Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cwm θα περάσεις με την εφαρμογή flashify μέσα από το κινητό σου με ένα κλικ.. Θα την βρεις στο play store..

 

Υπαρχή μια καλύτερη εφαρμογή ποιο εύκολη και απλή γι αυτήν την δουλειά Free και δεν ζητάει Donate Rashr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχή μια καλύτερη εφαρμογή ποιο εύκολη και απλή γι αυτήν την δουλειά Free και δεν ζητάει Donate Rashr

 

Και οι 2 εφαρμογές την ίδια δουλειά κάνουν... Εγώ με το flashify πέρασα cwm..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το TWRP 2.8.1.0 material design που βρίσκεται στο needrom, αντι του CWM. Σαφώς ομορφότερο, σαφέστατα γρηγορότερο και κατα την άποψη μου πιο χρηστικό (και είναι και συμβατό με τις smartdigi roms).
Link to comment
Share on other sites

Βραδυ με φουλ σκοταδια μεσα στο αμαξι

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το TWRP 2.8.1.0 material design που βρίσκεται στο needrom, αντι του CWM. Σαφώς ομορφότερο, σαφέστατα γρηγορότερο και κατα την άποψη μου πιο χρηστικό (και είναι και συμβατό με τις smartdigi roms).

 

Αφού στις οδηγίες του needrom γράφει με cwm only!

Για αυτό και όλες οι ερωτήσεις μου...

Τελικά τα κατάφερα με ενα video απο το YouTube.Το ζόρι ηταν οτι απο οπου έβρισκαν το official recovery,μου κατέβαζε αρχείο με κατάληξη text,στο κινητό παντα..το βρήκα με κατάληξη rar όμως,κατέβασα μια εφαρμογουλα απο play store unrar,και το πέρασα.Μετα πέρασα το τελευταιο cwm και μετα την 1.76.

Είμαι super duper ευχαριστημένος απο την εργαλειαρα τώρα...

Ευχαριστώ τους φιλους παραπανω που βοήθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!Ειμαι καινούργιο μέλος στην παρέα του ΖΤΕ nubia mini και του myphone γενικά!

Μπορεί κάποιος να φτιάξει εναν αναλυτικό οδηγό, στα ελληνικά ,της διαδικασίας προσθήκης/αναβαθμησης μιας rom και για μας που δεν το' χουμε ξανακάνει και φοβόμαστε; :D

 

Το δικό μου το παρήγγειλα απο vickmall και επέλεξα Multi-language ROM(root+install google play).

nubia UI V2.5.0 , αριθμος εκδοσης ΝΧ(....)_V1.20

Link to comment
Share on other sites

Εχω θεματακι στην εφαρμογη του youtube.Γραφει connection to server lost.retry

Δοκιμασα clean cache and data,youtube+google service,τζιφος.

Forget wifi ,αλλαγη dns σε 4.4.4.4 κ 8.8.8.8 ,τζιφος.

Φοραω 1.76 απο needrom v5

Αυτο δεν το εκανε απο την αρχη.Μετα απο 2-3 μερες χρησης το εμφανισε.Απο browser μπαινω κανονικα.Δοκιμασα σε 2 διαφορετικα wifi δικτυα.

Καμμια προταση;

Link to comment
Share on other sites

Εχω θεματακι στην εφαρμογη του youtube.Γραφει connection to server lost.retry

Δοκιμασα clean cache and data,youtube+google service,τζιφος.

Forget wifi ,αλλαγη dns σε 4.4.4.4 κ 8.8.8.8 ,τζιφος.

Φοραω 1.76 απο needrom v5

Αυτο δεν το εκανε απο την αρχη.Μετα απο 2-3 μερες χρησης το εμφανισε.Απο browser μπαινω κανονικα.Δοκιμασα σε 2 διαφορετικα wifi δικτυα.

Καμμια προταση;

 

 

 

Σε μια απο τις ROM του smartdigi (1.62 και μετα) στο needrom υπαρχει φακελος ξεχωριστος με 3 apk YouTube.Εγω προσωπικα εχω εγκαταστησει την 4.4.11 version.Γνωριζω πως ειναι παλια ομως δουλευει χωρις κανενα προβλημα.Φυσικα εχω απενεγοποιησει την αυτοματη ενημερωση εφαρμογων στο playstore για τους ευνοητους λογους.

Edited by CRISPAF77

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Σε μια απο τις ROM του smartdigi (1.62 και μετα) στο needrom υπαρχει φακελος ξεχωριστος με 3 apk YouTube.Εγω προσωπικα εχω εγκαταστησει την 4.4.11 version.Γνωριζω πως ειναι παλια ομως δουλευει χωρις κανενα προβλημα.Φυσικα εχω απενεγοποιησει την αυτοματη ενημερωση εφαρμογων στο playstore για τους ευνοητους λογους.

 

ορίστε το αρχείο , μην κάνεις ενημέρωση

 

http://ge.tt/2YdMhG82/v/0?c

Link to comment
Share on other sites

ορίστε το αρχείο , μην κάνεις ενημέρωση

 

http://ge.tt/2YdMhG82/v/0?c

 

Ευχαριστω παρα πολυ smartdigi.Εκανα απεγκατασταση το προηγουμενο apk,εβαλα αυτο κ δουλευει.Αυτο δεν το κανουμε update ποτε,ή το κανω update κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ smartdigi.Εκανα απεγκατασταση το προηγουμενο apk,εβαλα αυτο κ δουλευει.Αυτο δεν το κανουμε update ποτε,ή το κανω update κανονικα;

 

οχι δεν κανουμε update

Link to comment
Share on other sites

http://www.rom-lollipop.org/mp3-0/zte-nubia-z7-mini-6492.html

 

Εχει βγει lolipop για το κινητο μας;Δεν το ειχα παρει χαμπαρι.Την εχει περασει κανεις;

 

Ακυρο: μολις ειδα στο xda καποιος το συγκεκριμενο link το αναφερει "fake".

Αληθεια,εχετε διαβασρι κατι αν θα παρει επισημα lolipop?

Edited by Aifel_tower
Link to comment
Share on other sites

http://www.rom-lollipop.org/mp3-0/zte-nubia-z7-mini-6492.html

 

Εχει βγει lolipop για το κινητο μας;Δεν το ειχα παρει χαμπαρι.Την εχει περασει κανεις;

 

Ακυρο: μολις ειδα στο xda καποιος το συγκεκριμενο link το αναφερει "fake".

Αληθεια,εχετε διαβασρι κατι αν θα παρει επισημα lolipop?

 

Αυτό το μήνα απ ότι έιπαν η official lollipop beta. Είδομεν//

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις lollipop?

http://www.needrom.com/download/cm12-beta/

 

Δεν βλεπω να εχουν σχολιασει πολλοι...ουτε περιγραφη...;;;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους χαίρομαι το τηλέφωνο τώρα άδειο και ξεκούραστο. Μόνο η google χθες με το update στο google service έκανε μαντάρα στο youtube πάλι και βλέπω με παλαιότερη έκδοση τώρα. Τους έστειλα crash report και περιμένω απάντηση ήμαρτον δηλαδή με τα updates. Η μεταβατική περίοδος στο lollipop προβλέπεται δύσκολη...;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτοιμη για εγκατάσταση , καλή εγκατάσταση!

 

http://www.needrom.com/download/nubia-z7-mini-1-62-clean/

 

Πως κανουμε login στην needrom?Δεν πρεπει να κανω πρωτα εγγραφη;Εγκατασταση γινεται με stock recovery?

Επισης την ιδια απορια εχω και για την εγγραφη στο smartdigi..

Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε login στην needrom?Δεν πρεπει να κανω πρωτα εγγραφη;Εγκατασταση γινεται με stock recovery?

Επισης την ιδια απορια εχω και για την εγγραφη στο smartdigi..

 

Καλημέρα στο smartdigi.gr επιλέγει την rom που θες την βάζει στο καλάθι και μέσα από το cart πατάς συνέχεια και εκεί βάζεις τα στοιχεια και κάνεις register.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασε κανεις lollipop?

http://www.needrom.com/download/cm12-beta/

 

Δεν βλεπω να εχουν σχολιασει πολλοι...ουτε περιγραφη...;;;

 

Όλες οι cyanogen για το Ζ7 mini δεν είναι official και πολλές από τις λειτουργίες δεν δουλεύουν ή δουλεύουν με προβλήματα όπως η dual sim.

Είναι ασταθείς ρομ γενικά.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, πήρα μόλις το κινητό ροοταρισμένο και επειδή θέλω να δοκιμάσω να αλλάξω ρομ,αλλά δε θέλω να δοκιμάσω 15 ρομ, ποια μου προτείνετε εσείς που τις δοκιμάσατε? Με νοιάζει να μην έχω bugs και να αδειάσει λιγο η ram γιατι τωρα κατω απο 65-70% δεν πέφτει.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, πήρα μόλις το κινητό ροοταρισμένο και επειδή θέλω να δοκιμάσω να αλλάξω ρομ,αλλά δε θέλω να δοκιμάσω 15 ρομ, ποια μου προτείνετε εσείς που τις δοκιμάσατε? Με νοιάζει να μην έχω bugs και να αδειάσει λιγο η ram γιατι τωρα κατω απο 65-70% δεν πέφτει.

 

Κατεβασε την ROM v5 απο το smartdigi.Είναι πολύ καλη με συμβατότητα σε όλα.το YouTube δουλεύει με τον τρόπο που σου λέει στο forum μάλιστα το έχω κανει κ αναβάθμιση 6.0.13 και δουλεύει κανονικά βέβαια έχω απενεργοποίηση το update για να μν χαλαση.απο όσο έχω διάβαση μετα την ν5 όλοι αντιμετωπίζουν θέματα με διάφορα bug και δν βλέπω κάποιο λογο για επιπλέον αλλαγή. Δν έχω γνώμη για την ν5.7 αλλά νομιζω οτι έχει θέμα με το breath light λογο αλλαγής luncher.εαν την έχει κάποιος μπορεί να μας το επιβεβαίωση η κάποιος απο την ομάδα smartdigi.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο smartdigi.gr επιλέγει την rom που θες την βάζει στο καλάθι και μέσα από το cart πατάς συνέχεια και εκεί βάζεις τα στοιχεια και κάνεις register.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όλες οι cyanogen για το Ζ7 mini δεν είναι official και πολλές από τις λειτουργίες δεν δουλεύουν ή δουλεύουν με προβλήματα όπως η dual sim.

Είναι ασταθείς ρομ γενικά.

 

Και τι στοιχεια εισαγω για username και password? Done.Τωρα δηλαδη φλασσαρω κανονικα απο custom recovery?εχει ενσωματωθει και twrp?

Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Και τι στοιχεια εισαγω για username και password? Done.Τωρα δηλαδη φλασσαρω κανονικα απο custom recovery?εχει ενσωματωθει και twrp?

Επισης οταν την κατεβασω χωρις να εχω πειραξει ρυθμισεις αποθυκευσης που την βρισκω στο recovery?Τι wipe χρειαζεται;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Επισης οταν την κατεβασω χωρις να εχω πειραξει ρυθμισεις αποθυκευσης που την βρισκω στο recovery?Τι wipe χρειαζεται;

Συγνωμη που σας ζαλιζω αλλ ενα ενα τα βρισκω..Το αρχειο που πηρα απο smartdigi στο gmail κατεβηκεβσαν doc με πολυ μικρο μεγεθος

οποτε κατι εκανα λαθος..Καμμια βοηθεια;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την ROM v5 απο το smartdigi.Είναι πολύ καλη με συμβατότητα σε όλα.το YouTube δουλεύει με τον τρόπο που σου λέει στο forum μάλιστα το έχω κανει κ αναβάθμιση 6.0.13 και δουλεύει κανονικά βέβαια έχω απενεργοποίηση το update για να μν χαλαση.απο όσο έχω διάβαση μετα την ν5 όλοι αντιμετωπίζουν θέματα με διάφορα bug και δν βλέπω κάποιο λογο για επιπλέον αλλαγή. Δν έχω γνώμη για την ν5.7 αλλά νομιζω οτι έχει θέμα με το breath light λογο αλλαγής luncher.εαν την έχει κάποιος μπορεί να μας το επιβεβαίωση η κάποιος απο την ομάδα smartdigi.

 

Καλησπέρα η 5.7 δεν έχει κανένα bug ούτε με το breath light. Η 5.7 είναι η official βελτιωμένη. Με τον κανονικό launcher nubia.

Η 5.5 έχει άλλο launcher. Youtube δουλεύω πιο παλιά έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνωμη που σας ζαλιζω αλλ ενα ενα τα βρισκω..Το αρχειο που πηρα απο smartdigi στο gmail κατεβηκεβσαν doc με πολυ μικρο μεγεθος

οποτε κατι εκανα λαθος..Καμμια βοηθεια;

 

Το αρχείο που κατέβασες είναι txt και περιέχει το link της rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η 5.7 δεν έχει κανένα bug ούτε με το breath light. Η 5.7 είναι η official βελτιωμένη. Με τον κανονικό launcher nubia.

Η 5.5 έχει άλλο launcher. Youtube δουλεύω πιο παλιά έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το αρχείο που κατέβασες είναι txt και περιέχει το link της rom.

 

Και το φλασσαρω με τον ηδη υπαρχων recovery?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα η 5.7 δεν έχει κανένα bug ούτε με το breath light. Η 5.7 είναι η official βελτιωμένη. Με τον κανονικό launcher nubia.

Η 5.5 έχει άλλο launcher. Youtube δουλεύω πιο παλιά έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το αρχείο που κατέβασες είναι txt και περιέχει το link της rom.

 

Και το φλασσαρω με τον ηδη υπαρχων recovery?Μεσω ποιασ εφαρμογης το τρεχω?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Και το φλασσαρω με τον ηδη υπαρχων recovery?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και το φλασσαρω με τον ηδη υπαρχων recovery?Μεσω ποιασ εφαρμογης το τρεχω?

 

Με CWM flashareis

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://smartdigi.gr/product/nubia-z7-mini-recovery-cwm/

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το flash το εγκαθηστάς με flashify (playstore)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...