Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα και μου έβγαλε μήνυμα success. Εντούτοις και πάλι στις διαθέσιμες επιλογές δεν εμφανίζεται η GSM / WCDMA / LTE Auto...:cry:

 

Πήγαινε στις εφαρμογές, σε ένα εικονείδιο μπλε που λέει κέντρο ενημέρωσης, μετά ενημέρωση εφαρμογής, και θα βρεις στις εφαρμογές προς εγκατάσταση μια εφαρμογή lteConfigs.

 

Την κάνεις install και θα σου εμφανίσει την επιλογή lte....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στις εφαρμογές, σε ένα εικονείδιο μπλε που λέει κέντρο ενημέρωσης, μετά ενημέρωση εφαρμογής, και θα βρεις στις εφαρμογές προς εγκατάσταση μια εφαρμογή lteConfigs.

 

Την κάνεις install και θα σου εμφανίσει την επιλογή lte....

 

Το έκανα αλλά δεν βλέπω πουθενά την εφαρμογή lteConfigs

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60966[/ATTACH]

 

Αυτο που μου λέει thermal daemon mitigation off πρέπει να λέει off???

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δεν βλέπω πουθενά την εφαρμογή lteConfigs

 

Βασικά υπάρχουν μόνο Εφαρμογές για Ενημέρωση και Εγκατεστημένες Εφαρμογές.

Δεν υπάρχουν καθόλους Εφαρμογές για Εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δεν βλέπω πουθενά την εφαρμογή lteConfigs

 

Εγώ πάντως σε kitkat δεν μου εμφάνιζε επιλογή lte και την ενεργοποίησα με αυτόν τον τρόπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά υπάρχουν μόνο Εφαρμογές για Ενημέρωση και Εγκατεστημένες Εφαρμογές.

Δεν υπάρχουν καθόλους Εφαρμογές για Εγκατάσταση.

 

Φαντάζομαι κοίταξες όλες τις λίστες και δεν βρήκες πουθενά το lteconfigs??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε kitkat δεν μου εμφάνιζε επιλογή lte και την ενεργοποίησα με αυτόν τον τρόπο.

 

Φυσικά σε πιστεύω, απλά εμένα δεν μου βγαίνει.

Έκανα τα βήματα που μου είπε και ο προηγούμενος φίλος και έβγαλε μήνυμα success και μετά έκανα αυτό που είπε αλλά τζίφος!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά σε πιστεύω, απλά εμένα δεν μου βγαίνει.

Έκανα τα βήματα που μου είπε και ο προηγούμενος φίλος και έβγαλε μήνυμα success και μετά έκανα αυτό που είπε αλλά τζίφος!

 

Μήπως παίζει ρόλο η rom...

Το δικό μου ήταν γαλλικό πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο η rom...

Το δικό μου ήταν γαλλικό πάντως...

 

Αυτό από που το βλέπουμε? Στην συσκευασία πάντως είχα Γερμανικά στο manual.

Επίσης το s/n ξεκίναγε από 599

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από που το βλέπουμε? Στην συσκευασία πάντως είχα Γερμανικά στο manual.

Επίσης το s/n ξεκίναγε από 599

Lg phone from απο playstore...

Και αλλος ειχε προβλημα με τη wind αλλα νομιζω αφορουσε τα mms...

Δεν νομιζω να ξεκιναει με 599 το s/n... Αν μπορεις ξαναδεστο...

Link to comment
Share on other sites

Lg phone from απο playstore...

Και αλλος ειχε προβλημα με τη wind αλλα νομιζω αφορουσε τα mms...

Δεν νομιζω να ξεκιναει με 599 το s/n... Αν μπορεις ξαναδεστο...

 

Έχεις δίκιο..

411

Germany

Production Date: 26/11/2014

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μου έβγαλε μήνυμα success. Εντούτοις και πάλι στις διαθέσιμες επιλογές δεν εμφανίζεται η GSM / WCDMA / LTE Auto...:cry:

 

δεν ειναι για να εμφανιστει! Ειναι για να στο ενεργοποιησει. Πλεον εχεις lte οπου υπαρχει εαν σου εγραψε success

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου Γερμανικο ειναι και δεν ειχα κανενα προβλημα... Η καρτα σου ειναι 4g?

 

Έτσι μου είπαν τουλάχιστον από την WIND. Εγώ την είχα στο iPHONE 4 που είχα τα τελευταία 6 χρόνια. Αλλά το iphone δεν είχε 4G για να το τσεκάρω.

Να πάω να την αλλάξω για να είμαι σίγουρος (τουλάχιστον από αυτή την πλευρά)?

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ειναι για να εμφανιστει! Ειναι για να στο ενεργοποιησει. Πλεον εχεις lte οπου υπαρχει εαν σου εγραψε success

 

Οκ. Τότε λογικά σε περιοχή που υποστηρίζει 4G θα μου δείχνει το εικονιδιάκι 4G στο επάνω αριστερό μέρος όταν συνδέομαι?

Sorry που κάνω εντελώς χαζές ερωτήσεις αλλά είμαι νέοπας.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου είπαν τουλάχιστον από την WIND. Εγώ την είχα στο iPHONE 4 που είχα τα τελευταία 6 χρόνια. Αλλά το iphone δεν είχε 4G για να το τσεκάρω.

Να πάω να την αλλάξω για να είμαι σίγουρος (τουλάχιστον από αυτή την πλευρά)?

Εμένα μια φίλη μου που είχε wind χρόνια της είπαν ότι πρέπει να αλλάξει κάρτα για να έχει 4g

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου είπαν τουλάχιστον από την WIND. Εγώ την είχα στο iPHONE 4 που είχα τα τελευταία 6 χρόνια. Αλλά το iphone δεν είχε 4G για να το τσεκάρω.

Να πάω να την αλλάξω για να είμαι σίγουρος (τουλάχιστον από αυτή την πλευρά)?

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οκ. Τότε λογικά σε περιοχή που υποστηρίζει 4G θα μου δείχνει το εικονιδιάκι 4G στο επάνω αριστερό μέρος όταν συνδέομαι?

Sorry που κάνω εντελώς χαζές ερωτήσεις αλλά είμαι νέοπας.

 

Εαν η καρτα σου ειναι οκ και εαν το ενεργοποιησες απο wind , ναι λογικα πρεπει να σου το δειχνει. Απο το τηλεφωνο εισαι κομπλε :)

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε ομως να του το εμφανιζει και στις επιλογες...

 

ισχύει....!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε ομως να του το εμφανιζει και στις επιλογες...

 

Οχι. Σε διαφορες ρομ δεν εμφανιζεται το lte επειδη το ειχαν ζητησει οι παροχοι. Αμα βαλει ας πουμε την ελληνικη unbranded τοτε ναι πρεπει να εμφανιζεται

Link to comment
Share on other sites

Οκ..Το σίγουρο είναι ότι το τηλ. είναι προέλευσης Γερμανίας άλλα φοράει Γερμανική rom?

Επίσης κάτι άλλο που είχα παρατηρήσει όταν το πρωτοάνοιξα είναι ότι μου εμφάνισε το design της Vodafone. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν έδωσα σημασία.

 

Οπότε αυτο που θα κάνω είναι να πεταχτώ μέχρι τη WIND να δω τι γίνεται με την sim και αν χρειάζεται τελικά να την αλλάξω.

Αν ναι, θα το κάνω, και οπότε αφού είμαι ενεργοποιημένος και αφού έκανα και την διαδικασία που είπε ο φίλος morfeas τότε σε περιοχές με 4G θα μου βγάζει το αντίστοιχο εικονίδιο πάνω αριστερά.

 

Προς το παρόν δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Και μενα γερμανικο ειναι φιλος και δεν ειχα θεμα με την εμφανιση του lte στις επιλογες. Αφου βεβαια μιλησα με τον παροχο μου.

Να ρωτησω, το δικο μας τηλεφωνο σαν επιλογες νετ στο πανω μερος της οθονης μας, σαν ενδειξη, εκτος απο το wifi, εχει μονο το "G", "H" και "4G"; Εχει δει καποιος αλλος αλλο σηματακι;

Link to comment
Share on other sites

Ο παροχος διαβεβαιωνει οτι τοσο το κινητο οσο και η καρτα sim ειναι συμβατα με 4g Τους ξαναπηρα τηλ. Δεν ξερω τι αλλο να κανω εκτος απο να βρεθω σε περιοχη που καλυπτει 4g για να δω το εικονιδιο
Link to comment
Share on other sites

Ο παροχος διαβεβαιωνει οτι τοσο το κινητο οσο και η καρτα sim ειναι συμβατα με 4g Τους ξαναπηρα τηλ. Δεν ξερω τι αλλο να κανω εκτος απο να βρεθω σε περιοχη που καλυπτει 4g για να δω το εικονιδιο

Πιστευω πως ειναι θεμα rom !!!

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ο παροχος διαβεβαιωνει οτι τοσο το κινητο οσο και η καρτα sim ειναι συμβατα με 4g Τους ξαναπηρα τηλ. Δεν ξερω τι αλλο να κανω εκτος απο να βρεθω σε περιοχη που καλυπτει 4g για να δω το εικονιδιο

 

Αν εννοεις στα options το εικονίδιο gsm/wcdma/lte αυτο υπαρχει παντα στα options σε εμενα παντως υπηρχε ανεκαθεν απλα δεν επιανε 4g μεχρι να το ενεργοποιησω απο την vodafone. Αν εννοεις το 4G η το lte πανω δεξια στην οθονη σαν συμβολο τοτε ενοητε πρεπει να πας σε περιοχη που να καλυπτει 4g.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη ειμαι Γλυφαδα και εχω πανω δεξια το σηματακι H και μερικες φορες το H+ Συμφωνα με την Wind η Γλυφαδα καλυπτεται Παντως το σημστακι πανω αρθστετα συνεχεια δειχνει 3g Τι καταστημα ειπε να τιυ το παω πισω για να κανει επαναφορα και μετα να το στειλει στην LG Τι σοι επαναφορα αφου δεν εχω πειραξει κατι. Εγω ξερω προβληματα με κινητο μιας εβδομαδας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...