Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά μήπως έχει να κάνει με ποια έκδοση ?

 

Δεν έχει να κάνει με την έκδοση αλλά με το μαγαζί που δε δίνει αυτό που σου λέει.. Οι 9 στους 10 που θα πάρουν από fastcardtech έχουν θέμα..

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

fastcardtech και aliexrpress είναι για τα ανάθεμα μακριά από τέτοια καταστήματα...

Πουλανε μεταχειρισμένα και αντίγραφα...

 

Και τώρα τι κάνουμε ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει κουβέντα εδώ για την έκδοση 6.0?την βλέπω λίγο πιο "βαριά" ή είναι η ιδέα μου?

 

Μπα είναι καλύτερα από κιτ κατ.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Ακυρωσε την παραγγελια σου αν δεν εχει φυγει δεν νομιζω να εχεις προβλημα....

 

Θα στείλω ! Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω mi4 4g 3gb ram σε καλή τιμή ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα στείλω ! Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω mi4 4g 3gb ram σε καλή τιμή ?

Σε ενδιαφερει το 4G ή τα 3GB RAM γιατι με το http://www.everbuying.net/ εχει και τα 2 σε εξαιρετικη τιμη

http://www.everbuying.net/product1150348.html

http://www.everbuying.net/product818456.html

 

ΥΣ ..Δεν κανω promotion σε αυτο το σιτε απλα επειδη εχω ψωνισει αρκετα πραγματα χωρις το παραμικρο (μεχρι στιγμης ) προβλημα γιαυτο το αναφερω συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια χρήσης του mi3 και 10 μέρες του mi4 έχω να πω ότι εκτός εμφάνισης και λίγο καλύτερων επιδόσεων η μπαταρία του mi3 μου κρατάει πιο πολύ. Και τα δύο έχουν πάνω την τελευταία developer rom. Ίσως χρειάζεται να κάνει μερικούς κύκλους ακόμα για να στρώσει. Το mi3 δεν ζεσταινοταν ούτε μετά από πολύ σκληρή χρήση. Το mi4 ζεσταίνεται πολύ εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφερει το 4G ή τα 3GB RAM γιατι με το http://www.everbuying.net/ εχει και τα 2 σε εξαιρετικη τιμη

http://www.everbuying.net/product1150348.html

http://www.everbuying.net/product818456.html

 

ΥΣ ..Δεν κανω promotion σε αυτο το σιτε απλα επειδη εχω ψωνισει αρκετα πραγματα χωρις το παραμικρο (μεχρι στιγμης ) προβλημα γιαυτο το αναφερω συνεχεια...

 

Με ενδιαφέρει να έχει και τα 2 ! Γιαυτό και το πήρα από fct

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή number fixer είναι αυτή που θα σου διορθώσει τις επαφές βάζοντας από μπροστά τους το +30 και μέρα θα σου εμφανίζει κανονικά τα ονόματα στα μηνύματα.

το θέμα μου είναι ότι την εφαρμογή την έχω διαγραψει απο την αρχη γιατι ακριβως δημιουργουσε αυτο το προβλημα,έβαζε και στις κλησεις αλλα και στα μηνυματα τον κωδικο +30.Διαγραφοντας την εστρωσαν οι επαφες αλλα οχι τα μηνυματα.Υπάρχει πιθανότητα αν την εγκαταστησω πάλι να διορθωθει το προβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

το θέμα μου είναι ότι την εφαρμογή την έχω διαγραψει απο την αρχη γιατι ακριβως δημιουργουσε αυτο το προβλημα,έβαζε και στις κλησεις αλλα και στα μηνυματα τον κωδικο +30.Διαγραφοντας την εστρωσαν οι επαφες αλλα οχι τα μηνυματα.Υπάρχει πιθανότητα αν την εγκαταστησω πάλι να διορθωθει το προβλημα;;;

 

Λογικά αν περάσεις τη ρομ ξανά θα σου την εμφανίσει πάλι.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να έχει και τα 2 ! Γιαυτό και το πήρα από fct

 

Νομίζω δε μπορείς να τα έχεις και τα 2! Και αν το πήρες και σου έλεγε ότι τα έχει, τότε μάλλον δεν είναι xiaomi!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δε μπορείς να τα έχεις και τα 2! Και αν το πήρες και σου έλεγε ότι τα έχει, τότε μάλλον δεν είναι xiaomi!!!

 

http://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_4_lte-6866.php

Θέλω να πιστεύω ότι είναι αυτό ! Είμαι πολύ περίεργος !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κλειδωμένο Mi account = 100% μεταχειρισμένη συσκευή, Fastcardtech= Τα μεγαλύτερα λαμογια που μπορείς να βρεις στο net...

Τόσα και τοσα έχουν γραφτεί γι αυτούς και παλι πάνω σε αυτούς πατε, τι να πω...

Fastboot rom κατέβασε για το κινητό σου και πέρασε την με το miflash: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10011-Flash-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-MiFlash-VIDEO/

AYTO BEBAIA ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΣΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ πάλι μπροστά σου θα το βρεις μετα το flash...

Εγώ θα έκανα αμεσα Dispute και άμεσα escalete σε claim για να μην σου ροκανίσουν τον χρόνο που θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω...

Τράβα βιντεο το κλείδωμα θα σου ζητήσει το paypal αποδείξεις...

Περιμενω την αποφαση του claim πλεον, αλλα ηθελα να ρωτησω κατι αν γνωριζει κανεις, ωστε αν ειναι να το κρατησω κ να γλιτωσω τοσο χαμενο καιρο..

 

Αν του περασω cyanogen η' οποια αλλη rom κ οχι rom της xiaomi, θα παρακαμφθει το κλειδωμα?

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω την αποφαση του claim πλεον, αλλα ηθελα να ρωτησω κατι αν γνωριζει κανεις, ωστε αν ειναι να το κρατησω κ να γλιτωσω τοσο χαμενο καιρο..

 

Αν του περασω cyanogen η' οποια αλλη rom κ οχι rom της xiaomi, θα παρακαμφθει το κλειδωμα?

 

Δεν έχω Xiaomi αλλά μου φαίνεται περίεργο το κλείδωμα.

Για ρίξε μια ματιά και εδώ.

 

http://en.miui.com/thread-213221-1-1.html

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=202266&mobile=2

 

Many of the people Facing Problem after flashing their phone Because of they have forgot their mi account password and they are unable to use their phone
Here is a simple solution :-
1) insert registered sim(registered in mi account) card into another phone temprorly .
2) goto account.xiaomi.com from other phone ,pc etc.
3) click on forgot password fill up required fields
You will be asked otp which has recived on your registered sim card
Enter it an reset your password
4 ) insert the registered sim or any data enabled sim card on your phone (it requires data connection to login)
5 ) now long press power button (keep pressed until device restarts)
6 ) wait for 20-30 seconds after booting
7 ) enter your password (recent)
8 ) Wait for logged in 
9 ) The Magic Begins You Have Successfully Done , Now You Can Use your phone

 

This happened to me recently, and how i solve it is:
1) Fresh install it again, but DO NOT restart your phone.
2) Go to your mi account, make sure all 4 crucial steps are done. (Password, bind phone number and so on) Make sure it's 100%
3) Go to Setting > Mi Account and make sure your device is activated.
4) Restart and see the result.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω Xiaomi αλλά μου φαίνεται περίεργο το κλείδωμα.

Για ρίξε μια ματιά και εδώ.

 

http://en.miui.com/thread-213221-1-1.html

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=202266&mobile=2

 

Many of the people Facing Problem after flashing their phone Because of they have forgot their mi account password and they are unable to use their phone
Here is a simple solution :-
1) insert registered sim(registered in mi account) card into another phone temprorly .
2) goto account.xiaomi.com from other phone ,pc etc.
3) click on forgot password fill up required fields
You will be asked otp which has recived on your registered sim card
Enter it an reset your password
4 ) insert the registered sim or any data enabled sim card on your phone (it requires data connection to login)
5 ) now long press power button (keep pressed until device restarts)
6 ) wait for 20-30 seconds after booting
7 ) enter your password (recent)
8 ) Wait for logged in 
9 ) The Magic Begins You Have Successfully Done , Now You Can Use your phone

 

This happened to me recently, and how i solve it is:
1) Fresh install it again, but DO NOT restart your phone.
2) Go to your mi account, make sure all 4 crucial steps are done. (Password, bind phone number and so on) Make sure it's 100%
3) Go to Setting > Mi Account and make sure your device is activated.
4) Restart and see the result.

Αρισταρχε σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια, αλλα νομιζω ολα αυτα αφορουν το να εχει κλειδωσει ο δικος σου λογαριασμος ενω στη περιπτωση μου λεμε οτι το τηλεφωνο ειναι συσχετισμενο με καποιου αλλου mi account, ο οποιος προφανως ηταν κ πρωην κατοχος του πωληθεν σε μενα για καινουριο, mi4 απο τους σεσημασμενους απατεωνες του Fastcardtech!

Link to comment
Share on other sites

Μi4 3g με ελληνική ΜΜ stable χρήση wifi μόνο, χωρίς δεδομένα 3.5 ώρες SOT και είμαι στο 50%!

Έχω πάθει πλάκα!

 

Και θα δεις ακομα περισσοτερο σε καποιες πειπτωσεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρισταρχε σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια, αλλα νομιζω ολα αυτα αφορουν το να εχει κλειδωσει ο δικος σου λογαριασμος ενω στη περιπτωση μου λεμε οτι το τηλεφωνο ειναι συσχετισμενο με καποιου αλλου mi account, ο οποιος προφανως ηταν κ πρωην κατοχος του πωληθεν σε μενα για καινουριο, mi4 απο τους σεσημασμενους απατεωνες του Fastcardtech!

Εγώ όταν είχα πάρει το meizu m2 note από vickmall ειχα θέμα με τον λογαριασμό του flyme. Δεν είχε κάνει αποσύνδεση το vickmall (είχε συνδεθεί για να μου περάσει την internacional rom) και έτσι δεν μπορούσα να μπω στο flyme. Μικρότερο θέμα σαφώς, αλλά το αναφέρω γιατί ζήτησα από το vickmall να μου δώσει το username k pass του για να μπω και να κάνω αποσύνδεση, όπως και έγινε.

Οπότε αφού δεν θέλεις να μπλεξεις μήπως τους έχεις ρωτήσει αν γνωρίζουν κατι?

Link to comment
Share on other sites

Αρισταρχε σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια, αλλα νομιζω ολα αυτα αφορουν το να εχει κλειδωσει ο δικος σου λογαριασμος ενω στη περιπτωση μου λεμε οτι το τηλεφωνο ειναι συσχετισμενο με καποιου αλλου mi account, ο οποιος προφανως ηταν κ πρωην κατοχος του πωληθεν σε μενα για καινουριο, mi4 απο τους σεσημασμενους απατεωνες του Fastcardtech!

 

Όταν το παρέλαβες το τηλέφωνο είχε ταινίες ασφαλείας; Έχει κάτι ταινίες κολλημένες στα καινούργια που όταν κοπούν γράφουν Void.

Μήπως τους είχε πει να σου περάσουν καμιά ROM και το είχαν ανοίξει;

Πολύ περίεργο μου φαίνεται. Για ρώτα τους αν έχουν μπει σε κανένα λογαριασμό Mi για να κάνουν ρυθμίσεις και ξέχασαν να τον σβήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Μi4 3g με ελληνική ΜΜ stable χρήση wifi μόνο, χωρίς δεδομένα 3.5 ώρες SOT και είμαι στο 50%!

Έχω πάθει πλάκα!

 

Εγώ με ευρωπαική stable (το ίδιο ουσιαστικά) και amplify και greenify και πάλι τόσο δν μπόρεσα να δω!

 

Σε πόσες ώρες το είδες? Φωτεινότητα? Εφαρμογές που τρέχουν?

 

Θενξ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ευρωπαική stable (το ίδιο ουσιαστικά) και amplify και greenify και πάλι τόσο δν μπόρεσα να δω!

 

Σε πόσες ώρες το είδες? Φωτεινότητα? Εφαρμογές που τρέχουν?

 

Θενξ

Το έβγαλα από την μπριζα το πρωί στις 7 και τώρα έχω 46% με 4 ώρες ακριβώς οθόνη! Είναι η δεύτερη φόρτιση που του κάνω και έχω βάλει καμία 20 εφσρμογες , δεν βάζω και περισσότερες σε όλες τις συσκευές που είχα. Φωτεινότητα στο αυτόματο. Εννοείται πως αν είχα δεδομένα μόνιμα ανοιχτά θα είχε καταναλώσει πιο πολύ μπαταρία αλλά με την ίδια ακριβώς χρήση το ρεκόρ μου είναι 6 ώρες με το m2 note, είμαι σίγουρος ότι θα το σπασω!

Χρήση: fb, σερφαρισμα με chrome, 20 λεπτά youtube, αλλά τόσα κλήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα.Ενδιαφερεται φιλος για το Mi4 και εδω το εχει προσφορα ( http://www.everbuying.net/product818456.html ).Ξερεις κανεις με ποιον τροπο θα γινει η αποστολη και αν θα μεσολαβησει τελωνειο?

 

Επισης,θα "πιανει" σημα 4G?

Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά, το μόνο που με ανησυχεί είναι η έλλειψη εξωτερικής κάρτας sd κ ραδιοφώνου, o υψηλός sar κ οι αναφορές για ανέβασμα υψηλών θερμοκρασιών. Edited by ioannisman2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά, το μόνο που με ανησυχεί είναι η έλλειψη εξωτερικής κάρτας sd κ ραδιοφώνου, o υψηλός sar κ οι αναφορές για ανέβασμα υψηλών θερμοκρασιών.

 

Η ερωτηση μου ειναι καθαρα για το θεμα αποστολης!Το κινητο το εχω,ραδιοφωνο εχει κανονικα...Για το sar δεν γνωριζω οποτε δεν θα σχολιασω...Οσο για τις θερμοκρασιες στο εγγυωμαι οτι ειναι οι απολυτα φυσιολογικες.

Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...