Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος έχει λογαριασμό στο αγγλικό MIUI, ας με βοηθήσει εδώ λιγάκι εάν θέλει -> http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=107663&pid=2118103

 

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλή φάση από Ευρώπη στην τιμή 310$, με το καλό να το παραλάβεις.

 

Ρε παιδια για να στο στειλουν απο ευρωπη εχει κ 43$ μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Ποσο βγήκε τελική τιμη ;

Βγήκε στα 325 ευρω ολο τελικο.τσιμπημενο αλλά δεν ειχα κινητό και δεν ήθελα να περιμένω αλλο.

Καλη μας νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά παιδιά είναι και τα μεταφορικά σόρρυ δεν τα πρόσεξα!

 

Βγήκε στα 325 ευρω ολο τελικο.τσιμπημενο αλλά δεν ειχα κινητό και δεν ήθελα να περιμένω αλλο.

Καλη μας νύχτα.

Στα ίδια περίπου χρήματα ήταν και το Ζ3c με €340? Το κοίταξες ως επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χτες μαιλ για την αγορα μου απο το ibuygou.com στο EU Warehouse

 

Dear Dimitrios,

Thanks for your order from ibuygou.com. Your order ID is ........

A summary of your order is shown below. To view the status of your order click here.

We was shipped you order with MBE tracking 3728264

 

MBE tracking με αυτο το νουμερο δε μπορω να βρω γιατι ειναι και καλα λαθος το νουμερο

Εχει συμβει σε κανενα σας τιποτα το αντισοιχο, δηλαδη αγορα απο ευρωπαικο ibuygou;;

 

Κατι δε παει καλα μου φαινεται....

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χτες μαιλ για την αγορα μου απο το ibuygou.com στο EU Warehouse

 

Dear Dimitrios,

Thanks for your order from ibuygou.com. Your order ID is ........

A summary of your order is shown below. To view the status of your order click here.

We was shipped you order with MBE tracking 3728264

 

MBE tracking με αυτο το νουμερο δε μπορω να βρω γιατι ειναι και καλα λαθος το νουμερο

Εχει συμβει σε κανενα σας τιποτα το αντισοιχο, δηλαδη αγορα απο ευρωπαικο ibuygou;;

 

Κατι δε παει καλα μου φαινεται....

 

στειλτους mail, απο ποιο site μπορεις να κανεις tracking ?

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε χτες μαιλ για την αγορα μου απο το ibuygou.com στο EU Warehouse

 

Dear Dimitrios,

Thanks for your order from ibuygou.com. Your order ID is ........

A summary of your order is shown below. To view the status of your order click here.

We was shipped you order with MBE tracking 3728264

 

MBE tracking με αυτο το νουμερο δε μπορω να βρω γιατι ειναι και καλα λαθος το νουμερο

Εχει συμβει σε κανενα σας τιποτα το αντισοιχο, δηλαδη αγορα απο ευρωπαικο ibuygou;;

 

Κατι δε παει καλα μου φαινεται....

Έτσι μου ήρθε και εμένα μετα απο 6 εργάσιμες . Είναι ισπανική courier....

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Mi4 wcdma => xiaomi-miui-hellas-4.4.4_cancro_GTV-5.5.8.zip (MIUI V6) (CWM Recovery) αυτο κατεβασα απο MIUI.gr μου κανει δουλεια για το m4 lte.? επειτα κανω μετανομασια σε update.zip το στελνω στο κηνητο και το ανοιγω με το volume up + το ΟΝ/ΟFF ... ... σας ρωταω γτ απο μερα σε μερα το περιμενω εχει κλησει μηνα π ερχεται... μη κανω καμια πατατα και σφυριζω μετα......
Link to comment
Share on other sites

Mi4 wcdma => xiaomi-miui-hellas-4.4.4_cancro_GTV-5.5.8.zip (MIUI V6) (CWM Recovery) αυτο κατεβασα απο MIUI.gr μου κανει δουλεια για το m4 lte.? επειτα κανω μετανομασια σε update.zip το στελνω στο κηνητο και το ανοιγω με το volume up + το ΟΝ/ΟFF ... ... σας ρωταω γτ απο μερα σε μερα το περιμενω εχει κλησει μηνα π ερχεται... μη κανω καμια πατατα και σφυριζω μετα......

Μια χαρά θα είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Mi4 wcdma => xiaomi-miui-hellas-4.4.4_cancro_GTV-5.5.8.zip (MIUI V6) (CWM Recovery) αυτο κατεβασα απο MIUI.gr μου κανει δουλεια για το m4 lte.? επειτα κανω μετανομασια σε update.zip το στελνω στο κηνητο και το ανοιγω με το volume up + το ΟΝ/ΟFF ... ... σας ρωταω γτ απο μερα σε μερα το περιμενω εχει κλησει μηνα π ερχεται... μη κανω καμια πατατα και σφυριζω μετα......

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5814-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-2%CE%BF%CF%82-%CE%A4%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-Recovery/

οπως τα ειπες ειναι και εδω ειναι αναλυτικα οι οδηγιες απο τα παιδια στο miui.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παρατήρησα ένα πρόβλημα στον ήχο, όταν κάνω βιντεοκλήση μέσω skype η viber. όταν είναι ανοικτή η κάμερα λοιπόν ο συνομιλητής με ακούει στο βάθος, ενώ όταν είναι κλειστή η κάμερα όλα οκ.

γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό;

MOBILE:

HTC Desire S (2012-2015),

Xiaomi Mi4 LTE(2015-),

SII I9100 (2015- For Fun, Flashing CM roms etc)

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χτες μεσημερι το MI4 μου απο το ibuygou.

Οπως ανεφερε και ο φιλος παραπανω εκανε ακριβως 6 εργασιμες μερες να ερθει.

Εχω μεινει κατενθουσιασμενος απο το κινητο. Πολυ στιβαρο, ανταποκρινεται αστραπιαια. Τελικο review θα κανω μετα απο λιγες μερες

Το κινητο δεν το εχω πειραξει ακομα καθολου.

Φοραει επανω την 4.11.21 developer. Δεν γνωριζω αν αυτο ειναι το MIUI 4 ή ειναι κατι αλλο;

Στο update που μου βγαζει θελει να το αναβαθμισει σε 5.4.4. Αυτο πιο MIUI ειναι; Το 5;

Ειμαι ακομα αρχαριος και δε γνωριζω πολλα

Edited by chemist89
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χτες μεσημερι το MI4 μου απο το ibuygou.

Οπως ανεφερε και ο φιλος παραπανω εκανε ακριβως 6 εργασιμες μερες να ερθει.

Εχω μεινει κατενθουσιασμενος απο το κινητο. Πολυ στιβαρο, ανταποκρινεται αστραπιαια. Τελικο review θα κανω μετα απο λιγες μερες

Το κινητο δεν το εχω πειραξει ακομα καθολου.

Φοραει επανω την 4.11.21 developer. Δεν γνωριζω αν αυτο ειναι το MIUI 4 ή ειναι κατι αλλο;

Στο update που μου βγαζει θελει να το αναβαθμισει σε 5.4.4. Αυτο πιο MIUI ειναι; Το 5;

Ειμαι ακομα αρχαριος και δε γνωριζω πολλα

 

 

miui V6 φοραει το κινητο σου, και ειναι developer ... δηλαδη BETA , αν θες κατι πιο σταθερο να κατεβασεις Stable version Και να βαλεις

αν παλι εισαι ευχαριστημενος οπως ειναι το κινητο να μη πειραξεις τιποτα και μονο αν κατι σε ενοχλει να ασχοληθεις να το αλλαξεις

 

καλοριζικο !

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χτες μεσημερι το MI4 μου απο το ibuygou.

Οπως ανεφερε και ο φιλος παραπανω εκανε ακριβως 6 εργασιμες μερες να ερθει.

Εχω μεινει κατενθουσιασμενος απο το κινητο. Πολυ στιβαρο, ανταποκρινεται αστραπιαια. Τελικο review θα κανω μετα απο λιγες μερες

Το κινητο δεν το εχω πειραξει ακομα καθολου.

Φοραει επανω την 4.11.21 developer. Δεν γνωριζω αν αυτο ειναι το MIUI 4 ή ειναι κατι αλλο;

Στο update που μου βγαζει θελει να το αναβαθμισει σε 5.4.4. Αυτο πιο MIUI ειναι; Το 5;

Ειμαι ακομα αρχαριος και δε γνωριζω πολλα

 

Με ποιο shipping method στο έστειλαν?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο shipping method στο έστειλαν?

Απο eu warehouse της ibuygou με κουριερ.

Η ισπανική emb και δω ελλαδα με την ups

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

miui V6 φοραει το κινητο σου, και ειναι developer ... δηλαδη BETA , αν θες κατι πιο σταθερο να κατεβασεις Stable version Και να βαλεις

αν παλι εισαι ευχαριστημενος οπως ειναι το κινητο να μη πειραξεις τιποτα και μονο αν κατι σε ενοχλει να ασχοληθεις να το αλλαξεις

 

καλοριζικο !

Ευχαριστώ

Διαπιστωσα το εξης

Παω να κανω update απο 4.11.21 σε 5.4.24 απο εργαλεια--> αναβάθμιση δηλαδη OTA και αργει παααααρα πολυ και με αποσυνδεει συνεχώς

Φαντάζομαι μεσω υπολογιστή και μετα copy paste της ρομ να γινει γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα του MI4, εχθές παράγγειλα το δικό μου και είμαι στην αναμονή.

Διάβασα όλο το θέμα, και κανείς δεν έχει δώσει link από wooden και απλά covers εκτός ίσως από έναν.

Επίσης ποιος μάρκες θεωρείται αξιόπιστες για tempered glass πέραν της nillkin?

Link to comment
Share on other sites

Αν και η αρχή έγινε από λάθος τηλέφωνο... υπάρχουν άλλες συσκευές που ίσως θα ήταν καλύτερα να τσουλήσει η προσπάθεια.

 

Xiaomi Mi4 running Windows 10 in a new hands-on video!

http://www.gizchina.com/2015/05/13/xiaomi-mi4-running-windows-10-new-hands-video/

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρέα του MI4, εχθές παράγγειλα το δικό μου και είμαι στην αναμονή.

Διάβασα όλο το θέμα, και κανείς δεν έχει δώσει link από wooden και απλά covers εκτός ίσως από έναν.

Επίσης ποιος μάρκες θεωρείται αξιόπιστες για tempered glass πέραν της nillkin?

 

Τα wooden covers προς το παρών τα βρήκα μόνο στο ebay σε σχετικά τσιμπημένη τιμή. ~20€

για tempered glass έχει κανείς κάποια άποψη, προς τα που να πάω?

Θέλω να το παραγγείλω από τώρα για να έρθει μαζί με την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Tempered χρησιμοποιησα αρκετές μιας και αλλαξα 5 κινητά τελευταίο χρόνο, μόνο nillkin tis 9h περνω πλέον.

 

και εγώ γι αυτό πήγαινα μέχρι που είδα τα Bepak και συγκεκριμένα ένα συγκριτικό χρήστη ανάμεσα στα 2 αυτά και είπε ότι θεώρησε καλύτερο το Bepak. Γνωρίζεις αυτή την εταιρία?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...