Jump to content

LG G3 32GB ή Sony xperia Z2?


kax
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα στς 2 αυτές συσκευές. Πήγαινα καρφί για z2 μέχρι που ανακοινώθηκε το G3 και με έβαλε σε σκέψεις. Τα έχω δει απο κοντά και τα 2 και μπορω να πω ότι μου αρέσουν εξίσου. Λίγο με βάζει σε σκέψεις το θέμα της κάμερας καθώς ενώ για το G3 διαβάζω παντού οτι έχει μια απο τις καλύτερες κάμερες της αγοράς για το Z2 οι γνώμες είναι περισσότερο διχασμένες.

Ακούω αποψεις και ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στς 2 αυτές συσκευές. Πήγαινα καρφί για z2 μέχρι που ανακοινώθηκε το G3 και με έβαλε σε σκέψεις. Τα έχω δει απο κοντά και τα 2 και μπορω να πω ότι μου αρέσουν εξίσου. Λίγο με βάζει σε σκέψεις το θέμα της κάμερας καθώς ενώ για το G3 διαβάζω παντού οτι έχει μια απο τις καλύτερες κάμερες της αγοράς για το Z2 οι γνώμες είναι περισσότερο διχασμένες.

Ακούω αποψεις και ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρονο σας.

 

κοιτα και το Oppo Find 7. Πανεμορφο και φοβερο. Συν οτι δεν εχει τα θεματα που εχει το g3 λογω οθονης, παρολο που εχει και αυτο QHD!!

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω το LG G3 με τα 3GB RAM. Είναι πιο ωραίο και πιο βολικό από το Z2 και η οθόνη του G3 απλά δεν υπάρχει. Σε ένα συγκριτικό βίντεο που είδα στο youtube, o reviewer χαρακτήρισε την κάμερα του G3 καλύτερη (όχι σε τεράστιο βαθμό) από το Z2. Επίσης, θα πρότεινα να επιλέξεις ένα smartphone που το έχεις δει και το έχεις κρατήσει στα χέρια σου και όχι ένα που δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα στην Ελλάδα. Όχι επειδή μπορεί να μην είναι καλό ή να μπλέκεις με αποστολές στο εξωτερικό εάν έχεις κάποιο πρόβλημα, αλλά επειδή μπορεί να μη σε βολέψει και να δώσεις τζάμπα τόσα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

600€!? Πολλά δεν είναι στην σημερινή εποχή!? Με τα ίδια λεφτά αγοράζεις 2 Xiaomi Mi3 64GB ή εάν θέλεις πιο κάτω, στα 215€, αγοράζεις την 16GB έκδοση. Σαν κινητό είναι περίπου το ίδιο. Βέβαια εσύ πληρώνεις στην τελική..... ;)
Link to comment
Share on other sites

Απο εμένα z2 που ειναι η πιο ισορροπημένη πρόταση.

Πρώτα κυκλοφορεί ήδη ενα δίμηνο στην αγορά.

Ανώτερη οθόνη εχει

Ανώτερη αυτονομία επίσης και μια απροβλημάτιστη smouth λειτουργία στο λειτουργικό.

Και σε specs θα σε καλυψει απολυτα οπως και σε υποστήριξη απο την κοινότητα.

Πάρε εδώ μια γεύση απο την οθόνη

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/17035-sony-xperia-z2-smartphone-display-review.html

 

2.5 μήνες που το έχω απολυτα ικανοποιημένος απο την συσκευη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο εμένα z2 που ειναι η πιο ισορροπημένη πρόταση.

Πρώτα κυκλοφορεί ήδη ενα δίμηνο στην αγορά.

Ανώτερη οθόνη εχει

Ανώτερη αυτονομία επίσης και μια απροβλημάτιστη smouth λειτουργία στο λειτουργικό.

Και σε specs θα σε καλυψει απολυτα οπως και σε υποστήριξη απο την κοινότητα.

Πάρε εδώ μια γεύση απο την οθόνη

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/17035-sony-xperia-z2-smartphone-display-review.html

 

2.5 μήνες που το έχω απολυτα ικανοποιημένος απο την συσκευη.

 

Ανώτερη οθόνη ως προς τι;;;

Link to comment
Share on other sites

Ανώτερη οθόνη ως προς τι;;;

Φωτεινοτητα,αντίθεση καλύτερο μαυρο.

Το g3 ειναι χειρότερο και απο τον προκατόχο του που αντικαθιστά και χειρότερη οθόνη και απο S5/m8

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/17076-lg-g3-display-review.html

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινοτητα,αντίθεση καλύτερο μαυρο.

Το g3 ειναι χειρότερο και απο τον προκατόχο του που αντικαθιστά και χειρότερη οθόνη και απο S5/m8

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/17076-lg-g3-display-review.html

 

Alex καλύτερα πάνε πάλι στο αντίστοιχο θέμα του G3 και διάβασε τις απόψεις των κατόχων. Όσοι το έχουν πάρει αναφέρουν πως η οθόνη είναι μια χαρά. Ακόμα και μερικά ελληνικά reviews που έχουν κυκλοφορήσει λένε το ίδιο πράγμα και πως μπορείς να δεις κάτω από τον ήλιο χωρίς πρόβλημα. Ένα κινητό δεν είναι μόνο η οθόνη. Και όπως είπες, το G3 μόλις κυκλοφόρησε και ακόμα δεν έχει πάρει κάποιο update. Μόλις το πάρει όμως θα διορθωθούν αρκετά προβλήματα. Το ίδιο συμβαίνει με κάθε νέα συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε διάφορα στο λευκό τουλάχιστον μεταξύ των 2 οθονών

Πιστεύω μεταξύ των LG g3 oppo find 7 και xperia z2 πιο ολοκληρωμένη συσκευή είναι το z2 άλλο που θα επέλεγα το oppo :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινοτητα,αντίθεση καλύτερο μαυρο.

Το g3 ειναι χειρότερο και απο τον προκατόχο του που αντικαθιστά και χειρότερη οθόνη και απο S5/m8

http://www.fullhd.gr/reviews/dis/item/17076-lg-g3-display-review.html

 

alex το έχεις δει από κοντά;;;

 

Γιατί αν είναι να μείνουμε σε μετρήσεις και το Ζ2 σε οθόνη δεν είναι κάτι τρομερό....

 

phonearena

 

 

Winner: LG G3. Despite its inferior color, contrast, and sunlight legibility, the bigger screen diagonal and the higher resolution still tip the scales in its favor. The QHD resolution may not be readily apparent when it comes to browsing the interface, but it does make a difference when you see the ultra-crisp text in webpages, and especially in watching QHD videos or playing games.

 

gsmarena

Link to comment
Share on other sites

alex το έχεις δει από κοντά;;;

 

Γιατί αν είναι να μείνουμε σε μετρήσεις και το Ζ2 σε οθόνη δεν είναι κάτι τρομερό....

 

phonearena

 

Καλά άμα αρχίσεις να παίζει παιχνίδια η ultra hd video που λέει το phone arena πέρα οτι η μπαταρία θα αδειάσει σε χρόνο ρεκόρ απο την άλλη στο πρώτο τέταρτο θα αρχίσει να ζεματαει και αυτόματα θα μπει ο κόφτης της lg μειώνοντας την φωτεινοτητα άρα παει περίπατο η ανάλυση ή η 5.5 ιντσών "χορταστικη" οθόνη που εχει.

 

Όχι δεν το έχω δει διότι όλα τα site αναφέρουν πάνω κατω οτι υστερεί σε σχεση με ναυαρχίδας άλλων εταιριών και αρκετή κάτοχοι του που έχουν παράλληλα ναυαρχίδας ανταγωνιστικές προταςεις το ιδιο λένε στις αναφορές τους στο νήμα του.

 

Τώρα κάτοχοι παλιότερων συσκευών λογικό ειναι να βρούνε super την οθόνη του,και εγώ το ιδιο θα έκανα,αλλα εγώ το συγκρίνω με άλλες φετινές ναυαρχίδες.

Επίσης δεν έγραψα οτι το z2 εχει τρομερή διαφορα αλλα οπως και το κάνουμε ανώτερη οθόνη εχει σε κρίσιμους τομείς που ο κάθε ένας άλλος λιγότερο άλλος περιςςοτερο δίνει σημασία οταν να αποκτήσει μια καινούργια συσκευη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σε νοιάζει η οθόνη πήγαινε στο OPPO find 7. Ίδια οθόνη με το g3, καλύτερη υλοποίηση

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αν σε νοιάζει η οθόνη πήγαινε στο OPPO find 7. Ίδια οθόνη με το g3, καλύτερη υλοποίηση

 

Στις ίδιες ιντςες ανώτερη οθόνη εχει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πανε για lg g3 γιατι ειναι καλυτερο απο το z2 + η sony βγαζει ναβαρχιδα ανα 6 μηνες οποτε θα αγορασεις το z2 600Ε τωρα και τον σεπτεμβριο θα ειναι στα 400...
Link to comment
Share on other sites

Πανε για lg g3 γιατι ειναι καλυτερο απο το z2 + η sony βγαζει ναβαρχιδα ανα 6 μηνες οποτε θα αγορασεις το z2 600Ε τωρα και τον σεπτεμβριο θα ειναι στα 400...

 

Αν σκοπεύεις να το πουλήσεις τότε η τιμή είναι μείον....αλλιώς αν έχουν κοντινές αρχικές αξίες δεν νομίζω να σε νοιάζει...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά γλιτώνει και την Arvato με το Lg. ;)

Θα πρέπει να το αναφέρουμε στα θετικά των LG κάθε φορά :D

Link to comment
Share on other sites

G3 ψηφίζω εγώ!! βέβαια, λίγο υπομονή με τα προβληματακια που έχει την σήμερον ημέρα!!
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...