Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στη παρεα.Ενδιαφερεται φιλος για το Mi4 και εδω το εχει προσφορα ( http://www.everbuying.net/product818456.html ).Ξερεις κανεις με ποιον τροπο θα γινει η αποστολη και αν θα μεσολαβησει τελωνειο?

 

Επισης,θα "πιανει" σημα 4G?

 

Επειδη χθες το παραγγειλα και εγω απο εκει και εχοντας την εμπειρια απο αυτο το site εχοντας ψωνισει αρκετα πραγματα ..

α)Αν δεν το εστηλες express (πληρωνοντας κατι παραπανω)ΔΕΝ εχεις το παραμικρο προβλημα με τελωνειο...Λογικα απο την στιγμη που θα στο στηλουν σε 20-25 μερες θα το εχεις ....

β)Θα σου στηλουν ενα truncking number και με αυτο μπορει να παρακολουθεις που ειναι το δεμα σου

γ)Οχι ΔΕΝ θα εχεις 4G..Το συγκεκριμενο το αναφερει ρητα οτι ειναι για 3G ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά για όσους ενδιαφέρει η δεύτερη μόλις φόρτιση έβγαλε 7 ώρες ακριβώς SOT σε μιάμιση μέρα με ανοιχτό wifi μόνιμα και 2g, μόνο για κλησεις δηλαδή.

Σαυτη την μιάμιση μέρα έπαιξε πολύ chrome k fb, κανα 40λεπτο youtube και κανα μισαωρο κλήσεις. Το βράδυ η συσκευή σε 8 ώρες αναμονή χωρίς airplane mode έχασε μόλις 2%. Προσωπικά με εντυπωσίασε ΚΑΙ η μπαταρία μαζί με το υπόλοιπο σύνολο.

Αυτό που μου λείπει μόνο είναι το double tap to wake/sleep και η sd (αυτό το αντιμετωπιζω έχοντας στο τσαντακι μαζί μου otg-usb).

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε λιγες μερες θα μου ερθει το κινητο θα ηθελα να ξερω απο την εμπειρια σας (καθοτι νεος στην xiaomi) ποια εκδοση να διαλεξω να βαλω μεσα αρχικα? ..την STABLE V7.χ ή την Developer ROM 6.3.χ ?

Η διαφορα τους ειναι μονο στην μεταφραση ή η STABLE εχει λιγοτερα προβληματα απο την ελληνικη ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε λιγες μερες θα μου ερθει το κινητο θα ηθελα να ξερω απο την εμπειρια σας (καθοτι νεος στην xiaomi) ποια εκδοση να διαλεξω να βαλω μεσα αρχικα? ..την STABLE V7.χ ή την Developer ROM 6.3.χ ?

Η διαφορα τους ειναι μονο στην μεταφραση ή η STABLE εχει λιγοτερα προβληματα απο την ελληνικη ?

 

Η διαφορά stable και developer είναι ότι η developer βγαίνει κάθε βδομάδα και είναι δοκιμαστική για να εντοπιστούν τυχόν bug που θα διορθωθούν στην πορεία και θα βγει μία σταθερή, η λεγόμενη stable. Και οι 2 είναι πλήρως μεταφρασμενες στα ελληνικά από την ομάδα του xiaomi-miui.gr. Οπότε είναι δική σου επιλογή τι θα βάλεις. Εγώ προσωπικά βάζω developer κάθε παρασκευή και μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Το κινητό το έχω 1,5 χρόνο και είναι άψογο!

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Θέλω να ρωτήσω το εξης,έχω κατεβάσει το go keyboard και το πληκτρολόγιο Google. Σαν default πληκτρολόγιο ωστόσο έχω επιλέξει το go και ταυτόχρονα έχω απενεργοποιήσει τις ενημερωσεις και έχω "παγώσει" το Google. Παρόλα αυτά όταν ανοιξω την συσκευή μετα απο κάποια ωρα και πάω να γράψω SMS σαν default εμφανίζει το Google,και πρεπει να κάνω την διαδικασία επιλογής του go απο την αρχή. Δεν είναι τρομερή διαδικασία αλλά πως μπορω να επιλεξω μόνιμα σαν default το go;; προσπάθησε κανεις να εγκαταστάσεις mm; χθες που δικιμασα ενω είχα εγκαταστήσει το αρχείο στην συσκευή και δοκιμάσα μέσω της εφαρμογής του κινητού έβγαζε πρόβλημα στο συστημα. Ξέρει κανεις τι παιζει;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί στις πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο μου δείχνει την cpu από 2.5ghz μετά την τελευταία ενημέρωση σε 2.45ghz; Edited by dimitriswp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει κανείς άλλος άπερια wakelocks από το fastdormancy service? Όταν είμαι με wifi η αυτονομία είναι πολύ καλή, αλλά με data χαμός... Υποτίθεται και η cosmote υποστηρίζει fast dormancy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχεις δικιο με τον χρονισμό της cpu...Περίεργο!
Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

Λεω να flashαρω cyogenmod...εχει κανενας να πει εντυπώσεις?

 

Είχα βάλει εγώ και την είχα κάνα χρόνο από 12.1 και μετά σε 13. Πολύ καλή αλλά είχε (; ) θέμα με το GPS (δεν κλείδωνε σε Google Maps για navigation) και έχει σαφώς χειρότερη ποιότητα φωτογραφιών. Δεν υπάρχει εφαρμογή που να βγάζει φωτογραφίες όπως η MIUI Camera. Κατά τα άλλα έχει καλύτερη μπαταρία από MIUI και τα καλούδια της CM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω από 31/3 που παράγγειλα το mi 4 αλλά μου βγάζει από τις 6/4 the item is preadvised και μέχρι σμρ τίποτα ! Με Netherland post ! Κάνεις καμιά ιδέα τι παίζει ? Έχω πάρει ξανά με nl αλλά δεν μου έκαναν τέτοια κόλπα !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω από 31/3 που παράγγειλα το mi 4 αλλά μου βγάζει από τις 6/4 the item is preadvised και μέχρι σμρ τίποτα ! Με Netherland post ! Κάνεις καμιά ιδέα τι παίζει ? Έχω πάρει ξανά με nl αλλά δεν μου έκαναν τέτοια κόλπα !

 

Δοκιμασες κανένα άλλο track; Εγώ χρησιμοποιώ το 17track. Δοκίμασε μήπως έχει κολλήσει..

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω από 31/3 που παράγγειλα το mi 4 αλλά μου βγάζει από τις 6/4 the item is preadvised και μέχρι σμρ τίποτα ! Με Netherland post ! Κάνεις καμιά ιδέα τι παίζει ? Έχω πάρει ξανά με nl αλλά δεν μου έκαναν τέτοια κόλπα !

Μια απο τα ιδια απο 1/4 που το παραγγειλα απο everbuying.net

Απο 8/4 03:36 The item is pre-advised

Ελπιζω μην ειναι τιποτα το σοβαρο και απλα αμελεια !!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 11-04-2016 20:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-04-2016 20:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Ολα κλα μεχρι στιγμης...εξακολουθω να πιστευω οτι μπορει να το εχω μεχρι το πασχα

Link to comment
Share on other sites

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 11-04-2016 20:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-04-2016 20:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Ολα κλα μεχρι στιγμης...εξακολουθω να πιστευω οτι μπορει να το εχω μεχρι το πασχα

 

Το πολύ σε 10 μέρες θα το έχεις πιστεύω.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ένα που παρειγγειλα πριν 6 μέρες έφτασε χθες Ελλάδα οπότε αύριο μεθαύριο θα το χω στα χέρια.
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί είμαι ένα βήμα πρίν το παραγγείλω , είναι μεγάλη η διαφορά ανάμεσα στο 4g και το 3g η θεωρείται ότι δέν αξίζουν τόσα χρήματα παραπάνω για το 4g ?

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

απο που φιλε μου..το εβαλες express ?Δε θυμαμε να εχει ερθει τοσο γρηγορα δεμα απο Κινα

 

Από geekbuying. Και το δικό πριν 1,5 χρόνο που είχα πάρει από to2c σε 11 μέρες το είχα στα χέρια! Όχι δεν έβαλα express με singapore post τα βάζω..

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Από geekbuying. Και το δικό πριν 1,5 χρόνο που είχα πάρει από to2c σε 11 μέρες το είχα στα χέρια! Όχι δεν έβαλα express με singapore post τα βάζω..

 

Εισαι απο τους τυχερους ..Εμεις απο 1/4 και ακομα το περιμενουμε να φτασει σε πρωτη φαση Ελλαδα και βλεπουμε ..(με NL)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει κάποιο κινεζομάγαζο που να έχει διαθέσιμο το 4g με 3giga και να είναι αξιόπιστο για να το παραγγείλω ??

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...