Jump to content

Leagoo Lead 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει επιλογη να ειναι μονιμα φωτισμενα τα κατω κουμπια οταν ειναι ανοιχτη η οθονη?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 806
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε από το playstore το πρόγραμμα keyboard backlight controller

 

ευχαριστω πολυ

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γίνεται να αλλάξω την μορφή της ημερομηνίας που εμφανίζεται όταν είναι σε αναμονή γιατί μου την δίνει το Αμερικανικό 2014-12-29 ;;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γίνεται να αλλάξω την μορφή της ημερομηνίας που εμφανίζεται όταν είναι σε αναμονή γιατί μου την δίνει το Αμερικανικό 2014-12-29 ;;;

Ρυθμίσεις->Ημερομηνία & ώρα->Επιλογή μορφής ημερομηνίας

Link to comment
Share on other sites

@nat65

Δε ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλα εμένα πάντως με παιδεψε αρκετά μέχρι να καταφέρω να του βάλω την 0919 ρομ.Η διαδικασία κόπηκε στη μέση με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να νεκρώσει τελείως και το pc δεν το αναγνώριζε.τελικα μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα να φλασαρω ρομ με full format από το Α2 μοντέλο και ενώ το κινητό άνοιξε δε δούλευε σωστά.Μετά από αυτή τη ρομ όμως,πήρε κανονικά την 0919.πρώτη φορά με παιδεύει τόσο πολύ mtk τηλέφωνο

Root το έκανα μέσω ρεκοβερυ.πέρασα το ρεκοβερυ που έδωσε ο Θανάσης @karthan7 μέσω sp flash tools και από εκεί φλασαρα το supersu.

 

Τελικά root έγινε με το vroot αλλά με windows xp

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχθές παρέλαβα το leagoo lead 3 για τον αδερφό μου και το έψαξα λίγο! σήμερα περιμένω και το leagoo lead 1! παρατήρησα οτι δεν έχει βασικό μενού? επίσης υπαρχή ρύθμιση να κάνω το πληκτρολόγιο να μην είναι σαν του υπολογιστή αλλά σαν αυτά που είχαν παλιά τα κινητά?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχθές παρέλαβα το leagoo lead 3 για τον αδερφό μου και το έψαξα λίγο! σήμερα περιμένω και το leagoo lead 1! παρατήρησα οτι δεν έχει βασικό μενού? επίσης υπαρχή ρύθμιση να κάνω το πληκτρολόγιο να μην είναι σαν του υπολογιστή αλλά σαν αυτά που είχαν παλιά τα κινητά?

Εγώ εγκατέστησα τον go launcher και έκανα το μενού όπως ήθελα. Γιά πληκτρολόγιο κοίταξε στο play store ποιό σου κάνει.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησα τον go launcher και έκανα το μενού όπως ήθελα. Γιά πληκτρολόγιο κοίταξε στο play store ποιό σου κάνει.

 

ευχαριστώ! είναι εύκολο στην χρίση?

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά ... :p δοκίμασέ το και αποφασίζεις εάν σε βολεύει.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστώ! είναι εύκολο στην χρίση?

 

Για να πάρεις απόψεις για launchers, ρίξε μια ματιά και εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά ... :p δοκίμασέ το και αποφασίζεις εάν σε βολεύει.

 

το κατέβασα τώρα στο κινητό μου το xperia L καλό είναι αλλά νομίζω έχει πολύ μεγάλα τα εικονίδια! επίσης από ότι κατάλαβα είναι ένα απλό πρόγραμμα που τρέχει πάνω από την κανονική οθόνη του τηλεφώνου! αυτο δεν το επιβαρύνει?

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εκεί που σου είπε ο υπεύθυνος mod , αλλά δεν τρέχει επάνω από την οθόνη, επιλέγεις εσύ εάν θα λειτουργεί ο επιπρόσθετος ή του τηλεφώνου.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εκεί που σου είπε ο υπεύθυνος mod , αλλά δεν τρέχει επάνω από την οθόνη, επιλέγεις εσύ εάν θα λειτουργεί ο επιπρόσθετος ή του τηλεφώνου.

 

οκ ευχαριστώ ξανά! τώρα δοκιμάζω το nova που αναφέρουν!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εδω και μια εβδομάδα το lead 1 του αδερφου μου παρουσιάζει το εξης:βγάζει μια μπλε γραμμη δεξια στην οθονη. Απο τη κορυφη εως κατω. Στην εκκίνηση είναι κοκκινη κ μετα μπλε. Και φαίνεται κυρίως σε λευκο φόντο. Επικοινωνησα με geekbuying.com και μου ειπαν πως είναι το λογισμικο και να κανω αναβάθμιση απο μια σελίδα που μου έδωσαν. Πώς τη κάνω;Δεν είμαι root
Link to comment
Share on other sites

Λογικά η ρομ που κατεβάζεις θα πρέπει να περαστεί με sp flash tools αν και το πρόβλημα που περιγράφεις μου φαίνεται σαν πρόβλημα υλικού και όχι λογισμικού
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα καλή χρονιά και χρόνια πολλά! έχει ο αδερφός μου το Leagoo lead 3 και παρατήρησα ότι δεν έχει δυνατό φλας και ηχείο! αυτό ισχύει και για το 1? το παραλαμβάνω επιτέλους αύριο λόγο κακοκαιρίας και δεν θέλω να μου έρθει απότομο!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα καλή χρονιά και χρόνια πολλά! έχει ο αδερφός μου το Leagoo lead 3 και παρατήρησα ότι δεν έχει δυνατό φλας και ηχείο! αυτό ισχύει και για το 1? το παραλαμβάνω επιτέλους αύριο λόγο κακοκαιρίας και δεν θέλω να μου έρθει απότομο![αδερφε το εργαλειο ειναι απαιχτο θα εντυπωσιαστεις οταν με το καλο το παραλαβεις
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα καλή χρονιά και χρόνια πολλά! έχει ο αδερφός μου το Leagoo lead 3 και παρατήρησα ότι δεν έχει δυνατό φλας και ηχείο! αυτό ισχύει και για το 1? το παραλαμβάνω επιτέλους αύριο λόγο κακοκαιρίας και δεν θέλω να μου έρθει απότομο![αδερφε το εργαλειο ειναι απαιχτο θα εντυπωσιαστεις οταν με το καλο το παραλαβεις

 

άρα δηλαδή είναι όλα μια χαρά δεν είναι σαν το 3 γιατί το φλας για παράδειγμα σε έμενα είναι αρκετά σημαντικό! το 3 έχει και χαμηλή δόνηση!

Link to comment
Share on other sites

άρα δηλαδή είναι όλα μια χαρά δεν είναι σαν το 3 γιατί το φλας για παράδειγμα σε έμενα είναι αρκετά σημαντικό! το 3 έχει και χαμηλή δόνηση!

Το φλας είναι τραγικό. Θεώρησε πως αυτό το άσπρο πραγματάκι κάτω από το φακό της κάμερας είναι μία εικαστική παρέμβαση του κατασκευαστή και όχι φλας.

Λες πως το φλας είναι πολύ σημαντικό για σένα και από την άλλη λες πως το παραλαμβάνεις αύριο. Μα καλά δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις τι λένε οι κάτοχοι για το φλας στο παρόν νήμα πριν το παραγγείλεις??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το φλας είναι τραγικό. Θεώρησε πως αυτό το άσπρο πραγματάκι κάτω από το φακό της κάμερας είναι μία εικαστική παρέμβαση του κατασκευαστή και όχι φλας.

Λες πως το φλας είναι πολύ σημαντικό για σένα και από την άλλη λες πως το παραλαμβάνεις αύριο. Μα καλά δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις τι λένε οι κάτοχοι για το φλας στο παρόν νήμα πριν το παραγγείλεις??? :confused:

 

διάβασα άλλα τα μόνα που είδα είναι για την μπαταρία και το ακουστικό! άρα με βλέπω να κυκλοφορώ και με έναν φακό αγκαλιά! άρα σε κλαμπ πχ δεν παίζει να τραβήξω τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθούν μερικές αναφορές στο φλας.

Αν το θες για να βγάζεις φωτό σε κλαμπάκια θα χρειαστείς οπωσδήποτε αυτό... :p

 

 

Υπάρχουν Video στο youtube να δεις για την κάμερα , από οτι κατάλαβα είναι στην καλύτερη 8mp interpolated αλλά και σε ένα review έλεγε οτι το φλας είναι κλασική κινέζικη κωλοφωτιά

 

Περνω πισω τα περη καλης καμερας. Επειτα απο διεξοδικη εξεταση το φλας ειναι ανυπαρκτο και οι φωτογραφιες κατω των προσδοκιων.

 

Tο φλας στην βραδινή άναψε;

 

Μονιμο φλας αποσταση 20cm

http://postimg.org/image/pctlfp4zz/

Μονιμο φλας αποσταση 80cm

http://postimg.org/image/vvzred1u9/

Στο 1,5 δεν ανεβάζω ειναι μαύρη

 

Καλημέρα,

Όντως πολύ αδύναμο φλας τελικά.δοκίμασε αν θες το Μοντ που υπάρχει στο νήμα των οδηγών android, Μήπως υπάρξει κάποια βελτίωση

 

...Το φλας όντως είναι τραγικό σε σημείο που να μην ξέρεις αν ανάβει ή όχι.

Το σημαντικότερο όμως είναι άλλο: Η ένταση του συνομιλητή είναι και πολύ χαμηλή και πολύ πρίμα. Πρέπει οπωσδήποτε να γίνει κάτι με αυτό γιατί πάνω απ' όλα είναι τηλέφωνο και όχι φωτογραφική ή παιχνιδομηχανή...

Στείλτε από τώρα όλοι mail στη Leagoo να το φτιάξει με αναβάθμιση.

 

...Το φλάς του είναι αδύναμο....

 

...φωτό και βίντεο ημέρα μία χαρά, το φλάς όντως αδύναμο αλλά ποιος νοιάζεται :)...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! έχω στα χέρια μου το leagoo lead 1 αλλά δεν μου βρίσκει τις επαφές! πως μπορώ να τις βρω?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! έχω στα χέρια μου το leagoo lead 1 αλλά δεν μου βρίσκει τις επαφές! πως μπορώ να τις βρω?

 

τι εννοεις δεν σου τις βρισκει??ειναι στην σιμ ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,καλησπερα.. Χρονια πολλα κ καλη χρονια.. Εχω κ εγω το Λεγκο Λεντ 1.Το παρελαβα παραμονη Χριστουγεννων(το εκανα δωρο στον εαυτο μ! :lol::lol::p) Εχω ενα θεματακι με την μπαταρια.. Μπορει να γραφει 20% κ σε ενα λεπτο να κλεισει...Χωρις να κανω τπτ.. Μπορει να ειναι λαθος το ποσοστο μπαταριας...? Μπορειτε να μου πειτε ενα καλο προγραμμα απο το play store..?Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...