Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:confused:

 

Η βαφή του είναι λάθος... Πάρε το λευκό του... Είναι αστέρι... Το έχω εδώ και ένα μήνα περίπου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια stable έβαλες;

 

Την έβαλα αλλά μέσα στις ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο στην έκδοση MIUI λέει ΜΙUI 3.9.0 | Developer. Και σένα έτσι λέει;

 

σωστα στη λεει, δοκιμασετη και πες τη γνωμη σου, νομιζω οτι ειναι μια χαρα

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής καμία σχέση με τη developer δεν έχει κολλήσει καθόλου. Το μόνο που παρατηρώ χωρίς να τρέχω καμία εφαρμογή έχω ελεύθερη 1,5γιγα από τα 3.. Τραβάει τόσο πολύ το λειτουργικό του;

 

Κομπλε είναι ούτε ένα κόλλημα δεν είχα, του έχω ανοίξει όλες τις εφαρμογές που έχω μέσα και δεν κόλλησε πουθενά. Stable και πάλι stable!!

Edited by kostakislarisa
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλη εβδομάδα!!!

 

Ευτυχής και εγώ κάτοχος του Μi4. Πρώτη μου εμπειρία με κινέζικα τηλέφωνα. Το προηγούμενό μου ήταν ένα Nexus 4. Απόλυτα ικανοποιημένος με αυτό αλλά μετά από 2 σχεδόν χρόνια η μπαταρία του άρχισε να κάνβει νερά, οπότε στράφηκα σε μη brand name λύση και από τις πρώτες μέρες δεν έχω παράπονο.

 

Ακόμη δεν έχω αλλάξει rom. Φοράω αυτήν που ήρθε και έκανε και αναβάθμιση σε 5.3.27. Είχε και το play store απευθείας. Προτείνετε να την αλλάξω για κάποια ελληνική???

 

Η θήκη του δεν είναι καθόλου χρηστική για μένα. Έχετε να προτείνετε κάτι σε θήκη (όχι flipchart)??

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, εγώ αυτή τη στιγμή εχω το ΜΙ2 το 16αρι αλλά συνέχεια έχω πρόβλημα με έλλειψη χώρου στο πρώτο partition, παρόλο που εχω πάνω απο 6GB free storage..

Βάζω φωτογραφία

και αυτό με περιορίζει αφάνταστα..

 

Έχω 2 ερωτήσεις

 

1. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω αυτό και να δώσω περισσότερο χώρο στο πρώτο partition?

 

Και

 

2. Το ΜΙ4 χρησιμοποιεί την ίδια λογική?

Με τα 2 partitions? Δηλαδή μικρό πρώτο και μεγαλύτερο δεύτερο??

Αν ναι τότε το 16αρακι μου ειναι ανεπαρκή??

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να περασω την ελληνικη stable και κανω το στανταρ βηματα!μεταονομαζω το αρχειο σε update.zip(το zip το γραφω εγω γιατι δεν μου το εμφανιζει σαν καταληξη)μπαινω σε recovery ,βρισκω το install update.zip to system one και το παταω!δεν κανει τιποτα και μου λεει cant find update.zip in sd card please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory of sd card !τι κανω λαθως?υποψιν οτι μου εχει ερθει με την multilanguage

 

το καταφερα αλλα δεν εκανα wipe ,τωρα για να σβησω ολες τις κινεζιες που εχει τι πρεπει να κανω?εντωμεταξυ δεν μπορω να το συνδεσω στο internet! μου βρισκει το δυκτιο αλλα οταν παω να μπω μου μπλοκαρει το ρουτερ και ουτε απο το pc μπορω να μπω!πρεπει να κανω ρεσετ το ρουτερ για να φτιαξει!τι παιζει ξερει καποιος να βοηθησει?

 

με το που ενεργοποιω το wi fi νεκρωνουν τα παντα εκτος απο το τηλεφωνο,και πρεπει να κανω ρεσετ το ρουτερ!!απελπίστηκα

Edited by dimitrisfz1
Link to comment
Share on other sites

Από xiaomiShop αγοράζω άφοβα power bank? Είναι γνήσια έτσι; Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και να ξαναπερασω παλι την ρομ αλλα αυτη τη φορα να κανω wipe!

κανοντας επαναφορα θα εχω την επιλογη να επιλεξω την αγγλικη γλωσσα η θα μου το γυρισει στα κινεζικα και θα ψαχνομαι?

παιδια καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη γιατι δεν το πολυ κατεχω το θεμα και ειναι κριμα να κανω καμια πατατια και να ψαχνομαι μετα

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και να ξαναπερασω παλι την ρομ αλλα αυτη τη φορα να κανω wipe!

κανοντας επαναφορα θα εχω την επιλογη να επιλεξω την αγγλικη γλωσσα η θα μου το γυρισει στα κινεζικα και θα ψαχνομαι?

παιδια καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη γιατι δεν το πολυ κατεχω το θεμα και ειναι κριμα να κανω καμια πατατια και να ψαχνομαι μετα

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Κατέβασε τη stable rom από εδώ και ακολούθησε τις οδηγίες από εδώ για να κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Μην αφήσεις τη rom που ήρθε.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τη stable rom από εδώ και ακολούθησε τις οδηγίες από εδώ για να κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Μην αφήσεις τη rom που ήρθε.

 

 

αυτο ακριβως εκανα φιλε μου απλα δεν εκανα wipe

Link to comment
Share on other sites

να ειναι θεμα ρουτερ η τηλεφωνου?αυτο δεν μπορω να καταλαβω!και γιατι να μπλοκαρει το ρουτερ?

 

Το wifi δεν εχει πρόβλημα γενικά. Το πιο πιθανόν ειναι να περαστικε κάτι λάθος στην ρόμ.

 

Κανε clean install και λογικά θα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Το wifi δεν εχει πρόβλημα γενικά. Το πιο πιθανόν ειναι να περαστικε κάτι λάθος στην ρόμ.

 

Κανε clean install και λογικά θα φτιάξει

 

τι ακριβως εννοεις με το clean install? για να σου πω και εγω τι εχω κανει μεχρι τωρα!δεν το κατεχω και πολυ το αθλημα και θα χρειαστω την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ενημερώσω ότι έχει βγεί AOSP Lollipop 5.0.2 την οποία τρέχω αυτή την στιγμή. Είναι εξαιρετικά γρήγορη και προς το παρών δεν έχω εντοπίσει κάποιο ζήτημα. Υπάρχει στην σελίδα en.miui.com στο devices ΜΙ4 από τον Ivan. Μόλις μπορέσω θα βάλω και το link.

 

EDIT: Link -> http://en.miui.com/thread-84332-1-1.html

 

Εννοείται με full wipes, factory reset κλπ. κλπ.

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ενημερώσω ότι έχει βγεί AOSP Lollipop 5.0.2 την οποία τρέχω αυτή την στιγμή. Είναι εξαιρετικά γρήγορη και προς το παρών δεν έχω εντοπίσει κάποιο ζήτημα. Υπάρχει στην σελίδα en.miui.com στο devices ΜΙ4 από τον Ivan. Μόλις μπορέσω θα βάλω και το link.

 

EDIT: Link -> http://en.miui.com/thread-84332-1-1.html

 

Εννοείται με full wipes, factory reset κλπ. κλπ.

 

δεν υποστηριζει LTE συσκευες ;

Warning: Do not support Mi4 LTE CT

;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βγει για lte;;; λες με την 5.1 μια και καλή;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

δεν υποστηριζει LTE συσκευες ;

Warning: Do not support Mi4 LTE CT

;

 

Πότε θα βγει για lte;;; λες με την 5.1 μια και καλή;;;;

 

Νομίζω ότι ο τίτλος είναι παλιός, για προηγούμενη έκδοση, γιατί στο FB στην σελίδα της MIUI που το είδα κι εγώ, λέει στον τίτλο και MI4 LTE.

https://www.facebook.com/miuiromchina/posts/858368360889407

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βγει για lte;;; λες με την 5.1 μια και καλή;;;;

 

Πια ROM εχεις βαλει και σου δουλευει το 4G

 

εμενα με τη Stable δεν μου βγαζει 4g , παρα μονο 3g &H+

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Πια ROM εχεις βαλει και σου δουλευει το 4G

 

εμενα με τη Stable δεν μου βγαζει 4g , παρα μονο 3g &H+

 

Θεσσαλονικη δουλεύει άψογα με την stable 3.9.0 ελληνική...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξερω... παντως 4G εμενα δεν μου ανοιγει. θα δοκιμασω και με vodafone καρτα να δω τι γινεται

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξερω... παντως 4G εμενα δεν μου ανοιγει. θα δοκιμασω και με vodafone καρτα να δω τι γινεται

 

Πάρε στην cosmote να σε ενεργοποίηση το προφίλ του 4g

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στην cosmote να σε ενεργοποίηση το προφίλ του 4g

 

εχουνε γινει αυτα, 11/3 αλλαξα προγραμμα cosmote plus65 και χθες αλλαξα και sim 4g

Θα δοκιμασω μια καρτα vodafone και αν εκει εχω 4G τοτε θα ειναι σιγουρα θεμα της κοσμοτε και θα τους ξαναπαρω τηλ

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εχουνε γινει αυτα, 11/3 αλλαξα προγραμμα cosmote plus65 και χθες αλλαξα και sim 4g

Θα δοκιμασω μια καρτα vodafone και αν εκει εχω 4G τοτε θα ειναι σιγουρα θεμα της κοσμοτε και θα τους ξαναπαρω τηλ

 

Σφαίρα νομίζω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...