Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τη γραμματοσειρα εννοει μαλλον αλλα αυτο αλλαζει απο τις ρυθμισεις

 

Την γραμματοσειρά εννοούσα αλλά και τα εικονίδια στο μενού των ρυθμίσεων και η καλή μετάφραση που έχουν κάνει τα παιδιά. Πιστεύω οτι ελάχιστα πραγματα ειναι αλλαγμενα σε σχεση με την αντίστοιχη κινεζικη stable.

Αυτά γραφουν τα παιδιά : Είναι πλήρως μεταφρασμένες στα Ελληνικά

Είναι ROOT εκτός από το Mi-PAD

Περιέχουν Gapps + Google Keyboard

SwiftKey Keyboard

Και όλες τις extra εφαρμογές που συνοδεύουν τις Developer ROMs

Δεν ακολουθούν εβδομαδιαίο πρόγραμμα Update

Edited by vaggos72
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ενταξει, μπορεις να μου προτεινεις μια σταθερη ρομ περαν της 5.3.0 ?η 5.7.2 ειναι σταθερη?

 

επισης αυτη η 6.2.0 τι ειναι? δεν ακολουθει την σειρα των αλλων ρομ

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ενταξει, μπορεις να μου προτεινεις μια σταθερη ρομ περαν της 5.3.0 ?η 5.7.2 ειναι σταθερη?

 

επισης αυτη η 6.2.0 τι ειναι? δεν ακολουθει την σειρα των αλλων ρομ

η μονη σταθερη γισ τωρα ειναι η 5.3.0 η 6.2.0. ειναι για αλλο μοντελο

δεν μπορω να προτεινω κατι , αυτά ειναι αναγκες και γουστα του καθενος , δοκιμαζεις και καπου καταληγεις

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/464-Xiaomi-Mi-4/

 

εχει επισημες 6.2.0 για το ΜΙ4, για δες

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Η ερώτησή μου είναι κατά πόσο είναι αναγκαίο να περνάμε άλλη ROM.. Η "μαμά" έχει θέματα..;; Ρωτάω γτ θα το πάρω και θέλω να ξέρω..!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Η ερώτησή μου είναι κατά πόσο είναι αναγκαίο να περνάμε άλλη ROM.. Η "μαμά" έχει θέματα..;; Ρωτάω γτ θα το πάρω και θέλω να ξέρω..!!

 

καθε νεα ρομ βελτιωνει η φτιαχνει τυχον προβληματα

 

προσωπικα με αυτη που εχω τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν αναβαθμιζω αφου δεν βλεπω προβλημα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να με βοηθησει με την εφαρμογη του twitter, σερνεται τρελα. οταν ομως κανω εκκαθαριση της cache της εφαρμογης, παει οκ. Μεχρι μετα απο κανα μισαωρο παλι που σερνεται. δεν βγαζω ακρη
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα site που υπάρχει το 64άρι WCDMA εκτός από το ibuygou ?

 

ναι αλλα ... τσαμπα πραμα ρε παιδι μου...

 

http://www.dx.com/p/xiaomi-m4-quad-core-android-4-4-3-bar-phone-w-5-0-screen-ram-3gb-rom-64gb-white-347055#.VaPmzkowIQQ

 

http://merimobiles.com/xiaomi-mi4-5-0-inch-full-hd-qualcomm-snapdragon-801-quad-core-2-5ghz-miui-v6-based-on-android-4-4-3gb-64gb-smartphone.htm

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Στο merimobiles πρέπει να είναι το 4G αλλά και πάλι τσουχτερό άρα μένω στα 16 καλά είμαι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Στο merimobiles πρέπει να είναι το 4G αλλά και πάλι τσουχτερό άρα μένω στα 16 καλά είμαι :happy:

 

το 3g ειναι και στο merimobiles

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Θελω να παραγγειλω το mi4. Λογο τραπεζων δεν γινεται. Τι μπορω να κανω; Με bitcoins γινεται; Εχω μεινει απο κινητο και εχω τρελαθει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Θελω να παραγγειλω το mi4. Λογο τραπεζων δεν γινεται. Τι μπορω να κανω; Με bitcoins γινεται; Εχω μεινει απο κινητο και εχω τρελαθει.

 

υπομονη αλλιως απο ελλαδα θα το πληρωσεις πολυ ακριβα πχ απο το σκρουτζ

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Θελω να παραγγειλω το mi4. Λογο τραπεζων δεν γινεται. Τι μπορω να κανω; Με bitcoins γινεται; Εχω μεινει απο κινητο και εχω τρελαθει.

 

Mε κάρτα από άλλη χώρα μπορείς,αλλιώς 100+ παραπάνω απ'την Ελλάδα :happy:

Link to comment
Share on other sites

οι τραπεζες απο μερα σε μερα θα ανοιξουν και το καλο ειναι το 16/7 μαλλον θα παρουσιασει το mi5 που σημαινει οτι εχεις πιθανοτητα να δεις μειωση τιμης στο mi4

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

οι τραπεζες απο μερα σε μερα θα ανοιξουν και το καλο ειναι το 16/7 μαλλον θα παρουσιασει το mi5 που σημαινει οτι εχεις πιθανοτητα να δεις μειωση τιμης στο mi4

 

δεν σε νοιαζει να ανοιξουν, τα CC να αρθουν και αυτα θα αργησουν

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δεν σε νοιαζει να ανοιξουν, τα CC να αρθουν και αυτα θα αργησουν

 

Δεν χρειάζεται να αρθούν τα capital controls ολοκληρωτικά για να αρχίσει ξανά η αγορά απ'το εξωτερικό.

Αλλά βγαίνουμε πολύ εκτός θέματος,απλά περιμένουμε όλοι μας και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος που εχει το mi4 , η αρχικη οθονη οταν παταει το home button (το μεσαιο) τον παει στη 2η και οχι στην αρχικη, εχει αλλαξει, πως επαναφερετε ;;;

 

**********

 

Ακυρο το ερωτημα, το βρηκα

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Φιλος που εχει το mi4 , η αρχικη οθονη οταν παταει το home button (το μεσαιο) τον παει στη 2η και οχι στην αρχικη, εχει αλλαξει, πως επαναφερετε ;;;

 

**********

 

Ακυρο το ερωτημα, το βρηκα

 

http://webcazine.com/12974/miui-6-how-to-add-and-set-a-default-home-screen-on-your-xiaomi-phone/

 

Στο ΙΙΙ, εκεί που λέει iii. To make a home screen default/primary

Link to comment
Share on other sites

http://webcazine.com/12974/miui-6-how-to-add-and-set-a-default-home-screen-on-your-xiaomi-phone/

 

Στο ΙΙΙ, εκεί που λέει iii. To make a home screen default/primary

 

έχει κάποιος την xiaomi yi action camera?

ρωτάω εδώ γιατί θέλω να μάθω πως τα πηγαίνει στο video σε σχέση με το mi4 μου, μιας και σκέφτομαι να την πάρω για ένα project που έχω στο μυαλό μου - η χρήστη της δεν θα είναι action βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν ειναι για action χρηση δεν υπαρχει λογος να την παρεις. Εκτος και αν θελεις αλλού να ειναι ο φακος και αλλού η προβολη του (κινητο, ταμπλετ κλπ.).

Σε εσωτερικους χωρους αν δεν εχει πολυ φως δεν τα παει καλα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν ειναι για action χρηση δεν υπαρχει λογος να την παρεις. Εκτος και αν θελεις αλλού να ειναι ο φακος και αλλού η προβολη του (κινητο, ταμπλετ κλπ.).

Σε εσωτερικους χωρους αν δεν εχει πολυ φως δεν τα παει καλα..

 

την έχεις? με ενδιαφέρει να είναι έχει καλύτερη ποιότητα βίντεο από το mi4 μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...