Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Καλό σκορ είναι,μην ζητήσεις πίσω χρήματά.... :-P

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το κινητό (παρτίδα 408) 20 μέρες.

 

Σήμερα, πριν λίγο, μου έκλεισε απότομα για 2η φορά. Η 1η ήταν το προηγούμενο Σάββατο. Έβγαλα την μπαταρία για να το ανοίξω.

 

Μετά το download και install της Lollipop, έκανα hard reset και ξαναστησα το τηλ. από την αρχή.

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό (παρτίδα 408) 20 μέρες.

 

Σήμερα, πριν λίγο, μου έκλεισε απότομα για 2η φορά. Η 1η ήταν το προηγούμενο Σάββατο. Έβγαλα την μπαταρία για να το ανοίξω.

 

Μετά το download και install της Lollipop, έκανα hard reset και ξαναστησα το τηλ. από την αρχή.

 

Ποιο έχεις φίλε τι 16 η το 32?Από πού το πήρες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

To 32 έχω.

Από Κωτσοβολο.

 

Σήμερα πριν λίγο 3ο κλείσιμο Μόλις πάτησα το πράσινο πλήκτρο για να κάνω κλήση.. :(

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ο λογος που κλεινει ειναι οτι ανεβαζει πολυ θερμοκρασια και κλεινει..αυτοπροστατευεται δηλ...απο το κρυφο μενου πρεπει να εχει καποια επιλογη on/off..οπως το g2
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ο λογος που κλεινει ειναι οτι ανεβαζει πολυ θερμοκρασια και κλεινει..αυτοπροστατευεται δηλ...απο το κρυφο μενου πρεπει να εχει καποια επιλογη on/off..οπως το g2

 

Δεν είναι λογικό να το κάνει αυτό και ας έχει αυτή την επιλογή που λες.αν ήταν όλοι θα είχαμε το πρόβλημα πρέπει να πάει σέρβις αυτή είναι λύση με παυσίπονα δεν γιατρεύει ή κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Το να πειράζει κάποιος τα thermal τής συσκευής,μόνο κακό δημιουργεί.

Service.

Τι παρτίδα έχεις φίλε μου?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ταξιδιωτη δεν παιζουν ρολο οι παρτιδες.. Ασε που ειναι αστειο για ολοκληρη LG να συζηταμε ακομα για παρτιδες.. Σαν να παραδεχομαστε οτι μλκιστηκε χοντρα στην κατασκευη του τηλεφωνου και αποφασισε μετα απο μηνες να φτιαξει σωστα τηλεφωνα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι ο λογος που κλεινει ειναι οτι ανεβαζει πολυ θερμοκρασια και κλεινει..αυτοπροστατευεται δηλ...απο το κρυφο μενου πρεπει να εχει καποια επιλογη on/off..οπως το g2

Η αλήθεια είναι ότι όταν μου έσβηνε κ μένα, παρατήρησα υψηλή θερμοκρασία...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πραγματικά.εγώ ξέρω ότι και το 16αρι και το 32αρι πού εχω,τα χα σκίσει και δεν μου έκαναν κιχ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παρατήρησα να είναι ζεστό το τηλ. όταν μου συνέβη -3 φορές-

 

Μίλησα σήμερα με procordia και μου είπαν να το πάω εκεί για έλεγχο και service... 4-5 μέρες περίπου θα πρέπει να το αφήσω. Μου πε ότι ίσως χρειαστεί αλλαγή πλακέτας.

Οπότε.. backup-παράδοση-αναμονή..

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν παρατήρησα να είναι ζεστό το τηλ. όταν μου συνέβη -3 φορές-

 

Μίλησα σήμερα με procordia και μου είπαν να το πάω εκεί για έλεγχο και service... 4-5 μέρες περίπου θα πρέπει να το αφήσω. Μου πε ότι ίσως χρειαστεί αλλαγή πλακέτας.

Οπότε.. backup-παράδοση-αναμονή..

Οταν με το καλο το παρεις πισω ενημερωσε μας ....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι . εφοσον αφησα την συσκευη για σερβισ στην Procordia σημερα ηταν ετοιμο και πηγα και το πηρα . Εκαναν αναβαθμιση και μου αλλαξαν μπαταρια. Ειπα να τρεξω ενα Antutu λοιπον και το αποτελεσμα ηταν 41139 Non-verified . και απο κατω εξηγει : 3 λογοι 1 Δεν υπαρχει συνδεση στο ιντερνετ κατα την διαρκεια τησ δοκιμησ, 2 ο κατασκευαστης αλλαξε το system timer για να με κοροιδεψει και 3ο οτι η συνδεση του antutu μπλοκαριστηκε απο το συστημα η απο καποια εφαρμογη ! Το πρωτο δεν παιζει μια χαρα ιντερνετ εχω οποτε ?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι . εφοσον αφησα την συσκευη για σερβισ στην Procordia σημερα ηταν ετοιμο και πηγα και το πηρα . Εκαναν αναβαθμιση και μου αλλαξαν μπαταρια. Ειπα να τρεξω ενα Antutu λοιπον και το αποτελεσμα ηταν 41139 Non-verified . και απο κατω εξηγει : 3 λογοι 1 Δεν υπαρχει συνδεση στο ιντερνετ κατα την διαρκεια τησ δοκιμησ, 2 ο κατασκευαστης αλλαξε το system timer για να με κοροιδεψει και 3ο οτι η συνδεση του antutu μπλοκαριστηκε απο το συστημα η απο καποια εφαρμογη ! Το πρωτο δεν παιζει μια χαρα ιντερνετ εχω οποτε ?

 

Ναι και εμενα πρωτη φορα που το ετρεξα κατι τετοια ελεγε .ξερει κανεις να μας πει τι συμβαινει με το antutu?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις έβγαλε 43308 αλλά λέει non verified επίσης και βασικά είμαστε λίγο off topic!!! :p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά τελειώνουμε το θέμα service με αυτό το μνμ από το antutu . τι πιθανότητες υπάρχουν να ισχύει κάτι από αυτά τα 2 τελευταία που λέει to antutu ?
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά τελειώνουμε το θέμα service με αυτό το μνμ από το antutu . τι πιθανότητες υπάρχουν να ισχύει κάτι από αυτά τα 2 τελευταία που λέει to antutu ?

Το δεύτερο δύσκολο γιατί και εμένα μου το έβγαλε και δεν έχει πάει ποτέ για service, το τρίτο παίζει. Το πιο πιθανό είναι να θέλει κανένα update

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το τεστ στο antutu και μου βγαζει σκορ 43535 αλλα δεν το δέχεται λεει οτι καποιος χρονισε το ρολοι παραπανω για να κλεψει επιδοσεις.αυτο που θελω να πω ειναι μηπως με το τελευταιο update εγινε αυτο αλλιως δεν βγαζω ακρη το τι μπορει να συμβαινει.
Link to comment
Share on other sites

εχετε φαει κολλημα νομιζω με το antuntu το αξιοπιστο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχετε φαει κολλημα νομιζω με το antuntu το αξιοπιστο.

Τέρας αξιοπιστίας... :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφαγα ένα restart στο κεφάλι αλλά ήταν μετά την χρήση του Apk madata . gr που μόλις είχε γίνει update όταν προσπαθούσα να βγω με το Back... Μάλλον αυτό μου την έκανε γιατί δεν έχει ξανακάνει ποτέ το κινητό ... Uninstall άμεσα... Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το γραφω κι απο δω με την ελπιδα να με βοηθησετε να παρω σωστη αποφαση.

Παιδια ειμαι αναμεσα σε G2 και G3!Ειμαι αρχαριος στα smartphones μια και ουσιαστικα θα ειναι το πρωτο μου σοβαρο μετα απο ενα sony xperia παλιο.Γι αυτο το λογο θα ηθελα να κανω σωστη επιλογη αν και με αυτα που διαβαζω στο θεμα του G3 με τα προβληματακια που βγαζει και τους πολλους που μετανιωνουν που αφησαν το G2 για το G3 κλινω προς το πρωτο καθως φαινεται πιο αξιοπιστο.Παρακαλω οσοι μπορειτε και εχετε εμπειρια εστω και λιγη και απο τα 2 κινητα διαφωτιστε με.Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...