότι είμαι κάτοχος iphone 4s και θα ήθελα να αγοράσω κάποιο android μιας και έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια για το g2 , νόμιζα ότι το g3 θα είναι ακόμα καλύτερο. Ωστόσο διαβάζοντας το νήμα αυτό περί κλείσιμο της συσκευής έχω αρχίσει και έχω κάποιους φόβους για την συσκευή. Τελικά είναι θέμα software ή hardware ? Με τις αναβαθμίσεις που δόθηκαν στο λειτουργικό διαβάζω ότι το θέμα δεν λύθηκε. Επίσης διαβάζω οτι είναι θέμα παρτίδας , που πρέπει να κοιτάξω την παρτίδα όταν το αγοράσω απο το μαγαζί και ποιές παρτίδες είναι αυτές που δεν έχουν θέμα για να αγοράσω παρτίδα που να μην κλείνει η συσκευή. Το ξέρω ότι είναι πολλά αυτά που ρωτάω αλλά δεν θα ήθελα να αγοράσω το τηλέφωνο και να μου κλείνει . Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κολλάς στο οικονομικό επέλεξε g3 32giga Και είσαι μια χαρά, παρτίδα από 409 και μετά, δεν λέει παρά πίσω ήδη έχει περάσει μισός χρόνος περίπου. Τώρα αν θες καλύτερη μπαταρία και απροβλημάτιστη λειτουργία τότε g2 32giga έχει πέσει η τιμή πολύ, εξαιρετικό κινητό με τρομερή μπαταρία και εξίσου καλή οθόνη.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κολλάς στο οικονομικό επέλεξε g3 32giga Και είσαι μια χαρά, παρτίδα από 409 και μετά, δεν λέει παρά πίσω ήδη έχει περάσει μισός χρόνος περίπου. Τώρα αν θες καλύτερη μπαταρία και απροβλημάτιστη λειτουργία τότε g2 32giga έχει πέσει η τιμή πολύ, εξαιρετικό κινητό με τρομερή μπαταρία και εξίσου καλή οθόνη.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, για το 32giga μόνο με νοιάζει γιατί έχει και 3 gb ram . Την παρτίδα που την κοιτάω στο κουτί του? στην συσκευή στις ρυθμίσεις? ή πλέον πουλάνε τις νεότερες παρτίδες πχ απο 409 οπου δεν υπάρχουν θέματα με κλεισίματα ?είναι σίγουρο ότι είναι μόνο παρτίδας ή είναι κάτι άλλο ? πχ software η hardware. Φυσικά θα ήθελα ένα κινητό που να είναι απροβλημάτιστο και με καλή αυτονομία αλλά το g2 είναι κάπως παλιό κινητό και μάλλον η lollipop διαβάζω είναι τελευταία που θα πάρει αναβάθμιση :O.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, για το 32giga μόνο με νοιάζει γιατί έχει και 3 gb ram . Την παρτίδα που την κοιτάω στο κουτί του? στην συσκευή στις ρυθμίσεις? ή πλέον πουλάνε τις νεότερες παρτίδες πχ απο 409 οπου δεν υπάρχουν θέματα με κλεισίματα ?είναι σίγουρο ότι είναι μόνο παρτίδας ή είναι κάτι άλλο ? πχ software η hardware. Φυσικά θα ήθελα ένα κινητό που να είναι απροβλημάτιστο και με καλή αυτονομία αλλά το g2 είναι κάπως παλιό κινητό και μάλλον η lollipop διαβάζω είναι τελευταία που θα πάρει αναβάθμιση :O.

 

Την παρτίδα την κοιτάς από κάτω στο κουτί στο αυτοκόλλητο εκεί που λέει sn είναι τα τρία πρώτα νούμερα. Λογικά δεν θα βρεις παλιές παρτίδες προς πώληση αυτή τη στιγμή. Θεωρητικά το πρόβλημα είναι software στα περισσότερα τηλέφωνα έχει επιλυθει. Εμένα έχει κάνει μια μόνο επανεκκίνηση και αυτό οφειλόταν σε πρόγραμμα το οποίο έκανα επεγκατασταση. Τώρα αν προκύψει θέμα hardware που το απευχομαι να είναι καλά η εγγύηση. Και το g2 είναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο αλλά για εμένα προχωρά στην αφορά του g3 άφοβα και δεν θα το μετανιώσεις. Τώρα για ελλατωματικα και τέτοια αυτό είναι θέμα ατυχιας. Εγώ πριν το πάρω είχα καεί να διαβάζω για αυτό και ήμουν στο τσακ να μην το πάρω γιατί έλεγα θα σβήνει μόνο του, θα έχει lag και και και... Ε το πήρα το χαίρομαι και το κινητό πάει μπάλα! Μην το σκέφτεσαι καθόλου!

 

Από τα τρία πρώτα νούμερα του sn που σου είπα το πρώτο νούμερο δηλώνει έτος κατασκευής δηλαδή αν είναι 4 η συσκευή είναι του 2014 και αν είναι 5 είναι του 2015 και τα επόμενα δύο δηλώνουν μήνα αν Δηλαδη είναι 11 είναι Νοέμβριος. Αν πχ. Βρεις ένα κινητό που τα τρία πρώτα νούμερα είναι 412 σημαίνει ότι έχει κατασκευαστει τον Δεκέμβριο του 2014.

 

Δεν σημαίνει ότι όλα τα τηλέφωνα των 406, 407 παρτίδων είχαν πρόβλημα απλά εμφανίστηκε πιο συχνά. Εμένα δύο φίλες μου έχουν 406 16αρια και δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα ούτε είχαν ποτέ! Μην σου τύχει είναι! ;)

Τώρα αν μπορέσεις να αποφεύγεις τις συγκεκριμένες παρτίδες για να μην παίζεις με τις πιθανότητες καλό θα είναι να το κάνεις!!! Αλλά και πάλι πιστεύω δεν παίζουν στην αγορά τόσο παλιά τουλάχιστον σε σκρουτζομαγαζα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την v20h άρχισαν οι επανεκκινήσεις.:(

Σου ξανακανε από προχτές?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάκη μου έχει κάνει 4 μέσα σε 2 μέρες.Ενώ στους 6 μήνες που έχω το τηλέφωνο μου το είχε κάνει μόνο 2 φορές.Έχω αρχίσει και εκνευρίζομαι αφάνταστα αλλά το σκέφτομαι να το στείλω για σέρβις γιατί θεωρώ ακόμα πως είναι θέμα λογισμικού και θα μου ανοίξουν την συσκευή άδικα.Εμμένω στην άποψη ότι τα σημάδια δείχνουν κάτι σαν ένα πολύ βαρύ κόλλημα.Όταν κλείνει ή θα κάνει επανεκκίνηση ή δεν ανάβει πάλι αν δεν βγάλω και ξανά βάλω την μπαταρία.Μου θυμίζει πολύ τα bug που έτρωγαν τα galaxy που είχα και δεν ξεκολλούσαν αν δεν έβγαζες μπαταρία.Με την διαφορά ότι δεν έκλειναν τελείως.Τι να πω?

 

Φιλικά Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...