Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός από την Πειραιώς που νομίζω ότι είναι η μοναδική που δίνει τη δυνατότητα για άμεση ανανέωση καρτοκινητού μέσω e-banking, με οποιοδήποτε άλλη αν χρησιμοποιείς τη χρεωστική σου που είναι συνδεδεμένη με το λογαριασμό για ηλεκτρονική ανανέωση.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά

Ήθελα να ρωτήσω πως μπορεί να μου βάλει κάποιος μονάδες από τον

τραπεζικό λογαριασμό του?

Γίνεται και από την εθνική τράπεζα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και από την εθνική τράπεζα.

Πως γίνετε από Εθνική;Οσο και να το εψαξα δεν το βρήκα μέσο e banking.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι εννοεί να χρησιμοποιήσεις την κάρτα της Εθνικής για ηλεκτρονική πληρωμή, όπως είπα κι εγώ.

Από το ίδιο το περιβάλλον του e-banking, όντως δεν υπάρχει κάτι σχετικό να επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνετε από Εθνική;Οσο και να το εψαξα δεν το βρήκα μέσο e banking.

Μια χαρά γίνεται, ψάξε το λίγο καλύτερα, ναι Μαρκο από e banking.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας τότε που το έχει γιατί δεν το βλέπω ούτε εγώ.

Στο e-banking της Εθνικής πάντα έτσι;

Κοιτάζω και μέσω browser και στην Android εφαρμογή και δεν βλέπω κάτι.

 

Το μόνο που βλέπω να αναφέρει γενικά η εθνική είναι αγορά χρόνου ομιλίας με πιστωτικές που έχουν εκδωθεί από την ίδια στα ΑΤΜ.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας τότε που το έχει γιατί δεν το βλέπω ούτε εγώ.

Στο e-banking της Εθνικής πάντα έτσι;

Κοιτάζω και μέσω browser και στην Android εφαρμογή και δεν βλέπω κάτι.

 

Το μόνο που βλέπω να αναφέρει γενικά η εθνική είναι αγορά χρόνου ομιλίας με πιστωτικές που έχουν εκδωθεί από την ίδια στα ΑΤΜ.

Μέσω CU app γίνεται.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μας τρολάρεις; :p Τι σχέση έχει με το e-banking το CU app;

To μοναδικό σχετικό με ανανέωση στο app είναι αυτά :

4722de23eaa16a730ecd9b1c5c756f94.jpg

a3bd0f123691850e0888b06754548636.jpg

 

Αν μιλάς για κάτι άλλο, αν θες πες το μας λίγο πιο καθαρά.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, προφανώς και έχει αφού εγώ έχω ανανέωσει μέσω της επιλογής της χρεωστικης πιστωτικής κάρτας που προϋποθέτει ασφαλώς την ενεργοποίηση το I -banking..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά καμία σχέση.

Πιστωτική ή χρεωστική μπορείς να έχεις χωρίς e-banking. Ο πατέρας μου έχει και τα 2 από την Εθνική αλλά ακόμα δεν έχει αξιωθεί να πάει να ζητήσει e-banking.

Αυτό που λέμε ανανέωση μέσω e-banking, είναι να σου δίνει η τράπεζα τη δυνατότητα από το περιβάλλον της να πραγματοποιείς ανανέωση με απευθείας χρέωση του λογαριασμού σου, χωρίς να μπλεχτεί καν εφαρμογή ή κάρτα. Απλά να στο εμφανίζει σαν επιλογή όπως έχει τις πληρωμές, να βάζεις το νούμερο του τηλεφώνου και το ποσό που επέλεξες να σου πιστώνεται σαν υπόλοιπο. Αυτό σίγουρα ξέρω ότι το έχει η Πειραιώς. Θα ήταν πολύ χρήσιμο να το είχε και η Εθνική αλλά δυστυχώς από ότι βλέπω όχι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά καμία σχέση.

Πιστωτική ή χρεωστική μπορείς να έχεις χωρίς e-banking. Ο πατέρας μου έχει και τα 2 από την Εθνική αλλά ακόμα δεν έχει αξιωθεί να πάει να ζητήσει e-banking.

Αυτό που λέμε ανανέωση μέσω e-banking, είναι να σου δίνει η τράπεζα τη δυνατότητα από το περιβάλλον της να πραγματοποιείς ανανέωση με απευθείας χρέωση του λογαριασμού σου, χωρίς να μπλεχτεί καν εφαρμογή ή κάρτα. Απλά να στο εμφανίζει σαν επιλογή όπως έχει τις πληρωμές, να βάζεις το νούμερο του τηλεφώνου και το ποσό που επέλεξες να σου πιστώνεται σαν υπόλοιπο. Αυτό σίγουρα ξέρω ότι το έχει η Πειραιώς. Θα ήταν πολύ χρήσιμο να το είχε και η Εθνική αλλά δυστυχώς από ότι βλέπω όχι ακόμα.

Συγγνώμη για το λάθος, ευχαριστώ για την διευκρίνηση Μαρκο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια χρεωστική κάρτα στην εφαρμογή ή στη σελίδα του CU/Vodafone. Όπως αυτή που έχει για να κάνεις ανάληψη από το ATM. Αν είναι η πιο καινούρια η mastercard, δεν θα έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια χρεωστική κάρτα στην εφαρμογή ή στη σελίδα του CU/Vodafone. Όπως αυτή που έχει για να κάνεις ανάληψη από το ATM. Αν είναι η πιο καινούρια η mastercard, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Ακόμα και με τις παλιές που ήταν maestro μπορούσες να ανανεώσεις.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι θυμάμαι να τη χρησιμοποιώ, αλλά κάποτε είχα συναντήσει πρόβλημα.

Από τότε που πήρα την καινούρια, την έχω βάλει στο PayPal και δεν ασχολήθηκα ξανά με κάτι περισσότερο. Ούτε securecode ή verify κλπ.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια χρεωστική κάρτα στην εφαρμογή ή στη σελίδα του CU/Vodafone. Όπως αυτή που έχει για να κάνεις ανάληψη από το ATM. Αν είναι η πιο καινούρια η mastercard, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Χρειάζεται να κάνει εγγραφή κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις λογαριασμό στο my cu, για να μπεις είτε μέσω της εφαρμογής είτε από τη σελίδα του cu.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

κοίτα άμα είσαι με mb στην εφαρμογή δεν χρειάζεται να έχεις λογαριασμό όμως δεν θα τη συνιστούσα για ανανέωση μου χει τύχει δύο φορές να μου γίνει χρέωση και να μην προχωρήσει η ανανέωση,έβγαλα άκρη μεν αλλά τζάμπα ταλαιπωρία.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια χρεωστική κάρτα στην εφαρμογή ή στη σελίδα του CU/Vodafone. Όπως αυτή που έχει για να κάνεις ανάληψη από το ATM. Αν είναι η πιο καινούρια η mastercard, δεν θα έχεις πρόβλημα.

ούτε οι maestro έχουν πρόβλημα

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση και η πιο εύκολη είναι η Viva που δεν χρειάζεται να έχεις καν myaccount στην Vodafone!

 

Kαλή εναλλακτική με ένα μειονέκτημα... Έχει minimum ανανέωση 10 ευρώ... Ενώ από το site της Voda ή την εφαρμογή μπορείς και 5, το οποίο με βολεύει γιατί το πακέτο που χρησιμοποιώ κοστίζει ~4... ;)

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω ολα τα φοιτητικα στο ονομα σας

Εννοείς για νέα νούμερα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία! Στα λεπτά ομιλίας λέει ότι είναι διαθεσιμα για κλήσεις και βιντεοκλήσεις! Ρώτησα και στα chat του CU και μουσείο;ν πως ισχύει κανονικά, και εφόσον το υποστηρίζει η συσκευή μου μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις χωρίς να χρεώνομαι κάτι έξτρα απλά καταναλώνοντας από τα διαθέσιμο υπόλοιπο του πακέτου μου!

Οι συσκευές το υποστηρίζουν πλέον; Android&Apple devices μπορούν να κάνουν βιντεοκλήσεις όπως τα παλιά feature phones?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Επίσημα το Android δεν υποστηρίζει βίντεο κλήση. Μερικοί κατασκευαστές το ενσωμάτωναν στα μοντέλα τους από μόνοι τους (Sony, Samsung). Δεν ξέρω αν υποστηρίζεται στα τελευταία μοντέλα, όπως και δε γνωρίζω τι γίνεται με τα Apple.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...