Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η 6.7.7 developer Μιui8 , μου δουλευει αψογα στα παντα, ναι αξιζει απο τις προηγουμενες καλυτερα
ευχαριστω θα την δοκιμασω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να δεις με το CPU-Z πόσοι πυρήνες χρησιμοποιούνται? (σε performance και σε balance mode) Γιατι με την την τελευταία stable 7,5,2,0 δουλεύουν μόνο οι δύο.

 

Thanks

 

Balance:

Screenshot_2016_07_14_20_19_21_589_com_cpuid_cpu.png Fast mode:Screenshot_2016_07_14_20_24_06_023_com_cpuid_cpu.png

 

 

2.......Σε αλλες ρομ σου εδειχνε σε stand by 4/4 ?

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

 

2.......Σε αλλες ρομ σου εδειχνε σε stand by 4/4 ?

 

Δεν θυμάμαι σε ποια ακριβώς αλλα ναι έδειχνε όλους τους πυρήνες. Στο performance mode ενεργοποιείται και ο 3ος. Δεν έχω πρόβλημα με την απόδοση απλά μου φαίνεται περίεργο, απ'ότι διάβασα για τη μπαταρία το έκαναν.

 

Αν κάποιος βρίσκεται σε παλιότερη έκδοση ή σε καμία AOSP/Cyanogen κλπ ας το δοκιμάσει να δούμε τι γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα την δοκιμασω!

 

αυριο βγαινει νεα ... οποτε κανε λιγο υπομονη να τη δουμε μηπως αξιζει καλυτερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θυμάμαι σε ποια ακριβώς αλλα ναι έδειχνε όλους τους πυρήνες. Στο performance mode ενεργοποιείται και ο 3ος. Δεν έχω πρόβλημα με την απόδοση απλά μου φαίνεται περίεργο, απ'ότι διάβασα για τη μπαταρία το έκαναν.

 

Αν κάποιος βρίσκεται σε παλιότερη έκδοση ή σε καμία AOSP/Cyanogen κλπ ας το δοκιμάσει να δούμε τι γίνεται :)

 

δεν το ξερω καθολου ουτε που το ειχα προσεξει να σου πω την αληθεια, φανταζομαι οι αλλοι 2 που κοιμουνται ενεργοποιουνται μολις φαει ζορι η συσκευη ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την σημερινη .. 6.7.14 GRdev και ειδα οτι λειτουργουν και οι 4 πυρηνες ...

 

Screenshot_2016_07_16_12_13_06_773_com_cpuid_cpu.png

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

6.7.14 δε βγήκε σήμερα;

Edit: νόμιζα ότι έγραψες 6.7.7, έβαλες ένα 7αρι παραπάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ παρελαβα mi4 lte-ct από banggood, τους ζήτησα να το αφήσουν με την original αγγλοκινεζικη ρομ, είπαν εντάξει μην ανησυχείς και με έγραψαν στα @@ τους. Κάνω τον οδηγό εδώ αλλά δεν περνάει η αναβάθμιση. Τι αλλο να κανω;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια καλημέρα, η αδερφή μου έχει ενα xiaomi mi4 4G και έχει περασμένη την ελληνική miui 6.5.0 αλλά τον τελευταίο καιρό έχει πολλά προβλήματα με battery drain, έτσι αποφάσισα να της περάσω την GTV 7.3.3.0 που έχω και εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος...

 

Επειδή δεν θυμάμαι ακριβώς την διαδικασία, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πώς παω από την 6.5.0 στην v7??

 

Νομίζω κάτι κάναμε με fastboot αλλά δεν θυμάμαι τα βήματα.. Μπορεί κάποιος παρακαλώ??

Link to comment
Share on other sites

τρελα αποτελεσματα στο antutu με αυτη τη Rom , αφου ξεπεραστηκε το προβλημα με την εφαρμογη που με τις προηγουμενες ρομ δεν ετρεχε τωρα τρεχει και απο εκει που το μεγαλυτερο σκορ που ειχα πετυχει ηταν το 45100 ... σημερα εγραψε....Screenshot_2016_07_16_17_03_44_170_com_antutu_AB.png

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εικονικό θα είναι δεν μπορεί με μία άλλη ρομ να αλλάζουν τόσο δραματικά οι επιδόσεις της συσκευής. Αλήθεια ποια ρομ είναι η συγκεκριμένη;
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι sot βλεπετε?

 

το εχω κανα χρονο το τηλ αλλα πλεονε χει αρχισει να με ενοχλει η αυτονομια του, με νορμαλ χρηση (ιντερνετ βιντεακια wifi on παντα, πολυ λιγο data) εχω 3κατι ωρες...οχι και πολυ καλα για 3000 μπαταρια :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται με την μπαταρία. Σε 6- 10 ώρες το πολύ χωρίς να το πειράζω τελειώνει. Έχω την dev 6.5.26

Τι μπορεί να φταιει. Άλλες φορές κρατάει και 2.5 μέρες.

 

Και επειδή περιμένω από vickmall redmi note 3 pro λέω να του περάσω μια καλή rom χωρίς προβλήματα και να κρατάει η μπαταρία για να το δώσω στην μητερα μου.

Έχετε στο νου καμιά;;

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160718/50d6403cee85584086da6d4d1940a913.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manosc4
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω εχει ελάχιστα ενεργή οθόνη και η μπαταρία πέφτει κατακόρυφα. Εμένα με wifi μόνο χωρίς καθολου δεδομένα βγάζει στάνταρ 7 ώρες οθόνη, κάποιος που έχει μόνο δεδομένα ποσες ώρες βγάζει μπορεί να μας πει;

Επίσης στον φίλο με το screen shot βλέπω πολύ κακό σήμα, έχεις παράπονα ότι δεν σε ακουνε;

Πάντως παιδιά το μοναδικό μείον της συσκευής για μένα είναι το σήμα.... Σε σύγκριση με της γυναίκας μου το RN2, cosmote και οι δύο εννοείται, η μπάρα του σήματος της είναι πάντα πράσινη ενώ εμένα σε μεγάλα διαστήματα είναι καφέ. Επίσης όταν δεν έχω 3g έχω συνεχώς παράπονα ότι δεν με ακούνε στο gsm.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα απο αυτο το χρονο ποση ωρα οθονης εχεις?

Ούτε μια ώρα. Είχα πάει σκ και δε το πήρα στα χέρια μου έχουν σχεδόν καθόλου.

Σήμερα το πρωί είχε 100%. Τώρα έχω 40. Κάτι συμβαίνει. Πήγα να το πάρω από το γραφείο μου ενώ το είχα αφήσει για αρκετή ώρα και ήταν ζεστό....

 

Foler Εκεί που πήγα δεν είχα σήμα καλό αλλά να σου την αλήθεια πότε δεν με έχουν κάνει παράπονα για το πως με ακούν .

 

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω εχει ελάχιστα ενεργή οθόνη και η μπαταρία πέφτει κατακόρυφα. Εμένα με wifi μόνο χωρίς καθολου δεδομένα βγάζει στάνταρ 7 ώρες οθόνη, κάποιος που έχει μόνο δεδομένα ποσες ώρες βγάζει μπορεί να μας πει;

Επίσης στον φίλο με το screen shot βλέπω πολύ κακό σήμα, έχεις παράπονα ότι δεν σε ακουνε;

Πάντως παιδιά το μοναδικό μείον της συσκευής για μένα είναι το σήμα.... Σε σύγκριση με της γυναίκας μου το RN2, cosmote και οι δύο εννοείται, η μπάρα του σήματος της είναι πάντα πράσινη ενώ εμένα σε μεγάλα διαστήματα είναι καφέ. Επίσης όταν δεν έχω 3g έχω συνεχώς παράπονα ότι δεν με ακούνε στο gsm.

 

Είναι bug σε συνάρτηση με την μη ενεργοποίηση καταστολής θορύβου με 1 μικρόφωνο. Το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Αν το γυρίσω 3G μόνο με ακούνε καμπάνα, αν το βάλω "Προτιμόμενο 3G", σε σημεία που δεν έχει καλό 3G, η ποιότητα ομιλίας είναι χάλια!

 

Τα reboot έχουν εμφανιστεί από την MM και μετά. Σε άλλους πιο συχνά και σε άλλους λιγότερο. Εμένα έχει τύχει να μου κάνει μία φορά σε 1 βδομάδα και 3 φορές την ίδια μέρα! Σε idle κατάσταση πάντα, που δεν δικαιολογείται και με ίδια χρήση. Μέσα στο en.miui υπάρχει πληθώρα δηλωμένων επανεκκινήσεων. Είναι τραγική η MIUI με MM απλά. Το περίεργο είναι ότι δεν έχει βγάλει με λυμένα τα προβλήματα αυτά. Και δείχνει σαν να μην την απασχολεί την Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το κάνω τίποτα καμιά ρύθμιση θα με κρατήσει 2 μέρες τώρα. Τί το πιάνει;;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160719/f850b8348c206e66b49ce6558363c4f7.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι και η δική μου κατανάλωση μπαταρίας, φυσιολογική δηλαδή. Αν στο ξανακάνει ανέβασε και τα άλλα στατιστικά μπαταρίας.

Ερώτηση ασχετη: Εγώ γιατί δεν μπορώ να ανεβασω screenshot στο φόρουμ; Τα μετατρέπεις κάπως για να μικρυνουν σε μέγεθος;

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω μεινει πισω τι ειναι το sot και πως μετραω την αποδοση στο δικο μου ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Sot= ώρες ενεργής οθόνης. Στα στατιστικά της μπαταρίας θα το δεις.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι και η δική μου κατανάλωση μπαταρίας, φυσιολογική δηλαδή. Αν στο ξανακάνει ανέβασε και τα άλλα στατιστικά μπαταρίας.

Ερώτηση ασχετη: Εγώ γιατί δεν μπορώ να ανεβασω screenshot στο φόρουμ; Τα μετατρέπεις κάπως για να μικρυνουν σε μέγεθος;

 

Δε κάνω τίποτα απολύτως με το screenshot. Κανένα τρικ.Την ανεβάζω με το tapatalk αν αυτό έχει σχέση.

 

 

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ηθελα να κανω μια ερωτηση για το mi4 που αγορασα τις προαλλες για φιλο μου!

Του περασα την τελευταια ελληνικη rom απο το miui.gr.

Ολα πηγαν μια χαρα και το κινητο δουλευει αψογα εκτος απο ενα προβλημα.

Οταν μιλαει στο τηλεφωνο, εχει-δεν εχει σημα τον ακουνε πολλες φορες με διακοπες σε σημεια που με τα παλια του κινητα δεν ειχε ποτε προβληνα.

Αντιμετωπίζει κανεις κατι παρομοιο?!?

Μηπως να αλλαξω rom?

 

Ειναι κριμα γτι ειναι κινηταρα αλλα το σημαντικοτερο δε δουλευει σωστα!

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Ζαχος

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ηθελα να κανω μια ερωτηση για το mi4 που αγορασα τις προαλλες για φιλο μου!

Του περασα την τελευταια ελληνικη rom απο το miui.gr.

Ολα πηγαν μια χαρα και το κινητο δουλευει αψογα εκτος απο ενα προβλημα.

Οταν μιλαει στο τηλεφωνο, εχει-δεν εχει σημα τον ακουνε πολλες φορες με διακοπες σε σημεια που με τα παλια του κινητα δεν ειχε ποτε προβληνα.

Αντιμετωπίζει κανεις κατι παρομοιο?!?

Μηπως να αλλαξω rom?

 

Ειναι κριμα γτι ειναι κινηταρα αλλα το σημαντικοτερο δε δουλευει σωστα!

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Ζαχος

 

Είναι γνωστό πρόβλημα του Mi4, για την ώρα δεν υπάρχει λύση που να το διορθώνει τελείως. Βελτιώνετε η κατάσταση αρκετά αν λειτουργείς το τηλ. ΟΧΙ σε 2g αλλά σε 3g ή σε 4g. Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα αλλά όταν γύρισα το τηλ. σε 3g σχεδόν εξαλείφθηκε.

Edited by newworld
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ηθελα να κανω μια ερωτηση για το mi4 που αγορασα τις προαλλες για φιλο μου!

Του περασα την τελευταια ελληνικη rom απο το miui.gr.

Ολα πηγαν μια χαρα και το κινητο δουλευει αψογα εκτος απο ενα προβλημα.

Οταν μιλαει στο τηλεφωνο, εχει-δεν εχει σημα τον ακουνε πολλες φορες με διακοπες σε σημεια που με τα παλια του κινητα δεν ειχε ποτε προβληνα.

Αντιμετωπίζει κανεις κατι παρομοιο?!?

Μηπως να αλλαξω rom?

 

Ειναι κριμα γτι ειναι κινηταρα αλλα το σημαντικοτερο δε δουλευει σωστα!

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων!

Ζαχος

 

δοκιμασε να μιλησεις με hands free αν ειναι οκ τοτε θα βρουμε τη λυση να διορθωθει αν δεν λυθει το προβλημα το πιο πιθανο ειναι να εχει προβλημα το μικροφωνο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...