Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρυθμισεις - δικτυα κινητης - προτιμωμενος τυπος δικτυου - προτιμηστε τα δικτυα 4g

 

Μόνο αυτό έχεις κάνει ? Από τις κρυφές ρυθμίσεις τπτ ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

GTV - 6.4.21 ..δηλαδη την τελευταια..Η γυναικα μου ,μου λεει οτι ακουγομε σαν να ειμαι απο το πηγαδι χαχαχαχ

Εγω τους ακουω ολους χωρις κανενα προβλημα...Ισως να ειναι και θεματ σηματος..τωρα στις γιορτες θα το ελενξω περισσοτερο!!!!

 

την ωρα που σου λεει οτι σε ακουει απο το πηγαδι ... χτυπα ελαφρα στο κατω μερος εκει που μιλας και ειναι το μικροφωνο αν σου πει οτι τωρα σε ακουει οκ ...εχει προβλημα το μικροφωνο οπως ειχε ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο στα mi4

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο αυτό έχεις κάνει ? Από τις κρυφές ρυθμίσεις τπτ ?

 

δεν υπαρχει κατι αλλο, μονο αυτο. εισαι σιγουρος οτι εχεις την fdd lte εκδοση ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

toroman δες ποια έκδοση έχεις πχ 2014### ένας αριθμός πίσω στο κουτί Edited by myCellular
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπορω να το βρω?

 

ρυθμισεις - ηχος κ δονηση τερμα κατω

δες ποια επιλογή έχει κ άλλαξε την στην άλλη

δοκίμασε

εμένα είχε default κ για τα δυο μικρόφωνα

Edited by myCellular
Link to comment
Share on other sites

την ωρα που σου λεει οτι σε ακουει απο το πηγαδι ... χτυπα ελαφρα στο κατω μερος εκει που μιλας και ειναι το μικροφωνο αν σου πει οτι τωρα σε ακουει οκ ...εχει προβλημα το μικροφωνο οπως ειχε ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο στα mi4

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν υπαρχει κατι αλλο, μονο αυτο. εισαι σιγουρος οτι εχεις την fdd lte εκδοση ;

 

ρυθμισεις - ηχος κ δονηση τερμα κατω

Ποιο βαζω?με το 1'η 2 μικρόφωνα?

Link to comment
Share on other sites

 

δεν υπαρχει κατι αλλο, μονο αυτο. εισαι σιγουρος οτι εχεις την fdd lte εκδοση ;

 

Ναι ρε συ και στο κουτί το γράφει και στις πληροφορίες το γράφει πέρασα και τα windows που μόνο στο 4g γίνεται !! Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει η αν κάνω κάτι λάθος !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο βαζω?με το 1'η 2 μικρόφωνα?

 

εμένα είχε default κ για τα δυο μικρόφωνα

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2014215

 

συγνώμη που θα στο πω αλλά δεν είναι 4g αυτή η version

http://willmyphonework.net/

Edited by myCellular
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που θα στο πω αλλά δεν είναι 4g αυτή η version

http://willmyphonework.net/

 

Πως γίνεται τότε και εγκατέστησα windows 10 στο κινητό που μόνο οι 4g εκδόσεις μπορούν !?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται τότε και εγκατέστησα windows 10 στο κινητό που μόνο οι 4g εκδόσεις μπορούν !?

 

τι να σου πω δεν ξέρω παραπάνω , περίμενε να απαντήσει κ κάποιος άλλος που ξέρει καλύτερα , με βάση αυτό το site αν αληθεύει δεν υποστηρίζει 4g

πρέπει να είναι η wcdma έκδοση

https://www.frequencycheck.com/compatibility/A1aLw/xiaomi-mi4-wcdma-64gb-2014215-mi4w-xiaomi-leo/countries?utf8=%E2%9C%93&q%5Bname_or_code_or_keywords_cont%5D=greece&commit=Search

 

https://www.frequencycheck.com/search?s=Xiaomi+Mi4

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως γίνεται τότε και εγκατέστησα windows 10 στο κινητό που μόνο οι 4g εκδόσεις μπορούν !?

 

Μόνο στα 4g γίνεται εγκατάσταση των windows ?

Edited by myCellular
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο το 4g !

 

Που το λέει αυτό; Δεν βρίσκω το λόγο να σχετίζονται τα windows με το 4g

 

Ψάχνω ρε παιδιά μία ποιοτική σιλικόνη για την συσκευή μας και δεν βρίσκω, μόλις διαπιστωσα ότι δεν υπάρχει πουθενά και της nillkin! Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή; Αυτη που μου έστειλε το vickmall είναι ελεινη σε αντίθεση με αυτή που είχε στηλει στο redmi note 2 της γυναίκας, που εφαρμόζει καλύτερα και από nillkin!

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Που το λέει αυτό; Δεν βρίσκω το λόγο να σχετίζονται τα windows με το 4g

 

Ψάχνω ρε παιδιά μία ποιοτική σιλικόνη για την συσκευή μας και δεν βρίσκω, μόλις διαπιστωσα ότι δεν υπάρχει πουθενά και της nillkin! Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή; Αυτη που μου έστειλε το vickmall είναι ελεινη σε αντίθεση με αυτή που είχε στηλει στο redmi note 2 της γυναίκας, που εφαρμόζει καλύτερα και από nillkin!

 

http://en.miui.com/thread-189556-1-1.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ειχες δοκιμασει πριν περασεις windows 10 να δεις αν πιανεις 4g?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες δοκιμασει πριν περασεις windows 10 να δεις αν πιανεις 4g?

 

Ναι και δεν υπάρχει η επιλογή για 4g ! Μόνο μέχρι 3g

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν υπάρχει η επιλογή για 4g ! Μόνο μέχρι 3g

Φίλε μου και εγώ έχω το mi4 3 g και στο κουτί του και στο πίσω μέρος του τηλ λέει μοντέλο 2014215 . Αυτό είναι το 3G και όχι το 4G μοντέλο. Και το γεγονός ότι το έχεις πάρει από fastcardech με βάζει σε υποψίες. Άλλο μοντέλο μπορεί να λέει το κουτί άλλο μοντέλο να λεει το τηλ και άλλο να είναι. Κάνουν πολλές μαίμουδιές αυτοί. Είμαι καμένος από αυτούς γιαυτό στο λέω. Τλπ μακάρι να μην έχεις πρόβλημα και να χαρείς το τηλ γιατί πρόκειται για πολύ αξιόλογη συσκευή. Καλημέρα.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 3g είναι και στο κουτί λέει 2014215

Και ο φίλος toroman έγραψε ποιο πάνω ότι το κουτί του γράφει 2014215, γιαυτό είπα ότι μάλλον είναι το 3G και όχι το 4G Τώρα πως πέρασε windows σε 3G αυτό δεν το ξέρω και δεν μπορώ να πάρω θέση.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγορασες έλεγε 4g στο site; Η παραγγελία στο account σου στο fastvardtech λέει 4g;
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγορασες έλεγε 4g στο site; Η παραγγελία στο account σου στο fastvardtech λέει 4g;

Μετά από λίγο ψάξιμο στο νετ, γιατί είναι κρίμα να μας κοροϊδεύει το fastcardech ( άμα πατήστε στο google: xiaomi mi4 2014216 ) θα δείτε ότι είναι το 4G μοντέλο. Το 2014215 είναι το 3G. Είχα παραγγείλει από δαυτους ένα mi4 3G και το τηλ στο καπάκι πίσω έλεγε 2014216 που είναι το 4G μοντέλο. Επίσεις το τηλ ήταν μεταχειρισμένο . Οι άνθρωποι είναι γεννημένοι απατεώνες. Φυσικά πήρα τα λεφτά μου πίσω (paypal).

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο ψάξιμο στο νετ, γιατί είναι κρίμα να μας κοροϊδεύει το fastcardech ( άμα πατήστε στο google: xiaomi mi4 2014216 ) θα δείτε ότι είναι το 4G μοντέλο. Το 2014215 είναι το 3G. Είχα παραγγείλει από δαυτους ένα mi4 3G και το τηλ στο καπάκι πίσω έλεγε 2014216 που είναι το 4G μοντέλο. Επίσεις το τηλ ήταν μεταχειρισμένο . Οι άνθρωποι είναι γεννημένοι απατεώνες. Φυσικά πήρα τα λεφτά μου πίσω (paypal).

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα τους στείλω ένα μνμ ! Το κιν το έστειλες πίσω και σου έδωσαν τα λεφτά ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε του περνάς την τελευταία fastboot rom από το ελληνικό φόρουμ και μετά να του φλασαρεις την τελευταία developer; Και μετά να δεις ξανά τις καταναλώσεις..

 

Πέρασα αυτά που δίνει από κάτω ο φίλος, δεν είμαι ικανοποιημένος, με αποτέλεσμα μέχρι τώρα να έχω το mi4 για τα τηλέφωνα και τα μηνύματα (έχω μέσα την κανονική μου sim) και τα υπόλοιπα τα κάνω από το mi3.

 

Φίλε μου παρε τοπικό backup και διάλεξε εσυ μια - μια εφαρμογή πια θέλεις, και πια δεδομένα, ο φάκελος αυτός θα δημιουργηθεί στην διαδρομή: Miui/backup/AllBackup/ημερομηνια-δημιουργίας αυτόν τον φάκελο παρ τον και αντέγραψε τον στο Pc σου να υπάρχει και οταν θα κάνεις το flash την Fastboot Rom https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762635998681

και περάσεις και την τελευταία Ελληνική Stable https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762636002710

στην συνέχεια ξαναπεταξε τον φάκελο αυτον μεσα στην ιδια διαδρομή και με τον ιδιο τρόπο που πήρες backup θα κάνεις την επαναφορά σου οπου ολα θα πάνε ετσι οπως ηταν...

Το titanium Backup ειναι περιτο στην Miui αλλα παρε και ενα να το εχεις στον μελλον δεν ξέρεις...

 

Φίλε μου, έκανα αυτό που μου είπες, παρατηρώ όμως ότι αν πάρεις backup του viber, όταν πας να ανοίξεις την εφαρμογή αφού την έχεις επαναφέρει, σου δείχνει αρχικά τις συνομιλίες που είχες και μετά σου ζητάει να ξαναδώσεις τον αριθμό του κινητού σου και σβήνονται όλα. Γνωρίζει κανείς πώς γίνεται να επαναφέρεις όντως το backup;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...