Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμάζω κι εγώ απο το μεσημέρι με ART.Αρκετά καλύτερη απόκριση και μέχρι στιγμής δεν έχω δεί κανένα redraw, ενώ πρίν μετά απο κάθε ξεκλείδωμα έκανε.Ωστόσο φαίνεται πως έχει ένα κλίκ μεγαλύτερη κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα μολις αγορασα το συγκεκριμενο κινητο...πριν απο αυτο ειχα ενα g2 με πολλα πραγματα...πως μπορω να μεταφερω εφαρμογες και φοντο και ολα μου τα πραγματα στο g3?μεσω lg suite δεν βγαζω ακρη...και το χρειαζομαι...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω την πολυ καλυτερη αποδοση της συσκευης με χρηση art...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν απο λιγο μετα απο ενα βιντεο που ειδα στο youtube εκανα το εξεις απο τις επιλογες για προγραματιστες 1)απο το επιλεξτε εκτελεση το γυρισα σε χρηση art.Αμεσως το τηλεφωνο εκανε επανεκινηση και μετα απο 1 τεταρτο ξανα αναψε γιατι εκανε αναβαθμηση λογισμικου εγραφε 2)κλιμακα κινουμενης εικονας παραθυρου, κλιμακα μεταβασης κινουμενης εικονας,και κλιμακα διαρκειας κινουμενης εικονας αλλαγη απο 1χ που ειναι σε .5χ........και δεν πιστευω στα ματια μου μετα.Το τηλεφωνο απλως πεταει δεν εχει το παραμικρο lag.Εκανα και 1 τεστ στο antutu και ειδα 35046.Πιο πριν το μεγιστο που ειχα δει ηταν 26500

Εχω το μοντελο με 16 ρομ εκδοση v10l

Τι παιζει ρε παιδια με αυτο το εχει δοκιμασει καποιος αλλος?

Το αφηνω ετσι για το ξαναγυρναω πισω?

Η διαφορα στην αποδοση παντως ειναι τεραστια σε σχεση με πριν[/QUOαλλάζεις μόνο τό κλιμακα μετάβασης κινουμενης οθόνης η και τα κλιμακα κινουμενης /διαρκείας οθονης;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν απο λιγο μετα απο ενα βιντεο που ειδα στο youtube εκανα το εξεις απο τις επιλογες για προγραματιστες 1)απο το επιλεξτε εκτελεση το γυρισα σε χρηση art.Αμεσως το τηλεφωνο εκανε επανεκινηση και μετα απο 1 τεταρτο ξανα αναψε γιατι εκανε αναβαθμηση λογισμικου εγραφε 2)κλιμακα κινουμενης εικονας παραθυρου, κλιμακα μεταβασης κινουμενης εικονας,και κλιμακα διαρκειας κινουμενης εικονας αλλαγη απο 1χ που ειναι σε .5χ........και δεν πιστευω στα ματια μου μετα.Το τηλεφωνο απλως πεταει δεν εχει το παραμικρο lag.Εκανα και 1 τεστ στο antutu και ειδα 35046.Πιο πριν το μεγιστο που ειχα δει ηταν 26500

Εχω το μοντελο με 16 ρομ εκδοση v10l

Τι παιζει ρε παιδια με αυτο το εχει δοκιμασει καποιος αλλος?

Το αφηνω ετσι για το ξαναγυρναω πισω?

Η διαφορα στην αποδοση παντως ειναι τεραστια σε σχεση με πριν[/QUOαλλάζεις μόνο τό κλιμακα μετάβασης κινουμενης οθόνης η και τα κλιμακα κινουμενης /διαρκείας οθονης;;;

37.317 στο antutu με 16αρι ΧΩΡΙΣ art:)

Link to comment
Share on other sites

γυρισα και εγω σε art με 32gb ειδα οτι παει καλυτερα μου φαινεται αλλα τα bench επεσαν στο antutu πριν εβγαζα 37,810 ενω τωρα 35,600 αλλα το θεμα ειναι οτι το κινητο παει καλυτερα σε art
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον τσάμπα έχουμε την δυνατότητα λήψης Βίντεο 4κ. Δεν μπορείς να το τριμαρεις στο g3 αλλά και στο LG gpad μου παίζει σε αργή διακεκομενη Κίνηση όποιο πρόγραμμα και αν δοκιμασα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που το πήρα την Δευτέρα ,και είναι Πορτογαλικό, έκανε update και δεν μου γράφει V10l αλλά V10i-EUR-XX

Δοκίμασες να κάνεις αναβάθμιση με lg pc suite ?

Link to comment
Share on other sites

εγινε η παραγγελια και απο μενα σημερα απο το mytel.gr στα 365 ευρω...πιστευω να με δικαιωσει το τηλεφωνο για την επιλογη που εκανα να το αποκτησω :)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις αναβάθμιση με lg pc suite ?

Ναι δοκίμασα και μου λέει πως έχω την τελευταία V10l άλλα το τηλέφωνο γράφει V10i!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασα και μου λέει πως έχω την τελευταία V10l άλλα το τηλέφωνο γράφει V10i!!!

Δεν εχει ακομα για το δικο μας την L εχω και εγω πορτογαλιας

 

Και το suite σου λεει i Σε κεφαλεα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό από Ιταλία αν και είδα ότι εδώ κοστίζει λίγο παραπάνω , η ιταλική lg δίνει έξι μήνες εγγύηση από πτώσεις και υγρά και δώρο τα ακουστικά bluetooth lg tone οπότε πιστεύω ότι αξίζουν τα 30-40 ευρώ παραπάνω . Απλά διαβάσα ότι κάτι πρέπει να προσέξω με τις εκδόσεις μπορείτε να μου πείτε τι να ρωτήσω στο κατάστημα online που θα το παραγγελω;

Μπορείτε να μου πείτε αν το κινητό έχει lag στον dialer μιας και ειναι κάτι που θέλω να το αποφύγω, δεν με πειράζει αν κάθε τόσο κάνει refresh την home γιατί σε όλα τα review το είδα ειναι ανεπαίσθητο.

Ευχαριστώ

:)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μετά από 1,5 μήνα συμβίωσης με την συσκευή, είδα για πρώτη φορά να μου σβήνει 2 φορές σε συγκεκριμένη χρήση εφαρμογής: φωτογραφική κάμερα ενώ λειτουργούσε συνεχώς σε παιδικό πάρτυ γενεθλίων...

 

Ποτέ δεν το είχα δει ξανά πριν, ενώ μου το έκανε δεύτερη φορ μεθά από λίγο, πάλι ενώ τραβούσε φωτογραφίες συνεχόμενα.

 

Για να επανέλθει, χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία κ να κάνω επανεκκίνηση.

 

Version 10l

Ελληνικό 407

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς root με towelroot σε d855 v 10 L ;

Άλλο πάλι και τούτο. Σήμερα το πρωί το βρήκα σβηστό ενώ το βράδυ ήταν σεταρισμενο να με ξυπνήσει και με μπαταρία 88%. Όσο και αν πέταγα το power button Δεν άναβε. Το έβαλα στην πρίζα τπτ νεκρό. Το άνοιξα έβγαλα και έβαλα μπαταρία και συνήλθε. Να μου φριζαριζε κατά την χρήση να το ξεχάσω......αλλά να νεκρωνει από αδράνεια... Και πώς να ζητήσω doa που άμα τους το πάω θα ειναι μια χαρά. Το έχει πάθει κανείς άλλος ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Από πολλά μπορεί να είναι .Μπορεί να βάλεις άλλης εταιρείας κάρτα και να μην έχεις πρόβλημα .Μπορεί να βάλεις μια άλλη καινούρια κάρτα και να φτιάξει .Μπορεί να κάνεις μια απλή αναβάθμιση και να φτιάξει το πρόβλημα .Μπορεί και να είναι πρόβλημα της συσκευής σπάνιο όμως .Σου ανέφερα ορισμένα παραδείγματα .Ξεκίνα από το ποιο εύκολο για εσένα και απέκλεισε ένα ένα για να βρεις την λύση .Θα ξεκινούσα με μια αλλαγή της sim και κάνοντας erase all όλο το τηλέφωνο .
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς root με towelroot σε d855 v 10 L ;

 

Γιατι να κανεις towelroot ενω υπαρχουν 2 μεθοδοι ηδη που ειναι γνωστο οτι λειτουργουν? (purpledrake και stump)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν απο λιγο μετα απο ενα βιντεο που ειδα στο youtube εκανα το εξεις απο τις επιλογες για προγραματιστες 1)απο το επιλεξτε εκτελεση το γυρισα σε χρηση art.Αμεσως το τηλεφωνο εκανε επανεκινηση και μετα απο 1 τεταρτο ξανα αναψε γιατι εκανε αναβαθμηση λογισμικου εγραφε 2)κλιμακα κινουμενης εικονας παραθυρου, κλιμακα μεταβασης κινουμενης εικονας,και κλιμακα διαρκειας κινουμενης εικονας αλλαγη απο 1χ που ειναι σε .5χ........και δεν πιστευω στα ματια μου μετα.Το τηλεφωνο απλως πεταει δεν εχει το παραμικρο lag.Εκανα και 1 τεστ στο antutu και ειδα 35046.Πιο πριν το μεγιστο που ειχα δει ηταν 26500

Εχω το μοντελο με 16 ρομ εκδοση v10l

Τι παιζει ρε παιδια με αυτο το εχει δοκιμασει καποιος αλλος?

Το αφηνω ετσι για το ξαναγυρναω πισω?

Η διαφορα στην αποδοση παντως ειναι τεραστια σε σχεση με πριν[/QUOαλλάζεις μόνο τό κλιμακα μετάβασης κινουμενης οθόνης η και τα κλιμακα κινουμενης /διαρκείας οθονης;;;

 

Αλλαζεις και τα 3 σε .5χ οχι σε 5χ

 

Να υποθέσω οτι αυτή η αλλαγή προς το καλύτερο έγινε επειδή το γύρισες σε art ή και επειδή άλλαξες τις κλίμακες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...