Jump to content

Andoid ή Windows Phone?


rhodef
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς κ το γνωρίζουμε φίλε κ μάλιστα το χρησιμοποιούμε οι περισσότεροι....

 

Επίσης αυτη τη δικαιολογία με τα Wi-Fi στις καφετέριες την θεωρώ λίγο αστεία σε τεχνολογικό φόρουμ... Τα ίδια μου λέγανε κ στο τόπικ της Wind για δικαιολογία της τραγικής κάλυψης 3G... Τον μόνο άνθρωπο που καλύπτει αυτή η περίπτωση, είναι αυτόν που πάει μόνο σε καφετέρια... Επίσης σε ένα μεγάλο ποσοστό τα Wi-Fi σε δημόσιους χώρους σέρνονται, οπότε αυτό αναιρεί από μόνο του την δικαιολογία του Wi-Fi... Επίσης μπορώ να σκεφτώ ένα σωρό μέρη χωρίς Wi-Fi....

 

Και στην τελική δεν θα κάτσω να ανεβοκατεβάζω βίντεο κ εικόνες όποτε τα χρειάζομαι... Κ ασε τις εικόνες κ τα βίντεο.... ΜΕ τη Μουσική τι κάνεις??? Ανεβοκατεβάζεις τα τραγούδια κάθε φορά που θες να ακούσεις....???

 

Όπως είπε και ο φίλος ή σου φτάνουν ή όχι... Δεν υπάρχει ενδιάμεση φάση.... Εμένα δυστυχώς δεν μου έφταναν...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το 625 το εχει μέλος της οικογένειας μου εδώ και δυο βδομάδες, δεν κολλάει σε τίποτα αλλά σαν το λειτουργικο σαν κλασικό προϊόν Microsoft εχει κάτι κουφές ρυθμίσεις, όπως ότι στις εισερχομενες κλήσεις και όταν ειναι κλειστή η οθόνη πρεπει πρώτα να συρεις προς τα πάνω και μετα να παθήσεις το κουμπί να απαντήσεις. Εμένα δεν μου αρέσει σαν λειτουργικό αλλά αν θες κάτι γρήγορο και σταθερό χωρίς να σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι διάφορες εφαρμογές παρτο
Link to comment
Share on other sites

προφανώς κανείς απο τους δυο σας δεν γνωρίζει οτι το dropbox μπορείς να το ρυθμίσεις να ''ανεβάζει'' τις φωτογραφίες και τα βίντεο μόνο όταν είσαι συνδεδεμένος σε wifi και οχι σε 3G.

οπότε, οτι και να τραβήξεις μπορεί να ανεβεί ανα πασα στιγμή στον υπολογιστή σου μιας και wifi εχει πλέον και η πιο παρακμιακή καφετέρια και τα mb σας θα μείνουν στη θέση τους να τα ξοδέψετε όπως εσείς θέλετε κυριοι

 

to wifi δεν το θεωρώ καν δίκτυο......... για να ανεβάσω ενα video 10λεπτων (1,5 gb) μέσω απλής dsl σύνδεσης (90kbps uploαd) θα μου πάρει αιώνες............. δεν συζητάω καν να το κατεβάσω να δω έξω...............

 

με τπτ δεν αντικαθιστά local storage..............

 

το cloud θα ήταν καλό αν.............

θα είχαμε

1. full κάλυψη παντού (3g/4g)

2. καλό δίκτυο παροχου (οχι να λει h+ και να κατεβαζεις με 40kbps)

3. φυσιολογικές τιμές ( 5 ευρω 15-20 gb)

 

μεχρι τοτε είναι για πλούσιους που δεν τους λείπει τπτ και θα μπορουν να σκάνε χωρίς να σκέφτονται 100+ ευρώ μήνα και για αυτούς που γουστάρουν να παιδεύονται

 

+ αν δεν εχει full encrition οπος στο mega δεν το χρησιμοποιώ........ θυμάμαι είχα ανεβάσει στο dropbox ένα αρχείο (loader για win 7 ) και δεν το είχα δώσει πουθενα (δλδ καθαρά για την δικιά μου χρήση.............) αυτοί μια χαρά το σάρωσαν και το διέγραψαν και έστειλαν και μια ωραια προειδοποίηση.............. ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΆΖΕΙ ΧΈΡΙΑ ΣΤΑ ΑΡΧΕΊΑ ΜΟΥ (τοσο άπλα) δλδ να εχω την ασφάλεια σαν την κλασσική απλή sdcard........

μεχρι τότε το cloud το εχω για μικρο αρχεία και μόνο mega

 

και στο τέλος τέλος γιατί νομίζεις όλοι πάνε καφετέρια? ναι ξέρω Ελλάδα είμαστε χώρα του frappe και της τεμπελιάς........ αλλα δεν είμαστε όλοι ετσι......... έλεος ποια........... και να ήμασταν ....... θα τρέχω εγώ σε κάθε καφετέρια να ανεβάζω? ένα απλό video 2 gb (10 15 λεπτά) θα πάρει αιώνα να ανέβει

 

τι στο διάολο ποια πρέπει για τοσο απλά και κατανοητά πράγματα να γράφω ολόκληρες εκθέσεις?

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου αρέσει σαν λειτουργικό αλλά αν θες κάτι γρήγορο και σταθερό χωρίς να σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι διάφορες εφαρμογές παρτο

 

Ποιες εφαρμογές λείπουν απ τα WP που υπάρχουν σε άλλα λειτουργικά?

Απλή ερώτηση...

Link to comment
Share on other sites

 

τι στο διάολο ποια πρέπει για τοσο απλά και κατανοητά πράγματα να γράφω ολόκληρες εκθέσεις?

 

τουλάχιστον την έγραψες σωστά χωρίς ορθογραφικά.

καλά χαλάρωσε λίγο, ενα σωρό κόσμος βολεύεται με το cloud, δεν είναι καμιά επιστήμη πια ούτε όλοι έχουν τις απαιτήσεις σου

Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον την έγραψες σωστά χωρίς ορθογραφικά.

καλά χαλάρωσε λίγο, ενα σωρό κόσμος βολεύεται με το cloud, δεν είναι καμιά επιστήμη πια ούτε όλοι έχουν τις απαιτήσεις σου

 

αλλο βολεύεται και αλλο αντικατέστησε την sd και εγώ βολεύομαι στα μικρά αρχεία κλπ αλλα για video, μουσική, foto είναι απαγορευτικό

 

όσο για τα γραμματικά έλα να γράψεις όσες γλώσσες ξέρω και εγώ (ρώσικα/αγγλικά/γερμανικά/ελληνικά/λίγο κινέζικα/λίγο αρμένικα/λίγο γεοργιανα)

 

πριν κοροϊδέψεις κάποιον χωρίς καποιο λόγο, κοιτάξου στων καθρέφτη αν είσαι καλύτερος ;) (και μετά αναρωτιέμαι γιατί στο εξωτερικό μολις ακούνε ελληνας πάνε να ξεράσουν.......... ε και πως να μην το κανουν όταν βλέπουν τέτοιες συμπεριφορές ;) παλιά ταν ήμουνα έξω έλεγα με περηφάνια ότι είμαι ελληνας......... τώρα λέω πχ ρωσος η Γερμανος για να μην με φτύσουν )

Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον την έγραψες σωστά χωρίς ορθογραφικά.

καλά χαλάρωσε λίγο, ενα σωρό κόσμος βολεύεται με το cloud, δεν είναι καμιά επιστήμη πια ούτε όλοι έχουν τις απαιτήσεις σου

 

Όπως πολύ σωστά είπε ο egodemis... Άλλο βολεύομαι άλλο με καλύπτει 100%... Και εγώ άμα έπαιρνα το G2 θα βολευόμουν με το cloud αλλά θα μου έσπαγε και τα νεύρα κάθε φορά...

 

EDIT

Την πρώτη γραμμή δεν την σχολιάζω καν... Κάνε ένα EDIT σε παρακαλώ και σβήσε τη...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Α και το βασικότερο, η τιμή! Δεν έχω σκοπό να δώσω πάνω από 150ε!

 

Στα 149€ παίζει το LG L9 II με επίσημο, απροβλημάτιστο και ταχύτατο Android 4.4.2.

 

Αν βρεις καλύτερο WP8 στα 150€ σφύρα μου...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήγε €149?!

 

Εντάξει..τρελή ευκαιρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit: τι έγινε ρε... Εμείς μιλάμε και αυτό πέφτει κι άλλο;

€148 τώρα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στα 149€ παίζει το LG L9 II με επίσημο, απροβλημάτιστο και ταχύτατο Android 4.4.2.

 

Αν βρεις καλύτερο WP8 στα 150€ σφύρα μου...

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Σκέφτομαι μήπως δώσω κάτι παραπάνω και πάρω iphone 4s. Στο skroutz αυτή την στιγμή το έχουν στα 280 (8gb)

Αναποφάσιστος ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Σκέφτομαι μήπως δώσω κάτι παραπάνω και πάρω iphone 4s. Στο skroutz αυτή την στιγμή το έχουν στα 280 (8gb)

Αναποφάσιστος ξέρω!

 

ουτε για αστείο......... το 4s έχει μείνει πλέον στο παρελθόν........ πέρα απο την camera σε όλα είναι καλύτερο το LG L9II στα μισά λεφτά από το 4s

Link to comment
Share on other sites

ουτε για αστείο......... το 4s έχει μείνει πλέον στο παρελθόν........ πέρα απο την camera σε όλα είναι καλύτερο το LG L9II στα μισά λεφτά από το 4s

 

Οκ οπότε να αφήσω στην άκρη το "αποθημένο" ενός iphone και να κοιτάξω καθαρά και μόνο δυνατότητες! Απλά όλοι μου λένε για την apple, πως άπαξ και πάρεις είναι σκυλια δεν χαλάνε με τπτ κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Οκ οπότε να αφήσω στην άκρη το "αποθημένο" ενός iphone και να κοιτάξω καθαρά και μόνο δυνατότητες! Απλά όλοι μου λένε για την apple, πως άπαξ και πάρεις είναι σκυλια δεν χαλάνε με τπτ κτλ..

 

Δύο χρόνια εγγύηση έχει το LG. Oι 3,5" του iPhone 4s δε θα φτάνουν ούτε για wearable τον Ιούλιο του 2016 (τότε λήγει η εγγύηση)..

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

προφανώς κανείς απο τους δυο σας δεν γνωρίζει οτι το dropbox μπορείς να το ρυθμίσεις να ''ανεβάζει'' τις φωτογραφίες και τα βίντεο μόνο όταν είσαι συνδεδεμένος σε wifi και οχι σε 3G.

οπότε, οτι και να τραβήξεις μπορεί να ανεβεί ανα πασα στιγμή στον υπολογιστή σου μιας και wifi εχει πλέον και η πιο παρακμιακή καφετέρια και τα mb σας θα μείνουν στη θέση τους να τα ξοδέψετε όπως εσείς θέλετε κυριοι

 

Κάθε μέρα χρησιμοποιω τα μέσα μεταφοράς και ακούω μουσική απο το κινητό.wifi ακόμα δεν έχουν τα λεωφορεία και στα τραίνα έχει στο μετρό και αυτό στους σταθμούς.

 

Και εκτός του σήματος το να streamαρεις περιεχόμενο σου γονατίζει την μπαταρία εν αντίθεση με την ύπαρξη μνήμης στην συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Στα 149€ παίζει το LG L9 II με επίσημο, απροβλημάτιστο και ταχύτατο Android 4.4.2.

 

Αν βρεις καλύτερο WP8 στα 150€ σφύρα μου...

 

Για το LG Optimus L7 II, να μην το σκεφτώ? Βλέπω 50ε κάτω από L9 II. Αξίζει λες να τα δώσω για να πάρω το L9 ii?

Link to comment
Share on other sites

Για το LG Optimus L7 II, να μην το σκεφτώ? Βλέπω 50ε κάτω από L9 II. Αξίζει λες να τα δώσω για να πάρω το L9 ii?

 

L7ii ούτε για αστείο μεν φαίνεται σαν να μοιάζουν αλλά ούτε καν έναι κατά πολύ χειρότερο

Link to comment
Share on other sites

Οκ οπότε να αφήσω στην άκρη το "αποθημένο" ενός iphone και να κοιτάξω καθαρά και μόνο δυνατότητες! Απλά όλοι μου λένε για την apple, πως άπαξ και πάρεις είναι σκυλια δεν χαλάνε με τπτ κτλ..

 

Να μην ξαναμιλήσεις σε αυτούς που τα λένε αυτά τα πράγματα. Το L9 II είναι εξαιρετικό για την τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Να μην ξαναμιλήσεις σε αυτούς που τα λένε αυτά τα πράγματα. Το L9 II είναι εξαιρετικό για την τιμή του.

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια! ;)

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

ΥΓ. Δεν διαφωνώ με την επιλογή ενός wp σε αυτές τις τιμές. Βέβαια χίλιες φορές προτιμότερο το Moto G από οποιοδήποτε 630.

 

Καλά και εμείς androidακηδες είμαστε αλλά εσύ είστε με το χέρι στην σκανδάλη για οποιοδήποτε άλλο λειτουργικό.

 

rhodef: Πάρε παιδί μου ένα από αυτά τα Android που σου προτείνω/πρoτείνουμε γιατί αν "λοξοδρομήσεις" δε θα αργήσει καθόλου η στιγμή που θα αισθανθείς άσχημα/άβολα/αμήχανα/μειονεκτικά όταν θα βρεθείτε να σκαλίζετε τις συσκευές σας με την παρέα σου που (λογικά) θα είναι τίγκα στο Android! Τότε θα με θυμηθείς αλλά θα είναι αργά!

 

Δεν είναι λόγος σοβαρός αυτός τώρα...

 

Εφόσον δεν έχεις εμπειρία από κινητά τέτοιου τύπου και δεν θα κάνεις κάτι από τα απολύτως απαραίτητα πάρε το Lumia για εμένα,απλό,γρήγορο και όμορφο για εμένα..Δεν υπάρχει λόγος να νοιώσει άσχημα,ίσα ίσα θα ξεχωρησει..τι δεν κάνει το wp Καλύτερα από τα απλά πράγματα που κάνει ο μέσος χρήστης με ένα Android..ακόμη και το moto x?

 

Με κάλυψες απόλυτα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε Αλέξη δεν είναι σοβαρός λόγος? Κάθε φορά που πάμε για καφέ δεν με έχεις δει πόσο ντρέπομαι και κλαίω μόνος μου σε μια γωνιά με το 1020? :lol:

 

btw το LG L9 II πολύ καλή επιλογή σε αυτά τα χρήματα... Με υποδοχή για κάρτα μνήμης θα είσαι μια χαρά σε ότι ζητάς...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άσε είσαι στα μουλωχτά... Λες και με τα λεφτά που έδωσες δεν μπορούσες να πάρεις android... :lol:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

 

Android με χαλια σπεκς θα σε βγάλει την πιστη. Με μέτρια θα ενθουσιαστείς και με σούπερ θα σε τρέχουν τα σάλια.

Παρόμοια είναι και τα WP μόνο που ξεχνάς την πρώτη κατηγορία ;)

 

BTW το Νοκια 630 το χεις δει?

 

Το έχω δει και το Νοκια 630, απλά με ενδιαφέρει πιο πολύ η μπροστινή κάμερα κάτι που δεν έχει αυτό το μοντέλο, γιαυτό κοιταγα πιο πολύ το 620 και το 625 (μικρές οι διαφορές τους)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...